Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Elazığ - Yatırım Haberleri
« önceki   123 ... 154155156157158   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 155
alper23

2 ay önce - Cum 16 Ağu 2019, 08:42

Türkiye’nin Yüzde 70 İhtiyacını Elazığ Karşılıyor
Tarih: 2019-08-15 20:00:14

Elazığ’da üretim yapan bir firma Türkiye’nin yaklaşık yüzde 70 pipet ihtiyacını karşılıyor. Türkiye’nin her şehrine Elazığ’dan gönderilen pipetler yurt dışına da ihraç ediliyor.
Elazığ Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren firma Elazığ’dan Türkiye piyasasını yönetiyor.

Pipet üretiminde Türkiye’nin en büyük firmalarından olan şirket; ülkenin pipet ihtiyacının yüzde 70’ini karşılıyor.

2013 yılından Elazığ’da da faaliyet göstermeye başladıklarını ifade eden Soyplas Ambalaj Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Fethi Ahmet Yabaş, “Elazığlı olarak memleketimize yatırım yapalım diye 2013 yılında Elazığ Organize Sanayi Bölgesinde soyplas ambalaj diye firma kurduk.

2013 yılında şirketimiz kuruldu.2013 yılından sonra inşaat gibi işlerle uğraşan elazığ organize sanayi bölgesi 2014 yılında üretime başladık. Baleye filesi, gölgeleme filesi ve palet filesi olarak başladık. Şu anda 2014’den sonra da üretim her yıl kapasite artırarak baleye filesi, gölgeleme filesi, balonlu naylon, ambalaj naylonu dediğimiz gibi çeşitler yapmaya başladık. Baleye filesi, palet filesi ve gölgeleme filesi ürünlerimiz Avrupa’nın birçok ülkesine göndermekteyiz. Yaklaşık ürettiğimiz ürünlerin %50 %60’ını yurt dışına satıyoruz.
İş piyazı olarak da genellikle balon naylon ve pipet grubuna da genellikle iş piyazı için başladık ve şu anda 2013 yılında kurulduk 2014 yılında üretime başladığımız zaman burada 5 kişi çalışıyordu. Şu anda ise 60 kişi çalışanımız var 15 kişi de iş kur aracılığıyla destek verilen personel çalışanımız var. Toplamda 75-80 kişi çalışanımız var” ifadelerini kullandı.

En son alper23 tarafından Cum 16 Ağu 2019, 14:05 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

yusufyuşa23
2 ay önce - Cum 16 Ağu 2019, 12:15

Alper link açılmıyor. Firma adı var mı?

Kayra_23
2 ay önce - Cum 16 Ağu 2019, 13:08

Firma adı Dolphin

alper23

2 ay önce - Cum 16 Ağu 2019, 13:16

Kaynak Elazığ son haber sitesi kopyalayıp yapıştırıyorum reklam link diye çıkıyor elazığ son haber sitesinden girip bakabilirsiniz haberin detayına...

EJDER23

1 ay önce - Cmt 31 Ağu 2019, 20:08

Elazığ’da gıda sektörü üzerine yatırım yapmak için kolları sıvayan şirket yönetimi, iş başvurusunda bulunanlarla düzenlenen toplantıda bir araya geldi. Şirketin ortaklarından Ali Ernalbant, yatırımla birlikte hem üreticinin hem de şehrin kazanacağını söyledi.

Elazığ’da ilk etapta üzüm, elma ve balzamik sirke, daha sonraki aşamada da et ve süt ürünleri üzerine üretim yapacak olan yatırımcı firma, ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Ortaklardan Hakan Gerez’in Elazığlı olması nedeniyle yatırım için şehri seçtiklerini ifade eden Ernalbant, “Biz bir şirketler grubuyuz. Şirketler grubu içindeki bir şirketin sahibi olan Hakan Gerez’in doğduğu topraklar burası olduğu için burası tercih edildi, kendi isteği üzerine. Hakan beyin isteği üzerine Elazığ’a ilk başlangıcı yapıyoruz. Daha sonra çevredeki illerle büyüyeceğiz.Biz 1 yıldır hazırlığımızı yapıyoruz. 1 yıllık hazırlıkta da çevresel etkiyi, insanları, lojistik bölge olarak araştırmamızı yaptık. Geçen ayda teknik bir toplantı yaptık. Teknik bir toplantıda da Elazığ’da ve çevre illerdeki teknik personelle ilgili bilgi alımında bulunduk. Bu arkadaşlarla ilgili görüşmeler sağladık toplu halde. Bu arkadaşlardan aldığımız bilgiler bizim neye ihtiyacımız olduğunu ortaya çıkardı. Büyük bir ihtimalle %99 olarak bu bölgenin insanları çalışacak. İlk etapta 250 kişi ile başlayacağız. Yılsonuna kadar bin kişiyi bulacağız. 3 yıl içinde de sadece çalışan sayısında 5bine kadar çıkmayı planlıyoruz. Aynı zamanda köylüye, çiftçiye de bölgedeki çiftçilerde de sözleşmeli alım garantili döviz üzerinden alım garantili ürün alacağız. 5 yılsonunda büyük bir ihtimalle tahminimiz 50 bin bir istihdam sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

Kaynak: elazig sonhaber

Yakup

1 ay önce - Cmt 31 Ağu 2019, 20:09

Her yatirim Türkiye icin önemli!

sakilet 23
1 ay önce - Sal 03 Eyl 2019, 10:32

CHP’li belediye yarım kalan külliyeyi tamamlayacak
Elazığ’ın Baskil ilçesinde yarım kalan Şehit Fethi Sekin Külliyesi’ni CHP’li İzmir Büyükşehir Belediyesi tamamlayacak. Yasal süreç tamamlandıktan sonra çalışmalar başlayacak. Külliyenin yapım işini Samsun merkezli bir derneğin üstlendiği, Baskil esnafından da yüklü miktarda malzeme alıp ödeme yapamadıkları iddia edilmişti.

mir Adliyesi önünde 5 Ocak 2017’de PKK tarafından gerçekleştirilen terör saldırısında şehit düşen Fethi Sekin adına memleketi Elazığ'ın Baskil ilçesinin Doğancık Köyü'nde 1 Ocak 2019'da Fethi Sekin Külliyesi inşaatına başlanmış ancak müteahhittin taşıyıcı firmaya ödeme yapmamasından dolayı külliyenin inşaatına ara verilmişti. CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Fethi Sekin Külliyesi inşaatının yapımının İzmir Büyükşehir Belediyes’nin üstlendiğini açıkladı.

ZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÜSTLENDİ
CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, “Şehidimizi İzmir'den tanıyorum. Kendisiyle görüşürdük. Kısmet oldu ben de Elazığ'a milletvekili olarak gelince, mezarını sık sık ziyaret etmeye başladım. Elimden geldikçe de yardımcı olmaya çalışırım” dedi. Fethi Sekin'in İzmir'de şehit olması nedeniyle İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i aradığını anlatan Erol, “Külliyenin İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından memnuniyetle yapılacağını söylediler'' diye konuştu.

“TUNÇ SOYER AÇILIŞA KATILACAK”
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in Fethi Sekin Külliyesi’nin açılışına katılacağını ifade eden Erol, ”Daha sonra Fethi Sekin Külliyesi'nin yapımından sorumlu olan dernek başkanını aradım. Buranın eski müteahhidi ile olan tüm ticari ilişkilerinizi ve sözleşmelerinizi kesin dedim. Çünkü biz o projeye de bağlı kalmayacağız biraz daha geliştireceğiz. Elazığ Mimarlar Odası Başkanı ile görüştük. Projeyi bir çevre düzenlemesi yaparak, örnek bir proje yapacağız. Bunu İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer yaptıracak. Kendisi de açılışa katılacak” ifadelerini kullandı.

“FETHİ SEKİN HEPİMİZİN KAHRAMANIDIR”

Fethi Sekin'in hepimizin kahramanı olduğunun altını çizen Soyer, “Toplumun değer verdiği konuları herkesin bir şekilde sahiplenmesi lazım. Fethi Sekin gerçekten bu ülkenin birliği için şehit olan kahramanımızdır. Bu şehidimizin anılarının yaşatılması ve o külliyede isminin anılması ile ilgili İzmir Büyükşehir Belediyesi çalışmalarına başlayacaktır. Yasal süreç tamamlandıktan sonra çalışmalar başlayacak” müjdesini verdi.

alper23

1 ay önce - Sal 03 Eyl 2019, 14:44

http://finans.mynet.com/haber/detay/kobi/elazig-i ...da/321785/

KRAL456
1 ay önce - Çrş 11 Eyl 2019, 12:36

Türkiye'nin taş yünü ihtiyacının yüzde 25'ini karşılayacak tesis Elazığ'da kuruluyor

Türkiye'nin taş yünü ihtiyacının yüzde 25'ini karşılayacak ve 200 kişiye istihdam sağlayacak olan Entegre Üretim Tesisi, Elazığ Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulacağı ve önümüzdeki yıl hizmete başlayacağı yapılan lansmanla açıklandı.
Elazığ’ı bölgenin ‘Yalıtım Üssü’ haline getirecek 'Taş Yünü Entegre Üretim Tesisi’nin lansman toplantısı gerçekleşti. Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Konferans Salonu’nda düzenlenen lansman toplantısı, tesisin tanıtımıyla başladı. 2020 yılı ikinci yarısında faaliyete geçmesi planlanan ve OSB’de bulunan 90 bin metre kare arazi üzerinde 25 bin metre kare kapalı alan içerisinde inşa edilecek tesisin bir çok yönden bölgede ilk ve tek olma özelliğini bünyesinde barındıracak özelliklere sahip olacağa aktarıldı.
Yalıtım sektöründe yüzde yüz doğal ve Elazığ’ın ham maddesini kullanarak Türkiye’nin yüzde 25’ine hitap edecek bir tesis çalışması olduğunu aktaran Vali Çetin Oktay Kaldırım,"Bu sektörde artık öncü olacaklarını hem akıllı bina hem de sıfır atık çevreyi kirletmeden güzel bir yatırım yapacaklar. Her şeyden önemlisi bu yatırım 200 kişiye istihdam sağlayacak. Tam otomasyon endüstride sıfır olmasına rağmen istihamdam sağlamış olacaklar. En kıymetlisi bence içine bir AR-GE merkezi kurmuş olmaları. Elazığ’ın çok büyük ihtiyacı sadece var olan bir yalıtım materyalini üretmek değil kendileri de ifade ettiler bu artık diğer sektörlerde de kullanılıyor. Bundan da yeni ürünler gerçekleştirecekler. Yeni ürün gamları çıkmış olacak ve Türkiye’de farklı bir ufuk ve katma değer getirmiş olacaklardır” dedi.

"YILDA 40 BİN TON TAŞ YÜNÜ YAPILACAK"
Tesis ile ilgili bilgi veren fabrikanın Genel Müdürü Muhammet Akdağ, “2020 yılının ikinci yarısında faaliyete geçecek olan tesisimizde mineral kayaçlardan elde edilecek olan taş yünü tesisimizin fabrikasını devreye alacağız. Yıllık 40 bin ton taş yünü yapılacak olan tesisimiz toplamda 200 kişiye istihdam sağlayacaktır. İkinci ve üçüncü alandaki yatırımlarımızla beraber toplamda 100 bin ton taş yünü imalatını ve tek başına Türkiye’de ki taş yünü ihtiyacının yüzde 25’ni buradan karşılayabilecek bir alt yapı oluşturuyoruz. Tesisimizde kendi elektriğini kendi üretecek bir yapı yine yardımcı ham madde ve proseslerini de üretecek güçlü ARGE departmanıyla kontrol laboratuvarlarıyla da sürekli kendini geliştiren ve yenileyen bir akıllı fabrika endüstri 4.0 modeli ile kurulum hedefliyoruz. Bina inşaat ve makine montajıyla beraber 2020 yılının Eylül ayında tesisimizi faaliyete geçirip bölgenin hizmetine sunacağız. Bölgede bu kapasitede bir yatırımla en büyük tesis olma özelliğini sağlıyoruz. Son yıllarda artmakta olan yalıtım bilincine tesisimizde ki taş yünü imalatıyla bizlerde katkı ve destek vereceğiz” diye konuştu.

Hakimiyet

Hazar23
1 ay önce - Çrş 11 Eyl 2019, 18:35

Saka tekstil yönetim kurulunu tebrik ediyorum. Geldiler görüşmelerini yaptılar ve bugün yatırım ete kemiğe büründü. İşte yatırımcı böyle olur devamının gelmesi dileğiyle.

sayfa 155
« önceki   123 ... 154155156157158   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET