Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Elazığ - Yatırım Haberleri
« önceki   123 ... 148149150151152153   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 149
Hazar23
4 ay önce - Cmt 09 Mar 2019, 19:42

Bi kere de gelsin desin yepyeni bir sanayi üssü kuracağız. Önümüzdeki yıllarda daha kötü bir senaryo bekliyorum. 10 Büyükşehir i ayırıp diğerlerini tamamen keseceklerdir. Ekonomik durum iyi değil 71 il de yavaşlama olacaktır.

KRAL456
4 ay önce - Cmt 09 Mar 2019, 21:17

Erdogan 20 bin kisilik stadın temel atma durumana gelindigini soyledi.

Metin Barut 23
4 ay önce - Cmt 09 Mar 2019, 21:46

Cumhurbaşkanının elazigda yaptığı konuşmanın tam metni varmı arkadaşlar ? Varsa biri paylaşabilir mi ?

KRAL456
4 ay önce - Cmt 09 Mar 2019, 22:19

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: 17 YILDA ELAZIĞ’A 14 KATRİLYON YATIRIM YAPTIK!

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: 17 YILDA ELAZIĞ’A 14 KATRİLYON YATIRIM YAPTIK!
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, ELAZIĞ İSTASYON MEYDANI’NDA VATANDAŞLARA SESLENDİ;

17 YILDA ELAZIĞ’A 14 KATRİLYON YATIRIM YAPTIK!

***Cumhurbaşkanı Erdoğan, “31 Mart’ta iftiracı müptezellere ders vermeye hazır bir Elazığ var. Dörtlü çeteye tokat atmaya hazır bir Elazığ var. Bu meydanda yalan yok, iftira yok. Bu meydanda sadece aşk var, dürüstlük var. Bu meydanda zillet yok, sadece beka var, bağımsızlık var” dedi.

İzzet TUMAY / Fırat POLAT / Evren DEMİRDAŞ - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart mahalli idareler seçim çalışmaları kapsamında partisinin düzenlediği mitinge katılmak üzere geldiği Elazığ’da, İstasyon Meydanında vatandaşlara hitap etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Tunceli Valisi Tuncay Sonel, Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Garnizon Komutanı Korgeneral Osman Erbaş, İl Emniyet Müdürü Doğan Cangül, İl Jandarma Komutanı Albay Necip Çarıkcıoğlu, eski İçişleri ve Adalet Bakanı Mehmet Ağar karşıladı. Erdoğan'a havalimanında yöresel kıyafetli çocuklar çiçek verdi. Ardından otobüse geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, miting alanına gitti. Mitingde Erdoğan'a Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan da eşlik etti.

Konuşma öncesi meydanda ki vatandaşlara AK Parti belediyeciliği, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın siyasi hayatı ve Ak Parti'nin kuruluş sürecini konu alan bir sinevizyon gösterimi yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşması öncesi Elazığ merkez ilçe ve belde belediye başkan adayları vatandaşları selamladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Elazığ, gakgoşlar diyarı Elazığ. Coşkusu güzel, insanı güzel, muhabbeti güzel Elazığ. Toprağında sahabeleri, evliyaları ağırlayan Elazığ, Yavuz’un emaneti Elazığ. Bugün sizleri bir kez daha yürekten selamlıyorum. Asırlardır bu toprakları kanlarıyla mühürleyen şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Şehit Fethi Sekin’i ana ocağında rahmetle anıyorum. Bu millet şehitleriyle yaşar, var olur. Bu vatan kınalı kuzularını ya şehid ol, ya gazi ol diyerek cepheye gönderen anaların dualarıyla ayaktadır. Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. 14 ay sonra tekrar Elazığ’da olmaktan Elazığ’da olmaktan menuniyet duyuyorum. Bugün yine maşallahınız var. Bugün yine fırat gibi coşuyorsunuz. Gel dediniz geldik. 31 Mart’ta iftiracı müptezellere ders vermeye hazır bir Elazığ var. Dörtlü çeteye tokat atmaya hazır bir Elazığ var. Bu meydanda yalan yok, iftira yok. Bu meydanda sadece aşk var, dürüstlük var. Bu meydanhda zillet yok, sadece beka var, bağımsızlık var. Bu meydanda terörü ezen yumruk var. Rabbim yol arkadaşlığımız daim etsin. Bizim için düyya kadınlar günü bir gün değildir. Bizim için kadınlar günü her gündür. Niye; ana her gün var mı var, ana yoksa insan yok, ana varsa insan var. Cennet annelerin ayakları altındadır. Annenin ayağının altını hep öpün, altında cennetin kokusu var. Elazığ vefadır, elazığ samimiyettir, elazığ mili iradnin kalesidir. Elazığ her zaman sbizlere sahip çıktı. En sancılı dönemlerde Elazığ hep bizim yolumu aydınlattı. Elazığ her zaman önce millet. Memleket dedi. Son seçimde yüzde 70 rekor oyla bizi yine bağrına bastı. Cumhur ittifakını Elazığ zirveye taşıdı. Bu kardeşine inandığınız, güvendiğiniz için teşekkür ediyorum. Elazığlı sadece buradakiler değil ülkenin değişik yerlerinde ki Elazığlıları telefonla arayıp 31 Mart’ı hatırlatacaksınız. Onlara Ak Parti’yi, Cumhur ittifakını ihmal etmeyin deyin. Elazığ’ın teveccühüne layık olacağız. Bu güzel vatanı el birliği ile yeni zafereler taşıyacağız. Sizlerden bir kez daha destek istiyorum, birlik beraberliğimize sahip çıkmanızı istiyorum. Sizlere soruyorum; Elazığ 31 Martt’a şehrine sahip çıkıyormusun (evet), sandığa, demokrasiye sahip çıkıyormusun (evet), mührü gönül belediyeciliğine vuruyormusun (evet). Siyaset mücadeledir, rekabettir. İnsanları ortak değerler ortak idaeller etrafında bir araya getirmektir, ayrıştırmak için değil bütünleştirmek için yapılır siyaset.

HDP, BU MİLLETE İHANET İÇİNDEDİR

Açık söylüyorum; onlar (HDP) bu millete ihanet içindedir. Türkiye geçmişte bu tür siyasetçileri hep görmüştür. Bu millet CHP’nin miletvekili pazarlığı yaptığı Güneş motel rezaletini 4 senede 6-7 parti değiştiren fırıldakları bizzat görmüş yaşamıştır. Millet siyasetin kalitesini artırmak yerine seviyesini aşağıya çekenleri bir yolunu bulup sandıkta defetmiştir. Günlük hayatta yalancının mumu yatsıya kadar yanar. Siyasette yalancının mumu seçime kadar yanar, bu millet sandıkta bu yalancılara gereken cevabı verir. Biz 40 senedir siyasetin içerisindeyiz, sizlerin huzurundayız. Yaşantımızla, kişiliğimizle, fikirlerimizle meydanlarda söylediklerimizle, icra makamlarında yapıp ettiklerimizle 82 milyonun karşısındayız.

DAĞDAN EMİR GELİYOR HEMEN ERTESİ GÜN...

Biliyorsunuz biz CHP'nin başındaki zatın yalanlarıyla uğraşıyoruz. Akşam başka, sabah başka yalanlarıyla uğraşmaktan bıktık. Atalarımız ne diyor? Üzüm üzüme baka baka kararır diyor. Bay Kemal'in yalan furyasına son günlerde ittifak ortakları da katıldı. Hanımefendi de katıldı, bir diğeri de katıldı. HDP'li eş başkanlar bir taraftan, hanımefendi bir taraftan sürekli iftira. Dağdan emir geliyor, hemen ertesi gün Kandil'in mızıkacıları bize saldırıyorlar.

ŞAKADAN DA OLSA TERÖRİST DENMEZ

Denizli'de ortak miting düzenliyorlar. Millete yaptıklarını, yapacaklarını anlatmak yerine bize ve halkımıza bühtan ediyorlar. ''Cumhurbaşkanı'nın teröristler dediği Denizlililer'' diyor. Anlaşılan bu mızıkacılar 21 gün boyunca gittikleri her şehri, vatandaşımızı teröristler diye selamlayacaklar. Şaka bahanesiyle önlerine çıkan herkese terörist damgası vurmaya devam edecekler. İnşallah Elazığ'a gelirler mi bilmiyorum. Geldiklerinde aynı hataya burada da düşmezler. Denizli'deki Aydın'daki rezaleti inşallah tekrarlamaz. Yiğitler otağı Elazığ'da inşallah sizleri teröristler diye selamlamazlar. Tıpkı Denizlili, Aydınlı kardeşlerim gibi Gakkoşlar da hassastır. Şakalaşacak, gülecek eğlenecek diye terörist yaftasına benim Gakkoşlarım tahammül etmez. Şakadan da olsa terörist denmez.

''ONUNLA HEMEN HESAPLAŞACAĞIZ''

Bunun adı şaka değil, komiklik değil, olsa olsa hadsizliktir, edepsizliktir. İftiralarla, bühtanla mahkemeye verdim. Oradan da hesaplaşacağız. Fakat hanımefendinin kaçacak deliği de yok. O milletvekili de değil. Onunla hemen hesaplaşacağız. Onun hesabı ağır olacak. 31 Mart günü millet bunlara şaka nasıl olurmuş sandıkta gösterecek. Hatay'da saldırıyor. Ne diyor? Oy yoksa hizmet yok. Kim diyor? CHP'li belediye başkanı. Böyle bir belediye başkanından hanımefendi niye bahsetmiyorsun? Böyle siyaset olur mu?

BEĞENDİN Mİ HANIMEFENDİ? BAK KÜRDİSTAN DİYOR

Şimdi hanımefendi nasıl beğendin mi? Bak Kürdistan diyor. Onunla omuz omuza yürüyorsun hanımefendi. Sen Erdoğan'ın ağzından kalkıp da halkına terörist ifadesini kullandığını asla ispat edemezsin. Bunun bedelini ödeyeceksin. Senin ortağın ödüyor işte, sen de ödeyeceksin. HDP ödüyor ödüyor zaten bitmiyor. Birileri cezaevinde süre dolduruyor, FETÖ'cüler dolduruyor, aynı yolda sen de düşebilirsin. Niye? Bu ülkenin Cumhurbaşkanı'na iftira atamazsın. Yalan söyleyemezsin. Türkiye yol geçen hanı değildir. Bir hukuk devletidir. Ne diyor? Biz arkamızı YPG'ye PKK'ya dayadık. Ben de buradan sesleniyorum, biz de arkamızı Gakkoşlara dayadık.

BU ÇAPSIZLAR HANGİ İFTİRAYI ATARSA ATSIN

Bay Kemal'in söyleyecek hiçbir şeyi yok, diğerlerinin de yok. Bunlara tavır almak yerine her defasında hakaret, hakaret, hakaret. Benim CHP'ye, sözde İyi Parti'ye, Saadet'e gönül vermiş kardeşlerime bu gerçekleri hiç anlatamıyorlar. Kandil'e laf edemiyorlar, Pensilvanya'ya tek kelime söylemiyorlar, YPG'ye tek bir eleştiri getiremiyorlar. Bu çapsızlar hangi iftirayı atarsa atsın bizim tek bir gündemimiz var, bizim derdimiz millet, hedefimiz hizmet.

TANKLARIN ARASINDAN SIVIŞANLARI DA GÖRDÜK

Siyasi hayatımızda tankların arasında sıvışanları da gördük; bay Kemal gibi. Yalancı yalancı; akşam yalan sabah yalan. İşte bana da attığı iftiraları biliyorsunuz. Açtım davaları bayağı kazanıyorum. Şimdi en son Man adası diye bir şey tutturdu, çıkardı gurubunda şöyle kağıtları salladı, açtık davayı ve oradan da 2,5 Milyon kazandık. Şimdi tabi o itirazlarını yapıyor inşallah o itirazlar da sağlam gelecek ve 2,5 Milyon’u aldığım gibi Mehmetçik Vakfı’na bende hibe edecem.Hiç olmazsa Kılıçdaroğlu’nun da bir hayrı olur. Biliyorsunuz o gece 15 Temmuz 23.15’te beyefendi Atatürk havalimanında. Tanklar orada, millet orada ve o ne yapıyor biliyormusunuz tankların arasından FET֒cülerin müsadesiyle çıkıp gidiyor Bakırköy belediyesine. Kim bu adam; darbecilere karşı tankların önüne önce ben çıkarım diyen adam bay Kemal! Elazığ’dan tüm Türkiye’ye seslenelim. Türkiye’de Kürdistan diye bir gölge var mı? Türkiye’de Doğu Anadolu bölgemiz var, Ege’miz var, Marmara’mız var kürdistan diye bir bölge yok. Sen kürdistanı çok mu seviyorsun o zaman Kuzey Irak’ta yer var defol oraya git. İşte 31 Mart bunlara o cevabı verme günüdür.

ELAZIĞ’A 17 YILDA 15 KATRİLYON YATIRIM

17 yılda Elazığ’a 14 Katrilyon yatırım yaptık. Çocuklarımız en rahat ortamlarda eğitim alsınlar diye 2 bin 289 adet yeni derslik inşa ettik. Fırat Üniversitemize fakülte enttitü, meslek yüksek okulu ve diğer yüksek okullarından oluşan 11 eğitim kurumu daha ekledik. Bugün 42 binden fazla öğrencisi oylan üniversitemizin öğrenci sayısı son 17 yılda 25 bin artış göstermiştir. Yüksek öğrenim öğrencileri için 5545 kişi kapasiteli yurt binaları açtık. Bu yıl merkezde 1750 kişi kapasiteli yüksek öğrenim yurdu daha açıyoruz. Önümüzde ki birkaç yıl içinde Elazığ, Keban, Kovancılar ve Sivrice’de toplamda 2250 kişi kapasiteli 6 adet yeni yurt açacağız. Kovancılar’da gençlik merkezi spor salano inşa ettik. Mevcut stadı yıktık, size söz verdiğimiz gibi 20 bin seyirci kapasiteli yeni stadı temel atma aşamasına getirdik. Eski Emniyet Müdürlüğü alanına bir Millet Bahçesi inşallah yapımına yakında başlıyoruz. Şehir Hastanemizi kazandırdık. Elazığ Şehir Hastanemizi 1038 yataklı olarak hizmetinize sunduk. Şehrimize inşa edeceğimiz Palu, Kovancılar bölge hastanesinin de proje çalışmaları sürüyor. Elazığ’da son 17 yılda 10 bin 24 konut projesini hayat geçirdik. Elazığ’da imar barışıyla 33 bin 500 vatandaşımızın sıkıntısını çözdük. Elazığ deprem bölgelerimizden birisi maalesef. Kentsel dönüşüm çalışmalarımızla riskli konut ve işyerlerinin yıkımını gerçekleştirdik. 22 buçuk milyon lira kira yardımı yaptık. Harput medeniyetizin tescillerinden biri. Harput Arap Baba türbesinden Fetih Ahmet Baba türbesinden Cimşit Baba türbesine Elazığ’daki 36 tarihib eserimizi restore ettik. Biz yaptık biz! Biz bu millete efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik. Çünkü ol medeniyettir yolun varsa medenisin. Su medeniyettir varsa medeniyetsin bunlar yoksa medeni değilsin. Elazığ’da toplam 40 adet köprü yaptık. Elazığ Pertek yolunu bu yıl bitiriyoruz. Elazığ Sivrice ayrımı Maden yolunu ise bir sonraki yıl ayırıyoruz. Palu, Genç, Muş Demiryolunu tamamlayıp hizmete sunduk mu? Malatya, Elazığ ve Elazığ Diyarbakır hızlı tren projelerimizin etüt çalışmaları devam ediyor. Şehrimize inşa edeceğimiz Palu, Kovancılar bölge hastanesinin de proje çalışmaları sürüyor. Elazığ’da son 17 yılda 10 bin 24 konut projesini hayat geçirdik. Elazığ’da imar barışıyla 33 bin 500 vatandaşımızın sıkıntısını çözdük. Elazığ deprem bölgelerimizden birisi maalesef. Kentsel dönüşüm çalışmalarımızla riskli konut ve işyerlerinin yıkımını gerçekleştirdik. 22 buçuk milyon lira kira yardımı yaptık. Harput medeniyetizin tescillerinden biri. Harput Arap Baba türbesinden Fetih Ahmet Baba türbesinden Cimşit Baba türbesine Elazığ’daki 36 tarihib eserimizi restore ettik. Biz yaptık biz! Biz bu millete efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik. Çünkü ol medeniyettir yolun varsa medenisin. Su medeniyettir varsa medeniyetsin bunlar yoksa medeni değilsin. Elazığ’da toplam 40 adet köprü yaptık. Elazığ Pertek yolunu cbu yıl bitiriyoruz. Elazığ Sivrice ayrımı Maden yolunu ise bir sonraki yıl ayırıyoruz. Palu, Genç, Muş Demiryolunu tamamlayıp hizmete sunduk mu? Malatya, Elazığ ve Elazığ Diyarbakır hızlı tren projelerimizin etüt çalışmaları devam ediyor. Elazığ Havalimanının 2003 yılında yolcu sayısı 40 bindi, geçtiğimiz yıl bu 1 milyon 21 bini geçti. 40 binden 1 milyon 20 bine. Nereden nereye! Anladınız mı bu şarkının hikâyesini. Elazığ’a 13 baraj inşa ettik. 3 baraj ve 1 gölet daha inşa ediyoruz. Hamza Bey barajıyla Akçakiraz, Yurtbaşı, Mollakendi belediyeleriyle Sarıçubuk köylerinin su meselelerini çözeceğiz. Artıma tesisinin inşası devam ediyor. Elazığlı vatandaşlarımızın hasretle beklediği kanatlı barajının inşaatında %90 ilerleme kat ettik. Yakında bitecek tesislerle 240 bin arazi daha sulamaya açılacak. 147 bin dekar araziyi sulayacak Uluova sulamasının birinci kısmının yapımı devam ediyor. Elazığlı çiftçilerimize 888 milyon lira tarımsal destek verdik. İnşallah kısa zamanda Sivrice’ye de Doğalgazı getireceğiz. Biz Elazığ’ı destekledik, desteklemeye de devam edeceğiz. Belediye başkanlarımızı sizlere emanet ediyorum. Elazığ’ı da belediye başkanlarımıza emanet ediyorum.”

Haberkent

Metin kardesim ayrintili olarak haberkent vermis.Sanirim jeotermaldenede bahsetti.son bolumu tam dinleyemedm..Bana gore bizim en buyuk eksigimiz 2011 yilindaki tesvikten yani 6.bolgeden yararlamamadik ve sulama projelerinin gecikmesi oldu.son zamanlara tekstil atagimiz oldu umarim diger sektorlere yansir.

Hazar23
3 ay önce - Çrş 10 Nis 2019, 18:52

GD Uzmanı Selim
3 ay önce - Çrş 10 Nis 2019, 19:01

Harput Osb imar planı da artık açıklansın.

Kemaliyee
3 ay önce - Cum 12 Nis 2019, 00:07
Büyük Yatırım !

Elaziz de derin dondurucu ve ankastre ürünler üretecek fabrika için yer tahsisi ve temel atılımı yapıldı 45 milyona mal olacak yatırım ile 350 kişi istihdam edilecek inşaallah

Tekintkn
2 ay önce - Cum 19 Nis 2019, 11:59

YATIRIM DESTEK BİLGİ BANKASI

Şehirde yıllar içerisinde ekonomi ve istihdam temelinde, farklı kurum, kuruluş ve STK’lar tarafından gerçekleştirilen her türlü çalışma ile KOSGEB, Kalkınma Ajansı, TKDK gibi kurumlar tarafından sağlanan hibe ve yatırım destekleme fonlarının düzenli takip edildiği, sektörel bazlı analizlerin yapıldığı ve kayıtların tutulduğu Yatırım Destek Bilgi Bankası kurulacak.
Elazığ Belediyesi Yatırım Destek Bilgi Bankası, ulusal ve uluslararası düzeyde şehirde yatırım yapmak isteyen yatırımcılar için önemli bir veri kaynağı oluşturacak.

http://www.projeelazig.com/proje.php?id=144

alper23

1 ay önce - Çrş 12 Hzr 2019, 21:05

Fıratın Saklı Cenneti Ağında Kerevit Yolculuğu Projesinde imzalar atıldı!
Fıratın Saklı Cenneti Ağında Kerevit Yolculuğu Projesinde imzalar atıldı!

Elazığ TSO, Elazığ TSO Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi, Ağın Belediyesi, Ağın İlçe Tarım Müdürlüğü ve Elazığ Su Ürünleri Enstitüsü arasında protokol imzalandı. Proje kapsamında Ağın'daki Kerevit varlığının korunup, arttırılarak ilçenin kerevitten yapılan yöresel yemeklerini markalaştırıp, turizme kazandırılması amaçlanıyor. Ayrıca Ağın Belediyesine ait ve atıl halde bulunan bir feribotun onarılıp ardından tekne restoran olarak yeniden işlevlendirilmesi planlanıyor. Tekne restoranın, kerevit yemekleri ve alternatif balık yemeklerinin gastronomi turizmine kazandırılarak ilçedeki kadınlar tarafından işletilip turizmin gelişimesine katkı sağlaması hedefleniyor. Yaklaşık 50 kişiye istihdam sağlayacak projenin kooperatif modeli ile sürdürülmesi planlanıyor.
Kaynak; yeni ufuk gazetesi.
Hayırlı olsun

bseckin

4 hafta önce - Pts 17 Hzr 2019, 22:47

(+)

Sivrice ilçemizde Hazar Gölü kenarında yapım çalışmalarına başlanılan 350 yataklı otel yatırımının yapılacağı alanda incelemelerde bulunduk ve yatırımcıdan bilgi aldık...

Kaynak: Çetin Oktay KALDIRIM facebook hesabı

sayfa 149
« önceki   123 ... 148149150151152153   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET