Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Elazığ - Yatırım Haberleri
« önceki   123 ... 142143144 ... 151152153   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 143
Eğin KEMALİYE
6 ay önce - Cmt 12 Oca 2019, 14:49

Hazar 23 şunu samimiyet ile söylüyorum malatya vekilleri elazığ ı da yönetsin neden mi ? Daha önce meyve teşviği projesinde bir telefon ile o zamanın bakanı Bülent tüfenkçioğlu elazığ ı da aldırdı bu kapsama Telefon u edende yine etso başkanıydı vekiller değildi !!! Harput’a külliye kuracağız dediler yıkım çalışması bile yok inanın öznur çalık el atsa hemen çalışmalar başlar !!!!

Hazar23
6 ay önce - Cmt 12 Oca 2019, 15:32

Ankara da çok çok aktifler belki Malatya lı arkadaşlar performanslarını beğebmiyorlar ama dedikleri oluyor. Yukarı fırat bölgesinde bir yatırım yapılacaksa bu yer daima Malatya dır. Keza doğuanadolu içinde bu durum defaten gerçekleşmiştir. Birçok yatırım sayılabilirim.

Tekintkn
6 ay önce - Cmt 12 Oca 2019, 20:20

Bu konu ile ilgili yine talep olursa Gürsel erol ve Bilal çoban dan olur diğer vekiller felan o vasıf yok zaten

hakan023
5 ay önce - Çrş 30 Oca 2019, 00:13

Kanal Fıratta canlı yayında az önce geçti bu bilgi. Elazığlı bir işadamı gelecek hafta içinde Elazığa gelip 5000 kişiye istihdam sağlayacak bir teksitil yatırımı yapmayı düşünüyormuş. Hayırlısı olsun diyelim. Bakalım gerçekleşecek mi?

Eğin KEMALİYE
5 ay önce - Çrş 30 Oca 2019, 08:11

Hakan 23 inşaallah olur .Şunu da söyleyeyim kişi reklamını yapmak da isteyebilir Kesin temel atılmadan inanmamak gerekir

Tekintkn
5 ay önce - Çrş 30 Oca 2019, 15:43

Kentimizde de kenevir yetiştirilecek!

Müjdeyi Başkan Yanılmaz verdi! Kentimizde de kenevir yetiştirilecek!

Ak Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, 31 Mart 2019 yerel seçim çalışmaları kapsamında AK Parti’ye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ’ı ve oda yönetim kurulunu ziyaret eden Yanılmaz, şehrin bütün dinamikleriyle birlikte AK Parti’yi destekleyeceklerine inandıklarını kaydetti. Bu ziyaret sırasında Başkan Yanılmaz, son derece önemli bir açıklamaya da imza atarak, kentimizde kenevir yetiştirileceğini de aktararak hemşehrilerimizin beklediği müjdeyi verdi.

Geçtiğimiz günlerde; ‘Memleketimiz yine oyun dışı!’ başlıklı bir haber yayımlamıştık ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından alınan karara göre Türkiye’nin 19 ilinde izin alınması şartıyla kenevir üretimine izin verildi. Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre izinli kenevir yetiştiriciliği; Amasya, Antalya, Bartın, Burdur, Çorum, İzmir, Karabük, Kastamonu, Kayseri, Kütahya, Malatya, Ordu, Rize, Samsun, Sinop, Tokat, Uşak, Yozgat ve Zonguldak illerinde ve bu illerin bütün ilçelerinde yapılabilecek. Ancak bu 19 ilin içerisinde Elazığ’ın olmaması ve Doğu Anadolu bölgesinden tek bir ilin listede kalması dikkatlerden kaçmadı ve bu durum yine kentimizde ciddi bir hayal kırıklığı oluşturdu demiştik hemşehrilerimizin yetkililere seslendiğinde de açıklık getirmiştik. Hemşehrilerimizin sesine ilk ses veren Başkan Yanılmaz oldu.

DUMANDAĞ: YANILMAZ, ŞEHRİMİZİ ANKARA’DAN DESTEKLEYECEKTİR!

Ak Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ’ı ziyaret etti. Ziyaret sırasında; Dumandağ, “Başkan Yanılmaz’ın bugüne kadar Elazığ’ın kalkınması adına birçok hizmeti gerçekleştirdi. Bu saatten sonrada yerel yönetimler başkan yardımcısı olarak şehri Ankara’dan destekleyeceğine inanıyorum. Belediyenin ilimiz için hizmet veren bütün STK ve odaları her zaman ileriye taşıyacak girişimlerde bulundu” diyerek Yanılmaz’dan övgü ile bahsetti.

“ŞEHRİMİZİ PARLATACAĞIZ”

Görev süreleri içerisinde şehri Elazığlıların tamamıyla birlikte geliştirdiklerini belirten Başkan Yanılmaz, beş yıllık süre içerisinde Elazığ’a geleceğe yönelik birçok çalışma kazandırdıklarını kaydetti. Elazığ’ı tarım ve hayvancılık noktasında ileriye taşıyacak ve bölgesinde yıldızı parlayan bir şehir yapacak önemli çalışmaları, oda ve STK’lerin desteği ile yaptıklarını belirtti.

YANILMAZ: İLİMİZ KENEVİR YETİŞTİRİLECEK İLLER ARASINA ALINDI!

Başkan Yanılmaz, özellikle son günlerde gündem konusu olan ‘Kenevir’ yetiştiriciliği ile ilgili bir takım açıklamalarda bulundu. Başkan Yanılmaz bu açıklaması ile kamuoyunu bir hayli sevindirdi. Yanılmaz, “Bir kısım iller kenevir yetiştiriciliği bünyesine alınırken bir kısım iller ise bu kapsamın dışında kaldı. Elazığ’da Kenevir ’in yetiştirileceği iller arasına alındı. Bu durum önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşılacaktır. İlimiz tarım ve hayvancılık noktasında emin adımlarla ilerliyor. Bizler de bu adımları ve çalışmaların her aşamasını titizlikle takip edeceğiz” diyerek hemşehrilerinin adeta dört gözle beklediği açıklamayı gerçekleştirdi.

http://www.elazigfirat.com/mujdeyi-baskan-yanilma ...tirilecek/

hakan023
5 ay önce - Çrş 30 Oca 2019, 21:14
Müjde

Elazığlı Hemşehrimiz Saka Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Saka, Elazığ Organize Sanayi Bölgesi’ne tekstil entegre tesisi açacağının müjdesini verdi. Elazığ’da kurulacak olan Türkiye’nin en kapsamlı tekstil entegre tesisinde ilk etapta 500 kişi istihdam edilecek ardından 3 bin 500 istihdam sayına kadar çıkılabilecek. Organize sanayi Bölgesi’ndeki fabrikalar arasında en çok istihdam Sağlayacak tesisin zemin çalışmalarına başlanıldı bile…
Elazığ’ın istihdam sayısına büyük katkı sağlayacak müjdeli haber Organize Sanayi Bölgesi’nde geldi.

Elazığ Organize Sanayi Bölgesi’nde Türkiye’nin en büyük ve en kapsamlı tekstil entegre tesisi kurulacak.

Elazığlı hemşeherimiz Saka Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Saka’nın Elazığ’a kazandıracağı bu tesiste binlerce Elazığlı istihdam edilecek ve OSB’deki en büyük istihdamın olduğu fabrika özelliğine sahip olacak.

SAKA: MEMLEKETİME BİR YATIRIM YAPMAK İSTEDİM

Elazığ’da kurulacak olan fabrikayla ilgili bilgiler veren Saka Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Saka, “Bizim yapmış olduğumuz şu anki yatırım tam bir entegre tesis. İplik, örgü, boya, baskı ve ardından da konfeksiyonu ekledik. Konfeksiyonu ekleme sebebimiz bizim istihdamı arttırmak için bunda yaklaşık konfeksiyonla beraber 3 bin 500 kişi çalışan, toplam istihdamla beraber de 17 bin 500 civarlarında rakam. Biz de Elazığ’da normalde çarpı üç yaparlar, biz çarpı beş yapıyoruz. Minimum en basit 3 tane çocuklu bir ev böyle. Dolayısıyla biz bayağı bir yol kat ettik. Allah’ta nasip etti. Ben de memleketime bir yatırım yapmak istedim. Bu yatırımda ilk bana nasipmiş” ifadelerini kullandı.

SAKA: ÇALIŞMALARA BAŞLADIK

Fabrikanın kurulacağı alanda saha çalışmalarının başladığını belirten Saka, “Yaklaşık 10 ile 15 gün arası bir sürecimiz kaldı. Temel demesek de sonuçta sahada çalışmalara başladık. Çok yakında da hızlı bir şekilde birinci etabımızı bitireceğiz. İlk çalışma alanımız 2019 yılının sonunda ilk etabımızı açacağız Allah’ın izniyle. Akabinde ikinci etabımıza da devam edeceğiz. Üçüncü etabımıza da devam edeceğiz, biz hiç durmayacağız. Bundan sonraki yatırımlarımız da olacak. Sera streç gibi, plastik gibi bu tür yatırımlarımız da devam edecek. Biz burada hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Hep birlikte birbirimize destek vereceğiz. Aslında bizim en büyük hedefimiz burada Elazığ’ın çok artı bir potansiyeli var; genç nüfus. Ben buna çok dikkat çekmek istiyorum aslında. Biz ülke olarak da kesinlikle ve kesinlikle ihracat yapmamız gerekiyor. İhracatta da Elazığ’da bu patlamayı yapmak istiyoruz, genç nüfusu burada kullanmak istiyoruz. Gençliğimizi ve gençlerimizi dış ticarette, sahalarda yetiştirmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

SAKA: BİZ DE BURADA DIŞ TİCARETİ ANLATACAĞIZ

Tekstil alanındaki tüm teknolojileri Elazığ’da kullanacaklarını söyleyen Ramazan Saka, “Tekstilde tarladan pamuğu toplayacak ve bunu elbiseye kadar götürecek bir tesis burası. Dolayısıyla böyle bir teknoloji, boyahane teknolojisi, baskı teknolojisi, örgü teknolojisi, iplik teknolojisi ve konfeksiyon teknolojisi. Bunlar içinde kendi çapında teknolojiler var. Bu teknolojilerle birlikte hem sahada bir sürü insan, bir sürü gençliğimiz öğrenmiş olacak, bunları görmüş olacak. Görünce de burada daha heves, daha heyecanla yetişmiş olacak. Biz de burada dış ticareti anlatacağız. Dış ticaret nasıl yapılır? Gerçek sahalarda nasıl koşturulur? Nasıl Pazar araştırılır, mal nasıl satılır? Bizim aslında hedefimiz bunları üretmek” dedi.

SAKA: İSTİHDAM SAYISI 500 İLE BAŞLAYACAK 3 BİN 500’E KADAR ÇIKABİLECEK

İstihdam sayısıyla da ilgili ayrıntılı bilgi veren Ramazan Saka, “500 ile başlayacak ama bizim buradaki sorunumuz kalifiye eleman sorunu. Böyle bir teknolojik entegre tesis hemen hemen Türkiye’de ilk olacak burada. Zaten Elazığ’da da ilk olacak böyle bir tesis yok. Yetişmesiyle alakalı ama sonuçta yapılan tesis 3 bin 500 çalışanlı bir tesis. İleriki projelerimizle bir 5 bine kadar çıkmayı hedefliyoruz. Benim bir sloganım var herkes bilir; dünyada Türkiye’den başka yere yatırım yapmak Türkiye’de de Elazığ’dan başka yere yatırım yapmam.

ÖZTÜRK: BİR YILDAN FAZLA SÜREDİR GÖRÜŞÜYORUZ

Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Suat Öztürk bir yıldan fazladır Saka Tekstil ile görüştüklerini belirtti ve istihdam sayısının kademe kademe artacağını söyledi. Öztürk, “Saka Tekstilin ayrı bir özelliği var. Hem entegre bir tesis hem teknolojik olarak bir tesis hem bilimsel olarak çalışmaları var. Onun yanında Ramazan Bey’in ayrı bir özelliği var; kendisi dış ticaret konusunda ciddi bir birikimi olan bir insan. Buradaki gayesi Elazığ’daki gençlere ve iş hayatındaki sanayi kuruluşundaki firmaların gençlerine veyahut yetişebilecek insanları dış ülkelerde, pazarlarda ihracatın ve o işlemlerin nasıl yapılabileceğini, malların nasıl satılabileceğini oralara bizzat sahaya indire konusunda yardımcı olarak o desteği vererek buradan ihracatçı insanların bu işi bilen insanların yetişmesi önemli. Çünkü siz ne kadar fabrika kurarsanız kurun eğer malı satamıyorsanız kurmanın anlamı yok” dedi.

ÖZTÜRK: 2019’UN SONUNDA ÜRETİME GEÇECEKLER

OSB Yönetim Kurulu Başkanı Öztürk, “Sahada çalışmaya başladılar. Kullanacakları sistemde su ihtiyacı fazla olduğu için artezyen işine başladılar. Tahmin ediyorum ruhsatlar ve projeler bitmek üzere. Bu bir ay içinde veya orada daha ciddi mevsim itibariyle düzelmeye başlıyor, ciddi olarak bir işlevi var. Bu birinci etap yatırımından sonra Ramazan Bey söyledi ikinci ve üçüncü etaplar var. Bu etap yatırımlarının tamamı herhalde 150 dönümlük entegrasyon bir arazi komple olarak girecek. Onda bazı projelerimiz var inşallah ileriki safhalarda onları gerçekleştirerek ama bu 30-35 bin metrekarelik bir alan inşallah 2019’un sonu ve 2020’nin başında üretime geçecekler. Rakamsal olarak baktığınız zaman ciddi bir rakama ulaşacak inşallah. Bu tabi tekstil sektöründe kademe kademe bu sayı yükselecektir” şeklinde konuştu.

GÜNEY: BU ZAMANDA 30 MİLYON EURO’LUK YATIRIM YAPMAK KOLAY BİR ŞEY DEĞİL

Saka Şirketinin Teknik Müdürü Ahmet Güney, “Batı’daki OSB’lerden eksiği yok, fazlalığı var. Bir iki vardı, onları Başkanım zaten anında projeleri olduğunu ve projelerini bizimle birlikte hayata geçireceklerini beyan ettiler ve bizde bundan anında bu bilgileri alarak fizibıl yatırımın burada olacağına inandık. Zaten Ramazan Bey ihracat firması misyon, vizyonları ileri boyutta olan Elazığlı bir patronumuz. Kendisi söylediği gibi Elazığ’dan başka bir yerde yatırım yapmam dedi. İnşallah en kısa zamanda bizimle birlikte birçok firmanın burada rahatlıkla yatırım yapacağını, Elazığ’ın çehresinin değişeceğini, şunu açık ve net tekrardan söylüyorum; Elazığ OSB içerisinde Yönetim Kurulu Başkanımızın, diğer yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızın, bölge müdürümüzün ve diğer çalışan arkadaşlarımızın bu süreç içerisinde bize karşı olan davranışları, bize karşı bu projenin bizden daha çok azimli ve hırslı olduklarını, bizim her türlü yanımızda olduklarını görmek bizi de kamçıladı. Açıkçası böyle bir yatırımı gerçekten 30 milyon Euro’nun üzerinde bir yatırımdan bahsediyoruz. Bu zamanda 30 milyon Euro’luk yatırım ve sıfırdan yapmak kolay bir şey değil” şeklinde konuştu.

Kanal fırat

Metin Barut 23
5 ay önce - Çrş 30 Oca 2019, 21:27

hakan 23 paylaşım için teşekkürler. Bu yatırım 1 yıl önce konuşuluyordu fakat bir türlü ete kemiğe burunmemisti. Şuanda görüyorum ki somut bir adım atılmış. 30 milyon euro böylesi bir zamanda ciddi bir yatırım. Bu yatırım doguanadolu bölgesinde bu yıl bir ilk olabilir. Yatırım miktarı oldukça yüksek. Başta 500 sonrasında 3.500 istihdam demek öyle kolay bir yatırım değil. Çok büyük bir iş. Emeği geçenlere Teşekkürler. Elazigimiz sanayi kenti olma yolunda inşallah ilerleyerek böyle. 2 yıl herkes sabretsin krizde kalmayacak. Toparlanacagiz inşallah.

bseckin

5 ay önce - Cmt 02 Şub 2019, 17:33

İlimize 3500 kişiyi aşkın istihdam sağlayacak olan Türkiye’nin yeni nesil en büyük entegre tekstil yatırımı üzerinde son değerlendirmeleri yaptık. Yer tahsisi yaptığımız Saka Tekstil haftaya kazmayı vuruyor.
Bu önemli yatırım aziz şehrimize hayırlı olsun...

Valimiz Çetin Oktay KALDIRIM facebook hesabından alıntıdır.

(+)

Bahrielz
5 ay önce - Cmt 02 Şub 2019, 18:59

Tek cümleyle valimize helal olsun.

sayfa 143
« önceki   123 ... 142143144 ... 151152153   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET