Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Elazığ - Yatırım Haberleri
« önceki   123 ... 126127128 ... 130131132   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 127
Tolga Dt
1 ay önce - Cmt 20 Oca 2018, 18:06

Çok güzel haberler gelmeye devam ediyor.

Elektrik Motorları Teknolojileri ARGE Merkezi Elazığ’da Türkiye’nin ilk Elektrik Motorları Teknolojileri ARGE Merkezi, Sezgin Motor farkıyla; Elazığ’da… Sezgin Motor Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Sezgin, ARGE merkezinin açılışının Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü tarafından yapılacağını söyledi…

Türkiye’nin ilk Elektrik Motorları Teknolojileri ARGE Merkezi, Sezgin Motor farkıyla; Elazığ’da… “BURADAN YENİ TEKNOLOJİLER ÇIKACAKTIR” Belgeyi nasıl aldıkları hakkında bilgi veren Sezgin Motor Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Sezgin, Bilim ve Sanayi Bakanımız Faruk Özlü en kısa zamanda Elazığ’ımızı ziyaret ederek fabrikamızdaki açılışımıza gelecektir. Buradan yeni teknolojiler çıkacaktır. Daha yeni nesil motorlar. Daha teknolojik ve hafif motor teknolojileri olacaktır. Yüksek verimli. Bununla ilgilide Türkiye’de bir il oldu, bunu da belgeledik ”dedi. “NASA’DAN GEÇEN HAFTA ZİYARETE GELDİLER” Sezgin, “Hedeflerimiz Türkiye’de ithalata bağlı olan teknolojik motorları üretmek” olduğunu söyleyerek “Bizim hedefimiz Türkiye’de olmayan, dışa bağımlı olan, ithalata bağımlı olan tamamen teknolojik motorlar, uçak sanayide kullanılan, daha insansız hava araçlarında bulunan, hatta NASA’dan geçen hafta ziyarete geldiler. Onlar yüksek güçlü motorlar ve hafif motorlar olmasını istiyorlar. Onunla ilgili bir görüşme yaptılar. Bir ön gizlilik anlaşması yaptık. Bizlerde en kısa zamanda onlara da çok hafif ve yüksek güçlü motorlar üreteceğiz ”diye konuştu.

“ÖNÜMÜZDEKİ YILLARDA HIZLI TREN MOTORLARI YAPACAĞIZ” 30 yıldır bu işi yaptıklarını hatırlatan Sezgin Motor Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Sezgin, müjdeli bir de haber verdi. Sezgin motor, artık hızlı tren motorları ve tramvay motorları yapmak için kolları sıvadı. Sezgin Motor Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Sezgin, “Önümüzdeki yıllarda hızlı tren motorları yapacağız. Türkiye’de şu anda tren çoğaldığı için hızlı tren, tramvay motorları yapmaya devam edeceğiz ”ifadelerini kullandı.

https://www.elazigsonhaber.com/gundem/elektrik-mo ...14956.html

Misafir e93

4 hafta önce - Pts 22 Oca 2018, 00:38

Misafir 817 olarak yazmıştım. Beğenenlere teşekkür ederim. Ben eğimciyim öğretmenim. Burada yazan arkadaşlardan bir şey istiyorum. Yalvararak istiyorum. Biz Elazığlılar bu hafta ilk işimiz belediye başkanımız ve valimize ulaşalım. Kimse bizleri kapıdan kovmaz ayrıca tso başkanı idris alanla görüşelim. Lütfen gidelim gerekirse ağlayalım sızlayalım şehrimize modern bir otobüs terminali isteyelim başkanımızı bu konuda sıkıştıralım. Valimizi bu konuda istek te bulunalım. Baskan ve Valimiz ödenek yok derlerse olabilir Diyelimki yok idris alana açalım konuyu işadamlarımıza bu konuda yardım istesin. Ali Özcan beye ulasalim biz telefonunu bilmezsek idris beyden veya chp il baskanindan vatandas olarak ricada bulunalım. Hep beraber su terminal sorunu için dil dokelim. Guney çevre bitti kuzey basladi agin koprusu bitti yabanci biri çevre yollarimizi Goruyor hayran kaliyor inanin Arkadaslar bir çok bati sehrinde böyle çevre yolu yok. Bir de modern büyük bir terminal yapilsin. Ulusoy gibi sirketler elaziga gelecek. Felaket ekonomiye katkisi olacak. Ben ibrahim taşel en büyük özel okul sahibi. Bizim hocamizdi. Ulasalim okul güzel ama elaziga fabrika isteyelim. Bugün tso baskani idris alanda mujde verdi. Sektor farki gozetmeksizin bütün tesvikler den her sektör esit faydalancakmis mükemmel bir haber. Büyük yatirimlar gelecek. Saglik ta dogu guneydogu ve iç anadolu daki bir çok ili geçti. Saglik merkezi krom Bakir maden merkezi. Her alanda sıç rama var. Ben bir egitimci olarak ne is adamiyim ne bir menfaatim var. Buraya bir civi cakilsa biz mutlu olursunuz. Hep beraber

Misafir 23f

4 hafta önce - Pts 22 Oca 2018, 00:51

Yillarca beklenen o müjde geldi.
20/01/2018 tarihli Resmi Gazete ile Elazığ teşvikte 6. Bölgeye yükseldi. Elazigimizda hayırlı olsun.

Misafir 037

4 hafta önce - Pts 22 Oca 2018, 17:48

Karayolları Bölge Müdürlüğünün yetkisi ve ödeneği olsaydı güney çevre yolu ve kuzey çevre yolları üzerinde devasa otogarlar yaptırırdı eminim. Gerek var mı bu kadar da demeyin. 2199 senesine yetecek şekilde planlamalar yapılıyor ve kuzey çevre yolu inşaa ediliyor.

KRAL456
3 hafta önce - Pzr 28 Oca 2018, 22:16

Bakan Sarıerıoğlu'ndan Elazığlılara Büyük Müjde

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Tunceli’deki programının ardından Ankara’ya gitmek üzere Elazığ Havalimanı’na geldi. Bakan Sarıeroğlu, elazigsonhaber.com’a yaptığı özel açıklamada Elazığ’da çağrı merkezinin kurulacağını açıkladı. Bakan Sarıeroğlu’nun ilk kez açıkladığı Elazığ’a çağrı merkezi müjdesinin çalışmalarının devam ettiği belirtildi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Tunceli’deki programının ardından Ankara’ya gitmek üzere helikopterle Elazığ Havalimanına geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nu Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Ak Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, İl Emniyet Müdürü Doğan Cangül, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Necip Çarıkçıoğlu, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Cihan Telo, Ak Parti İl Yönetimi, SGK İl Müdürü Ayhan Tuncer ve çok sayıda vatandaş karşıladı. Havalimanı VIP salonuna geçen Bakan Sarıeroğlu bir süre il yöneticileriyle sohbet etti. “ÇOK MEMNUN OLDUM” Daha sonra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu, www.elazigsonhaber.com İnternet Haber Sitesine özel açıklamalarda bulundu. Bakan Sarıeroğlu elazigsonhaber.com Haber Müdürü Furkan Dilaver’in sorularını cevaplandırarak; “Öncelikle dün akşamdan başlamam lazım. Çünkü Elazığlı hemşerilerim beni çok güzel karşıladılar. Gece çok geç saatte Elazığ’da olmamıza rağmen teşkilatımız Vekillerimiz, Belediye başkanımız, Valimiz, hemşerilerimiz gerçekten yoğun ilgi ve alakayla karşıladılar. Çok memnun olduğumu ifade etmem lazım. Tüm Elazığlı hemşerilerime sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum” dedi. “ELAZIĞ’LA İLGİLİ OLAN ARAYI KAPATACAĞIZ” Elazığ’a tekrar geleceğini vurgulayan Bakan Sarıeroğlu, “Elazığ’la ilgili bir aramız oldu, yoğun bir çalışma temposundaydık ama inşallah arayı kapatacağız.

Arka arkaya 2 programımızın tarihini netleştirdik. İlk olarak 10 Şubat’ta Gençlik Kollarımızın İl Kongresine katılacağız Allah’tan bir mani çıkmazsa. Sonrasında da inşallah 10 Mart tarihinde kadın kollarımızın il kongrelerine katılacağız ve inşallah buluşmamızla birlikte arayı da kapamış olacağız diye inanıyorum” ifadelerini kullandı. “ELAZIĞ’LA İLGİLİ PROJELERİMİZ DEVAM EDİYOR” Elazığ’la ilgili yoğun bir şekilde çalıştıklarını söyleyen Bakan Sarıeroğlu, “SGK il Müdürlüğü binasının temelimizi attık inşallah en kısa zamanda tamamlayıp hizmete sunacağız. Elazığ’la ilgili projelerimiz, çalışmalarımız, Elazığ’a yapılan yatırımlarla ilgili takiplerimiz tabi ki devam ediyor. Valimizle, Milletvekillerimizle birlikte İl başkanımızla iletişim halinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yoğun bir tempoda çalışan bir bakanlık. Biliyorsunuz taşeron gibi bir konuyla ilgili önemli bir aşama kaydettik. Bir istihdam paketi imzaladık. Şimdi onun gelecek haftadan itibaren meclis çalışmaları başlayacak. Yasal zemine kavuşturacağız. Çalışmalarımız toplumumuzun her kesimiyle alakalı olarak yoğun bir biçimde devam ediyor” ifadelerini kullandı. “VERİMLİ TOPLANTILAR ZİNCİRİ GERÇEKLEŞTİRDİK” Tunceli programına da değinen Bakan Sarıeroğlu, “Bugün Tunceli’deydik sabahtan beri çok yoğun ama çok keyifli, verimli bir toplantılar zinciri gerçekleştirdik. İş-Kur desteğiyle açılan 2 tane tekstil atölyemiz var. Yaklaşık 2500 kişiye yaza kadar istihdam sağladığımız projelerimiz. Benzer projelerimizi Türkiye’ni farklı illerinde de inşallah devam ettireceğiz” dedi.

ELAZIĞ’A MÜJDE “BAKANLIĞIN ÇAĞRI MERKEZİ KURULACAK” Bakan Sarıeroğlu, Elazığ’la ilgili önemli bir müjdeyi de ilk kez www.elazigsonhaber.com İnternet Haber sitesine verdi. Bakan Jülide Sarıerıoğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın İletişim Merkezi olan ALO 170 Çağrı merkezinin Elazığ’da kurulacağını açıkladı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu konuyla ilgili; “Elazığ’la ilgili güzel çalışmalarımız olacak.

Bakanlığımızın ALO 170’in yakın zaman da bir çağrı merkezini kurmayı planlıyoruz. İstihdam planlamalarını yapıyoruz. 2 tane yeni çağrı merkezimiz olacak. Bir tanesi Elazığ’da olacak. Önümüzdeki dönemde imkanlarımız dahilinde ne çalışma yapılması gerekiyorsa Elazığ’daki hemşerilerimizin yapmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Misafir 8b9

3 hafta önce - Pzr 28 Oca 2018, 22:31

Bu arada vodafone çağrı merkezi zarar ettiği için mart ayında tamamen kapanıp ilimizden çekilecek.
Ayrıca Valimizin yerel bir gazeteye verdiği röportajdan Dubai merkezli firmanın yatırımları ile ilgili açıklaması şöyle;
Kaldırım,” Şehrin dinamikleri var. Biz burada yöneticiyiz. Özellikle yeni nesil dediğimiz Bio teknoloji ve benzeri alanda, Eğitim ve sağlık alanında ve Turizm alanında ki yatırımlara şehir hayır derse buna kimse bir şey diyemez.Eğer şehirde böyle bir arzusu varsa bir an evvel bunu yerine getirmesi lazım. Bunun bir süreci var yatırım uzarsa yatırımcının motivasyonu bozuluyor çok hızlı karar değiştirip bu yatırım kararından vazgeçebilir. Bu şehrin yerel yönetimi ile dernekleriyle beraber ortak bir karar alınıp, bir an önce net bir cevap verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu yatırım istenmiyorsa bir şekilde bildirilip, yatırım istenmiyor denebilir. Artık Dünya da önemli şehirler kendilerini hizmet sektöründe konumlandırır. Temiz yeni ve yeşil alanlara önem veriyorlar. Eğer Elazığ dünya da kendini yeni alanlarda yeni bir vizyonla konumlandırmak istiyorsa, bence bu tür fırsatları kaçırmaması gerekir. “ dedi.

Vali Bey bu işin olumlu ya da olumsuz bir şekilde sonuçlanmasını istiyor. Bakalım bizimkilerde bu medeni cesaret var mı? Bir açıklama yapmaları lazım. Etso başkanı İdris Alanın bu yatırımı istemediği duydum. Diğerleri de açıklama yapsalar da şu belirsizlik ortadan kalksa iyi olacak.

Tolga Dt
3 hafta önce - Pzr 28 Oca 2018, 22:33

Anlamadığım Vodafone çağrı merkezi nasıl zarar ediyor

Misafir 8b9

3 hafta önce - Pzr 28 Oca 2018, 22:47

Bildiğiniz üzere şirket ülke genelinde bu işle yani çağrı merkezleri işletme işi yapan bir şirket üzerinden bu işleri yürütüyor. Merkezde çalışan kişilerin yetişme evresinden sonra tabi başarılı olanlar işe devam ediyor bunlar içinden verim alınamayanlar hemen gönderiliyor şirkette çok katı kurallar var ayak uydurmak zor haliyle artık eleman bulmak zorlaşıyor mevcutları değişken vardiyalarda çalışmakta zorlanıyor haliyle kalite düşüyor. Gelinen noktada müşteri kayıpları artıyor ve işletmeci şirket ingiltereden uyarı alıyor. Sonuçta artık işin yürümediğine karar veren şirket çağrı merkezini kapatma daha doğrusu başka şehire taşınma kararı alıyor. Yeterince açık oldu mu Tolga Bey?

Tolga Dt
3 hafta önce - Pzr 28 Oca 2018, 23:43

Misafir bey gayet açıklayıcı oldu fakat burada ben insan kaynağının değil şirketin taşeronluğunu yapan tempo firmasının başarısızlığını görüyorum. Burada bir kapatmaya gitme değil başka bir danışmanlık şirketiyle anlaşılması daha doğru olurdu diye düşünüyorum. Umarım bende açık olabilmişimdir. Başka şehirde ne fark edecekte başarılı olacaklar acaba.

Misafir 8b9

3 hafta önce - Pts 29 Oca 2018, 00:07

Haklısın zaten asgari ücrete çalıştırdığın elemanı küstürürsen artık kimse seninle çalışmak istemez sen de işlerini yürütemez hale gelirsin. Çalışma koşulları çok ağır ve sanırım merkez bu konuda taviz vermiyor. Müşteriyi memnun etmek çok zor zaten şikayeti seven bir milletiz şikayetler artınca bu noktaya gelindi. Bu iş Elazığ'da maalesef tutmadı ya da tutamadık ne derseniz artık.

sayfa 127
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 126127128 ... 130131132   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET