Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Elazığ - Yatırım Haberleri
123 ... 133134135   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 1
Tolga Dt
6 yıl önce - Çrş 12 Ekm 2011, 23:52
Elazığ - Yatırım Haberleri

Uzun zamandır bu başlığın eksikliğini hissediyordum.
Yatırım haberlerini, haberler ve sohbet kısmında paylaşıyorduk.
Güzel haberler sohbetlerin arasında kaynayıp gidiyordu.

Güzel bir yatırım haberi proje tamamlandı ve bugün açılışı yapıldı.

Alıntı:
Elazığ Mehmet Koloğlu Anadolu Lisesi ve Nezihe Koloğlu Kız Yurdu

Özel sektörün bugüne dek üstlendiği en kapsamlı eğitim destek projelerinden biri, Türkiye'de Eğitime Destek Kampanyası kapsamında gerçekleştirilen, Elazığ Mehmet Koloğlu Anadolu Lisesi ve Nezihe Koloğlu Kız Yurdu Eğitim Kompleksi’dir. Kolin İnşaat tarafından 3 milyon Dolar yatırım harcama yapılarak tamamlanan kompleks, eğitim-öğretime açılmak üzere Milli Eğitim Bakanlığı'na devredilmiştir.

Mehmet Koloğlu Anadolu Lisesi ve Nezihe Koloğlu Kız Yurdu Eğitim Kompleksi, 3 blokta 600 öğrencinin eğitim öğretim görebileceği, 2 blokta 125 kız öğrencinin kalabileceği kız yurdu ve yemekhane olmak üzere, 70.000 m² alan üzerinde toplam 5 bloktan oluşmaktadır. Modern eğitim-öğretim olanakları sunmakta olan eğitim kompleksinde, 25'er kişilik 24 adet derslikle eğitim hizmetlerini sürdüren lisenin yanı sıra açık spor alanı, basketbol sahası, voleybol sahası, tenis kortu, koşu parkuru gibi spor alanları, fizik-kimya-biyoloji laboratuvarları, hobi odaları, müzik, resim ve bilgisayar atölyeleri, kütüphane ve çok amaçlı bir salon bulunmaktadır.

Metin Koloğlu Sağlık Meslek Lisesi
Kolin’in sosyal sorumluluk projesi kapsamında Elazığ’da yapımını üstlendiği Metin Koloğlu Sağlık Meslek Lisesi ve Kız Yurdu Eğitim Kompleksi, öğrencilere modern eğitim olanakları sunmayı amaçlamaktadır.

8.426 m² alan üzerinde toplam 6 bloktan oluşan ve mimari çizim aşaması tamamlanan Metin Koloğlu Sağlık Meslek Lisesi’nin proje aşamasına 2009 yılı sonunda geçilmiştir. 2 blokta 540 öğrencinin eğitim görebileceği okul binaları, diğer her bir blokta da 141 öğrencinin kalabileceği yurt binası, yönetim binası, mutfak ve yemekhane yer almaktadır. Komplekste, 30’ar kişilik 18 adet dersliğinin yanı sıra; 3 adet özel derslik, 5 adet laboratuvar, 4 adet teknik oda, 1 adet çok amaçlı oda, açık-kapalı spor alanları, basketbol-voleybol sahaları, kız-erkek soyunma odaları, revir, doktor- hemşire odaları ve engelli öğrenci odaları da bulunmaktadır.

Alıntı:
Duygu dolu açılış

Kolin A.Ş tarafından Elazığ'da yaptırılan Metin Koloğlu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi ve Kız Yurdu Eğitim kompleksi törenle hizmete açıldı.
Açılış törenine Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Elazığ Milletvekilleri Av. Şuay Alpay, Faruk Septioğlu, Elazığ Valisi Muammer Erol, İzmir Valisi Cahit Kıraç,Malatya Valisi Ulvi Saran, Koloğlu ailesi, bürokratlar, okul öğretmenleri ve öğrenciler katıldı.
Törende konuşan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, bilginin en büyük güç olduğunu, günümüzde ülkelerin büyüklüğünün bilgiyle ölçüldüğünü söyledi.

Hükümet olarak eğitime çok büyük önem verdiklerini, son 9 yılda 162 bin dersliği yaparak milli eğitimin hizmetine sunduklarını belirten Yıldırım, yeni projelerle eğitime desteklerini sürdüreceklerini vurguladı.

Bakan Yıldırım, şöyle konuştu:
"HAYIRLI BİZ HİZMETİN AÇILIŞINI YAPIYORUZ"
"Bugün güzel sonbahar akşamında hayırlı bir hizmetin açılışını yapıyoruz. Kolin ülkemizin olduğu kadar yurt dışında da ülkemizi en iyi şekilde temsil eden ve çok önemli altyapı, enerji, inşaat, taahhüt işleri yapan bir grup. Karayollarında, demiryollarında, barajlarda ve birçok altyapı tesislerinde onların gayreti ve imzası var. Elazığ'ın yetiştirdiği, bu topraklarda yetişen, buraların havasını soluyan, suyunu içen ama vefa duygusunu hiçbir şekilde aklından çıkarmayan bu gruba memleketine yaptığı bu hayırlı işler dolayısıyla candan teşekkürler ediyoruz.
Esasında şöyle bir söz var. Adam odur ki ola bu dünyada bir eser, bu dünyada eseri olmayanın yerinde yeller eser. İşte eser işte isim. Metin Koloğlu ahirete intihal etti. Kardeşi tabiki duygulandı, hepimiz duygulandık. Genç yaşta vefat eden Koloğlu ailesinin bu mensubuna Allah'tan rahmet diliyoruz, mekanı cennet olsun. Ve onun ismini bir Sağlık Meslek lisesinde yaşatmaya karar veren, bu güzel okulu ve yurdu yaptıran Koloğlu ailesine de bir kez daha teşekkür ediyoruz."

"CAHİLLİĞİN BELİNİ KIRDIK"
"Bilgi her şeydir. Bilgi en büyük güçtür. Şimdi artık ülkelerin büyüklüğü, gelişmişliği, ne kadar tankı, ne kadar topu, ne kadar silahı var, bununla ölçülmüyor. Ne kadar bilgiye sahip, ne kadar bilgi üretiyor, ne kadar bilgiyi kullanıyor, ne kadar okur yazarı var, ne kadar üniversite mezunu var. Bunlarla ölçülüyor. Cumhuriyetin ilk yıllarında büyük yoksullukla, çaresizliklerle başladığımız büyük Atatürk'ün başlattığı okuma yazma seferberliği 80 yıldır devam ediyor. Ama 2011'e geldiğimizde Allah'a şükür son 10 yılda eğitimde tekrar başlattığımız hamleyle şuanda okur yazar oranımız yüzde 98'lere çıktı. Cahilliğin belini kırdık ama önümüzde daha çok yapacak işimiz var. Şimdi alfabe okur yazarlığı bitti. bunun için öğretmenlerimiz, büyüklerimiz, annelerimiz, babalarımız herkes seferber oldu. Herkes birer öğretmen oldu. Bu işi başardık ama yetmiyor."

"BİLGİSAYAR OKUR YAZARI OLMA ZAMANI GELDİ"
"Şimdi artık bilgisayar okur yazarı olma zamanı geldi. Gençlerin böyle bir derdi yok. Allaha şükür 40 milyona yakın internet kullanan vatandaşımız var. Bunun da yüzde 80'den fazlasını gençler oluşturuyor. Güzel bir gençliğimiz yetişiyor. Ama gençler size büyük görev düşüyor. Eskiden büyüklerimiz, analarımız, babalarımız bize okuma öğretti bilgiyi öğretti, cahilliğin belini kırdık. Ama şimdi bilgi toplumu olmak için bilgisayar okur yazarı olmak için ahir zaman şimdi siz dönüp bizleri yöneteceksiniz, bizleri bilgisayar okur yazarı yapacaksınız. Bunun için size her türlü yatırımı yapmak boynumuzun borcudur. S on 9 yılda Türkiye'de göreve başlayan her 3 öğretmenden bir tanesi iktidarımız döneminde atanmıştır. Her 3 derslikten bir tanesi yine son 9 yılda yapılmıştır. Bu süre içerisinde 162 bin dersliği yaparak milli eğitimimizin öğretmenlerimizin, gençlmerimizin hizmetine verdik. Hayırlı uğurlu olsun. "

"FATİH PROJESİ"
Eğitimde sayın başbakanımızın talimatlarıyla yeni bir proje başlatıyoruz. Projenin adı Fatih projesi. Nedir Bu proje, bütün 600 bin derslik, 40 bin oku,l her sınıf elektronik tahtaya kavuşacak, akıllı sınıf olacak, kara tahta tarihe karışacak. 4 yılda bu projeyi tamamlayacağız: bununla birlikte her sınıfta akıllı tahta yapmakla kalmayacak bütün öğretmen öğrencilerimize ve öğretmenlerimize de el bilgisayarı, elektronik kitap, tablet dağıtacağız. Bu dünyada örnek bir projedir. Bizden gören başka ülkeler, Amerika, Hindistan ve birçok ülke bu projeyi başlatmıştır. Eğer bilgi toplumu olacaksak, eğer Türkiye Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında büyük Atatürk'ün bize işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşacaksak bunu sizlerle başaracağız, gençlerle başaracağız, gelecek gençlerle gelecek. Projenin birinci bölümünü başlattık. 80 bin sınıfı donatacak ilk ihale için ilana çıktı. Önümüzdeki öğretim yılı bitmeden sınıflarımızda akıllı tahta ve diğer donanımlar yapılmaya başlanacak."

"162 BİN DERSLİĞİ TAMAMLAYIP MİLLİ EĞİTİMİMİZE VERDİK"
"Eğitimde sadece devletin bütün eksiklikleri, bütün işleri tamamlaması yetmiyor. Ne yapmak lazım. Devlet millet işbirliği ile daha kısa sürede eksiklerimizi gidermemiz lazım. İşte bugün açılışını yaptığımız okul ve yurt ve hatta bir de diğer anadolu lisesi Mehmet Koloğlu toplam 3 tesis Kolin grubu tarafından Elazığ'a kazandırılmış tesislerdir. Kolin grubunun yaptıkları sadece Elazığla sınırlı değil. başka illerimizde de eğitime destekleri aynı şekilde devam ediyor. İşte, Kolin gibi hayırseverlerimizin de katkılarıyla son 9 yıl içerisinde 162 bin dersliği tamamlayıp milli eğitimimize verdik: Bir yandan okullarımızın fiziki altyapılarını geliştirirken, diğer yandan da ülkemizin doğudan batıya kuzeyden güneye her tarafını bölünmüş yollarla donattık. Yolları böldük, milleti birleştirdik, 74 milyonun kardeşliğini sağladık. Bu topraklar bize bin yıldan beri vatan oldu. Anadolu'ya Türk uygarlığının açılışı Harput Kalesinden geçer: Harput Türkiye'nin bağımsızlığının timsalidir: Onun için Elazığ Gakgoşlar diyarı, milli birliğin, beraberliğin, 74 milyon insanımızın kardeşliğinin timsalidir. Hemen yanınızda Tıp Fakültesi var.Ççok da gelişmiş bir tıp fakültesi. Üçüncü kademeye kadar sağlık hizmetlerinin verilebildiği çok önemli bir hastanemiz. Üniversitemiz çok gelişmiş bir üniversite. Sağlık mensupları olarak sizlerin ülkemize insanımıza vereceğiniz çok şey var, yapacağınız hizmet var. Şimdiden sizlere üstün başarılar diliyorum. Yeni öğretim yılınızın hayırlı uğurlu başarılarla dolu olmasını diliyorum. Bu okulu yaptırarak milli eğitim bakanlığımıza hediye eden, sizlerin burada en güzel şekilde eğitim görmesine vesile olan Kolin Gruba tekrar teşekkür ediyorum. Okulunuz hayırlı olsun."

DEV KOMPKLEKS
Elazığ İl Milli Eğitim Müdürü Nihat Büyükbaş ise, Metin Koloğlu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi ve Kız Yurdu Eğitim kompleksinin 8 dönüm arazi üzerinde inşa edildiğini söyledi.
Kompleksin 6 bloktan oluştuğunu, 2 blokta 540 öğrencinin eğitim görebileceği okul binasının, 2 blokta da 141 öğrencinin kalabileceği yurt binası, yönetim binası, mutfak ve yemekhanenin yer aldığını belirten Büyükbaş, komplekste 30'ar kişilik18 adet dersliğin yanısıra 3 adet özel derslik, 5 adet laboratuar , 4 adet teknik oda, 1 adet çok amaçlı oda, açık kapalı spor alanları, kız erkek soyunma odaları, revir, doktor, hemşire odaları ve engelli öğrenci odaları bulunduğunu ifade etti.
Öte yandan Metin Koloğlu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi ve Kız Yurdu Eğitim kompleksinin 3 milyon TL'ye mal olduğu öğrenildi.

KIZI DEMET MOGOLKOÇ
Metih Koloğlu'nun kızı Demet Moğulkoç ise genç yaşta kaybettikleri babasının adını taşıyan bu okulun yapılış aşaması ve bugünkü açılışının hayatlarının en mutlu günlerini oluşturduğunu söyledi.
Moğulkoç, firma olarak okulun fiziki yapısını en iyi şekilde yapmaya çalıştıklarını belirterek, şunları söyledi:
''Bundan sonraki görev değerli öğretmenlerimize ve çalışkan öğrencilerimize düşüyor. Öğretmenlerimizden hepimizin gururlanacağı, başarılı kişiler yetiştirmesini bekliyoruz. Ulu önder Atatürkümüzün belirttiği gibi geleceğin güvencesi sağlam temellere dayalı bir eğitime, eğitim ise öğretmene dayalıdır. Okul genç beyinlere, insanlığa hürmeti, millet ve memleket sevgisini, şerefi, bağımsızlığı öğretir. Bağımsızlık tehlikeye düştüğü zaman onu kurtarmak için takip edilecek en uygun en güvenli yol okuldur. Eğitime her zaman önem veren ailemizin, yaptırdığı bu okuldan yetişecek gençlerin ülkemize milletimize ve Elazığımıza yakışan çağdaş, demokrat başarılı gençler olmasını diliyorum.''

KARDEŞİ GÖZYAŞLARINI  TUTAMADI
Törende konuşan merhum Metin Koloğlu'nun kardeşi Kolin Firması yönetim kurulu üyesi Veysi Akın Koloğlu 1940 yılında doğan, 1981 yılında vefat eden abisinin çocukları gençleri ve ailesini seven örnek bir baba olduğunu söyledi.
Konuşması sırasında gözyaşlarına hakim olamayan Koloğlu, ''Gençlerin bilgi ve becerilerinin geliştirilerek hayatta başarılı olmalarını sağlamak kendisinin en büyük idealiydi. Eğitimin ülke kalkınmasında büyük rol oynadığına inanıyor, gençliğin yetiştirilmesine hizmet etmenin önemini her konuşmasında vurguluyordu'' dedi. Koloğlu ağabeyi adına yapılan okulla hayallerinin gerçek olduğunu bildirdi.
Koloğlu konuşurken Metin Koloğlu'nun eşi Güzin Koloğlu ile kızı Demet Moğulkoç da gözyaşlarına hakim olamadı.

Konuşmaların ardından Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, yaptıkları hizmetlerden dolayı Koloğlu Ailesi adına Metin Koloğlu'nun eşi Güzin koloğluna plaket verdi.

Bakan Binali Yıldırım ve davetliler daha sonra Okulun açılış kurdelasını kesti. Açılışın ardından Bakan Binali Yıldırım okulu gezerek yetkililerden bilgi aldı, öğrencilerle sohbet etti.

Emrah23
6 yıl önce - Pzr 16 Ekm 2011, 21:15
müjde!!!

Alıntı:
ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, Elazığ'ın konaklama ihtiyacını karşılamak üzere yapımı planlanan beş yıldızlı otel projesinin temelinin Mart ayında atılacağını söyledi.

Mart ayında temeli atılacak otelin çok ortaklı bir şirket tarafından yapılacağını, yapılacak otelin de ülke genelinde marka olmuş bir firmanın işletmesine verilmesinin planlandığını söyleyen Şekerdağ, şöyle dedi:

"Bir ilin kalkınması, sanayileşmesi için önemli sektörlerden biri olan konaklama sektöründe ilimizin ihtiyacı olduğunu sürekli söylüyoruz. Şehrin bu alandaki ihtiyacına çözüm getirilmesi noktasında Harput'ta bir otel yapılmasını planladık. Bu planlama kapsamında yaptığımız girişimler sonuçlandı. Milli Emlak'tan arsanın alınması işlemi tamamlandı ve imzalar atıldı. Otelin inşaatına mart ayı içinde temel atılarak başlanacak. 2012 yılında bu otelin tamamlanmasını ve hizmete açılmasını planlıyoruz. Otelin işletmesini ülkemizde bu alanda hizmet veren ve ön saflarda yer alan bir firmaya vereceğiz”

kaynak:turizmgazetesi.com

voltron
6 yıl önce - Pzr 16 Ekm 2011, 21:23

Acaba hangi otel zinciri olacak merakettim şimdi.gerçi önemli olan şimdilik isimden çok kat sayısı oda ve yatak kapasitesi ve illaki yıldız sayısı umarım çok katlı 5 yıldızlı bir otel olur.

Tolga Dt
6 yıl önce - Pzr 16 Ekm 2011, 21:29

Bu mevkii yapılacak bir otel idda ediyorum Türkiye nin en iyi şehir manzaralı otellerinden biri olacaktır.
5 yıldızlı olması planlandığına göre büyük zincirlerden biri alacaktır burayı.
5 Yıldızlı olduktan sonra gerisi çokta önemli değil bence..

Emrah23
6 yıl önce - Pzr 16 Ekm 2011, 21:31

eminim bu proje diğerleri gibi balon çıkmayacaktır

Tolga Dt
6 yıl önce - Pzr 16 Ekm 2011, 21:33

ETSO açıklama yapmışsa doğrudur.
Yeni binaya adamlar temel attı yakında başlayacaklar. Helal olsun yıllar süren proje yapmadılar.

Emrah23
6 yıl önce - Pzr 16 Ekm 2011, 21:36

hakkatende manzara süper olur ya düşünsenize elazığ tüm ihtişamıyla elinizin altında

Barış23

6 yıl önce - Pzr 16 Ekm 2011, 21:40

Muhtemelen Dedeman veya Ramada otel işletmesini yapacak....Çok büyük bir eksiklik giderilecek.Ayrıca Yine Harput civarına 4 yıldızlı bir otel daha yapılacak...

Tolga Dt
6 yıl önce - Pzr 16 Ekm 2011, 21:44

Harputta ki ciddi restorasyon çalışmalarının bir nevi meyveleri olsa gerek.
Harput Projesi tamamlandığında Elazığ ciddi bir turizm merkezi olacaktır..
Haliyle büyük otellerin gelmeside zor olmaz.

Barış23

6 yıl önce - Pzr 16 Ekm 2011, 21:47

Birde Cennet mekanımız HazarGölü kıyısına yıldızlı bir otel yapılabilse....

sayfa 1
123 ... 133134135   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET