Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Toplu taşıma araçlarına kimler bedava biniyor, neden?
« önceki   123 ... 131415

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 15
Gökhan Bengil 7
5 ay önce - Çrş 12 Tem 2017, 15:50

15-16 temmuz tarihlerinde istanbul'da toplu taşıma bedava.Yine geniş kapsamlı olup özel motorları ve ido'yuda kapsıyormu belli değil.

Recep Yalamacılar

5 ay önce - Çrş 12 Tem 2017, 17:08

Alıntı:
Şuan aşırı derecede ücretsiz kart kullanımı mevcut bence kökten kaldırılması gerekli. Otobüse binen herkeste bedava kart var. Bir günde 50-60 tane ücretsiz kart basılan otobüs gördüm. Toplam 200 adet akbil basılmış 50-60 tanesi ücretsiz yazık günah değil mi ? Otobüste dikkat edin binenlere herkeste engelli kartı var ama gel gelelim görünürde herhangi bir engel yok. Fazlasıyla suistimal edilen bir uygulama olduğunu düşünüyorum bence tekrar gözden geçilmeli çünkü devletin kasasına büyük bir yük bindiriyor bu uygulama...

Engelli kartı için fiziksel engelli olmak gerekmiyor. Kanunen belirlenmiş hastalıklarda engelli kartı alarak seyahat edilebiliyor.

mesut1282
5 ay önce - Prş 13 Tem 2017, 00:07

Sadece fiziksel engeli olanlara veriliyor diye birşey iddaa etmedim zaten. Benim demek istediğim sadece fiziksel, ruhsal, bedensel veya herhangi bir şekilde engeli olamayan kişilere kart verildiği. Nasıl ki zengin insanlara yeşil kart verilebiliyor veya ne bileyim durumu gayet iyi olan aileler devlet yardımından faydalanıyor buda öyle bişey işte hak etmeyen birçok kişide ücretsiz kart var...

Misafir 21e

5 ay önce - Prş 13 Tem 2017, 11:00

pendik-gebze arası hızlı ve bölgesel trende ücretsiz olması gerekiyordu

Misafir fc4

5 ay önce - Prş 13 Tem 2017, 22:53

neden

Misafir f75

5 ay önce - Cum 14 Tem 2017, 14:39

pendik-gebze arası tren ücretsiz olmaz,onun yerine 17b hattı var,körüklü otobüs bazen solo otobüs veriliyor,banliyö treninin görevini görüyor

Recep Yalamacılar

4 ay önce - Pzr 23 Tem 2017, 19:18

[quoteOtobüste dikkat edin binenlere herkeste engelli kartı var ama gel gelelim görünürde herhangi bir engel yok.[/quote]

Mesut bey bu şekilde yazdığınız için bedensel engelli olmak gerekmiyor demiştim. Şimdi benim de ücretsiz seyahat kartım var dışarıdan baktığınızda bende de görünürde birşey göremezsiniz ama gelin birde bana sorun bana içimi. Ama tabi ki hakkı olmayan kişilerin hak sahibi olmasi hem bizleri hemde sizleri mağdur konumuna düşürüyor maalesef gelişmişlik konusunda çok yol katetsekte ahbap çavuş iliskilerinde bir ilerleme kaydedemedik.

Misafir b10

4 ay önce - Sal 08 Ağu 2017, 01:02

ben özel halk otobüsü şoförüyüm ben bu ücretsiz kartlardan kimliklerden rahatsız oluyorum nedenmi o polis memuru zaten üniformalı ise bir sorun yok ama gezmeye giden polis kimlik gösteriyor bunlar vizemi polis o kimlik kartı ile bakkala gitsin bi sakız alsın yada kuyumcuya gidip altın alsin ücret ödemeden bi şoför lsnafindami geçiyor bu kartlar bunlar bizim polisimiz mi sadece şehit yakınları gaziler postaneciler niye tabana yayılmıyor da sadece şoför esnafı haksız bir uygulama yetkililer buna bi çare bulmalı

Misafir b0d

1 ay önce - Pts 30 Ekm 2017, 12:47

Ben diyabet hastasıyım ücretsiz toplu taşıma ya nasil binilir varmi oyle sistem her zaman doktorlara gidiyorum taşıt ücreti benim icin sıkıntı oluyor

sayfa 15
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 131415
ANA SAYFA -> ULAŞIM