Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1295
önery

9 ay önce - Çrş 13 Eyl 2017, 14:13

Alıntı:
Şehitlik değil şehitliğin yanındaki piknik alani. Tüketilen içki dediğiniz şey de bira. Ben meşrubat olarak tüketiyorum. 1986ya kadar Türkiyede bira alkollü içki bile sayilmiyordu. Benim gözümde biranın ayrandan farkı yok. Ki Çanakkale Savaşı'nda cephede tüketilen Bomonti biralardan haberiniz yok sanırım. Askerlerimiz de bira içerek savaştı. Bira ile alem yapılmaz. Oturup konuşulur. Daha önce bira içmeyenler yorum yapmasın.

Ne diyon arkadaş sen. Sana göre alkol olmaması sıradan birşey olması herkes için öyle olması anlamına gelmez. Bu ülkede şehitlere saygı vardır.
Sizin gibi zihniyetler yüzünden millet zan altında kalıyor. Başlardaki cümlen zaten haddini aşmışken sonrasinda daha da pişkinleşmissin.

Ahmet alan1
9 ay önce - Çrş 13 Eyl 2017, 14:18

Vay be söz konusu bira olunca en azılılar bile CHP savunmaya başladı. CHPye artık oy vermeyeceğim diyorum istediğiniz bu değil miydi sizin de? Mutlu olmaniz lazim.

Müslüman Türklerle müslüman Arapları birbirine karıştırmayınız. Biz Arap değiliz.

Alıntı:

Bira alkol değildir ayrandır diyen arkadaşı içip içip trafiğe salasım var bakalım memurlara da bu içtiğim ayran diyebilir mi ?

50lik bir bira ile promil sınırını geçmiyorsun. Sonrasında da ben çıkmam zaten salamazsın yani kardeşim

En son Ahmet alan1 tarafından Çrş 13 Eyl 2017, 14:20 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

Koray C.

Bira alkol değildir ayrandır diyen arkadaşı içip içip trafiğe salasım var bakalım memurlara da bu içtiğim ayran diyebilir mi ?

ÖzgürZB

Bu cemal özmende "zulüm 1453'te başladı diyenlerin torunu" işte daha açık birşey var mı? Neymiş efendim, zorunlu din dersi zulümmüş, sorsak sülalesinin nereden geldiğini ya ermenistan çıkar ya bilmem ne? Tıpkı zulüm 1453'te başladı diyenlerin sülalesinin nereden geldiğinin belli olmadığı gibi..

Burası Türkiye Cumhuriyet'i devletidir ve Türkiye Cumhuriyet'i devletinin yöneticileri ve halkı çoğunluk olarak müslümandır, din dersinin belirli bir yaşa kadar da zorunlu olması doğaldır, olmalıdır...

Dinsiz, ateist veya hristiyan çocuklar yetiştirmek isteyen zorunlu derslerin haricinde çocuğunu isterse papazın yanına verebilir, ya da ne idüğü belirsiz ateist derneklere emanet edebilir ama o dersi de almak zorunda!

Sonuç olarak dinimiz gereği çocuklarımıza devlet olarakta bu konuda bir eğitim bir bilgi vermemiz gerekli nokta net, bunu alır kullanılır, geliştirir devam eder ve bir müslüman gibi yetiştirir kendini ne âlâ, ama yok ben bunu istemiyorum diğer büyüklerim gibi islâm ile mücadele edecem, laiklik adı altında her türlü ahlaksızlığa imza atıcam, şehitlikte içki içicem, türban takanlara çeşitli ahlaksız yakıştırmalar yapacam derse de kendisinin ne kadar soysuz biri olduğunu gösterir tıpkı laiklik kelimesi ve atatürk'ün arkasına sığınıp her türlü şerefsizliği, kalleşliği, ahlaksızlığı yapanlar gibi...

Bira içmek mefruşatmışta, alem yapılmazmışta, sizin ben geniş mezhebinizin taaaaa... tövbe tövbe ne haysiyetsiz insanlar var ya!

Mustafabey 01
9 ay önce - Çrş 13 Eyl 2017, 14:20

Alıntı:
Çanakkale Savaşı'nda cephede tüketilen Bomonti biralardan haberiniz yok sanırım. Askerlerimiz de bira içerek savaştı.

Her türlü yalanı dolanı söylüyorsunuz bari buna 100 sene önce yaşamış canını bu Vatan için vermiş Şehitlerimizi alet etmeyin onları rahat bırakın,iftira atmayın,varsa biraz utanmanız utanın.Çanakkale savaşında sendemi vardın.?
Gözünlemi gördün Askerlerimizin bira içerek savaştığını.?Zaten sizin gibi insanlar Chp ye oy verdiği için o partide iflah olmuyor, bu Vatandada ihanetler edenler hiç bitmiyor bir türlü.

MeteHan!
9 ay önce - Çrş 13 Eyl 2017, 14:23

Alıntı:
Vay be söz konusu bira olunca en azılılar bile CHP savunmaya başladı. CHPye artık oy vermeyeceğim diyorum istediğiniz bu değil miydi sizin de? Mutlu olmaniz lazim.

Müslüman Türklerle müslüman Arapları birbirine karıştırmayınız. Biz Arap değiliz.

Birader senin değer yargıların ile biz müslüman Türklerin ki ayrı. Anladım ben seni !

Mustafabey 01
9 ay önce - Çrş 13 Eyl 2017, 14:28

Alıntı:

Müslüman Arap değilsiniz,bu kafa yapınıza göre Müslüman Türkde değilsiniz,sizin ne olduğunuz belirsiz.

MeteHan!
9 ay önce - Çrş 13 Eyl 2017, 14:28

Belli belli, süzme ateist

sadevatandas
9 ay önce - Çrş 13 Eyl 2017, 14:54

Çanakkale'de öleceğini bile bile kurşunun önüne atlayan, kendi cenaze namazını kılıp savaşan Mehmetçiğin kanının aktığı yerde, Akif'in "bastığın yerleri toprak diyerek geçme" dediği yerde üç beş şerefsiz alkol içiyor, başka şerefsizler de çıkıp bira alkol değildir, ne var yani içtilerse deyip olayı meşrulaştırmaya çalışıyor. Bunlar da şeref, ahlak, namus yoktur. Benim şehidime saygı duymayan şerefsizlere saygı felan duyulmaz.

Cemal Özen
9 ay önce - Çrş 13 Eyl 2017, 14:56

Alıntı:
Bu cemal özmende "zulüm 1453'te başladı diyenlerin torunu" işte daha açık birşey var mı?

O dediğin neyse ilk kez duyuyorum.

ZB demiş ki:
Yalnız benim arkadaş 2 birada sapıtır, hemen içinde ki kıvanç tatlıtuğ ortalığa dökülür açık açık söyliyim...

Belki de geçmişte yaptın da şimdi hidayete mi erdin.

Bira üzerinden CHP'ye yüklenenler size söylüyorum . Sanki hiç içmediğiniz şey.

Ayrıca: 9 TL ye Efes Xtra veya Kırmızı Tuborg alacağınıza, 1 TL fazla verip Amsterdam için. Çok fark ediyor lezette :

En son Cemal Özen tarafından Çrş 13 Eyl 2017, 15:01 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

sayfa 1295
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET