Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
+lvnt44
9 yıl önce - Sal 06 Arl 2011, 21:38

Alıntı:
Bin 450 Kişiye İş İmkanı Sağlayacak

Malatya'nın Hekimhan ilçesine kurulması planlanan demir çelik fabrikası ile ilgili ÇED Raporu bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Boğazgören köyünde yapılan toplantıya Hekimhan Kaymakamı Nurettin Dayan, Belediye Başkanı Sait Özoğlu, belde belediye başkanları, Kolin Grubu Genel Müdürü Tankut Balkır, Hekimhan Demir Çelik Fabrikası yönetim kurulu üyesi Dr. Yılmaz Karakaş ve köy sakinleri katıldı.

AA muhabirine açıklamada bulunan Hekimhan Belediye Başkanı Mehmet Sait Özoğlu, belediye başkanı olarak sadece sokaktaki çöpü toplamanın, imar planı yapmanın dışında halkın geçimini düşünmek zorunda olduğunu söyledi.

Özoğlu, ''Ben Demir Çelik fabrikasının ilçeye istihdam sağlayacağını ve ilçeyi büyük ölçüde ekonomik olarak kalkındıracağına inanıyorum. Ancak çevreye duyarlı tesislerin de yapılması taraftarıyız'' dedi.

Firma yetkilileri ise, yapılacak fabrikanın çevreye duyarlı, arıtma sistemli, hava kalitesi standartlarına uygun olacağını belirterek, bin 450 personel çalıştırmak suretiyle bölgede iyi bir istihdam alanı

http://www.malatyaaktuel.com/inx/haber-32640-Bin_ ...yacak.html

Hüseyin_44

9 yıl önce - Sal 06 Arl 2011, 23:20

Alıntı:
Bin 450 Kişiye İş İmkanı Sağlayacak

bugün ençok buna sevindim istihdam olsun kimse işsiz kalmasın en büyük temennim bu yapandan da yaptırandan da Allah razı olsun

volkany44

9 yıl önce - Sal 06 Arl 2011, 23:21

siz bu bölgeyi 3_5 sene sonra görün aklınıza gelmeyecek dönüşüm yaşanacak...

Hüseyin_44

9 yıl önce - Sal 06 Arl 2011, 23:25

kesinlikle katılıyorum volkan tersine göçler başlayabilir göçenler tekrar geri gelebilir bölge ciddi oranda eskiden olduğu gibi kalkınmaya başlar ekonomi canlanır

volkany44

9 yıl önce - Sal 06 Arl 2011, 23:31

yaa orda muazam bi maden var şimdi çinden,japonyadan,hollandadan bir çok ülkeden bilim adamları geliyor incelemeler tamamlandı tesis kurulumuna başlandı bi kısımda başlanacak sana şunu diyeyim;
*malatya_hekiman(hasançelebi) duble yol
*4 yıldızlı otel
*toki konut
*3.000 aşan çalışan ve yüksek gelirli iş yani
zaten şu an dağları dozerler düzeltiyo 3 yıla kadar en kalabalık ilçe olucak

Hüseyin_44

9 yıl önce - Sal 06 Arl 2011, 23:34

Alıntı:
*4 yıldızlı otel
*toki konut

Volkan bunlar yapıldımı yoksa yapılacak olan projelermi?

volkany44

9 yıl önce - Sal 06 Arl 2011, 23:38

yapılacak olan işlerden sadece başlangıcı burdaki gelişmeleri bekliyen

cagdas44
9 yıl önce - Sal 06 Arl 2011, 23:49

Alıntı:
yapılacak olan işlerden sadece başlangıcı burdaki gelişmeleri bekliyen

Madenciliği içinde barındıran MYO'nun fabrikayla ortak çalışması durumunda oluşacaklar da var

volkany44

9 yıl önce - Sal 06 Arl 2011, 23:53

yaa çağdaş hocam yani burayı iyi kullandırtıp iiyi yönlendirirsek hasan çelebi göreniniz varmı bilmiyorum ama İSKENDERUN DEMİRÇELİK gibi olur ve orada iskenderundan farksız olmaz

ZAFER DEMİR
9 yıl önce - Cum 09 Arl 2011, 16:37
HEKİMHAN MADEN FAKÜLTESİ

HEKİMHAN İLÇESİ'ne yapılacak DEMİR-ÇELİK FABRİKASI,İlçemizi ve MALATYAMIZI daha da geliştirecek SANAYİİLEŞMESİNİ sağlayacaktır.HEKİMHAN'a hayırlı olsun.HEKİMHAN'a MESLEK YÜKSEK OKULU da yapılmaya başlandı bunun yanında HEKİMHAN'a MADEN FAKÜLTESİ de açılmalıdır.Dünyanın en büyük DEMİR MADENİ Yataklarına sahip HASANÇELEBİ KASABASI'na da Büyükölçekli DEMİR-ÇELİK FABRİKASI kurulmalı ve bu FABRİKA'da OTOMOTİV SANAYİ,HIZLI TREN RAYLARI gibi AĞIR SANAYİİnin ihtiyacı giderilmeli,HASANÇELEBİ DEMİRLERİ de ekonomiye kazandırılmalıdır.HEKİMHAN-HASANÇELEBİ-KÖYLÜKÖYÜ-YAMADAĞI Aksı Boyunca başta DEMİR olmak üzere ALTIN,KROM,KÖMÜR,MERMER,URANYUM,THORYUM gibi ÜLKEMİZİ HIZLI KALKINDIRACAK,CARİ AÇIĞI KAPATACAK STRATEJİK MADENLERİMİZ ekonomiye kazandırılmalıdır.HEKİMHAN İiçemize bağlı KÖYLÜKÖYÜ'nde Çamkoyak,Matıt ve Ağdere Mevkiilerinde de PETROL olabilir,Bu KÖYLÜKÖYÜ'ndeki Çamkoyak,Matıt ve Ağdere Mevkiilerinin MTA,TPAO gibi Ulusal Şirketlerimiz tarafından incelenmesi ve varsa PETROL'ü ÜLKEMİZE KAZANDIRILMASI gerekir.MALATYA-HEKİMHAN-SİVAS KARAYOLU'nun da DUBLEYOL olması,ANKARA'dan SİVAS'a kadar yapılmaya başlanan HIZLI TREN HATTI'nın MALATYA'ya kadar uzatılması (SİVAS-MALATYA HIZLI TREN HATTI) da MALATYAMIZIN Kalkınmasını hızlandıracaktır.YERALTI KAYNAKALRIMIZI DEĞERLENDİRELİM,CARİ AÇIKTAN KURTULALIM.
Alıntı:

sayfa 3
« önceki   1234 ... 121314   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET