Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir'in Kaldırımları....
« önceki   123 ... 262728   sonraki »

ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 27

İBB'nin yaptığı kaldırımlar sizce iyimi?
Evet 44.4%  44.4%  [91]
Hayır 55.6%  55.6%  [114]
Toplam Oy : 205

ynus
6 yıl önce - Pts 21 Oca 2013, 15:30

Biz kaldırım yapmayı beceremiyoruz resmen. Hatay caddesine yapılan kaldırımları belirtirken evladiyelik deniyordu. Yılını doldurmadan, yerinden oynamış taşlarla karşılaşıyorum. Onca taş harcadılar. Döşemeden sonra zımbaralayıp eskittiler resmen. Yeni kaldırım havası ilk yapıldığından beri yok. Bunca emek, para çok gereksizdi. Elin gavurlarının kaldırımları bir kere yapılıp yıllarca aynı duruyor. Hatay caddesine büyük plakalar şeklinde kaldırımlar yapmalıydılar. Hem daha maaliyeti düşük hemde kullanışlı olurdu. Bir sorun olduğunda bir plakağı kırıp, düzeldip yerine yenisini koyarlardı. Destur bismillah yılı dolmadan taşları kaldırıp yeniden değişiklikler yapıyolar. Beyaz plastik kapaklar çok hoş gerçekten (!)

sanliizzet

6 yıl önce - Cum 08 Şub 2013, 16:48
Balçova kaldırımları

Balçova Onur Mahallesi ve Park durağı civarının kaldırımları yenilendi. Şimdi iki mevzu var. Birincisi, bu kaldırım yenileme işi yapılmalıydı. Zira kaldırıma park eden araçlardan yürümeye imkan yoktu. İkinci mevzu ise yapılan kaldırımların niteliği... Ben inşaattan hiç anlamam, kalite adına söyleyecek bir şeyim yok. Ancak görüntü olarak kaldırımlar çok çok kötü olmuş. Öncelikle çok yüksek yapılmışlar. Bu da kanımca arabaların park etmesini önlemek için yapılmış. Ancak görüntü tam bir varoş muhitini andırıyor. Gültepe ve Toros mahallesinde yapılan kaldırımların aynısı hatta daha da kötüsü olmuş. Düz beton dökülmüş ve taşlar yamuk yumuk yerleştirilmiş, henüz yeni olan kaldırımlarda çatlaktan, kırık taşlardan vs. geçilmiyor. Ama o düz beton görüntüsü yok mu? Adeta fakir bir ülkenin fakir bir muhitine "buraya ancak bu layık" dercesine yapılan bir kaldırım.

Çin'de bazı küçük şehirlerde kaldırımları granit taşı ile kaplıyorlar. Biz ise hala kaba betonu döküp kaldırım yapıyoruz. İzmir'e yakıştığını söyleyemem.

Mehmet Bolat
6 yıl önce - Çrş 24 Nis 2013, 11:07

Dün akşam Swiss Otel Mado tarafından Sevgi Yolu2na doğru yürüyordum. Buradaki kaldırımlar henüz yeni yapıldı. Tam Sevgi Yolu'na saparken 3 adet mini hendek var, ama görebilirseniz! Beton arasına döşedikleri granit taşlar yok ve öylece bırakmışlar, ne bir uyarı, ne de önlerinde bant vs yapılmış.

Derinliği de epey fazla, o an dikkatsiz biri bunu görmeyip buraya basmaya kalkarsa çok feci ayağını burkup yere kapaklanabilir. Hele akşam vakti hepten tehlike!

Şehrin en kıymetli, en göz önündeki noktalarında dahi böylesi hatalar nasıl yapılabiliyor, nasıl görülmüyor anlamak mümkün değil.. Haaa biri takılır, kafa göz yarılır o zaman görülür ayrı..

şaban özlük
6 yıl önce - Pts 02 Eyl 2013, 22:04
kaldırım taşları

ben torbalı karaot köyünden yazıyorum issu kazdı ama taşları öylece bıraktı ne gelen var ne giden köy içi perişan halde bıraktı kim ilgileniyor bilmiyorum yardımcı olursanız memnun olurum :

sukrukaraca43
6 yıl önce - Sal 03 Eyl 2013, 22:47
kaldırımlar yetersiz

Kaldırımlar yetersiz Buca ev-ka 1 de yaşıyorum dershaneme giderken yollar doğru düzgün değil kısacası belediye çalışmıyor şirinyer tarafı mükemmel ama ev-ka 1 için ayni şey söylenemez[/quote]

Çağatay828
6 yıl önce - Prş 05 Eyl 2013, 12:15

Kaldırımlar yüksekn kapı açamıyoz açsak ta sürtüyor bunun tek sorumlusu İBB.

Umut_Kaynak30
3 yıl önce - Pzr 03 Tem 2016, 23:27

Arkadaşım Konak'da Kadifekale,Çimentepe tarafında belediye kaç senedir birşey yapmıyor mahallelerde gepgeniş sokak otobüs geçiyor,arabalar sürüyle 1 kaldırım yok millet yol ortasında Allah'a emanet yürüyor biraz bakım yapılmalı Ballıkuyu,Kadifekale,Çimentepe'ye belediye hiç hiç hiç önem vermiyor oysa Çimentepe,Kadifekale tam İzmirin göbeği değerli yerler ya koskoca semtlerde 1 park bile zor bulursun...
Bazen siyasi oy alamamalardan kaynaklandıklarını düşünüyorum Kadifekalede,Ballıkuyuda,Çimentepede CHP oyları malum...

mahmut11
3 yıl önce - Pts 04 Tem 2016, 00:03

Uğur Mumcu Bulvarı'nda Heykel'den Çevik Bir Meydanı'na yürümek mümkün değil. Bazı yerlerde eski yapılar kaldırımı işgal ediyor. İnsanlar yola inip kendilerini tehlikeye atıyorlar.

Umut_Kaynak30
3 yıl önce - Pts 04 Tem 2016, 11:11

Buca'yı zaten söylemiyorum bile bazen öyle yerleri var ki Allah düşürmesin orda yürümeye...

35CEM35

3 yıl önce - Pts 04 Tem 2016, 11:30

Bazen biriyle alay ederken "kaldırım mühendisi" diye tabir kullanılır.
Oysa kaldırım mühendisi bu şehirde "bulunmaz Hint kumaşı"dır.
Her beceriksizliğine ANKARA ENGELLİYOR kılıfı bulan beceriksiz belediyeler, dünyanın en basit belediyecilik işini dahi be ce re mi yor!
Sen Avrupada bilmem kaçıncı bilmem ne şehri seçil tısssss, kim seçti neye göre seçti?
Körmüsün eyyy avrupa seçici kurulu zat-ı dingilgiller?
Bırak engellisini, yaşlısı-çocuğu ve hatta sağlıklısı ve hatta sporcusunu bile ebzdiren kaldırımlar var İzmir'de, neyin şehrini seçiyorsunuz be cahiller?
Kaldırım yapmayı dahi usülünce beceremeyen belediye mi olur?
Afrika (O da bazı ülkeler) standartlarına göre mükemmel olabilir, ama hayatı kolaylaştırma ve kullanılabilirlik açısından rezil bir kaldırım kültürümüz var.
Şimdi sorsan neden bu beceriksizlik, İZMİR BÖYLE DE GÜZEL derler...
Milyonlarca lirası olan, milyonlar harcayan, ama üç kuruşluk kaldırımı yapmayı ÖĞRENEMEYEN belediyecilik anlayışına ne yazık ki mahkumuz.
Aman askılı giyelim, bira içelim de, varsın kaldırımları bok götürsün zihniyeti

sayfa 27
« önceki   123 ... 262728   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet