Ana Sayfa 892 bin Türkiye Fotoğrafı
İzmir'in Kaldırımları....
« önceki   123 ... 2324252627   sonraki »
Ana Sayfa -> İZMİR - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)

İBB'nin yaptığı kaldırımlar sizce iyimi?
Evet
45.8%
 45.8%  [87]
Hayır
54.2%
 54.2%  [103]
Toplam Oy : 190

uzay
2 yıl önce - Çrş 29 Ağu 2012, 04:00

Tek katılmadığım nokta, mahalle dediğin , Konak Belediyesi'nin yaptığı çalışmaların kimsenin görmemesi . Bu bahsettiğin alan , günde yüz binlerce insanın geçtiği güzergahlardan bir kaçı . Koskoca Alsancakta ki en düzgün mahallelerden biri. Adından da belli Kültür Mahallesi , devamında İzmir Sevgi Yolu bulunan bu eşsiz güzellikte ki yer İzmir'in çok eskiden beri prestijli alanlarındandı . Fakat son senelerde hiç yatırım göremediği için berbat bir görüntü sergilemekteydi . Ta ki Konak Belediyesi tüm sokakları yenileyene dek .

Kültür Mahallesinde ki cafeler , dükkanlar kültür seviyesi yüksek kişilerin genelde kullandığı yerlerden olduğu için sahip çıkılası cadde ve sokaklardan . Konak Belediyesi sadece bu bölgeye kaldırım döşemekle kalmamış , devamı niteliğinde bir çok kültür sanat etkinliğini bu mahallede gerçekleştirmiştir. Özellikle alışveriş günü , sokakta sanat etkinlikleri kapsamında bir çok şov ve gösteriye şahit olmuştur .

Aslında buda bu şehirin sanata ve kültüre verdiği önemi gösterir . İzmir'in gerçek kimliğinde bu var , sadece kaldırımla bitmez bu iş . Döşenir taşlar , yıkılır kaldırımlar . Ama asıl önemli olan ona katacağın bir görsellikte.

Misal veriyorum , çok farklı bir heykelle , farklı bir konseptle , farklı bir görüntüyle her cadde birbirinden ayrı eşsiz güzellikte yaratılabilinir. Açıkcası ben bugün belediye başkanı olsam , başta Alsancak Şair Eşref Caddesin'de ki bazı kötü binaların dış kaplamalarını tarihi Viyana'da ki gibi restore ederdim , dışarıda ki o soğuk görünümlü direkleri söker yerlerine klasik küçük armatürlerle süslerdim. Ayrıca her 2 direkten birinede hoparlörler vasıtasıyla müzik dinletileri verirdim. Sonra caddenin belirli kısımlarında bahçe duvarlarını İzmir'in simge yapılarıyla bezeli mozaik işçiliği yapardım . Kaldırımlardan da ışıklandırma kullanarak , ışığın daha verimli ve görselliği artırıcı objeler kullanırdım . Heykel traşlarla çalışarak İzmir'e 1,2 tane yeni simge yapı daha ortaya çıkarırdım . Bunlar yapılmayacak şeyler değil . Yasalar belli , bütçe belli , yapılabilecek işler belli. Yeter ki vizyon olsun bu İzmir , kaç tane Atina gibisini çıkartır , bir Paris , bir Londra gibi olabilir . Herşeyi parasal düşünmeyelim, bugün Londra sokaklarında gralit parke taşlar , ağaçların köklerine çeşitli figürlerde demirlik , çöp kovalarında işlemeler, direklerinde işlemeler varken neden İzmir'de olamasın ?

Yiğit572
2 yıl önce - Çrş 29 Ağu 2012, 11:05

Önceki sayfadaki Antalya Cadde resimlerini yeni farkettim söyleseydiniz Antalya bölümünde çektiğim bir çok resim vardı hem tuğralı siz yüklememiş olurdunuz, hem de skyscraper'cilerden alıntı yapmamış olurdunuz ama İzmir Metro konusunda bir kaç kere o caddeleri örnek vermiştim. İnönü Caddesi'nin kaldırımlarını bir Güllük gibi yapsaydınız diye.

Ama yine diyorum haksız yere WOW puanı alıyorsunuz! Kendi çekmediğiniz fotoğrafları bir zahmet tuğralı yüklemeseniz?

erhanthunder
1 yıl önce - Sal 25 Eyl 2012, 01:59

Yapılan kaldırımlar sayesinde inönü caddesi otoparka döndüğ. Bütün cadde boyunca park eden araçlara ek olarak 2. sıra park yapılmakta. Bunun sonuncunda 1,5 şeride düşmekte yol. Ve günün her saatinde özellikle Hakimevleri-Üçyol arası trafik sorunu yaşamakta. Aferim belediye parmakla değil kolla gösterilecek bir cadde yaptın.

erhanthunder
1 yıl önce - Pzr 30 Eyl 2012, 23:34

İyi akşamlar.
Kaldırım konusu ile alakalı olduğu için burada paylaşmak istedim.
Bir ay önce büyükşehir ve karabağlar belediyesine oturduğum sokakta yaşanan yağmur suyu problemini ilettim. Malum önümüz kış. Sokağın yapısı itibariyle yağan yağmur sularının dere şeklinde sokak boyunca akmakta olduğunu ve sonrasında aşağı tarafta yer alan sokaklarıda etkilemekte olduğunu ilgili belediyelere ilettim. Talebimin (mahalle sakinleri ile beraber) sokaklarımıza mazgal yapımı olduğunu ileterek çözüm istedim. Büyükşehir ve Karabağlar belediyesi 1 gün sonra hem telefon hem de mail ile konuyu inceleyeceklerini ilettiler. Bu konuda gerçekten çok iyiler. Kutlarım. 1 ay içerisinde geçen cuma bir ekip gelerek sokakları incelemişler ve mazgal ile burada çözüm üretemeyeceklerini çözümün ancak yağmur hattı ile olabileceğini söylediler. Bunuda rapor olarak sunacaklarını kabul görürse yapılacağını belirttiler.
Açıkcası belediyenin bu kadar ilgilenmesinden memnun kaldım. Buradan sonraki gelişmeleride ileteceğim.
Bu dediğim yağmur hattı en az 10 sokağı dereye dönüştüren bir sorunu ortadan kaldıracak bir iş. Bakalım ne kadar ciddi üstünde duracaklar.

erhanthunder
1 yıl önce - Prş 04 Ekm 2012, 12:53

Geçen hafta içerisinde öğrencisi tarafından öldürülen Sevilay İlkgül hocamızla aynı mahallede oturmaktayım. Kaldırımla ne alakası var diyeceksiniz. Karabağlar İlçesine bağlı bir yerde oturuyoruz. Ve vefat eden hocamızın evinin önünden geçen sokak belediye tarafından geçen sene açıldı. Ve herhangi bir asfalt yada kaldırım çalışması yapılmadı. O sokak içersinde yer alan bütün binalar toz duman içinde kaldılar. Hocamızın vefatı sonrası taziyeye gelen belediye başkanının ziyaretinden sonra bir yıldır unutulan sokak 3-4 gündür düzenlenmeye ve asfalt-kaldırım yapılmaya başlandı. Hocamızın evi bu sokağa bakmakta ve bütün yaz toz duman içinde burada yaşadı. Teşekkürler hizmeti geç de olsa getiren sevgili belediyemiz....

mert101

1 yıl önce - Cmt 06 Ekm 2012, 23:51

KORKU KALDIRIMI

İzmir Bayraklı'da, raylı sistem hat duvarları tarafındaki kaldırımlar dar yapıldığı için, İstasyon durağında otobüsten inen ya da binmek isteyenler daracık boşlukta yürümeye çalışıyor

(+)

(+)

(+)

kaynak: milliyet

diyecek sözüm yok , calışkan belediyemizin cılgın projeleri..

fotograf kalitesi düsük diyerek partizanlık yapan kişiye sadece gülüyorum. Bilerek eksi verdigi ortada amacı ise bu tarz paylasımları yapmamam ve sitedeki arkadasları bilgilendirmemem. Kısacası susmam isteniyor. Ama ne yaparlarsa yapsınlar her zaman dogruları paylastım ve yine dogruları paylasacagım. Bundan kimsenin şüphesi olmasın..

En son mert101 tarafından Pzr 07 Ekm 2012, 14:02 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Mustafa Caliskan
1 yıl önce - Pzr 07 Ekm 2012, 12:33

Yan taraf İZBAN hattı mı ??

Yiğit572
1 yıl önce - Pzr 07 Ekm 2012, 13:08

Duvar olan kısım Bayraklı İZBAN İstasyonu ve hattı. Bu haber köprülü kavşak açıldığı hafta paylaşılmıştı, yine gündeme getirmiş birkaç arkadaş.

Yalın35_Göztepeli

1 yıl önce - Pzr 07 Ekm 2012, 13:40

Silinsin...

En son Yalın35_Göztepeli tarafından Pzr 07 Ekm 2012, 13:51 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Ayhan
1 yıl önce - Pzr 07 Ekm 2012, 13:44

İster 5 yıl olsun, ister 10 yıl olsun, ister şimdi olsun. Bayraklı İstasyonu, Bayraklı'nın utanç abidesidir. Kaldırımların da içler acısı hali ortada. Daha neyi savunuyorsunuz?

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> İZMİR - Haberler ve Sohbet