Ana Sayfa 892 bin Türkiye Fotoğrafı
İzmir'in Kaldırımları....
« önceki   123 ... 161718 ... 252627   sonraki »
Ana Sayfa -> İZMİR - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)

İBB'nin yaptığı kaldırımlar sizce iyimi?
Evet
45.8%
 45.8%  [87]
Hayır
54.2%
 54.2%  [103]
Toplam Oy : 190

Mustafa Caliskan
2 yıl önce - Sal 29 May 2012, 02:26

Son yıllarda tüm büyükşehirlerde bu kaldırımlar yapılıyor.Hatta İstanbulun çoğu kaldırımları düz betondu,arada hiç kırmızı kaldırım taşı bile yok düşünün...

Bende pek sevmiyorum bu tarz kaldırımları,ama uzun yıllar dayanıklılar..Bıraksan 10 yıl hiç bozulmazlar... Belediyeler ;güzel kaldırım taşlarını döşüyorlar,aradan kış geçtimi kesin bazı taşlar çöküyor,yamuk yumuk oluyor,hemen bozuluyor...Sonra tekrar yeni kaldırım yapmak zorunda,her yıl kaldırım mı yapılsın ? Çok başıma geldi, yağmurlu havada oynamış kaldırım taşına farketmeden basarak kirli suyun üzerime sıçraması...

Kısaca estetikliği değil,kullanımı önemli benim için...

En son Mustafa Caliskan tarafından Sal 29 May 2012, 02:33 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

gü-vo

2 yıl önce - Sal 29 May 2012, 02:30

Bence bir şehirde, bütün kaldırımlar, sadece en dayanıklı ve uzun ömürlü olan sade beton kalıplarla yapılmalı ve bir kere yapıldı mı ortalama 100 yıl dokunulmamalı, tıpkı New York gibi...

http://www.mimartuba.com/new-yorkun-kaldirim-sundurmalari/
http://ephemeralnewyork.reklam.com/2008/12/30/ ...ed-street/
http://www.cepolina.com/tu/New_York_sokak_sehir_merkezi_is.htm

google görsellerden elde ettiğim bir kaç örnek...

erhanthunder
2 yıl önce - Sal 29 May 2012, 02:34

BETON kaldırım yapmak son derece kolay... aralarada bait taşları koyup geçmek de kolay.
Ama DÜMDÜZ BETON kaldırımlarda SORUN şu bence. Ya o betonun altında yapılacak bir iş varsa? Kırılması da kolay. Geri kapatması da kolay. FAKAT geri kapandığında o kadar kötü oluyor ki.
BETON kaldırımın en büyük avantajı olan DÜMDÜZ yüzey ortadan kalkıyor. Artık yama olarak beton atan kişinin insiyatifine göre ya çukur yada tepemiz oluyor.
Kaldırım işinde bence önemli olan KALDIRIMDA SON İŞİ YAPAN USTANIN marifeti. Nasıl bir kaldırım olursa olsun. İster beton ister arnavut ister kare taş. Son olarak kaldırımı döşeyen USTA isterse ilk günkü gibi yapar orayı...YOKSA REZİL OLUYOR en güzelini yapsanız bile...

gü-vo

2 yıl önce - Sal 29 May 2012, 02:56

evet buna katılıyorum. beton kırılıp yeniden yapıldı mı yama şeklinde kalıyor. oysa bunun da bir çözümü var. kırılan-bozulan betonun bulunduğu yeri, düzgün bir kalıp çıkaracak şekilde belirli bir miktar daha genişleterek çevresinden kare veya dikdörtgen şeklinde kesmek koşuluyla çıkarıp atarak yeniden eski şekli gibi betonlasalar sanırım sorun çözülür. ama maalesef dememizle olmuyor...

Yalın35_Göztepeli

2 yıl önce - Sal 29 May 2012, 13:05

Ama maalesef bazı beton kaldırımların işçiliği çok kötü oluyor. İzmir'de beton kaldırımlar Alsancak,Yeşilyurt,Cennetçeşme,Basınsitesi,Esendere,Karşıyaka,Bayraklı ,Bornova ve Gaziemir taraflarında daha güzel duruyor. Diğer bölümlerdeki beton kaldırımların işçiliği çok kötü. Fakat betonsuz kaldırımlar olarak Girne Caddesi,Anadolu Caddesi,Balçova,Çiğli,Narlıdere ve Güzelbahçe taraflarında dahada güzel duruyor. Fakat Kaldırımların şekli işçiliğe göre belli oluyor. İşçilik olursa iyi olursa Kaldırım çok iyi fakat işçilik kötü olursa kaldırım diye bişey kalmaz.

mert101

2 yıl önce - Pts 04 Hzr 2012, 23:57

Konak belediyesine hep kızıyorum izmiri sadece alsancak ve kordondan ibaret saydıgı icin ancak yigidi öldür hakkını yeme diye bir söz vardır. Alsancakta yapmıs oldugu kaldırım taslarını sizlerle paylasmak istedim. Gercekten cok güzel olmus

aklıma izmir büyüksehir belediyesinin inönü caddesine dünyanın parasını vererek dösedigi kaldırımlar geldi. O kaldırımlar ancak bu kadar cirkin dösenebilirdi..Bu konuda konak belediyesini tebrik ediyorum ve bu bir vizyondur diyorum..

(+)

(+)

(+)

Mustafa Caliskan
2 yıl önce - Sal 05 Hzr 2012, 00:48

Aynen,şu belediye hep zengin kesimlere yatırım yapıyor,hiç iç taraflara birşeyler yapmıyor.Hep merkeze çalışıyor. Karabağlara bir çivi çakmadı,sebebi Karabağlar Belediye başkanı arasındaki husumet tabiki,ama bu kadarda olmazki,bizim suçumuz ne ?

İzmir B.B izmirin en büyük ilçesine hiç bir yatırım yapmıyor,tek projesi bile yok,asıl fiyasko bu..

Sıtkı Kürüm gelmeden önce sürekli bizim en ücra sokaklarımıza bile yatırım yapan i.b.b,şimdi çivi çakmıyor...Bütün sokakların kaldırımlarını yaptı,kanallarını döşedi,telefon ve elektrik direklerini bile kaldırdı yerin altına aldı Eskiizmirde düşünün,ama ne hikmetse bıçak gibi kesildi...

Acilen ; resimde belirtilen yerlere ÇEVRE YOLU ve geniş kaldırımlar yapılmalı!

(+)

Yalın35_Göztepeli

2 yıl önce - Sal 05 Hzr 2012, 01:01

Nedense Yeşilyurt,Basınsitesi,Esendere,Şehitler,Bozyaka,Günaltay,Yeniçamlık,Çamlık,Bahçelievler gibi mahalleler çok iyi hizmet alırken. Bu aralar Eskizmir Ve Cennetçeşme mahalleleri çevre mahallelerinde durgunluk var. Limontepe zaten içler acısı. Yurtoğlu ve Cennetçeşme'den daha kötü. Limontepe'ye acilen kentsel dönüşüm getirilmesi lazm. Şuanki Limontepe Eski Yeşilyurt gibi. Şimdi Yeşilyurt eskiden gecekondu doluyken bir anda siteler ve rezidanslar yükselmeye başlandı. Cennetçeşme ve Eskiizmir taraflarında Uzundere Toki Konutları,Oyunlar Köyü ve Limontepe Toki Konutları yapıldıktan sonra büyük gelişme var. Ama acilen Limontepe,Aktepe,Emrez mahallelerine bide Gaziemir yolundaki gecekondulara kentsel dönüşüm gerekiyor. Ama Eskiizmir,Günaltay,Uzundere,Yeşilyurt,Basınsitesi,Bozyaka ve Yurtoğlu mahallelerinde geçen yazın yapılan kaldırımlar çok güzel oldu.

uzay
2 yıl önce - Sal 05 Hzr 2012, 01:02

Alıntı:
ornova Belediyesi her yıl yaklaşık 7 kilometre yeni yol ve 7 kilometre de tamir bakım olmak üzere yılda 14 kilometrelik kilit taşı çalışması yapıyor. İlçede ayrıca yılda ortalama 15 kilometre yol asfaltlanıyor. 8 kilometre de asfalt yaması gerçekleştiriliyor.

Bu yıl yatırımlara bütçeden 50 milyon lira ayıran Bornova Belediyesi yol yapımı konusunda atağa kalktı. Bornova’nın yollarında bu yıl 100 bin metrekarelik (14 kilometre) kilit parke taşı çalışması yapılıyor. 2012 yılında 100 bin metrekarelik kilit taşı ihalesi yapan belediye ilçede bulunan 7 kilometre yolu yenileyerek kilit taşına çevirmek için kullanacak. Geriye kalan 7 kilometrelik kilit parke taşını ise tamir ve bakım çalışmalarında kullanacak.
Vatandaşların da isteğiyle yol çalışmalarına tüm hızıyla devam eden Bornova Belediyesi yıllık ortalama 15 kilometre (15 bin ton) yeni asfalt, 8 kilometre de (8 bin ton) asfalt yama çalışması yapıyor. Bornova Belediyesi Fen İşleri Şantiyesi’ne bağlı 3 ekip vatandaşlardan gelen talep üzerine yollarda kilit taşlarının tamir ve bakımını yapıyor. 2 ekip de asfalt yama çalışmalarını gerçekleştiriyor. 15 kilometre yeni yolun asfaltlanması, 8 kilometre de yama asfalt olmak üzere yılda ortalama 23 kilometre (23 bin ton) asfalt döküyor. Böylece Bornovalılar yollarını sağlıklı kullanarak çağdaş bir kentte yaşama imkanı buluyor.

Çağdaş bir kent olan Bornova’nın yollarının her zaman sağlıklı olması gerektiğini belirten Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, “Yarım milyona yaklaşan hemşerimize her zaman en iyi hizmeti vermek için çalışıyoruz. Sanayi siteleri ve üniversitemizin bulunduğu ve gündüz nüfusu 1 milyonu bulan Bornovamızda yurttaşlarımızın kaliteli ulaşımını sağlamak için yol tamiri ve yapımı konusuna önem veriyoruz Yollarda kilit taşı ve asfalt çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Bunun için görevlendirilen 5 ekibimiz yurttaşlarımızın isteklerine cevap veriyor. Bir yandan bozulan, çöken yolların tamir ve bakımını yapan ekiplerimiz bir yandan da yeni yollar yapıyor” dedi.

Kaynak http://www.bornova.bel.tr/index.php?option=com_co ...p;lang=tr:

Bornova Belediyesi estetik olarak olmasada cadde ve sokakları bu şekilde yenilemeside ayrı bir güzellik katar diye düşündüm. Tabii Konak Belediyesi gibi yapsa herkes gerçekten İzmir uçar dereceye gelir .

Not : Ayrıca Cennetçeşmeye kentsel dönüşüm yapılacağından şu anda ellenmeside fazladan para aktarılarak zararına yatırım yapılmış olunur. En önce o bölgenin kentsel dönüşümünü yapması gerekir sonra zaten hazırlanan projeler uygulanır . Proje görüntülerindede çok farklı bir tarz oluşturulmuş .

burak_gultekin
2 yıl önce - Sal 05 Hzr 2012, 01:04

Alıntı:
Konak belediyesine hep kızıyorum izmiri sadece alsancak ve kordondan ibaret saydıgı icin ancak yigidi öldür hakkını yeme diye bir söz vardır. Alsancakta yapmıs oldugu kaldırım taslarını sizlerle paylasmak istedim. Gercekten cok güzel olmus

aklıma izmir büyüksehir belediyesinin inönü caddesine dünyanın parasını vererek dösedigi kaldırımlar geldi. O kaldırımlar ancak bu kadar cirkin dösenebilirdi..Bu konuda konak belediyesini tebrik ediyorum ve bu bir vizyondur diyorum..

Ağırlığı ne kadar tek bölgeye de verse o tek bölge için elinden gelenin en iyisini yapmak için gerçekten çalışıyor. Sevgi yolundan başlayarak, Kültür Mahallesi dahil sokak sokak yeniledi ve çok da güzel bir görüntü çıktı ortaya.
İnönü Caddesi ise verilen sözler, harcanan para ve çekilen sıkıntılardan sonra ortaya çıkan tablosuyla yıllar önce yapılmış bir görüntüde ki; o hali bile işe başlanalı 1 yıl 4 gün geçtiği halde bitemedi!!!

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> İZMİR - Haberler ve Sohbet