Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
MeteHan!
7 yıl önce - Çrş 21 Eyl 2011, 16:45
İstanbul Ataşehir Belediyesinin çalışmaları hakkında haberler ve yorumlar


2009 yerel seçimleri ile kurulan yeni bir belediye.
Açıkçası belediyede şu ana kadar bir işim olmadı ama her akşam çöp toplamaları güzel bir hizmet.
Bunun yanında bir kaç yeni park ve oyun alanı kazandırdıklarınıda biliyorum.


ahmetsever
7 yıl önce - Çrş 21 Eyl 2011, 17:04

Ataşehir Belediyesi sınırları içerisinde oturmaktayım.

Çöp toplama, parklarda bakım hizmetleri güzel.

Ancak Ataşehir ile mahalleleri arasında otobüs, minibüs, dolmuş gibi ulaşım aracı yok, yalnızca Ataşehir Belediyesinin mahalle muhtarlıklarına günde 3-4 kez gönderdiği servis aracı var, bazı günler bu servis aracı çalışmadığı için Ataşehir'de Belediye, Kaymakamlık, Nüfus Müdürlüğü, Tapu v.s. kamu kurumlarında işi olanlar bağlı olduğu ilçe merkezine en az 2 aktarma yaparak otobüs ile veya taksi tutarak gitmek zorunda kalıyor.(herhalde İstanbul'da böyle bir ilçe yoktur.)

Ayrıca Örnek Mahallesinde Kültür Merkezi inşaatı için hafriyat çalışmalarına başlanıldı ancak hafriyat çalışmaları yarım bırakıldı gibi bu alanın etrafı çevrili vaziyette duruyor.

Yine Esatpaşa'da (Üsküdar Belediyesine bağlı iken) Üsküdar Belediyesi tarafından başlanılan ve kaba inşaatı bitirilen Kültür Merkezi kaba inşaat vaziyette bırakıldı, sebebi konusunda da açıklama yapılmadı.


MeteHan!
7 yıl önce - Çrş 21 Eyl 2011, 17:15

Örnek Mahallesindeki Kültür merkezinin temel kazısı seçimlerden önce başlamıştı yani yaklaşık 5 aydır malesef öylece bekliyor.
Esatpaşa'daki kültür merkezinin durumu ise biraz karışık sanırım orası devlete bırakıldı.Ne zaman biter kim bitirir muamma.
Ulaşımdada sıkıntılar var.
Esat,Örnek,Kemal'de oturan birisi belediyeye gitmek için önce Göztepe sapağına inmeli orada aktarma yapıp belediyeye ulaşabiliyor.Tarık Akın
7 yıl önce - Çrş 21 Eyl 2011, 17:29

Atasehir belediyesi duzenledigi konser ve sokak etkinlikleriyle dikkatimi cekiyor.
İlce icinde ulasim sorunu oldugu gorunen bir gercek. Finans merkezi olma yolunda ilerleyen bir ilce bu kadar yapilasmaya baslamadan once rayli sistem ulasim plani icine alinmaliydi.
Kalici belediye binasinin bati Atasehire yapildigini duydum.


murats1907
7 yıl önce - Prş 22 Eyl 2011, 09:03
toplu tasıma


Atasehir belediyesi yeni bir belediye olarak basarılı, eminim atasehir kadıkoy de kalsaydı bu hizmetin yarısını goremezdi.
Fakat ilcenin en onemli sorunu ulasım, sureklı yeni konut yapılan onumuzdeki aylarda finans merkezi icin ofis kulelerinin insasına baslanıcak bolgede daha simdiden karayolu ulasımı tıkandı. Bence belediyenin en onemli projesi diger butun kurumlarda toki olsun buyuksehir olsun lobi yaparak bolgeye acil metro yada havaray projesi yaptırmasıdır.


Necdet Cevahir
7 yıl önce - Prş 22 Eyl 2011, 11:12

Alıntı:
Ataşehir'de Belediye, Kaymakamlık, Nüfus Müdürlüğü, Tapu v.s. kamu kurumlarında işi olanlar


Eskiden Üsküdar'a bağlı olan bazı cadde ve sokaklardaki emlak vergileride hala Üsküdar Belediyesi'ne yatırılıyor. Bu durum bir an evvel düzeltilmeli..BÜLENT GÜLEÇ
7 yıl önce - Prş 22 Eyl 2011, 14:53

Ataşehirde yaşayan biri olarak çokta başarılı bulmuyorum. Ferhatpaşa, Yeni Çamlıca mahalleleri bölgesinde kavşaklara çiçek ekmekten başka gözle görünür bir yenilik göremedim. Seçimden hemen önce dökülen asfaltları saymazsak tabi. Birde belediyelerin siyasi görüşlerini halkın gözüne sokarcasına park isimi ve sanatçı seçimlerine karşıyımki bunu Ataşehir belediyesi çok belirgin bir şekilde yapıyor. Atatürk, Fatih Sultan Mehmet veya Mehmet Akif Ersoy gibi bütün halka malolmuş isimlere kimse birşey demez ama tartışmalı birtakım isimleri sırf ideolojik gerekçelerle ortak kullanım alanlarına vermek yanlış bunu bütün partilerin yönetimleri için söylüyorum.

Ferhatpaşa civarına gözle görünür hizmet bekliyoruz aksi takdirde mevcut yönetimin son dönemi olacak kıl payı seçilmişlerdi zaten.


MeteHan!
7 yıl önce - Prş 22 Eyl 2011, 14:57

Alıntı:
Birde belediyelerin siyasi görüşlerini halkın gözüne sokarcasına park isimi ve sanatçı seçimlerine karşıyımki bunu Ataşehir belediyesi çok belirgin bir şekilde yapıyor.

Mustafa Kemal Mahallesinde Deniz Gezmiş parkı var mesela.
Malesef bu park akşam vakitleri marjinal örgütlerin yuvası haline geliyor.


osmancık
7 yıl önce - Prş 22 Eyl 2011, 15:03

Alıntı:
Mustafa Kemal Mahallesinde Deniz Gezmiş parkı var mesela.


Hani surekli toplumsal uzlasma diyen Muhalefet Belediyelerinin sikca yaptigi dayatmalardan birisi de bu.

Maltepe'de de iktidar partili belediyenin bitirdigi kultur merkezine Turkan Saylan adini verdiler.
Turkan Saylan toplumun ne kadar ortak degeridir?


ahmetsever
7 yıl önce - Prş 22 Eyl 2011, 15:25

Mustafa Kemal Mahallesinde 17000 m² büyüklüğündeki bir alana Deniz Gezmiş parkı yapıldı gayet güzel bir park içerisinede Deniz Gezmiş'in parkalı bir heykeli yapıldı.
http://yeni.atasehir.bel.tr/AltSayfa.aspx?ID=3510
Hemen bitişiğindeki Örnek mahallesine ise İsmet İnönü parkı yapıldı parkın büyüklüğü ise 2800 m² ayrıca küçük bir İsmet İnönü büstü yapıldı ancak büstün kitabesine büstün kim olduğunu belirten bir levha konulmadığı için çocuklar gençler birbirlerine bu kim diye soruyor.

Başkalarının adı büyük parklara verilirken kimileri tarafından sevilsede/sevilmesede Cumhurbaşkanlığı yapmış bir devlet büyüğümüzün adının böyle ufak bir parka verilmesi ve küçük bir büstünün yapılması ile büst üzerinde isminin bile bulunmaması enteresan.
Daha enterasanı ise belediye başkanının mensubu olduğu siyasi partinin genel başkan ve üst düzey yetkililerinin bu parkların açılışını yapması ve bu hususlara dikkat edilmemesidir.sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet