Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Sincan Belediyesi Başarılımı?
123 ... 101112   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1

Sincan Belediyesi Başarılımı?
evet başarılı 28.4%  28.4%  [31]
hayır başarılı değil 71.6%  71.6%  [78]
Toplam Oy : 109

mustafa akça
7 yıl önce - Çrş 21 Eyl 2011, 12:38
Ankara Sincan Belediyesi Başarılımı?

yapılan yorumlar sincan belediyesinin semt ve mahalleler için uyguladığı hizmetler sürekli sitemizde tartışılıyor bunun için herkeze soruyorum sincan belediyesi başarılmı diye bana göre kısmen başarılı sincan merkezde başarılı malesef diğer semt ve mahallelere yeterince önem verilmiyor

leventdlo
7 yıl önce - Çrş 21 Eyl 2011, 13:06

uzun zamandır gitmemiştim geçenlerde sincana yolum düştü. ayaş yolundan arabayla gittim. harikalar diyarı çok hoş görünüyor ama yolun diğer tarafı yani ankaradan giderken sol tarafı tam bir mezbelelik. bir ilin, bir ilçenin kalitesini girişi belirler. niye o güzelim yerler hozan ve boş. oralar kimin, belediyenin mi şahısların mı? şahısların arsasıysa niye yıllardır değerlendirilmiyor, ihtiyaçları yoksa belediye başka şekilde değerlendirmeli bence.

Ali Ank06
7 yıl önce - Çrş 21 Eyl 2011, 13:23

ayaş yolu fatih yüzme havuzunun yanında çok büyük bir arsa var arsanın büyüklüğü hemen hemen ego otobüs garajı kadar diyebilirm atıl durumda bırakılmış durumda oraya nedenn bi işmerkezi yada bir fabrika açılmaz metronun olduğu bir semt ayrıca avrupanın en büyük parklarından birine sahip olan fatih mahallesi geri planda bırakılıyor sincan belediyesinin burayı cazibe merkezi haline getirmesi gerekiyor özellikle çarşamba pazarı ve cuma pazarındaki tek katlı yapıların bir anönce kentsel dönüşünüme başlanması gerekiyor sincan belediye başkanlarının her seçim döneminde söz verdiği banka ve ticaret merkezleri vaadide her seferinde suya düşüyor boş arazilerin mutlaka değerlendrilmesi gerektiğini düşünüyorum çoğu arazinin belediyeye ait olduğunu duymuştum

leventdlo
7 yıl önce - Çrş 21 Eyl 2011, 13:30

Alıntı:
boş arazilerin mutlaka değerlendrilmesi gerektiğini düşünüyorum çoğu arazinin belediyeye ait olduğunu duymuştum

belediyeye ait olmasa da yerel yönetimlere bu tür konularda geniş yetkiler tanınıyor. belediye yıllardır kullanılmayan özellikle bir şehirin vitrini sayılabilecek şehir girişindeki boş alanları değerlendirmeli.

EmrE_ank
7 yıl önce - Çrş 21 Eyl 2011, 13:42

Bahsettiğiniz arazi belediyeye ait. İmar planlarına göre o arsa belediye spor ve rekreasyon alanıdır. Sincan belediyesi Fatihte bulunan mahallelere gerekli hizmeti vermiyor, nasıl yapıldıysa o şekilde kalıyor. Fatih tarafında çoğu kaldırımlar eskimiş ve kırılmış gerekli düzenleme yapılmıyor. Özellikle mahalle içinde boş kalan parseller temizlenmesi gerekirken kurumuş otlarla kalıp yangın tehlikesi saçıyor. Çöpler kaldırıma konuluyor ve çöpün suları aktığından her yana koku sarıyor. Yıllardır Fatih Çarşamba pazarında bulunan Sincan Belediyesi ek hizmet binası yetersiz kalıyor ve hizmet binasına ek yapılarak belediye hizmet bölümleri artırılmalı. Fatihin bir önemli eksiğide banka, iş merkezleri halen yapılmıyor.

mustafa akça
7 yıl önce - Çrş 21 Eyl 2011, 13:53

koskoca fatih mahallesinde belediyeye ait bir tane hizmet binası var oda ulubatlıhasan mahallesinde adam törekentte veya gop ta oturuyor buraya yürümek zorundamı her gün ek hizmet binalarının yaygınlaşması gerekiyor çöp olayı zaten tam bir fiyasako çıktı 20.00 24.00 arası çıkarılacak deniliyor çöpler şimdi dışarı bakıyorum her yer çöp dolu kaldırıma çöp indirme olayı çok saçma zaten çöp kutuları daha iyi olacaktır en azından koku yayılmaz

EmrE_ank
7 yıl önce - Çrş 21 Eyl 2011, 14:23

Evet o konuda haklısınız Belediye ek hizmet binası uzak mesafelere yaygınlaştırmalı. Fatih bölgesine tek bir merkezden yapılması yetersiz kalıyor. Ama Fatihteki hizmet binasına uzak yerlerden gelenler her seferinde yürüyecek hali yok, zaten toplu taşıma araçları hizmet binasının önünden geçmekte. Çöp konusunda ise belirtilen saatler dışında atanlar oluyor buda yanlış davranıştır, şu anda Sincan belediyesi pilot bölge olarak seçtiği Lale meydanı çevresi ve Plevnede çöpleri ayırma projesi var yani kağıt, plastik, şişeleri koteynırda toplayıp geri dönüşüm kazandırma amaçlı. Bu proje Sincan ilçe sınırlarındaki semtlerde yaygınlaştırılacak.

En son EmrE_ank tarafından Çrş 21 Eyl 2011, 14:28 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

hkan06
7 yıl önce - Çrş 21 Eyl 2011, 14:27

sincan organize sanayi bölgesine giderken fatih ten geçtiğimiz sırada dikkatimi çeken site etrafındaki yani sokaktaki boş parsellerdeki uzun kurumuş otlar dikkatimi çekti çevrenin görüntüsünü bozmuş diyebilirm ayrıca törekent tarafındaki villa tipi evlerde bayağı dikkatimi çekmişti

murat967
7 yıl önce - Çrş 21 Eyl 2011, 15:27

Yasaklanan sokak düğünleri tekrar başladı. Nedense zabıta yada poliste etkli olamıyor! Gecenin köründe (evet 23:00'dan sonra bile!) davul, zurna ve korna sesleri insanları "iyi" dilekler sunmaya yöneltiyor.

mustafa akça
7 yıl önce - Çrş 21 Eyl 2011, 16:25

Alıntı:
Yasaklanan sokak düğünleri tekrar başladı. Nedense zabıta yada poliste etkli olamıyor! Gecenin köründe (evet 23:00'dan sonra bile!) davul, zurna ve korna sesleri insanları "iyi" dilekler sunmaya yöneltiyor.

sözde yasaklanan sokak düğünleri yeniden yapılmaya başlandı sincan belediyesi zabıta ekipleri polis sokak düğünleri konusundada çok duyarsız neden kapatmıyorlar anlamıyorum halbuki yasaklar devam ediyor

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 101112   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet