Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Adana Seyhan Belediyesi ve Toki İşbirliği ile Seyhan Kıyıkent Evleri
123 ... 767778   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 1
esatt
7 yıl önce - Prş 15 Eyl 2011, 17:11
Adana Seyhan Belediyesi ve Toki İşbirliği ile Seyhan Kıyıkent Evleri


Seyhan belediyesi ve Toki işbirliği ile hazırlanmış bir proje var. Seyhan kıyıkent evleri ismetpaşa ve barış mahallelerinde 32 dönüm alanı kapsamaktadır.Kıyıboyu caddesine cepheli toplam 2610 konut olarak planlanmıştır .Yerleşim alanında alışveriş merkezi, kafe&restoran,çarşı,camii,market ve sostol tesisler bulunacaktır.Alanda 5 tip konut bloğu olacaktır.2+1 ,3+1 ve 4+1 olan konutlar brüt 119,22 m2 ila 188,51 m2 arasında değişmektedir. Konutlar ve dükkanlar öncelikle hak sahipleri için planlanmıştır.Hak sahiplerini taleplerinin karşılanmasına müteakip kalan konutlar serbest satış yoluyla satışa sunulacaktır. Proje 1 veya 2 ay içinde başlancakmış. TOKİ ve Seyhan belediyesi Kentsel dönüşüm İrtibat Bürosu İsmetpaşa mah. kıyıboyu cad. no:273
tel:0322 421 21 79-80


         
 
 
  (+)   (+)   (+)   (+)


En son esatt tarafından Cum 16 Eyl 2011, 15:23 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


esatt
7 yıl önce - Pts 19 Eyl 2011, 15:15

Arkadaşlar 32 dönüm demişim ama yanlış yazmışım 32 dönüm değilmiş 32 hektarmış.

esatt
7 yıl önce - Sal 20 Eyl 2011, 16:41
ÖZTÜRK: KİMSE MAĞDUR OLMAYACAK


Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk, Adana tarihinde ilk olarak gerçekleştirecekleri ‘kentsel dönüşüm’ projesinde kimsenin mağdur olmayacağını söyledi.

Seyhan Belediyesi’nin TOKİ işbirliğiyle İsmetpaşa ve Barış mahallelerinde 32 hektar alan üzerinde birinci etapta 2 bin 610 konutluk ‘Kıyıkent Evleri’ projesi hakkında bilgi almak isteyen mahalle sakinlerinden Hatice Akpınar ve Cennet Demir, Başkan Öztürk ile makam odasında görüştü.

Akpınar ve Demir, “Başkanım biz sana güveniyoruz. Kim parkı bahçesi olan, geniş sokakları bulunan evlerde yaşamak istemez. Bizim de, çocuklarımızın da torunlarımızın da buna hakkı var. Tek istediğimiz kentsel dönüşüm çalışması hakkında bize bilgi verin ve mevcut haklarımızı koruyun” dedi.

Seyhan Belediye Başkanı Öztürk ise, göreve geldikleri ilk gün ilan ettiği, ‘Seyhanlı efendi, biz hizmetkarız’ sözünün arkasında olduklarını belirterek, “Merak etmeyin. Hiç kimse mağdur olmayacak. Yeni evleriniz yapılıp yerleştiğinizde bizlere Allah razı olsun diye dua edeceksiniz. Bizim de sizden tek istediğimiz art niyetli kişilere alet olmayın. Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve bizlere güvenin. Sizleri asla mağdur etmeyeceğimiz gibi bugün oturduğunuz şartlardan daha mükemmel şartlarda evlerde oturacaksınız” diye konuştu.esatt
7 yıl önce - Sal 20 Eyl 2011, 16:47
Adana Seyhan Belediyesi ve Toki İşbirliği ile Seyhan Kıyıkent Evleri


Azim Öztürk’ün ‘kentsel dönüşüm’ hamlesi provokatörlerce engellenmek istendi… İsmetpaşa ve Barış’ta yapılacak 2 bin 610 konutluk devasa kentsel dönüşüm hamlesini durdurmak isteyen provokatörleri polis gözaltına aldı.

Seyhan Belediye Başkanı Prof. Dr. Azim Öztürk’ün, Adana tarihinde ilk olarak gerçekleştireceği ‘kentsel dönüşüm’ hamlesine provokatörler engel çıkarmak istedi.

Seyhan Belediyesi’nin TOKİ işbirliğiyle İsmetpaşa ve Barış Mahalleleri’nde 32 hektar alan üzerinde birinci etapta 2 bin 610 konutluk ‘Kıyıkent Evleri’ projesinin gerçekleştirilmesini istemeyen ve kimlikleri tespit edilmiş beş provokatör polis tarafından gözaltına alındı.

Başkan Prof. Dr. Azim Öztürk’ün daveti üzerine Seyhan Belediyesi’ne gelen yaklaşık 50 mahalle sakini Belediye Meclis Salonuna çıkmak isterken devreye giren provokatörler, halkın Başkan Öztürk’le bir araya gelmesine engel oldu. Kendilerine ‘Barınma Hakkı Bürosu’ adını veren ve tümü polis tarafından tespit edilmiş geçmişte benzer iddialarla haklarında sabıka kayıtları bulunan kişilerin girişimleri sonuçsuz kaldı ve vatandaşlar Meclis Salonu’nda Belediye Başkanı Prof. Dr. Azim Öztürk’le sohbet etmeye başladı.

İsmetpaşa ve Barış Mahalleleri’nden gelen mahallelilere çikolata ikram eden Başkan Prof. Dr. Azim Öztürk, ‘Seyhan Kıyıkent Evleri’ hakkında sinevizyon eşliğinde bilgi vermeye başladığında kimlikleri belirli provokatörler yine devreye girdi.

Polisin Belediye Başkanı Prof. Dr. Azim Öztürk’e yönelik fiili saldırı yapılacağının ihbarı alındığını bildirmesi üzerine Belediye Başkanı, “Ben mahalle sakinlerini evlerinde teker teker ziyaret edip bilgilendireceğim. Ama aranızda bazı provokatörler var. Lütfen onlara alet olmayın” diyerek salondan ayrıldı.

İlk andan itibaren mahalle sakinlerinin arasında bulunan bir kısım provokatörler bu anda harekete geçti ve salonun düzenini sağlamaya çalışan güvenlik güçlerine saldırdı. Saldırılar esnasında bazı polis memurları çeşitli yerlerinden hafif şekilde yaralandı. Toplantının yapıldığı Seyhan Belediyesi Meclis Salonu’nda koltuklar ve masalar zarar gördü.

Seyhan Belediye Başkanı Prof. Dr. Azim Öztürk’ten proje hakkında bilgi almak isteyen mahalle sakinlerinden Hatice Akpınar ve Cennet Demir makam odasında başkanla görüştü. Tek amaçları gerçekleştirilecek kentsel dönüşüm projesi hakkında bilgi almak olan mahalle sakinleri arasında kavga çıkaran kişileri tanımadıklarını söyleyen Akpınar ve Demir, “Başkanım biz sana güveniyoruz. Kim parkı bahçesi olan, geniş sokakları bulunan evlerde yaşamak istemez. Bizim de, çocuklarımızın da torunlarımızın da buna hakkı var. Tek istediğimiz kentsel dönüşüm çalışması hakkında bize bilgi verin ve mevcut haklarımızı koruyun” dedi.

“KİMSEYİ MAĞDUR ETMEYECEĞİZ”
Seyhan Belediye Başkanı Prof. Dr. Azim Öztürk, göreve geldikleri ilk gün ilan ettiği, ‘Seyhanlı efendi, biz hizmetkârız’ sözünün arkasında olduklarını belirterek, “Merak etmeyin. Hiç kimse mağdur olmayacak. Yeni evleriniz yapılıp yerleştiğinizde bizlere Allah razı olsun diye dua edeceksiniz. Bizim de sizden tek istediğimiz art niyetli kişilere alet olmayın. Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve bizlere güvenin. Sizleri asla mağdur etmeyeceğimiz gibi bugün oturduğunuz şartlardan daha mükemmel şartlarda evlerde oturacaksınız” diye konuştu.

PROVOKATÖRLER GÖZALTINDA
Bu arada, Seyhan Belediyesi’ndeki bilgilendirme toplantısını provoke etmeye çalıştıkları tespit edilen, güvenlik görevlilerine saldıran beş kişi gözaltına alındı. Polis gözaltındakilerle ilgili soruşturmanın tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edileceklerini açıkladı.


İsmailSY
7 yıl önce - Sal 20 Eyl 2011, 22:17

Bu projenin yapılacağı yerlerden biri olan İsmetpaşa Mahallesinde oturan bir yakınımız bize aynen şöyle söyledi: 'Bizim mahalleye Ankaradan bazı adamlar ve kadınlar geldi. Mahallenizi yıktırmayın diye konuşmalar yapıyorlar. Siz kimsiniz diye soru soruyoruz bişi söylemiyorlar anca yıktırmayın diye konuşma yapıyorlar sonra da gidiyorlar, Belediye yıkalım yerine güzel evler yapacağız diyor bunlar yıktırmayın diyorlar kafamız iyice karıştı ne yapacağız bilmiyoruz' aynen böyle diyorlar bu işte bir iş var amma ne!!erolcoş
7 yıl önce - Cum 23 Eyl 2011, 12:27

Seyhan Belediyesi'nin "Kentsel Dönüşüm" projesine meclis üyelerinin destek verdikleri bildirildi.

Seyhan Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) işbirliğinde birinci etapta Barış ve İsmetpaşa mahallelerinde 32 hektar alan üzerinde gerçekleştirilecek 2 bin 610 konutluk kentsel dönüşüm çalışmasıyla ilgili, belediye meclis üyelerine proje tanıtım kokteyli düzenlendi.

Seyhan Belediyesi hizmet binasında gerçekleştirilen etkinlikte, Başkan Azim Öztürk projenin teknik detayları ve işleyişi hakkında meclis üyelerine bilgi verdi.

Öztürk, etkinlikte, projenin önemine değinerek, "Adana tarihinde bir ilke hep birlikte imza atıyoruz. Bu proje Adana'nın kurtuluşu. Keşke diğer belediyelerimizle işbirliği halinde tüm Adana'da birlikte kentsel dönüşüm hamlesi başlatabilsek" ifadeleri kullandı.

http://www.sondakika.com/haber-seyhan-belediyesi- ...e-3009505/


esatt
7 yıl önce - Cum 07 Ekm 2011, 16:42
KAZANAN-VATANDAS-OLACAK


Seyhan Belediye Başkanı Prof. Dr. Azim Öztürk, Adana'nın tarihinde ilk olan, 'Türkiye'nin en büyük kentsel dönüşüm projelerinden birisi' kabul edilen Barış ve İsmetpaşa Mahalleleri'ndeki TOKİ işbirliğiyle kentsel dönüşüm ve yenileme çalışmalarıyla ilgili 5 Ocak Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Aliye Gültekin'e brifing verdi. Öztürk, 'Kazanan vatandaş olacak' dedi.

ADANA'NIN MAKUS TALİHİ YENİLECEK

Aylardır Adana'nın gündemine oturan 'kentsel dönüşüm' çalışmasıyla ilgili gazetemize bir sunu yapan Seyhan Belediye Başkanı Prof. Dr. Azim Öztürk, İsmetpaşa ve Barış Mahalleleri'ndeki 'kentsel dönüşüm' çalışmasının Adana tarihinde bir ilk olacağını belirtti.

Birinci etapta 32 hektar alan üzerinde 2 bin 610 konutluk 'Kıyıkent Evleri'nin Türkiye'de halen yapımı devam eden en büyük kentsel dönüşüm çalışmalarının başında geldiğini ifade eden Başkan Prof. Dr. Öztürk, "Bu çalışma Adana'nın makûs talihini yenmesindeki en önemli projedir" dedi.YILLARIN HAYALİ GERÇEK OLUYOR

Kültür Merkezi yapımını hatırlatan Öztürk, geçmişten günümüze yaşanan değişimi şöyle özetledi " Bunu yaparkende 81 binayı yıktık ve Kültür merkezini inşaa ettik. Ama bu yeterli değil, üstü yeşil alan, altı otopark yapacağız. Kentsel dönüşüm 10 yılların hayaliydi. Bakın 2002'de AK Parti iş başına geldi, aradan 9,5 yıl geçti. Peki 9,5 yıl önce Toplu Konut İdaresi yokmuydu. TOKİ AK Parti kurulmadan önce 80 yılda 120 bin konut yaptı.Oysa TOKİ, 9,5 yıldır iktidarda olan AK Parti ile 560 bin konut yaptı. Aradaki farka bakın. Son 10 yıldır Türkiye'de kentsel dönüşüm noktasında çok önemli adımlar atıldı. Adana'da bu önemli adımlardan en fazla payını alan illerden biri."

GÜNEY'İ BAŞTAN YARATACAĞIZ

Birinci ve ikinci etap Kentsel Dönüşüm projeleriyle beraber Güney'in tüm mahallelerine gireceklerini bildiren Öztürk, 2. imzayı attıklarını da duyurdu. TOKİ işbirliğiyle yapacakları konutların Adana'da en güzel konutlarla yarışacağını anlatan Öztürk, yapı kalitesi, sosyal donatıları, hacmi, alış veriş merkezleri, kafe, restorand, çarşı, cami, market ve sosyal tesisleriyle özel sektör mantığından daha güzel olacağını söyledi. Seyhan Kıyıkent Evleri kentsel dönüşüm projesiyle yaşam kalitesi en yüksük konutlar üretileceğine vurgu yapan Öztürk," Vatandaşımız, yaşam kalitesi yüksek en güzel binalarda oturma hakkına sahiptir" dedi.

YÜZDE YÜZ VATANDAŞ KARLI

Dağılımın arsa ve konut bedeline göre yapılacağını anlatan Öztürk, konu hakkında şu teknik bilgileri verdi" Ana cadde ve ara sokaklarda değişmek üzere arsanın metresine 485 ile 225 TL fiyat, evlerin metresine ise 482 TL fiyat biçeceğiz. Mevcut evlerin her alanı, duvarı hatta bahçesine bile değer biçilecek. Burada ne TOKİ'nin, ne de Belediye'nin bir kazancı söz konusu değil. Hatta Belediye bile eksik kalınan yerde devreye girecek. Bu işi tamamen maliyetine yapıyoruz. Bu işten Seyhan Belediyesi çağdaş bir şehir, vatandaş ise hakettiği yaşamı kazanacak. Yani bu işten vatandaş yüzde yüz karlı çıkacak. Bugün yarın başlayacak olan proje en geç 18 ay içersinde bitirilecek. Borçlanma işlemi de 156 aya taksitlendirilecek."

ÖNCE HAK SAHİPLERİ

Birinci etapta 32 hektar alan üzerinde 2 bin 610 konut olarak inşa edilecek 'Kıyıkent Evleri' Projesini anlatan Başkan Prof. Dr. Öztürk, şu bilgileri verdi" Söz konusu projede, Kıyıboyu Caddesine cepheli alanda toplam 2 bin 610 konut inşa edilmesi planlandı. Yeni yerleşim alanında alış veriş merkezi, kafe, restorand, çarşı, cami, market ve sosyal tesisler bulunacaktır.Alanda 5 tip konut bloğu inşa edilecektir. Bunlar; 2+1, 3+1 ve 4+1 türünde olacaktır. Konutlar brüt 119,22 metrekare ile 188,51 metrekare arasında değişecektir. Konutlar ve dükkanlar öncelikli olarak hak sahipleri için planlanmıştır. Hak sahiplerinin taleplerinin karşılanmasını müteakip kalan konutlar serbest satış yoluyla satışa sunulacaktır."

DEVLET YARDIMIYLA ÖZEL SEKTÖR MANTIĞIYLA

Projenin şekillendirme aşamasında yeni konutların ağırlıklı olarak dört bir yanının yeşil alan olmasına dikkat edildiğine işaret eden Öztürk," Yeşilin kalbinde, huzurun ortasında' sloganıyla projelendirilen yeni konutlar klasik sosyal konut anlayışından tamamen farklı bir konseptte tasarlandı. Yeni konut sahiplerinin her türlü ihtiyacı düşünülerek tasarlanan sosyal tesislerde yaşayanların aileleriyle birlikte keyifle vakit geçirebilecekleri bir tarz geliştirildi. Çocukların özgürce büyüyebileceği oyun ve dinlenme alanları şehrin bu yeni cazibe noktasını, yeşil değil,yeşiller içersinde bir dünya olarak projelendirildi" şeklinde konuştu.

25 YILLIK ÇARPIKLAŞMADAN MODERN BİR ŞEHİR DOĞACAK

Şehirlerin çarpık ve düzensiz yapılaşmasının önlenmesi noktasında gerçekleştirilen Kentsel Dönüşüm'ün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın en çok takip ettiği ve belediyelerden talep ettiği faaliyetlerin başında geldiğini söyleyen Başkan Prof. Dr. Öztürk, "Bu şehirlerimizin ve insanlarımızın kurtuluşu için o kadar önemlidir ki, bedeli bir sonraki seçimi kaybetmek bile olsa kentsel dönüşümü azim ve kararlılıkla gerçekleştireceğiz. Adana'nın büyüme ve gelişme sahası olarak uzun yıllardır şehrin kuzeyi tercih edilmiş Geçmişi 20-25 yıla uzanan bir süreçte güney mahallelerinde düzeniz ve çarpık yapılaşma gün geçtikçe büyümüş Biz şimdi güneydeki bu çarpık ve düzensiz yapılaşmayı kentsel dönüşüm'le modern, yaşanabilir bir şehir haline getirmeye çalışıyoruz." dedi.lorinc
7 yıl önce - Cmt 08 Ekm 2011, 22:24
merhaba baris ismetpasa mh sakinleri arkadaslar... yurtdisindan selamlar...


degerli hemserilerim ben ismet pasa dogdum dedelerimde ayni yerde dogdular. bőlgede en eski ailerinden birinin mensubuyum. 1970 yillarini cok iyi bildigim baris ve ismetpasa mahalleri kurulmadan őncesini biliyorum. aytac durak in kuzey adanayi kurmasiyla adanaya yapilan búyúk haksizliklarin oldugunu bizzat belediyelerde parlementoda dile getirdim. yillardir sonuc alamadigim carpik kentlesmenin en yogun yasandigi 2 mahallemizde búyúk bir firsat olarak degerlendirdigim kiyikent evleri projesi olarak gőrmekteyím. ímarla ilgili cok búyúk bilgiye sahibim. konuyu ilk őgrendigimde anlamadim babama kizdim sakin olaki bir sey imzalama dedim. konuyu arastirinca gercekleri őgrendim. kat karsili arsa ve binalarin mútahite nasil verildigini sőyle hesaplarsiniz. őrnek olarak. 200 metre arsanin % 40 i dúsersiniz kalan 120 metredir. 120 x 2.4 =288 metre kare net insaat yapilabilir. 288 metre nin %30 size dúsen hakkinizdir. 87. metre karelik daire sizi dúsen pay olarak hesapliyabilirsiniz. yukaridaki hesap tahmini ve imari yapilmis arsalarda őrnek cikarilmistir. sonuc olarak kiyikent evleri projesi adana yeni cehre katacak súper proje olarak gőzlemlemekteyim. saygilarimla. email... lorinc@mynet.com

hikmet01
7 yıl önce - Pts 17 Ekm 2011, 16:46
adana kıyıkent evleri


toki nin ve seyhan belediyesinin yapacagı bu proje tamamen bana göre kul hakkını yemekten başka bi şey deyil.benim ailemin de orada 40 hektar arazisi var ama tokinin verdiği devede kulak bile deyi.biz kendimizi kandırılmış olarak görüyoruz.birileri buradan çok büyük rant peşinde olduğunu düşünüyoruz.biz önce yüce allahın sonra t.c adaletine güveniyoruz.

İsmailSY
7 yıl önce - Pts 26 Arl 2011, 15:05

Proje kapsamında Barış ve İsmetpaşa mahallelerindeki çalışmanın yüzde 77 oranında tamamlandığını ifade eden Azim Öztürk, projeyle ilgili şu bilgileri verdi:

"Kıyıkent Evleri özelde Seyhan, genelde Adana'nın yeni cazibe merkezi olacak. Bu çalışmamızın başarılı olması Adana'nın şehircilik açısından yıllardır yakındığı olumsuzluklardan kurtulmasında da oldukça önemli. Bu nedenle başlattığımız kentsel dönüşüm ve yenileme çalışmasının başarıya ulaşmasında tüm Adana'nın menfaati var."

Haberin Tamamı

http://www.haberler.com/seyhan-belediye-baskani-o ...39-haberi/sayfa 1
123 ... 767778   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET