Ana Sayfa 892 bin Türkiye Fotoğrafı
Adana Seyhan Belediyesi ve Toki İşbirliği ile Seyhan Kıyıkent Evleri
123 ... 212223   sonraki »
Ana Sayfa -> ADANA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
esatt
3 yıl önce - Prş 15 Eyl 2011, 17:11
Adana Seyhan Belediyesi ve Toki İşbirliği ile Seyhan Kıyıkent Evleri


Seyhan belediyesi ve Toki işbirliği ile hazırlanmış bir proje var. Seyhan kıyıkent evleri ismetpaşa ve barış mahallelerinde 32 dönüm alanı kapsamaktadır.Kıyıboyu caddesine cepheli toplam 2610 konut olarak planlanmıştır .Yerleşim alanında alışveriş merkezi, kafe&restoran,çarşı,camii,market ve sostol tesisler bulunacaktır.Alanda 5 tip konut bloğu olacaktır.2+1 ,3+1 ve 4+1 olan konutlar brüt 119,22 m2 ila 188,51 m2 arasında değişmektedir. Konutlar ve dükkanlar öncelikle hak sahipleri için planlanmıştır.Hak sahiplerini taleplerinin karşılanmasına müteakip kalan konutlar serbest satış yoluyla satışa sunulacaktır. Proje 1 veya 2 ay içinde başlancakmış. TOKİ ve Seyhan belediyesi Kentsel dönüşüm İrtibat Bürosu İsmetpaşa mah. kıyıboyu cad. no:273
tel:0322 421 21 79-80


         
 
 
  (+)   (+)   (+)   (+)


En son esatt tarafından Cum 16 Eyl 2011, 15:23 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


esatt
3 yıl önce - Pts 19 Eyl 2011, 15:15

Arkadaşlar 32 dönüm demişim ama yanlış yazmışım 32 dönüm değilmiş 32 hektarmış.

esatt
3 yıl önce - Sal 20 Eyl 2011, 16:41
ÖZTÜRK: KİMSE MAĞDUR OLMAYACAK


Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk, Adana tarihinde ilk olarak gerçekleştirecekleri ‘kentsel dönüşüm’ projesinde kimsenin mağdur olmayacağını söyledi.

Seyhan Belediyesi’nin TOKİ işbirliğiyle İsmetpaşa ve Barış mahallelerinde 32 hektar alan üzerinde birinci etapta 2 bin 610 konutluk ‘Kıyıkent Evleri’ projesi hakkında bilgi almak isteyen mahalle sakinlerinden Hatice Akpınar ve Cennet Demir, Başkan Öztürk ile makam odasında görüştü.

Akpınar ve Demir, “Başkanım biz sana güveniyoruz. Kim parkı bahçesi olan, geniş sokakları bulunan evlerde yaşamak istemez. Bizim de, çocuklarımızın da torunlarımızın da buna hakkı var. Tek istediğimiz kentsel dönüşüm çalışması hakkında bize bilgi verin ve mevcut haklarımızı koruyun” dedi.

Seyhan Belediye Başkanı Öztürk ise, göreve geldikleri ilk gün ilan ettiği, ‘Seyhanlı efendi, biz hizmetkarız’ sözünün arkasında olduklarını belirterek, “Merak etmeyin. Hiç kimse mağdur olmayacak. Yeni evleriniz yapılıp yerleştiğinizde bizlere Allah razı olsun diye dua edeceksiniz. Bizim de sizden tek istediğimiz art niyetli kişilere alet olmayın. Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve bizlere güvenin. Sizleri asla mağdur etmeyeceğimiz gibi bugün oturduğunuz şartlardan daha mükemmel şartlarda evlerde oturacaksınız” diye konuştu.


esatt
3 yıl önce - Sal 20 Eyl 2011, 16:47
Adana Seyhan Belediyesi ve Toki İşbirliği ile Seyhan Kıyıkent Evleri


Azim Öztürk’ün ‘kentsel dönüşüm’ hamlesi provokatörlerce engellenmek istendi… İsmetpaşa ve Barış’ta yapılacak 2 bin 610 konutluk devasa kentsel dönüşüm hamlesini durdurmak isteyen provokatörleri polis gözaltına aldı.

Seyhan Belediye Başkanı Prof. Dr. Azim Öztürk’ün, Adana tarihinde ilk olarak gerçekleştireceği ‘kentsel dönüşüm’ hamlesine provokatörler engel çıkarmak istedi.

Seyhan Belediyesi’nin TOKİ işbirliğiyle İsmetpaşa ve Barış Mahalleleri’nde 32 hektar alan üzerinde birinci etapta 2 bin 610 konutluk ‘Kıyıkent Evleri’ projesinin gerçekleştirilmesini istemeyen ve kimlikleri tespit edilmiş beş provokatör polis tarafından gözaltına alındı.

Başkan Prof. Dr. Azim Öztürk’ün daveti üzerine Seyhan Belediyesi’ne gelen yaklaşık 50 mahalle sakini Belediye Meclis Salonuna çıkmak isterken devreye giren provokatörler, halkın Başkan Öztürk’le bir araya gelmesine engel oldu. Kendilerine ‘Barınma Hakkı Bürosu’ adını veren ve tümü polis tarafından tespit edilmiş geçmişte benzer iddialarla haklarında sabıka kayıtları bulunan kişilerin girişimleri sonuçsuz kaldı ve vatandaşlar Meclis Salonu’nda Belediye Başkanı Prof. Dr. Azim Öztürk’le sohbet etmeye başladı.

İsmetpaşa ve Barış Mahalleleri’nden gelen mahallelilere çikolata ikram eden Başkan Prof. Dr. Azim Öztürk, ‘Seyhan Kıyıkent Evleri’ hakkında sinevizyon eşliğinde bilgi vermeye başladığında kimlikleri belirli provokatörler yine devreye girdi.

Polisin Belediye Başkanı Prof. Dr. Azim Öztürk’e yönelik fiili saldırı yapılacağının ihbarı alındığını bildirmesi üzerine Belediye Başkanı, “Ben mahalle sakinlerini evlerinde teker teker ziyaret edip bilgilendireceğim. Ama aranızda bazı provokatörler var. Lütfen onlara alet olmayın” diyerek salondan ayrıldı.

İlk andan itibaren mahalle sakinlerinin arasında bulunan bir kısım provokatörler bu anda harekete geçti ve salonun düzenini sağlamaya çalışan güvenlik güçlerine saldırdı. Saldırılar esnasında bazı polis memurları çeşitli yerlerinden hafif şekilde yaralandı. Toplantının yapıldığı Seyhan Belediyesi Meclis Salonu’nda koltuklar ve masalar zarar gördü.

Seyhan Belediye Başkanı Prof. Dr. Azim Öztürk’ten proje hakkında bilgi almak isteyen mahalle sakinlerinden Hatice Akpınar ve Cennet Demir makam odasında başkanla görüştü. Tek amaçları gerçekleştirilecek kentsel dönüşüm projesi hakkında bilgi almak olan mahalle sakinleri arasında kavga çıkaran kişileri tanımadıklarını söyleyen Akpınar ve Demir, “Başkanım biz sana güveniyoruz. Kim parkı bahçesi olan, geniş sokakları bulunan evlerde yaşamak istemez. Bizim de, çocuklarımızın da torunlarımızın da buna hakkı var. Tek istediğimiz kentsel dönüşüm çalışması hakkında bize bilgi verin ve mevcut haklarımızı koruyun” dedi.

“KİMSEYİ MAĞDUR ETMEYECEĞİZ”
Seyhan Belediye Başkanı Prof. Dr. Azim Öztürk, göreve geldikleri ilk gün ilan ettiği, ‘Seyhanlı efendi, biz hizmetkârız’ sözünün arkasında olduklarını belirterek, “Merak etmeyin. Hiç kimse mağdur olmayacak. Yeni evleriniz yapılıp yerleştiğinizde bizlere Allah razı olsun diye dua edeceksiniz. Bizim de sizden tek istediğimiz art niyetli kişilere alet olmayın. Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve bizlere güvenin. Sizleri asla mağdur etmeyeceğimiz gibi bugün oturduğunuz şartlardan daha mükemmel şartlarda evlerde oturacaksınız” diye konuştu.

PROVOKATÖRLER GÖZALTINDA
Bu arada, Seyhan Belediyesi’ndeki bilgilendirme toplantısını provoke etmeye çalıştıkları tespit edilen, güvenlik görevlilerine saldıran beş kişi gözaltına alındı. Polis gözaltındakilerle ilgili soruşturmanın tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edileceklerini açıkladı.


İsmailSY
3 yıl önce - Sal 20 Eyl 2011, 22:17

Bu projenin yapılacağı yerlerden biri olan İsmetpaşa Mahallesinde oturan bir yakınımız bize aynen şöyle söyledi: 'Bizim mahalleye Ankaradan bazı adamlar ve kadınlar geldi. Mahallenizi yıktırmayın diye konuşmalar yapıyorlar. Siz kimsiniz diye soru soruyoruz bişi söylemiyorlar anca yıktırmayın diye konuşma yapıyorlar sonra da gidiyorlar, Belediye yıkalım yerine güzel evler yapacağız diyor bunlar yıktırmayın diyorlar kafamız iyice karıştı ne yapacağız bilmiyoruz' aynen böyle diyorlar bu işte bir iş var amma ne!!


cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ADANA