Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Sultanahmet Çevresi
123 ... 127128129   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Faruk

12 yıl önce - Sal 04 Oca 2005, 01:34
İstanbul Sultanahmet Çevresi

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

En son Faruk tarafından Sal 04 Oca 2005, 14:54 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

www.sercan.de
12 yıl önce - Sal 04 Oca 2005, 13:41

tam bilmiyorum..ama sanki yavaş avaş istanbulun tarihi semtleri gene güzel oluyor veya restore edilmeğe başlaniyor
bana göre Beyoğlu'da bir kaç yer ve özellikle Süleymaniye (Cnnturk'de gösterdiler...çok kötü)

irfan x
12 yıl önce - Sal 04 Oca 2005, 14:46

Dostlarım, bu resimlerde gördüğünüz herşey aynen olduğu gibi. Faruk'a bu güzellikleri ve değişimi yakalayıp bize sunduğu için çok teşekkür ederim. Beni sabah sabah mutlu etti Sultanahmet (aslında bitişik yazılmalı, Sultan Ahmet diye yazarsak bu kişi adına giriyor, semt belirtmiyor, o zaman sorarlar kaçıncı Ahmet diye ) son yıllarda büyük bir evrim geçiriyor.
O bölgeye lüks oteler yapıldıktan sonra, gerek Cankurtaran tarafına, gerekse Divan yolu tarafına çeki düzen verilmeye başlandı. Resimlerde de gördüğünüz gibi küçük ölçekli turistik, şık oteller de eski binların restore edilmesiyle turizme açıldı. Tabi esnaf ve lokantalarda bu modaya ayak uydurdu. Bütün bu değişimde bence Ramazan ayı eğlencelerinin (Yılbaşı gibi değil,çok seviyeli ve bize yakışan bir biçimde) bu bölgeye taşınması da etkili oldu. Cankurtaran Kumkapı'yı destekler bir görüntüye yavaş yavaş kavuşuyor. Tabi daha çok eksik var, ama bir kere başladı bu olumlu değişim ve devam ediyor. Yanlız Kumkapı ve Cankurtaran asarındaki bölgede kalan bir kaç mahallenin ıslahı ve shil bölgesinin düzenlenmesi gerekiyor. Yakında Adliye gibi devlet binlarının da bu bölgeden taşınmasıyla herşey daha da güzel olacak

www.sercan.de
12 yıl önce - Sal 04 Oca 2005, 16:34

şimdik eski Istanbulun yüzde kaçi restore edildi?

irfan x
12 yıl önce - Sal 04 Oca 2005, 17:29

Sercan benim bildiğim ve gördüğüm kadarıyla, şu kırmızı ile işaretli olan yerler. Yani daha yapacak çok iş var. Bütün sur içini de hesap edersen yüzede kaç olduğunu sen bul.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 127128129   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL