Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Alp
14 yıl önce - Pts 03 Oca 2005, 18:51
İspanyada şok soygun incelemesi

Alıntı:www.milliyet.com.tr

YENİ yılın ilk büyük organizasyonu olan Dakar Rallisi'ne soygun gölgesi düştü. Barcelona'da start alan ve dün araçların Granada üzerinden Afrika kıtasına geçtiği rallide bir yarışcı soyuldu. Motosiklet kategorisinde mücadele eden KTM sürücüsü Denis Comte, karavanının soyulması üzerine yarıştan çekilmek zorunda kaldı.
İspanya'da meydana gelen ve moralleri bozan olay sonrası Comte, para ve kredi kartlarıyla birlikte resmi dokümanlarının da çalınması üzerine yarışa devam edemedi. Granada'da dün yapılan 10 kilometrelik etap sonunda Nissan ekibinden ünlü İngiliz rallici Colin McRae otomobil kategorisinde zirveye yerleşti. Yarış, 16 Ocak'ta Dakar'da sona erecek.

İnceleme: Şimdi bu olayın Türkiye'de olduğunu ve Antalya etapında olduğunu düşünün.Binlerce yarışseverin Türkiye'yi kötülemesinin dışında bizlerden bile ülkemiz hakkında ileri geri yazılar yazılır bu konuda ne kadar cahil olduğumuz ortaya serilirdi.Emin olun buna ben bile yeri geldiğinde bu acımasız eleştirileri yaptım zamanında.Bu kadar büyük organizasyonlarda İspanya gibi bazı konuları aşmış bir ülkede bomba paniği yaşansa da bu mutlaka olumlu bir tarafından tutup ortaya koyuyorlar.Geçenler maçın 87. dakikasında bomba var diye stadı boşalttılar sonra bomba çıkmadı ve bazı kimseler dediler ki ileride olimpiyatlar için İspanyaya kırık not...!Hayır dediler biz stadı 10 dakikada boşaltarak güzel bir sınav verdik.Onun için olumlu not bizeeeee dediler ve gerçekten de basında adamı alkışladılar.Çok gıcık ya...Biz de olsa o stadı yıkalım yenisini yapalım derlerdi...Neyse ondan sonra adamlar hırsızlık yapıyorlar ve buna ne kulp bulacaklarını merak ediyorum artık...Takipteyim eğer açıklama gelirse bu başlık altında size geri dönerim...

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET