Ana Sayfa 892 bin Türkiye Fotoğrafı

Sizce Birlemiş Milletler K.K.T.C ' den kovulmalımıdır ?
Kesinlikle , şimdiye kadar ne yaptılar
69.2%
 69.2%  [27]
Hayır , daha kötü olur
23.1%
 23.1%  [9]
Bilmiyorum , beni ilgilendirmez
7.7%
 7.7%  [3]
Toplam Oy : 39

mertoviçizmir

3 yıl önce - Pts 05 Eyl 2011, 00:55
Kıbrıs - Gazimagusa'daki Maraş Neden Halka Açılmıyor ?

bilindigi üzere bitmek bilmeyen bir sorundur kıbrıs meselesi.. oysaki bu sorunun cevabı cok basittir .. kosova nasıl bagımsızlıgını ilan ettiyse K.K.T.C 'de edebilir.. bir tutturmusuz birleşmiş milletler diye onlara kalsa bizim Türkleri oradan atarlar !!!

Bakın güney kıbrıs rumlarına ( yunanlılar ) avrupa ülkesi oldular. Dünya 'ya tanındılar. Petrol cıkartmaya çalısıyorlar. Birde bizim tanımamızı istiyorlar

Oysaki yıllardır K.K.T.C tanınmıyor bizim sayemizde zor zar ayakta duruyor. Neyi bekliyoruz daha neden kosova gibi olamıyor burası ? Birleşmiş milletleri bırakın artık ve adayı tanıtın dünyaya !!!

en az 30 -40 ülke tanıyacaktır ve havalimanı acılacaktır .. magusa limanı uluslararası olacaktır.. ihracat artacaktır .. turistler gelecektir.. kentler gelişecektir ve türkiyedenişci göcü bile alabilecektir ..

En önemlisi ise üstümüzden bir yük kalkacaktır ve kıbrıs artık bir ülke olmuş olacak ve avrupadan kıbrısla ilgili sorunlar yasamayacagız...

KONUMUZA DÖNECEK OLURSAK : ( VİKİPEDİDEN ALINTI BİR SAYFA )

Maraş (Yunanca: Βαρώσια, Varosia, Yabancı dillerde: Varosha), Mağusa şehrinde bulunan mahalle, Kıbrıs'ın en ünlü bölgesiydi. Yapılan anlaşmalar sonrası yerleşim ve iskana kapatılmıştır.
Maraş, 1974 yılında 13 Ağustos'ta (o gün son bulan) İkinci Kıbrıs Harekâtı sırasında Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından ele geçirilmiştir.
1974 öncesi Akdeniz'in en ünlü tatil merkezlerinden biri olan Maraş, şu sıralar Birleşmiş Milletler tarafından denetlenen ve Kıbrıs adasını ikiye ayıran "Yeşil Hat" tampon bölgesindedir. İçerisinde BM'ye ait bir adet bina bulunmaktadır. Yaklaşık 400 metre ilerisinde ise altı apartman Türk Silahlı Kuvvetleri'ne orduevi yapılması için tahsis edilmiştir.
Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ile orduevi yanında bulunan kız öğrenci yurdunda kalan öğrenciler dışında içeriye giriş kesinlikle yasaktır. Hayalet şehiri görmek isteyen yabancı turistler Maraş İkon Kilisesi'nden öteye gidememektedirler.
Annan Planı'na göre kapalı Maraş, Rum tarafının denetimine bırakılacaktı. Ancak yapılan referandumda Annan planı Kıbrıs Türk'lerince kabul edilmesine rağmen, Kıbrıs Rumları tarafında reddedilince, bu gerçekleşmedi.

Son cümleyi dikkatli okuyalım annan planına göre maras rumlara bırakılacaktı ama rumlar referandumu red etti. bu ne demek dünyanın en önemli turizm merkezlerinden birisi rumlara bırakılacaktı. iyiki de olmadı böyle birsey

Arkadaslar şimdi size bir kac soru soruyorum :

bu kıbrıs türk tarafını birlesmiş milletler tanıyor mu ? cevap : hayır

kıbrıs rum tarafını tanıyor mu ? cevap : evet

o zaman marasta BM işi ne ? cevap : belirsiz

tartısılması acık bir konu ama ben kktc baskanı olsam veya tc basbakanı olsam ;

ilk yetkim marastan B.M. kovmak olur ve bölgeye türkleri yerlestirmek olurdu
ikinci yetkim ise k.k.t.c nin bagımsızlıgını ilan ettigini acıklardım. böylece resmen devlet olmus olurdu ve bu sorunda böylece ortadan kalkardı.

erdoğan06tr
3 yıl önce - Pts 05 Eyl 2011, 00:59

Başlık değiştirilse iyi olur. "g" harfini "q" olarak yazma buraya da sıçramış. Ve Maraş özel isim. O da değiştirilmeli.
Bu Maraş'ın resimlerine bakıyorum da aslında güzel yermiş. Şimdi neden daha güzel olmasın ki. Hazır TSK'nın orduevi de varken alalım orayı.

mertoviçizmir

3 yıl önce - Pts 05 Eyl 2011, 11:42

Alıntı:

Başlık değiştirilse iyi olur. "g" harfini "q" olarak yazma buraya da sıçramış. Ve Maraş özel isim. O da değiştirilmeli.
Bu Maraş'ın resimlerine bakıyorum da aslında güzel yermiş. Şimdi neden daha güzel olmasın ki. Hazır TSK'nın orduevi de varken alalım orayı.

orası zaten bizim , ancak BM oraya el koydu ve kimse giremiyor oraya.. İşin ilginç yanı ise Maraş bölgesini rumlara vermeyi kabul etmişiz ALLAH' tan yine bizde kaldı .. Orası antalya - barcelona gibi bir yermiş gecmişte , bugün ise terk edilmiş bir yer.. eger ki BM kovarsak kıbrıstan orayı turizm kenti yapabiliriz ve alanya kadar turist agırlasa K.K.T.C. yi dünyanın en zengin ülkelerinden birisi haline sokabilir

Alperen_dt
3 yıl önce - Pts 05 Eyl 2011, 14:38

KKTC Turkiye'ye katilsin, Rumlar istedigi kadar sizlasin bizle ugrasacak paralari ve gucleri yok artik.

KKTC Turkiye'nin 82. ili olsun, Maras turizime acilsin, Turk dunyasi yararlansin.

Berktuğ
2 yıl önce - Pts 26 Mar 2012, 21:26

HAYALET KENT MARAŞ AÇILIYOR
Alıntı:
KKTC tarihi bir adım atmaya hazırlanıyor. Rumların 1 Temmuz’da AB dönem başkanı olmasının ardından Maraş tekrar yerleşime açılacak. Rumlar evlerine dönebilecek. Ankara’nın şaşkın olduğu konuşuluyor

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) yönetimi, Rumların AB dönem başkanı olacağı 1 Temmuz’da Kapalı Maraş’ı tek taraflı olarak, Türk tarafının kontrolünde “yerleşime açmak” için çalışma başlattı. Buna göre eskiden burada evi olan tüm Rumlar kente geri dönebilecek. Kıbrıs sorunun çözümünde önemli bir yere sahip olan Kapalı Maraş’ın açılması, KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun önceki hafta Ankara’ya yaptığı ziyarette gündeme geldi. Kıbrıs Türk tarafının hazırladığı öneriye Ankara da olumlu yaklaştı. Maraş, Akdeniz’in en ünlü tatil merkezlerinden biriydi. Hatta Akdeniz’in Las Vegas’ı olarak biliniyordu. Ancak 1974’te yapılan Kıbrıs Barış Harekatı sonrasında Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi’nin aldığı karar uyarınca; hem yerleşime hem de iskâna kapatılmıştı.

Kaynak: http://dunya.milliyet.com.tr/hayalet-kent-maras-a ...efault.htm

Uzun süredir tozlu olan bu başlık bir gelişmeyle yeniden temizlendi. Maraş'ın yerleşime açılması bence iyi bir durum öyle kötü biçimde duracağına daha güzel şeyler olabilir bu kentte.

mert101

2 yıl önce - Pzr 22 Tem 2012, 02:04

Alıntı:

KKTC tarihi bir adım atmaya hazırlanıyor. Rumların 1 Temmuz’da AB dönem başkanı olmasının ardından Maraş tekrar yerleşime açılacak. Rumlar evlerine dönebilecek.

bu bölge bodrum , alanya gibi popüler olabilecek bir bölge anlamadıgım konu ise neden rumlara acılıyor. O bölge türklerindir ve bence türklere acılmalıdır. [/quote]

coşkun01

2 yıl önce - Pzr 22 Tem 2012, 20:40

palmiç sahili evet bencede açılsa iyi olur iş sektörü yeniden güç kazanır KKTC yi ayakta tutan inşaat sektörü son yıllarda çökmüş durumda umarım açılır ve KKTC yeniden canlanır...

serdar4ada
2 yıl önce - Pts 23 Tem 2012, 00:06

yazılanları okuyorumda şaşırıyorum benmi yanlış tanıyorum Kıbrısı yoksa Kıbrısmı değişti. Arkadaşlar KKTC yi bizden başka tanıyan yok uzun bir sürede tanıyan olmayacak orası açılınca turizm patlaması olacakmış. Oraya turistlerin gitmesinin tek yolu ya Türkiye üzerinden aktarmalı gitmek yada rum kesiminden geçmek ikiside zor. Kapalı maraşta açacağınız otellerin dünyaya tanıtımını nasıl yapacaksın ünlü turizm şirketlerinin listesinde olamayacaksın, avrupada resmi tanıtım yapamayacaksın kimse senden haberdar olmadan nasıl bir patlama yapacaksınız . Burger King bile Burger King ismini kulanarak magaza açamıyor burada daha doğrusu hiçbir bilindik marka kolay kolay ismini kullanamıyor, neden biliyormusunuz avrupa birliği üyesi olan rum kesimi yüzünden otel açılışı için konser vermelerine bile mani oluyorlar. Demek istiyorumki arkadaşlar Maraşı açmak güzel ama oranın turizm patlaması yapacağını sanmayın, hele hele getirisininekonomiyi bizden kurtaracak kadar düzelteceğini hiç düşünmeyin.

mert101

2 yıl önce - Pts 23 Tem 2012, 00:13

Alıntı:

yazılanları okuyorumda şaşırıyorum benmi yanlış tanıyorum Kıbrısı yoksa Kıbrısmı değişti. Arkadaşlar KKTC yi bizden başka tanıyan yok uzun bir sürede tanıyan olmayacak orası açılınca turizm patlaması olacakmış. Oraya turistlerin gitmesinin tek yolu ya Türkiye üzerinden aktarmalı gitmek yada rum kesiminden geçmek ikiside zor. Kapalı maraşta açacağınız otellerin dünyaya tanıtımını nasıl yapacaksın ünlü turizm şirketlerinin listesinde olamayacaksın, avrupada resmi tanıtım yapamayacaksın kimse senden haberdar olmadan nasıl bir patlama yapacaksınız . Burger King bile Burger King ismini kulanarak magaza açamıyor burada daha doğrusu hiçbir bilindik marka kolay kolay ismini kullanamıyor, neden biliyormusunuz avrupa birliği üyesi olan rum kesimi yüzünden otel açılışı için konser vermelerine bile mani oluyorlar. Demek istiyorumki arkadaşlar Maraşı açmak güzel ama oranın turizm patlaması yapacağını sanmayın, hele hele getirisininekonomiyi bizden kurtaracak kadar düzelteceğini hiç düşünmeyin.

Aslında Kuzey kıbrısı 82. il olarak türkiyeye baglamak cok mantıklı geliyor bana ama nedense yapılmıyor. Zaten halkın yarıdan fazlası türkiyeden gidenler , turistin cogu türkiyeden gidenler , halkın tamamı türklerden olusuyor. Madem tanımıyorlar kıbrısı o zaman 82. il olarak türkiyeye baglayalım
Ayrıca tanınmıyor ama kosovada tanınmıyor ve kendi basına ben ülkeyim isteyen tanır istemeyen tanımaz dedi. Bugün 100 e yakın ülke kosovayı tanıyor , kıbrıs bunu neden basaramadı

O bölge girne kadar turistik bir bölge acılsa oteller yeniden , yeni bir ilce olusacak o bölgede girneden daha popüler bir kent olacak zaten ekonomisi tarıma - turizme ve türkiyeye baglı oldugu icin turizm bakımından yerli turist bile gitse yeterde artar bile Bugün çeşme ve bodrum yerli turisti cekiyor o bölgede türk turisti ceker sonucta deniz - kum - günese baglı bir yer

aykutsan
1 yıl önce - Pzr 30 Eyl 2012, 19:13

Maraş bölgesini anlatan bir video

Maraş bölgesi halka açıldımı açılmadımı?

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET