Ana Sayfa 878 bin Türkiye Fotoğrafı

Gaziantep'e 4. Üniversite - Özel Sanko Üniversitesi
Sayfa: Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz (üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
fatih özgüleç
2 yıl önce - Cum 25 Ksm 2011, 16:31

SANKO'dan üniversite müjdesi

Telgraf Haber Merkezi | haber@telgraf.net 25.11.2011 10:17 Sanko Holding, Gaziantep’in 4. üniversitesini kuruyor. Hacı Sani Konukoğlu Vakfı bünyesinde kurulacak olan vakıf üniversitesi ilk etapta sağlık alanında eğitim verecek ve Sani Konukoğlu Hastanesi, üniversitenin Araştırma ve Uygulama Hastanesine dönüştürülecek.

SANKO ÜNİVERSİTESİ ÖNÜMÜZDEKİ YIL ÖĞRENCİ ALACAK

Sanko Holding, bir devlet, iki özel üniversitenin bulunduğu Gaziantep’te dördüncü üniversite için çalışmalara başladı. Hacı Sani Konukoğlu Vakfı tarafından kurulacak olan üniversite merkez olarak Sani Konukoğlu Hastanesi’nin binasını kullanacak ve sağlık alanında uzman üniversite olacak. Gaziantep Üniversitesi senatosu diğer vakıf üniversitelerinde olduğu gibi hamilik onayını verirken üniversite, tıp fakültesi, sağlık bilimleri enstitüsü ve hemşirelik bölümünden oluşacak. Üniversite’ye Sanko Üniversitesi adı verilecek ve Özel Sani Konukoğlu Hastanesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi olarak Sanko Üniversitesi bünyesine geçecek.
Tüm prosedürlerin yerine getirildiğini ifade eden Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, yeni eğitim döneminde üniversitenin faaliyete geçeceğini kaydetti.

Konukoğlu, “Özel Sani Konukoğlu Hastanesi olarak sağlık sektöründe faaliyet gösteriyoruz. Bu alanda Gaziantep ve Türkiye’ye katkı sağlamak amacıyla sağlık eğitimi alanında yatırım yapmaya karar verdik. Üniversite için tüm prosedürler tamamlandı. Üniversitenin yeni eğitim döneminde faaliyete geçmesini sağlayacağız” şeklinde konuştu.

GAZİANTEPLİLERİN 5.ÖZEL ÜNİVERSİTESİ OLACAK

Sanko Üniversitesi Türkiye genelinde Gaziantep kökenli, beşinci üniversite olacak. Zirve Üniversitesi, Gazikent, Okan ve Kemerburgaz Üniversitelerinin sahipleri Gaziantepli. Okan Üniversitesi'nin sahibi Bekir Okan, Zirve Üniversitesi'nin sahibi Nakıboğluları, Gazikent Üniversitesi'nin sahibi Orhan Kalyoncu, Kemerburgaz Üniversitesi sahibi ise İmam Altınbaş.
http://www.telgraf.net/sankodan-universite-mujdesi-haberi-4662.html
Binası da hazır hayırlı olsun 4. üniversitemiz. Anadolu da tıp fakültesi bulunan ilk üniversite mi oluyor Başlığı da Gaziantep başlığına alsa site yönetimi teşekkürler.

Yusuf Esengül

2 yıl önce - Cum 25 Ksm 2011, 16:42

SANKO, kendi memleketine hizmet eden kıymetli bir kuruluş. Takdire şayan bir iş yapıyorlar. Hem SANKO'yu hem de Gaziantepli kardeşlerimizi tebrik ederiz.

ufkun

2 yıl önce - Cum 30 Arl 2011, 12:22
Sanko Üniversitesi Tugay'a yapılacak

Sağlık Bilimleri alanında eğitim verecek olan Sanko Üniversitesi Tugay bölgesine yapılacak. Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, Fevzi Çakmak Bulvarı'ndaki 20 dönüm arazi üzerinde üç blok halinde holding binası, ticaret merkezi ve üniversite yapmayı düşündüklerini belirterek üniversiteye ilk yıl 100-150 civarında öğrenci alacaklarını, öğrencilerin kalacakları lojmanın da hazır olduğunu kaydetti.

Bugüne kadar Gaziantep'te zihinsel engellilere yönelik iş ve meslek okulu, 5 ilköğretim okulu, 9 lise, 2 fakülte yaptırarak, milli eğitime devreden ve 3 tane kendi okulu olan SANKO Holding, eğitim yatırımlarına bir yenisini daha ekliyor.

Sani Konukoğlu Vakfı bünyesinde kurulacak olan ve yeni eğitim döneminde öğrenci alacak SANKO Üniversitesi'nde, Tıp Fakültesi, Sağlık Bilimleri Enstitüsü ve Hemşirelik bölümleri yer alacak. Sani Konukoğlu Hastanesi de üniversitenin araştırma ve uygulama hastanesine dönüştürülecek. Çevre illerin yanı sıra İran, Irak ve Suriye'den gelecek hastalara da hizmet verilecek.

SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, holding olarak bu yılı çok iyi geçirdiklerini ifade ederek, ''2012 bu kadar olmaz ama yine iyi geçiririz. Dünyadaki kriz Türkiye'de olmayacak. Türkiye'nin ekonomik tablosunu çok iyi görüyorum. Büyümeyi yüzde 3-5 civarında bekliyorum'' dedi.

Yeni yılda enerji, tekstil, ambalaj ve eğitim sektörlerinde yatırımlarına devam edeceklerini belirten Konukoğlu, şunları söyledi:

''Özel Sani Konukoğlu Hastanesi olarak sağlık sektöründe faaliyet gösteriyoruz. Gaziantep ve Türkiye'ye katkı sağlamak amacıyla sağlık eğitimi alanında yatırım yapmaya karar verdik. Önümüzdeki yıl sağlık bilimleri üniversitesini kuruyoruz. Bütün hazırlıkları tamamladık, yakın zamanda YÖK'e başvuracağız. Üniversiteye 2012-2013 eğitim öğretim döneminde öğrenci alacağız. Sani Konukoğlu Hastanesi de araştırma ve uygulama hastanesi olarak SANKO Üniversitesi bünyesine geçecek. Gaziantep ve çevre illerin yanı sıra İran, Irak ve Suriye'den gelecek hastalara da hizmet verecek.''

Gaziantep Üniversitesi, Zirve Üniversitesi ve Gazikent Üniversitesi'nden sonra kentin 4. üniversitesini eğitime kazandıracaklarına işaret eden Konukoğlu, ''Sanko Üniversitesi, bölgenin ilk özel sağlık bilimleri üniversitesi olacak. Gaziantep'in sağlık turizminde cazibe merkezi olması yatırım kararımızda etkili oldu. Gaziantep artık gelişiyor ve dünya şehri olmaya doğru gidiyor'' diye konuştu.

Fevzi Çakmak Bulvarı'nda 20 dönüm arazi üzerinde üç blok halinde holding binası, ticaret merkezi ve üniversite yapmayı düşündüklerini belirten Konukoğlu, üniversiteye ilk yıl 100-150 civarında öğrenci alacaklarını, öğrencilerin kalacakları lojmanın da hazır olduğunu kaydetti.

SANAYİLEŞMEDE GÖSTERDİĞİMİZ BAŞARIYI NE YAZIK Kİ EĞİTİMDE GÖSTEREMEDİK

Gaziantep'in sanayileşmede, istihdamda ve ihracatta gösterdiği başarıyı eğitimde gösteremediğini ifade eden Konukoğlu, Gaziantep'in eğitimde aldığı başarısızlıkların ''başlarının eğilmesine'' yol açtığını kaydetti.

Gaziantep'in İstanbul'dan sonra en hızlı nüfus artışının yaşandığı il olduğuna işaret eden Konukoğlu, göçle gelenlere istihdam sağlamada gösterdikleri başarının herkes tarafından takdir edildiğini, ancak eğitim ihtiyacını karşılamada, sanayileşmedeki kadar başarı gösteremediklerini ifade etti.

Eğitimde herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini vurgulayan Abdulkadir Konukoğlu, SANKO olarak şimdiye kadar bir zihinsel engelliler iş ve meslek okulu, 5 ilköğretim okulu, 9 lise ve 2 fakülte binası olmak üzere 384 derslikli 17 okul yaptırarak devlete teslim ettiklerini bildirdi.

Gaziantep Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'ne yaptırdıkları Tekstil Bölümü yanına, öğrencilerin uygulamalı eğitim alması için ''küçük bir fabrika'' kurarak bölüme devrettiklerini anlatan Konukoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

''Ayrıca, Türkiye'de ilk kez Özel Sanko Okulları'nda uygulanan interaktif dil öğretimi programı DynEd'in Türkiye lisansını satın alıp, devlet okullarındaki öğrencilerin yararlanması amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı'na sunduk. Eğitime katkılarımız bunlarla da sınırlı değil. Her yıl 1,500'ün üzerine üniversite öğrencisine karşılıksız burs veriyoruz. Yaklaşık 20 bin öğrenciye her yıl kıyafet ve kırtasiye desteği sağlıyoruz. Şimdiye kadar yaptıklarımıza ek olarak, birisi Gaziantep Üniversitesi İlahiyat Fakültesi olmak üzere 5 okul daha yapmayı planlıyoruz.''
Alıntı:
Telgraf Haber Merkezi | haber@telgraf.net 30.12.2011 08:02

demir12
2 yıl önce - Cum 09 Mar 2012, 14:47

GSO Meclis Başkanı Adil Konukoğlu; üç üniversitesi olan Gaziantep’e yeni yapılacak olan dördüncü SANKO Üniversitesinin müjdesini verdi.

Aynur Tartan’la “Burada Hayat Var”; CNN Türk’ün “Anadolu’da Yarın” temalı toplantılarının ilk durağı olan Gaziantep’teydi.

Bilgi Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi ve Akşam Gazetesi yazarı Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan, SANKO Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Adil Sani Konukoğlu ve AK Parti Gaziantep Milletvekili Abdullah Nejat Koçer; Aynur Tartan’la “Burada Hayat Var”da memleketleri Gaziantep’i anlattılar.

“Gaziantepliyim”

Akademisyen kimliği ve başarılarıyla adından sıkça söz ettiren, Gaziantepli bir babanın ve Kastamonulu bir annenin çocuğu olarak İstanbul’da dünyaya gelen Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan; memleketi sorulduğunda hiç tereddüt etmeden “Tabi ki Gaziantepliyim!” dedi. Gaziantep’in ruhunun kendisi için tarihi yapıya uygun olarak restore edilen Bakırcılar Çarşısında attığını söyleyen Arıboğan; Gaziantep mutfağında keşfedilmeyi bekleyen bir çok lezzetin olduğunu, memleket mutfağının yalnızca kebap ve baklavadan ibaret sanılmamasını ifade etti. Gaziantepli kadınların hayatın her alanında yaratıcı ve üretken olduklarına dikkat çeken Arıboğan; Antep işi dantellerin, kumaşların ve çeyizliklerin göz alıcı güzelliklerinden bahsetti.

“Gurur duyuyorum”

Gaziantep’in en köklü ailelerinden Konukoğlu ailesinin değerli üyesi Adil Sani Konukoğlu; memleketinin girişimci ruhuyla gurur duyduğunu ve Gaziantep’in Türkiye’nin en önemli sanayi kentlerinden biri olduğunu söyledi. Nerede girişimci, çalışkan ve atak birisini görse, o kişi için kesin Gazianteplidir diyen ve bu tespitinde de hiç yanılmayan Konukoğlu; Gaziantep’te pazar günlerinin oldukça şenlikli geçtiğini, pazar günleri mutfağa erkeklerin girdiğini, kadınların ise evde misafir olduğunu ifade etti. Gaziantepli gençlerin geleceğine büyük önem veren Konukoğlu; üç üniversitesi olan Gaziantep’e yeni yapılacak olan dördüncü SANKO Üniversitesinin müjdesini verdi.

“Gaziantep tüm dünya için önemli”

Gaziantep Milletvekili Abdullah Nejat Koçer; Zeugma Mozaik Müzesi’nin sadece Gaziantep ve Türkiye değil, tüm dünya için çok önemli olduğunu ifade etti. Gaziantepli kadının hayatın her alanında yer aldığını söyleyen Koçer; “Gaziantepli kadının yeri evidir demek yanlış olur” dedi. Gaziantep’te çalışmanın eğitimin bir parçası olduğunun altını çizen Koçer; Gaziantepli gençlerin hayata hazırlanmak adına hemşerilerinin yanında çalışmaya başladıklarını söyledi.

Çekimlerinin Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi’nde yapıldığı Aynur Tartan’la “Burada Hayat Var”; 10 Mart Cumartesi günü saat 16:00’da CNN Türk ekranlarında yayınlanacak.

HABER MERKEZİ

http://gaziantepgunes.com/HaberDetay.aspx?CatId=1&Hid=42260

Sezgin G.
2 yıl önce - Cum 09 Mar 2012, 17:18

Alıntı:
hükümetin üniversite politikasini hic anlamiyorum...

üniversite yapa yapa, daha cabuk is mi bulunuyor..? yoksa daha akilli mezun kisiler cikiyor..?

Bu nasıl bir mantık? Hükümet işveren mi ki? Kaldı ki bu devlet değil özel/vakıf üniversitesi.

demir12
2 yıl önce - Cum 27 Nis 2012, 21:33

arkadaşlar ekonomist dergisindeki abdulkadir konukoglunun röportajını okudum..

eger haber bulabilirsem burada paylaşırım ancak öyle sanıldıgı gibi koca üniversite yapılmayacakmış sanko hastanesi civarına bir tıp fakültesi acılacakmış 20'şer 3 sınıf halinde 60 ögrenci alınacakmış..ve sanko holding yön.kurulu başkanı abdulkadir konukogluemekli olduktan sonra vakıf ve bu okulun işleriyle ilgilenecekmiş..ve tıp fakültesini cok önemsedigini söylüyor..burda tıp fakültesiyle ilgili bir haber var ancak bu röportajı ekonomist dergiisinin 21 nisan sayısında okudum..merak ederseniz ordan okuyabilirsiniz..internette bulabilirsem burada paylaşıcam..veya bulabilen arkadaşlar olursa paylaşırsa sevinirim..

benzeri bir haberi bu linktende okuyabilriisniz..
http://emlak.bugun.com.tr/sanko-holding-universiteliye-acildi-176548-haberi.aspx

iyi çalışamlar dilerim

Mert Karakoyun
2 yıl önce - Çrş 11 Tem 2012, 15:07

arkadaş bu imam altınbaş ne cins adam ya gider izmir göztepe spor kulübünü satın alır sonra sankodan 5 yıldızlı hilton hotel için arazi alır yapmadan bırakır sonra gider istanbula kemerburgaz üniversitesi diye üniversite kurar bu şehrin ekmeğini yiyip böyle dalavere yapılmaz.bu adam çok tuhaf cins bir adam zaten ya hayret bir şey ya >:

Mert Karakoyun
2 yıl önce - Çrş 11 Tem 2012, 15:34

burası ne zaman öğrenci almaya başlayacak ayrıca yeni adliyenin arka taraflarına beylerbeyi yoluna doğru bir yere yapılacak diyorlardı bu üniversite ama son durum ne bilmiyorum konukoğlu kesinlikle yapılacağını söyledi hatta hedef en kısa sürede öğrenci almaktı diye biliyorum

Yakup

2 yıl önce - Çrş 11 Tem 2012, 15:53

Alıntı:
Arkadaşım özel sektör üniversite açmak istiyorsa Hükümet "açma" mı diyecek.

Gerekiyorsa Evet "acma" diyecek..!!

5 tane sifir kaliteli üniversitenin yerine, ben dünyanin ilk 1000 üniversitenin arasina bir tane yüksek seviyeli Üniversite halkima sunabilirsem cok daha memnun olurum...!!

Aykut T
2 yıl önce - Çrş 11 Tem 2012, 21:09

arkadaşlar bugün ösym nin açıkladığı kılavuza baktım malesef sanko üniversitesi yok yani açılmayacak bu sene

Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET