Ana Sayfa 915 bin Türkiye Fotoğrafı
Ahmet Özbuluk

3 yıl önce - Pzr 28 Ağu 2011, 17:35
Gaziantep'e 4. Üniversite - Özel Sanko Üniversitesi

Alıntı:
SANKO'DA ÜNİVERSİTE KURUYOR Gaziantep'in en büyük şirketlerinden biri olan Sanko Grubu'da, Gaziantep'te yeni bir üniversite kurmak için kolları sıvadı. Sanko Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, Gaziantep'e bir üniversite kazandırmak için start verdiklerini belirtti. GAZİANTEPLİLERİN 5 ÜNİVERSİTESİ BULUNUYOR Gaziantep kökenli, Türkiye genelinde 5 üniversite bulunduğu belirtildi. Zirve Üniversitesi, Gazikent, Okan ve Kemerburgaz Üniversitelerinin sahipleri Gaziantepli olduğu öğrenildi. Okan Üniversitesi'nin sahibi Bekir Okan, Zirve Üniversitesi'nin sahibi Taner Nakıboğlu, Gazikent Üniversitesi'nin sahibi Orhan Kalyoncu, Kemerburgaz Üniversitesi sahibi İmam Altınbaş olduğu bildirildi.

http://www.nizipdenge.com/yeni/universitelerimiz- ...suyor.html

Alparslan Yalçın

3 yıl önce - Pzr 28 Ağu 2011, 17:36

Vallaha helal olsun ne diyeyim

Yakup

3 yıl önce - Pzr 28 Ağu 2011, 18:08

hükümetin üniversite politikasini hic anlamiyorum...

üniversite yapa yapa, daha cabuk is mi bulunuyor..? yoksa daha akilli mezun kisiler cikiyor..?

Ayhan
3 yıl önce - Pzr 28 Ağu 2011, 18:11

Alıntı:

Konukoğlu ile hükümetin ne ilgisi var ?

Yakup

3 yıl önce - Pzr 28 Ağu 2011, 18:13

Alıntı:
Konukoğlu ile hükümetin ne ilgisi var ?

Kocaman yere üniversite yapmak icin, kime sorulur.. kimlerden izin alinir..?

mertoviçizmir

3 yıl önce - Sal 30 Ağu 2011, 18:35

Güzel bir proje.. nüfus olarak Gaziantep zaten büyük bir yer.. daha fazla üniversite kaldırabilecek durumda.. Ancak bence bir tane daha devlet üniversitesi kurulsa kente daha fazla yararı olur..

Gaziantep' in rakipleri olan Kayseri , Konya , Bursa gibi kentlerde 2. devlet üniversitesi kuruldu ama merkez nüfusu konya ve kayseriden daha büyük olan Gaziantep' e 2. üniversite kurulmadı.

bence suan 7 tane üniversite olabilir kentte 2 tanesi devlet 5 i özel .. ve kesinlikle kentin cazibesini ve popülerligini arttırır..

hayırlısı olsun

Sezgin G.
3 yıl önce - Sal 30 Ağu 2011, 19:41

Sehirleri birbirine rakip göstermek doğru değil. Ancak onların futbol kulüpleri (Gaziantepspor - Kayserispor) rakip olurlar.

demir12
3 yıl önce - Çrş 31 Ağu 2011, 09:17

ilköncelikle sankoyu kutluyorumda bence daha önce başlanması gerektide...

altınbaşa canım sıkıldı maalesef Altınbaş holding Gaziantep'e gereken degeri pek vermiyor..İstanbulda zaten bir sürü üniversite var ve nerdeyse 2 senede acılan özel üniversite 100'e yaklaştı..bence istanbul Kemerburgaz yerine Gaziantep'e acmalıydı üniversite ne diyeyim kısmet Türkiye'ye hayırlı olsun Gaziantep'i asla bırakmayan hakiki Gazikentli sankoyuda kutlarım..

Mesut Yeşil
3 yıl önce - Çrş 31 Ağu 2011, 09:50

Gaziantep'te çocuğunun eğitimi için yılda 15-20 bin lira harç verebilecek kaç tane aile var da bu vakıf üniversitesi ayakta durabilecek. Hadi 3 büyük şehirde vakıf üniversitesini anlarım ama Anadolu'ya vakıf üniversitesi açmak akıl karı değil. Bir de Zirve Üniversitesi vardı Gaziantep'te. Hadi Gaziantep'ten ya da yurdun dört bir yanından burs kazanıp vakıf üniversitesini tercih eden azimli gençler olabilir ama atıyorum Ankara'daki zengin adam da çocuğunu Gaziantep'e vakıf üniversitesine göndermez o kadar para verip de, gider Ankara'da vakıf üniversitesinde okutur. Biliyoruz ki vakıf üniversiteleri bir ticarethanedir ve Gaziantep'te ya da Mersin'de ya da Trabzon'da ya da Kayseri'de vakıf üniversiteleri nasıl ayakta duruyor ben bu işe akıl erdiremiyorum. Ben mi yanlış düşünüyorum bilemedim.

Üniversitelerin bu kadar türemesi ve yüksek öğretimin bu kadar ayağa düşmesini, her yıl onbinlerce mezun verip bunları istihdam edememeyi yanlış buluyorum. Mesela LYS'de 480 puan adam o kadar emek verip çalışıyor ve sonucunda bir devlet üniversitesinde hukuk fakültesi kazanıyor. Bir başka adam 350 puan yapıp vakıf üniversitesinde babasının parasıyla hukuk diploması alıyor. Ortada hem sektörel rekabette hem de insanların emeklerinin karşılaştırılmasında bir haksızlık yok mu?

mesutguven
3 yıl önce - Çrş 31 Ağu 2011, 10:10

Alıntı:

üniversite yapa yapa, daha cabuk is mi bulunuyor..? yoksa daha akilli mezun kisiler cikiyor..?

Arkadaşım özel sektör üniversite açmak istiyorsa Hükümet "açma" mı diyecek.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET