Ana Sayfa 915 bin Türkiye Fotoğrafı
sumer urmiyeli
3 yıl önce - Cmt 27 Ağu 2011, 16:54
Türk Dünyası: Azerbaycan ve Baku otoyol ve bölünmüş yolları fotoğrafları

İyi günler Azerbaycan ve baku konulu başlığımız var ama daha çok kültüreldir ve birisi azerbaycan projeleridir ama bu başlıklarda tartışma ve proje anlatımları var ve resim daha az gözüküyor
o yüzden Azerbaycan ve baku otoyol resimlerine yer arıyordum ilk önce şehirlerarası yol manzarası bölümüne koymayı düşündüm çünki benim için bakuda türkiye demek ama sonra Azerbaycanlı arkadaşlar hızlı bu sayfaya ulaşsınlar diye bu başlığı açtım.
bu başlıkta yanlız resimler lütfen yada projelerin çok özet açıklaması ve resimleri olsun

teşekkur ederim[/b]

ANKARA TÜRKİYENİN BAŞKENTİDİR DİYE ANKARALI ARKADAŞLARDA ANKARA OTOYOL VE BÖLÜNMÜŞ YOLLARINDAN BURDA RESİMLER KOYABİLİRLER İSTERSELER

[b]neden Ankara da

ÇÜN BAKU VE ANKARA İKİSİDE BAŞKENT VE KARDEŞ ŞEHİRlLER [/b]

Baku resimleri ise bu başlıkta
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=2355933#2355933

(+)
şehir çıkışı mesir uluönder Hayder Aliyev uluslararası havalimanı ve merdekanla türkan

(+)  

(+)

(+)
(+)

baku çevre otoyolda bir market

(+)

yeni tamamlanan kavşaklardan biri_havalimana en yakın kavşak havalimanın bir pisti ve terminali gözükür zaten ve yeni terminal dikilmekte (geyirilmekte biz diyoruz ama Azerbaycanda dikilmekte diyorlar keşke bu deyimler ortak olsa zaten sözcüklerin hepsi bizde var)

(+)

(+)
bakunun merkeze yakın ceddelerinde dikilen modern yapılar!

(+)

(+)  

baku etrafında bölünmüş yollar genişledikçe buyük büyük yaşayış siteleri(konutlar) kurulmağa başlıyor

(+)

baku çevre otoyolun kenarında bir güzel saat kulesi

(+)

baku çevre caddelerinin etrafında yeni yel santralleri kurulurken

(+)  
baku havalimanı şehirarasında otoyol etrafında bir yağ fabrikasının margarin sahası

(+)  
(+)

(+)  

qebele(kebele) bölünmüş yolu

yasin alperen
3 yıl önce - Cmt 27 Ağu 2011, 17:06

Azerbaycan'da ne kadar otoyol var? Hangi şehirler arasında?

sumer urmiyeli
3 yıl önce - Cmt 27 Ağu 2011, 17:30

Alıntı:
Azerbaycan'da ne kadar otoyol var? Hangi şehirler arasında?

eğer motorway dediğimiz otoyol diyorsanız şuan baku çevre yolu ve baku melekan var ve baku bilesuvar(iran merzi) bitmek üzere ama ne kadardır olur bilmiyorum ama highway dediğimiz ve E road dediğimiz yollar çoktur ve tüm önemli şehirlerle baku arasında bağlantı var en önemlisi baku iran ve baku rusya ve baku tiflis bölünmüş yollarıdır

bu harita biraz eski olabilir ama gösterir ki Azerbaycanın 4577 km ehemiyetli yol sanırım highway demek istiyor çün bu haritadakı yazının yüzde 60 ı arapçadır! yanı biz azerbaycanlılar bölünmüş ve büyük yol diyorua ama milli yollar 15000 km dir ve cemi 20000 km

zimnen haritadakı şimal cunub eski osmanlıda da kullanan kuzey güneyin arapçasıdır
  (+) [/b]

Halil GENÇDOĞMUŞ

3 yıl önce - Cmt 27 Ağu 2011, 17:37

Karabağda da bu otoyollar kullanılıyor mu?

sumer urmiyeli
3 yıl önce - Cmt 27 Ağu 2011, 18:47

[quote]
Alıntı:
Karabağda da bu otoyollar kullanılıyor mu?

iyi geceler bu başlık resimdi konusu ama yanıt verim abicim
neden insanların hepsi sanıyor azerbaycan karabağ için bişey yapmıyor ve rahattır?
her yil en az 20-30 ülkede toplantı var ama son sözü sayın Aliyev Başbakan Erdoğan bakudayken dedi
dedi şuan sınırda biz resmen çatışmadayık ama bu topraklarımızı danışmakla ya savaşla ancak alacağız ve ermenistan nekadar Rusya ve Iran arkasında gizlensede birgün günün görecek. zaten ermenistan savaştan kaçıyor yoksa gel topraklarızın 3 te 2 sin verim barışak demez ama konu bu ki zaten o 3 te 1 de nufusun 100 de 70 i türktü ve bakisi zaten türk
[b]şuan savaş olsun gitmiyen şerefsizdir

bizim korkumuz yok ki ama zaten sizde onlardan çekiyorsunuz .
onlara el deyse soykırımmış!!! korkak şerefsizin tekiler zaten ekonomileri fuhuşa dayalıdır
urmiyede benim rahmetlik büyükannem anlatıyordu diyordu biz uşaklarımızı tendirde gizletiyorduk ve yanlarına yatıyorduk kılıç bize deysin diye ama urmiyede binler kişini oldurdukten sonra türkiye orduları (osmanlı olur sanırım 1918 lerden bahs ediyor) sonunda geldi bizi cilolar elinden kurtardı öün iran merkezi hukumet zaten bunu istiyordu ve yatmışlardı
[/b]

Galik

3 yıl önce - Cmt 27 Ağu 2011, 20:24

Azerbaycandakı otoyolla bağlı bölümde ben kendim çektiğim fotolarımı sizlerle bölüşmek istiyorum. Çektiğim fotolar Baküden 30 km kuzey-goğuda bulunan Buzovna kasabasında başlarken ülkenin batısında Ermenistan ile sınıra yakın Hoşbulag köyünde bitiyor. Genel olarak 400 km-lik yolun resimlerini göre bileceksiz. Yazılar ingilizce olacak. İyi seyirler!

The trip started in Buzovna. As you can see the town as well as the highway is still under reconstruction

Here is a new tunnel under construction

Here is another one which will be a part of a new Mardakan-Sumgayit highway

Still driving towards Mardakan-Airport highway

Reaching the main highway

And here we are. New bridge and tunnel are almost finished

Galik

3 yıl önce - Cmt 27 Ağu 2011, 20:25

Now we are moving on Mardakan-Airport highway

Another bridge. I like it

Under construction Aviation Residences

Silk Way CIP Terminal

National Aviation Academy

Galik

3 yıl önce - Cmt 27 Ağu 2011, 20:26

Here is Baku International Airport named after Heydar Aliyev and its under construction new terminal

Still moving toward Baku

We are reaching Baku

Galik

3 yıl önce - Cmt 27 Ağu 2011, 20:26

Here is Heydar Aliyev avenue and its endless construction and reconstruction works

New face of Shafa Stadium

Old SOCAR office is under reconstruction

And here is construction of SOCAR's 200 m tower. Unfortunately I could not take a good picture since we were moving down to a tunnel

Galik

3 yıl önce - Cmt 27 Ağu 2011, 20:27

Getting closer to more urban parts of the city

We are still moving towards downtown Baku

One of the upcoming landmarks of the city

Downtown Baku is starting with Port Baku project

And further the city...

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ULAŞIM