Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1

Pes Mi ? Fifa Mı ?
PES (Pro Evolution Soccer) 57.9%  57.9%  [22]
FIFA 42.1%  42.1%  [16]
Toplam Oy : 38

Erdal Mindevallı
11 yıl önce - Cmt 27 Ağu 2011, 16:19
Futbol Oyunları [Teknoloji]

Her erkeğin oynamaktan en çok zevk aldığı video oyunlarının başında gelir futbol oyunları.Her sene Ağustos aylarında da yeni versiyonlarının demoları çıkar ve erkek erkeğe sohbetler ''Pes 2012'yi oynadın mı'' şekline döner.

Hal böyleyken,bu sitede de bir futbol oyunları başlığının olması gerekir diye düşünüyorum.

Geçtiğimiz günlerde PES 2012'nin demosu çıktı.Ancak şu anda herkes saldırdığı için linkler öldü ve indirebilen 3 5 şanslı insandan biri benim

Yaklaşık 3 sezondur PES'te kötü bir grafik var.Her sene yeni çıkan oyunlara yapılan yeni eklemeler ''pas atma düzelmiş,ortalar düzelmiş'' gibi pek fark edilmeyecek yeniliklerdi.Ancak PES böyleyken,FİFA oyuna ikili mücadele,adam kaçırma ve daha çok paslaşma (Bildiğimiz Barcelona'nın yaptığı) seçeneklerini eklemişti.Ve her sene de biraz daha üzerine koydu ve FİFA 11 satışları patladı.

Bu başlıkta,PES (Pro Evolution Soccer) ve FIFA'yı karşılaştıralım.PES 2012 hakkında görüşleri yazalım.

Ben PES 2012'yi oynadım ve görüşlerim şunlar.

-PES 2011'den daha iyi olmuş,bir düzelme belirtisi var.

-Ancak yine de yeterli değil çünkü hala bizim takımımızın yapay zekası geri.

-Top balon gibi.Başına Sabri Sarıoğlu'nu getirin,o bile vursa gol olur.Topa istediğiniz kadar hızlı vurun top yavaş gidiyor.Ve her şut gol oluyor.

-Kaleciler her topu sektiriyor.Kendilerine çarpan tüm topları alakasız yerlere sektiriyorlar.

-Defanslar çok kötü.Oyuncu geçerken bön bön bakıyorlar ve olaya müdahele etmiyorlar.Ancak Robinho hızla koşarken siz defans oyuncusunu uyandırıp Robinho'ya doğru koşturacaksınız,ama o zamana Robinho golü atmış oluyor.

-Tüm oyuncular Messi olmuş.Kaleci ile karşı karşıya kaldıklarında gerçek hayatlarında yapamayacakları bir çalımla geçip gol atıyorlar.Hepsi çalım manyağı.Eğer demoda böyleyse,oyunun gerçeğinde Messi ile sahayı tavaf edebiliriz.

-Atmosfer kötü.Taraftarlar gerçekçi değil.Arada kulağıma fısıltı gibi ''Milan milan'' sesleri geldi o kadar.Gol oluyor insan bir bağırır çığırır,kalkar hoplar.Yok,hepsi tiyatro izliyor.

-Paslaşmalar kötü.Arka arkaya 5 pas yapamıyoruz.3 pastan sonra tüm futbolcular ayrı bir yere gidiyor.

-Ataklar biraz organize olmuş ama oyuncular hantal.En hızlı versiyonda uçması gerekirken FİFA 2011'de ki futbolcuların yürüme hızına eşit koşuyorlar.

-Ayrıca,yıllardır hem PES'te hem FIFA'da gördüğüm bir sorun var ki,hiç biri bunu düzeltmek için el atmıyor.

Örneğin orta sahadan,defansın en sağında ki oyuncuya pas atıyoruz.Pas olduğu için top yavaş bir hızda oyuncuya doğru gidiyor.Ama defans oyuncusu ''Dur ben bi koşayım şu topu alayım'' demeye zahmet etmiyor.İlla top ayağına gelecek.Tabii Evra onun keyfini beklemiyor ve topu alıp golü atıyor.

Dediğim gibi,PES 2011'den daha iyi bir oyun olmuş,ama hala oyuncular çok hantallar,toplar balon gibi.Stad atmosferi kötü.FIFA 2012 bu oyunu kesin geçer.

FIFA 2012 demosu 13 Eylül 2011'de piyasada !

Ancak maalesef FIFA 12'de Spor Toto Süper Lig yok.Bunun sebebi,eskiden lisansların hepsini TFF direk veriyordu kendisi ama artık tüm kulüpler kendi verecek dendi.Fenerbahçe Galatasaray Beşiktaş Trabzonspor ve Bursaspor varmış sadece söylenenlere göre.Ama bazı internet siteleri de var diyor.Mecburen 30 Eylül'de oyunun çıkmasını bekleyeceğiz.

Alıntı:
Bu kadar pişkinlik olmaz. Kulübün işi gücü yok da Fifa'ya lisns verecek. Çok saçma. Bilgilendirici mesaj için teşekkürler. Yalnız oyunun negatif özelliklerini vurgulamışsınız ancak oyun PES11'den iyi demişsiniz. İyi özellikleri neler?

Oyuncular FIFA 11'e göre yine yavaş koşuyor.Ancak PES 2011'e oranla hızlı koşuyor.

Paslar 2011'e göre daha etkili.Grafikler daha gerçekçi.

En son Erdal Mindevallı tarafından Cmt 27 Ağu 2011, 19:26 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

yucellyas_05
11 yıl önce - Cmt 27 Ağu 2011, 17:41

Bu kadar pişkinlik olmaz. Kulübün işi gücü yok da Fifa'ya lisns verecek. Çok saçma. Bilgilendirici mesaj için teşekkürler. Yalnız oyunun negatif özelliklerini vurgulamışsınız ancak oyun PES11'den iyi demişsiniz. İyi özellikleri neler?

Erdal Mindevallı
11 yıl önce - Pzr 04 Eyl 2011, 22:28

Ve FIFA 12 takımlar ve lig listeleri çıktı.Bizim için büyük hayal kırıklıkları var.Türkiye ligi yok ve Türkiye'den sadece Galatasaray var.Büyük ihtimal yamalar bekleyeceğiz ama onlar da bize aynı kaliteyi vermeyecek.

Ayrıca oyunda,Arap spiker seçeneği de var. Gol atıldığı zaman,Yallaaaah Yallaaah Gooooool! diye bağıran spikerlerden

http://fifasoccerblog.com/blog/fifa-12-league-team-list/

En son Erdal Mindevallı tarafından Pzr 04 Eyl 2011, 22:53 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Murat Y
11 yıl önce - Pzr 04 Eyl 2011, 22:41

En güzel futbol oyunu

sedat karahallı
11 yıl önce - Pzr 04 Eyl 2011, 22:50

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=106246

ayasmelih

11 yıl önce - Pzr 04 Eyl 2011, 23:18

Her şekilde pes arkadaşlar.Fifanın grafikleri iğrenç

samet cosqun
11 yıl önce - Pzr 04 Eyl 2011, 23:20

PES döver.

Ama Futbol oyunları içerisinde en iyi Football Manager derim. Bir sardırırsanız bırakması çok zor oluyor.

Emir ERTEN
11 yıl önce - Pzr 04 Eyl 2011, 23:25

Alıntı:
Football Manager

Bu oyunda Trabzonsporla istenilen başarıyı bir türlü yakalayamıyorum ve her defasında takımdan kovuluyorum. Eskiden CM 03 04 oynardım ve büyük başarılarım vardı.

Volkan Cordan

11 yıl önce - Pzr 04 Eyl 2011, 23:38

Alıntı:
Ve FIFA 12 takımlar ve lig listeleri çıktı.Bizim için büyük hayal kırıklıkları var.Türkiye ligi yok ve Türkiye'den sadece Galatasaray var.

Gayet normal,ben hiç şaşırmadım! Süper Ligin marka değeri,yok kuvvetli lig zırvası yapanlara ve TFF`ye kapak olsun.
Sonuçta şike ile anılan lig,takımları vs. "oyun ortamı" dahi olsa kimse tasvip edip üstüne lisans parası vermek istemiyor.

Bir Galatasaray`lı olarak sevinmem lazım, yegane temsilci ve Türk markası....ancak GS nin 2000 yılından kalma sermayesini yiyor ve muhtemel o sayede yer verilmiş, yoksa GS`nin de işi olmaması lazım oyunda.

Üzüldüğüm tek nokta, adamlar arap spikere yer veriyorda...bizdeki "futbol otoritesi","deha" ve taraftarın kalbinde taht kurmuş "yegane profesyonel" Ilker Yasin`e nasıl yer verilmez

Ali AKÇA

11 yıl önce - Pzr 04 Eyl 2011, 23:50

FIFA'nın en iyi serisi 07 idi.Diğer versiyonları bir işe yaramaz.PES bu konuda FIFA'dan önde oldğu kesin.

sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET