Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Mersin'de halka hizmeti aksattığı düşünülen alt-üstyapı ve tanıtım sorunları
« önceki   12345 ... 120121122   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 4
Emre hazar
7 yıl önce - Sal 06 Eyl 2011, 17:53

Hazır kurulyu okulların yıkılması çok zor zaten.

gürsel6855
7 yıl önce - Sal 06 Eyl 2011, 20:21

arkadaşlar sizin o zaman milli eğitim planlarından haberiniz yok.Artık okullar semtine göre öğrenci alıyor biliyorsunuz.İleri ilköğretim Okulu,Sadettin Okulu,A.kadir Perşembe Okulları gibi okulların çevresi konutlardan çok iş yeri olmaya başladığı için öğrenci bulamıyor diyorum.Yoksa öğrencisi var, yok değil.Bir araştırın isterseniz o öğrencilerin çoğunluk ikametgahları nereleri?Yıllar önce
Zafer Çarşısı'nın (Bit Pazarı) civarında olan Cumhuriyet İlkokulu ve Namık Kemal İlk Okulu yıkılarak Pozcu tarafına taşındı ve yerlerine il özel idaresine bağlı iş hanları yapıldı.Yakın zamanda Çankaya İlk Okulu taşındı.Demek ki olabiliyor.O kadar gürültünün patırtının ortasında ders yapmak mı iyi,yoksa sessiz sakin,yemyeşil insanların eğitim ve öğretimi için herşey düşünülmüş okul kampüsleri mi iyi?Siz karar verin.Verimli düşünüp doğruyu bulmalıyız.Mersin'in caddeleri dar.Bu iki iki daha dört.Her geçen günde binlerce araç yollara,trafiğe katılıyor.Ee o zaman önlemleri almayalım mı?Alt üst geçitler,yaya geçitleri,otoparklar neden planlanıp yapılıyor?İsmet İnönü Bulvarının açıldığı yıllara ait eski resimlere bulursanız bir bakın, bir de şimdki haline bakın.Farkı görün.Aynısı İstiklal Caddesi,Çakmak Caddesi,Mehmet Akif Caddesi v.b.içinde geçerlidir.

serkan33

7 yıl önce - Sal 06 Eyl 2011, 20:51

Okulları merkezden kaldırmakla sizin belirttiğiniz sorunlar çözülmez, ayrıca tekrar söylüyorum, Cami Şerif ve özellikle de Mesudiye Mahallesi için elzem bir okul İleri İlköğretim Okulu, oralarda doğru düzgün okul yok zaten, bu kadar öğrenci şehrin başka bir bölgesinden taşınmıyorki, Mesudiye mahallesinin çocukları çoğu

gürsel6855
7 yıl önce - Sal 06 Eyl 2011, 21:24

sayın Serkan33, bahsettiğin bölgede o kadar çok okul var ki hepsi Mesudiye,Çankaya,Camii Şerif,Mahmudiye,Bahçe Mahallesine hitap ediyor.Başta İleri İlköğretim Okulu bir,sonra Salim Güven İlköğretim Okulu,A.Kadir Perşembe İlköğretim Okulu,3 Ocak İlköğretim Okulu,Mersin İlköğretim Okulu.Gazipaşa İlköğretimi,Fatih Sultan Mehmet İlköğretimi,İnönü İlköğretimi saymıyorum.Benim düşüncem o bölgede olan okullar kaldırılsın yerleri kötü amaçlı kullanılsın demiyorum ki.Salim Güven okulunun İlköğretimden çıkarılıp devlet kreşi yapılma durumu var.İleri İlköğretim Okulunun taşınma durumu var,3 Ocak ilköğretim Okulunun restorasyon durumu var.Tamam hepsi eski okul ama hangisi sınıf doldurmanın ötesinde eğitim verebiliyor.Ne bir spor salonları var,ne bir müzik odası.Ne doğru dürüst kafeteryaları,ne de doğru düzgün bilim odaları var.Haa bak eski, demirleri artık korozyona uğramak üzere binaları var.Hiç birinde bahçe denen bir şey yok.Ya asfalt ya beton.Çiçek namına bir şey yok.Sadece kenarlarda 3-5 ağaç hepsi bu.Dışarıda bahçede hala eski usul çeşmeler.Yahu bari yık,güçlendir yeniden daha kapsamlı yap! O da mümkün değil.Çünkü yeterli arsası yok! Dursun dursun şehir içinde okul iyidir.

serkan33

7 yıl önce - Sal 06 Eyl 2011, 23:28

3 Ocak İlköğretim Okulu zaten Liman'ın ordaki yeni binasına taşındı, eski binası da tadilattan geçirilip Akdeniz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak kullanılacak.

gürsel6855
7 yıl önce - Çrş 07 Eyl 2011, 21:04

İstemihan Talay Bulvarı,çiftlikköy mahallesinin altından devamla Kale Mahallesinin kuzeyinden geçirilerek Çeşmeli otoyolunun Kuyuluk-Mezitli çıkışındaki yola bağlanabilir.Bunun sonucu Üniversiteye,yapımı devam eden Araştırma Hastanesine,yapılacak olimpik stada ulaşım bir nebze kolaylaşır.Yine aynı şekilde 13.Cadde,Asri Mezarlık yanından geçen Rıfat Uslu Caddesi ile entegre edilerek doğuya doğru gerekli kamulaştırmalar yapılarak Güneykent ve Halkkent semtlerine bağlanabilir.Bu yolun açılması da bahsi geçen semtlerin güney yollarını kullanmadan Yenişehir İlçesi ile irtibatını sağlar,geliştirir.
Başka bi sorun ise;yine Halkkent ve Güneykentle ilgili.İlgil belediye bu semtlerin bina blokları arasını mıcır,kilit taş (parke taş) ya da asfaltlama yaparak bu semtleri tozdan,topraktan en güzeli köy görüntüsünden kurtarabilir.

Sami Güleç
7 yıl önce - Çrş 07 Eyl 2011, 21:35

Çok Haklısın dediğın projeler Hemen Hayata Geçilmeli . . .

Sami Güleç
7 yıl önce - Çrş 07 Eyl 2011, 21:48

İstanbulda Ankara izmirde Adana Gibi Yapsalar iyi Olur
anadolu avrupaya Kadar Ucretsiz Otoban Çevreyolu
YOL UZERİNDE HUZURKENT-KARACAİLYAS
OTOGAR GÜNEYKENT HALK KENT YENİŞEHİR EMİRLER Taşucu kadar bağlantılı yol Yapılması lazım

Okan Baldil

7 yıl önce - Çrş 07 Eyl 2011, 22:22

düzenleme: yanlış okuyup 2011 verilerini vermişim, kusura bakmayın. sonraki mesajda cevabı vermiş arkadaşımız.

2011: 123 oy farkla akp aldı,123 oyla ikinci parti konumunda olan chp ile birlikte 4'er vekil çıkardılar. mhp 2, bdp 1 vekil çıkardı.resmi gazetede yayınlanan sonuçlar böyleydi

En son Okan Baldil tarafından Prş 08 Eyl 2011, 00:00 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

gürsel6855
7 yıl önce - Prş 08 Eyl 2011, 20:04

Türkiye'nin çoğu şehirinde olduğu gibi Mersin'de de yeni yön levhaları olmalı.Refüjlerde,dönel kavşaklarda ve kaldırımlarda görüntü kirliliğine neden olan kişi ve firmalara ait gelişi güzel,izinli izinsiz,irili ufaklı reklam panoları kaldırılmalıdır.
Ayrıca Mersin Büyükşehir Belediyesi,Mersin merkezde bulunan bütün kavşakları elden geçirip yeniden düzenleyerek isimlendirebilir.Kavşak isimleri bir levha ile tanıtılmalı ve Mersin'e uygun isimler olmalı.Kavşak isimlendirmeleri aynı cadde,sokak isim ve numaraları gibi adres bulmada çok yardımcı olacaktir.
Dikkatimi çeken işlerden biride Mersin'deki belediyelerin olur olmaz yerlere palmiye ağacı dikmeleri.Tamam palmiye güzel bir ağaç ve neredeyse Mersin'in simgesi olmuş gibi ama malum Mersin özellikle yazları çok sıcak bir şehir.Sahilin haricinde daha iç bölgelerin cadde ve bulvarlarına (alt yapıyı tahrip eder mantığı ile yaklaşılsa bile ) çınar,akasya,kauçuk,keçiboynuzu (harnup),okaliptus,turunçgiller v.b.ağaç türleri dikilebilir.Sahil boyuncada yoğun olarak başta palmiye ve türleri,dardağan,hurma ayrıca (olur mu olmaz mı denendi mi bilmiyorum) hindistan cevizi dikilebilir.

sayfa 4
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   12345 ... 120121122   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET