Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Mersin'de halka hizmeti aksattığı düşünülen alt-üstyapı ve tanıtım sorunları
« önceki   1234 ... 112113114   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 3
Sami Güleç
6 yıl önce - Cmt 03 Eyl 2011, 00:11

Macit Özcan İnsaat Mühendisi Oldugu İçin Altyapı üstyapı Berbat ışıklandırmalar Çin Malı Dır Çalışmayabilir
kaldırım Gelişmiş Şehirler gibi (Konya Eskişehir kayseri) Bisiklet Yolu Asansörlü Üst Geçit Mersin Diger Şehirlere Göre Şehircilikte Geri Kaldı Çok Zayıf Durum Çok Üzülüyorum Yazık Mersinimize Çektirdiğin İskence

Okan Baldil

6 yıl önce - Cmt 03 Eyl 2011, 02:29

Alıntı:
Macit Özcan İnsaat Mühendisi Oldugu İçin Altyapı üstyapı Berbat ışıklandırmalar Çin Malı Dır Çalışmayabilir.

bu konu ciddi sıkıntı arzediyor sahil için, akşamları iyi ışıklandırma lazım.

Alıntı:
kaldırım Gelişmiş Şehirler gibi (Konya Eskişehir kayseri)

kaldırımlar hastane caddesi, istiklal caddesi, adnan menderes, kuvayı milliye, gmk'da yolun büyüklüğünden daha fazla. özellikle gmk'da en son kaldırımların 4 5 metreye çıkartılması çok iyi oldu. yani kaldırım yönünden ana yollarda sıkıntı yok şükür. 2. ve 3. çevre yollarında yapılar arttıkça, altyapılar tamamlandıkça kaldırım yapılır zaten.

Alıntı:
Bisiklet Yolu Asansörlü Üst Geçit

bisiklet yolu sahilde zaten var,en az on km uzunluğunda. onun haricinde müftü deresi etrafında var, toroslarda yapılan parklarda var, var oğlu var, ondan çok ne var:)
istanbulda yaşıyorum, daha önce adana'da yaşadım. kullandırmıyorlar burada yaşlı ya da hasta bile olsa asansörleri görevliler, emin olun yardım istediğimizde bozuk dediler. bu gelişmiş belediyecilikse istanbul'un harbiden kaliteli belediyeciliğine de güzel laflar hazırlayabilirim bu devasa eksikliği yüzünden..hani gelişmişlik asansörlü geçitleri gerektirir, buna sözüm yok, ama hiç kullanılmayan yatırım yüzünden milyonları sokağa atan istanbul belediyemiz ileri de olsa bu bakımdan geri kalmış oluyor.

Alıntı:
Mersin Diger Şehirlere Göre Şehircilikte Geri Kaldı Çok Zayıf Durum

şehircilikte geri kalmış değildir, sadece iyi tanıtılamadı, bu konuda en planlı şehirlerden biridir, halkın ferahlığı için sayısız park, 5 6 tane paralel bulvar, onlarca bağlantılı yol, sayıları onu geçen avmlerin bölgesel dağılımı, kongre, fuar alanları, marinalar, yapılacak olan havalimanı, 2013 olimpiyatları, yapımı süren 6 7 iş merkezinin belirli bölgelerde toplanması, yeni yapılanan birçok yerin planlı bir şekilde yapılandırılması, yeni yapılan organize sanayi bölgeleri, denizpark vb güzel şehircilik örneğidir..
ulaşımın antalyada 2.5, ankarada 2 istanbulda 1.75 olduğu düşünülürse 1.25 tl ile düşük tutulması da halkın sırtından para kazanmayan belediyelere işaret etmektedir. illa ki birçok hatası var özcan'ın, ama öyle yerden yere vurulacak kadar kötü bir yönetimi yok, zira mersin yükseliştedir birçok bakımdan, istatistiki verilerden forumda çok kereler söz ettik, o kadar kötü bir durumda değildir şehirciliği, tanıtımı daha iyi yapılsa bu algı yok edilirdi. mersin'de yaşayınca dışarıdan göründüğü gibi olmadığı ortaya çıkıyor, sorunları da var, onları görüp not ediyoruz zaten. siyaseten girmek değil amacımız zaten. çoğu forumda yapılan yanlışa düşmek değil niyet

serkan33

6 yıl önce - Cmt 03 Eyl 2011, 14:25

Alıntı:
kaldırımlar hastane caddesi, istiklal caddesi, adnan menderes, kuvayı milliye, gmk'da yolun büyüklüğünden daha fazla. özellikle gmk'da en son kaldırımların 4 5 metreye çıkartılması çok iyi oldu.

Sorun kaldırımların yollardan daha geniş olması değil ki zaten. Sorun var olan bu kaldırımların nuh nebi zamanından kalma, kırık dökük, ot bürümüş halde rezil bir görüntü oluşturması. Bakın geçen günlerde Ankara'dan misafirim geldi, Mersin beklediğimden daha güzelmiş, çok beğendim dedi, medyada hep kötü aksettirilince, dediğiniz gibi tanıtım da olmayınca herkes Mersin'i berbat bir şehir zannediyor. Ama gerçek Mersin'i gördü ve çok sevdi. Tabi arkadaşım bu övgüleri dizdikten sonra ne derse beğenirsiniz; ama kaldırımlar çok kötü ya, ben daha bakımlı beklerdim.

Kaldırımlar o kadar göze batıyorki, çünkü heryer çimentolu kırık dökük ve otlar diz boyu, şehrin içinde hem de, e bu kaldırımlar yoldan daha geniş olsa ne yazar Okan bey, isterse otoban genişliğinde kaldırım olsun

Acilen Adnan Menderes Bulvarı'nın tamamının, İstiklal Caddesi'nin tamamının elden geçirilmesi gerekir, yepyeni modern caddelere dönümesi lazım buraların. GMK Bulvarı'nın yeni yapılan bölümleriyle İsmet İnönü Bulvarı'nın stadyuma kadar olan kısmı çok güzel oldu ama kalan bütün yerler berbat...
(bu arada dikkatinizi çekti mi bilmiyorum ama GMK ve İsmet İnönü'nün yeni yapılan kısımlarındaki orta refüjlerde hala çimlendirme çalışması yapılmadı, öyle toprak halinde pis bir görüntü duruyor orda, neden bir işi tam yapamaz bu belediye, orta refüjü çimlendirmek o kadar mı zor???)

ali durmaz
6 yıl önce - Cmt 03 Eyl 2011, 14:58

ANTALYADA ULAŞIM 2,5 TL DEĞİLLLL!!!! 1,25 TL, ancak halkkartı olmayanlara 2,5 TL.... Hangi büyükşehirde veya gelişmiş ilde bld. otobüslerinde HALEN KAĞIT BİLET KULLANILIYOR???? Çarşı, hastane caddesi, k.milliye caddesi, toroslar caddesi...vs pislik içinde, YOLLAR BERBAT!!! 13 yıldır bir otogar yapılmaz mı???? Yazılanları okuyunca gülüyorum, sanki Mersin paris:) Kültürpark ta pislik içinde!!! Yakın bir zamanda kültürpark ta, tıpkı Atatürk parkı gibi keşlerin yeri olur böyle giderse!!! Mersin demek sadece pozcu demek değildir!!!

ali durmaz
6 yıl önce - Cmt 03 Eyl 2011, 15:04

Mersin dışındaki b.şehirlerin hangisinde bld.otobüslerinde kağıt bilet kullanılıyor, bilgisi olan varmı?

mustaphaztrk
6 yıl önce - Cmt 03 Eyl 2011, 15:04

Belediye vatandaşa hizmet olarak asfalt dökme, kaldırım yapma yok kanalizasyon borusu döşeme gibi hizmetleri sunarken sanki büyük bir hizmetmiş gibi sunması yanlıştır bunlar zaten belediyenin asli görevidir konuyu tartışırken bu hususa dikkat edelim.
Macit özcan bence bu konuya hiç dikkat etmiyor döktüğü asfaltı halkın gözüne sokarak "Türkiye'de asfalt dökmede 3. olduk , bilmem kaç kilometre kanalizasyon borusu döşedik" diyor. belediyeciliği kaldırım yapmak asfalt dökmek gibi ucuz bir şey sanıyor, gerçi bu saydıklarımı da yapamıyor, orası ayrı bir konu.
Anlaşılmıştır ki geride bıraktığımız 12 yılda Macit özcan mersin gibi güzel bir şehire belediye başkanlığı yapamayacak kadar vizyonsuz, misyonsuz birisidir kendisini hala inşaat mühendisi sanıyor büyük bir şehri yönettiğinin farkına varamamıştır

Okan Baldil

6 yıl önce - Cmt 03 Eyl 2011, 15:37

serkan bey, eleştirdiğiniz orta refüj gmk'da benim de canımı sıkmıştı, muhtemelen bahara doğru yeşillendirme çalışmaları yapılır. adnan menderes'in bir kısmında sorun olabilir kaldırımlarda ; ama sanırım marina tarafından itibaren kaldırımlar yeni ve düzgün yapılıydı, hiltondan marina tarafına kadar sorunlu olabilir bazı kısımları.

Alıntı:
ANTALYADA ULAŞIM 2,5 TL DEĞİLLLL!!!! 1,25 TL, ancak halkkartı olmayanlara 2,5 TL

ben yeni gittim antalyaya,2.5 tl'ye bindim, mersin'de kartı olan, olmayan herkese 1.25 tl. bu kadar fark etmemeli fiyat, adana-mersin-ankara-eskişehir-istanbul gibi büyükşehirlerden hiçbirinde kartı olan ve olmayana bu kadar fiyat farkı koyulmuyor. ayriyeten söz konusu yeniliği yıllardır kullanan biri olarak ulaşımın o yeni teknolojik kartlarla yapıldığı şehirlerde yüzde 40-50 pahalandığını söyleyebilirim, mersin'de ulaşım fiyatlarına bir bakın yıllardır ne kadar oynamıştır fiyatlar..

Alıntı:
Çarşı, hastane caddesi, k.milliye caddesi, toroslar caddesi...vs pislik içinde, YOLLAR BERBAT!!!

kuvayı milliyenin neresi pislik içinde sorması ayıp, gerçekten fotoğraflar aktarın burada da görelim, berbat olan yolları, kaldırımı, çevresini şöyle belli aralıklarla fotoğraflayın, berbat olmadığını fotoğraflayarak iddia edebiliriz, olduğunu kanıtlamak zorundasınız. hastane caddesi'nde park etmekte olan araçların trafiği kitlemesi,aşırı trafik ve bazı bölgelerde sorunlar olduğu doğru. halledilir.

Alıntı:
Kültürpark ta pislik içinde!!! Yakın bir zamanda kültürpark ta, tıpkı Atatürk parkı gibi keşlerin yeri olur böyle giderse!!! Mersin demek sadece pozcu demek değildir!!!

park fotoğraflarınızı bekliyoruz, amaç kötülemek değil eleştirmek olmalı. pislikten kastınız kitle ise bu konunun devletin görevlileri vali ve polislerce çözülmesi gerekir zaten. yani karın ağrısı belediyecilik ise, bu karın ağrısı belediyelerin görev ve idari tanımın içinde yer almaz. mersin paris değil, anlattığınız kadar kötü bir şehir değildir. düzeltmek için yerel yönetim ve partilere bildirin.

istanbul'da istanbul kart, eskişehirde, ankarada da benzer şekilde kalın kartlar kullanılıyor, yırtıp atabileceğiniz, ufak kağıtta olsa ne değişecek, maliyeti düşüyor. ulaşım ücretlerine yansımıyor. akbil,paso gibi uygulamaları yıllardır kullanıyorum,maliyeti düşürmeye yaramıyor, mersin'in ulaşım maliyet artış hızından çok daha hızlı bir maliyet artışını körüklüyor.

illa ki macit özcan'ın bir sürü eksiği vardır, burada onun eksik olduğu konuları konuşup isteyen herkes kendi adına bu eksikliklerin giderilmesi için bir şeyler yapabilir. ricam olaya partiler bazında bakılmaması. her eleştirinin ardında öneriler olsun.

"duble yollar" nasıl tanıtılmamalıysa asfaltlar da tanıtılmamalıdır

gürsel6855
6 yıl önce - Pts 05 Eyl 2011, 23:45

Öğrenci bulamayan İleri İlköğretim Okulu gibi okullar,şehirin gelişen okulsuz semtlerine taşınmalı ve yerlerine 8-10 katlı çağa uygun şehirin ihtiyacına cevap verebilecek 1-2 tane katlı otopark yapılmalıdır ki caddeler trafik yükünden kurtulabilsinler.

Okan Baldil

6 yıl önce - Sal 06 Eyl 2011, 00:05

bu gerçekten çok mantıklı olur, zira çarşıda ciddi bir otopark ihtiyacı var. işyerleri çoğalıyor, trafik artıyor sürekli. öneriniz için teşekkürler

serkan33

6 yıl önce - Sal 06 Eyl 2011, 14:08

Alıntı:
Öğrenci bulamayan İleri İlköğretim Okulu gibi okullar,şehirin gelişen okulsuz semtlerine taşınmalı ve yerlerine 8-10 katlı çağa uygun şehirin ihtiyacına cevap verebilecek 1-2 tane katlı otopark yapılmalıdır ki caddeler trafik yükünden kurtulabilsinler.

Bir öğretmen olarak söyleyebilirim ki sizin öğrenci bulamayan dediğiniz o İleri İlköğretim Okulu'nun bin küsür öğrencisi var ve kentin en kalabalık okullarından, o çevre çok sıkışık olduğu için o çevrenin çok az olan okullarından birisi ve çok büyük bir yükü var, o okul taşındığı zaman o çevredeki bu kadar öğrenciyi nereye taşıyacaksınız? Okul yerinde kalmalı ve hatta büyütülmeli ki daha sağlıklı bir eğitim verilebilsin.

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   1234 ... 112113114   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET