Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Mersin'de halka hizmeti aksattığı düşünülen alt-üstyapı ve tanıtım sorunları
« önceki   123 ... 108109110 ... 120121122   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 109
Misafir 1ab

8 ay önce - Cmt 31 Mar 2018, 12:40

Serkan bey umarım bu tarz paylaşımları sadece bu sitede yapmayıp belediyeye de iletiyorsunuzdur. Aksi halde burada bunları paylaşmanızın hiçbir yararı olmaz.

serkan33

8 ay önce - Cmt 31 Mar 2018, 12:50

Belediye neyin ne olduğunu biliyor zaten, durak ihalesi yenilenecek mevcut firmayla sözleşme feshedildiği için, ihale sürecinin hızlanması lazım sadece fotoda görüldüğü gibi.

seyfettin033
8 ay önce - Cmt 31 Mar 2018, 13:23

Alıntı:
Belediye neyin ne olduğunu biliyor zaten, durak ihalesi yenilenecek mevcut firmayla sözleşme feshedildiği için, ihale sürecinin hızlanması lazım sadece fotoda görüldüğü gibi.

Mersin'in her gördüğüm sorununu ilgili birimine iletiyorum. Serkan beyin dediği gibi ihale süreci çok yavaş işliyor.

Belediye veya ilgili kuruma sorunu bildiriyorsunuz ama çözümü adına hiç bir çalışma yapılmıyor.
Eski reklam şirketi ile sözleşmeyi fesih etmeden de durumlar aynıydı.

(+)

Durakların seçimi yanlış yapılıyor.Yanlış konuma yerleştiriliyor.Bazı durakların olduğu kaldırımlarda zor yürüyorsunuz. Silifke Caddesin'den bir çok belediye otobüsü bu noktadan geçiyor, durak yok durak tabelası yok. Vatandaş nerede inilir, nerede binilir; bilmiyor.

Görme engelliler için yapılan kılavuz yola durak yerleştirmişler... (Mezitli - Miilangaz'ın önü)

1 sene önce bildirdiğim (Perşembe okulu civarı ve Toros Devlet Hastanesi güney tarafı )bozuk kaldırımları düzeltmeyen Büyükşehir belediyesi.

(İçel Anadolu lisesi yanı , Pompei Beach istikametine giderken) daracık kaldırım yapan yürümeye engel aydınlatma direklerin çözüm bulamayan veya genişletme çalışması yapmayan Mezitli belediyesinde durumlar aynı.

Çamlıbel'de Meski'nin önünde (İ. İnönü Bulv.) 3 - 4 tane mazgalın kapağı yok uzun süre önce bildirdim.

Belediyeler yatış yeri değil, hizmet yeridir.

lacoste33
8 ay önce - Cmt 31 Mar 2018, 13:35

Bir de bu belediyeyi göz göre göre partizanca koruyanlar var. Yaptığı 3-5 hizmet varsa kalan 4 sene yattı. Şu en ufak şeyleri bari becerin anladık ki raylı sistem deniz otobüsü deniz uçağı gibi süslü vaatlerin içi boş. Bari bunları becerin. Şu yollara 2 çizgi çekin be o da yok!!

Bu durakların hali ne? Sanki Suriye İç Savaşı Mersin'de olmuş! Bir şehir o kadar güzel ama bir o kadar da belediye yönünden şanssız olabilir 15 yıl chpden 5 yıl mhpden çekti...

serkan33

8 ay önce - Pts 02 Nis 2018, 23:04

Sadece duraklar değil şehrin genel bir ışıklandırma sorunu var gerek EnerjiSa'nın sorumlu olduğu noktalar gerekse de fotoda gözüktüğü gibi Büyükşehir'in sorumlu olduğu noktalar hep karanlık hep karanlık, en iyi ihtimalle sönük ötesi sönük bir ışıklandırma.

Kültürpark Pozcu kesiminden kapkaranlık bir sahil hattı, daha ışıklandırmayı bile beceremeyen bir belediye yönetimi!!!

emregus
8 ay önce - Sal 03 Nis 2018, 00:03

Alıntı:
Sadece duraklar değil şehrin genel bir ışıklandırma sorunu var gerek EnerjiSa'nın sorumlu olduğu noktalar gerekse de fotoda gözüktüğü gibi Büyükşehir'in sorumlu olduğu noktalar hep karanlık hep karanlık, en iyi ihtimalle sönük ötesi sönük bir ışıklandırma.

Kültürpark Pozcu kesiminden kapkaranlık bir sahil hattı, daha ışıklandırmayı bile beceremeyen bir belediye yönetimi!!!

Buna çok katılıyorum, Gmk'da aynı şekilde. Bazı dükkan ışıkları olmasa zifiri bir karanlığa gömülecek. Çok tuhaf ve can sıkıcı.

serkan33

8 ay önce - Sal 03 Nis 2018, 15:36

Yenilenen Mezitli sahilinde her gün güya şu temizleme kamyonu tazyikli suyla temizliyor tozu toprağı ama yine olmuyor yine olmuyor çünkü bu seferde toz toprak kenarlarda birikiyor!!!

(+)

önery

8 ay önce - Sal 03 Nis 2018, 16:43

Basınçlı suyla tam olmaz. Buraya tahsis edilecek yol temizleme araçları olmalı. Bütün gün bu bölgeyi süpürüp silmelidir

emregus
8 ay önce - Sal 03 Nis 2018, 23:30

Cidden ne gereği vardı bu sahil düzenlemesinin? Ben eskisinden daha ileride bir hal göremiyorum. Belediye cafeleriymiş, sallanan bankıymış, balıkçı iskeleleriymiş, bunlar 1 buçuk seneyi alacak bir yıkım dökümsüz de hallolurdu. Denizi taşla,kayayla doldurmaktan başka bir halt etmediler. Güzel rant döndü gibi.

serkan33

8 ay önce - Çrş 04 Nis 2018, 00:10

Alıntı:
Cidden ne gereği vardı bu sahil düzenlemesinin? Ben eskisinden daha ileride bir hal göremiyorum.

Eğer kullandıkları malzemeler kaliteli ve yapılan işçilik adam gibi olsaydı cidden kaliteli bir proje ortaya çıkacaktı proje renderlerinden gördüğümüz kadarıyla.

Ancak parkın içini iğrenç pürtüklü pürtüklü betonlarla kapladılar (onu bile düzleyemediler belediyeciliğe gel!!!), sahil kısmını aynı pürtüklü rezil betonlarla kaplayıp yeşile maviye boyadılar. Denize doğru bazı bölgelerde yaptıkları seyir teraslarının (yukarıdaki fotomda örneği görünüyor) tabanına kullandıkları malzeme rezalet ötesi ve şu an pislikten kırılıyor temizleyen de yok, seyir teraslarının korkulukları berbat bir renkte ve tasarımda (sizce deniz kenarına hiç yakışmış mı?), üstüne müteahhit firmanın rezalet ötesi işçiliğini de eklersek beş para etmez bir proje ortaya çıkmış oldu, 15 yıl önce Macit Özcan'ın yaptığı projenin bile fersah fersah gerisinde maalesef...

sayfa 109
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 108109110 ... 120121122   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET