Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Mersin'de halka hizmeti aksattığı düşünülen alt-üstyapı ve tanıtım sorunları
« önceki   123 ... 104105106   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
Barlas Sevim
6 yıl önce - Pts 29 Ağu 2011, 20:48

Belediyenin kafası yada kendisi değişmedikce Mersin'de değişmez

Boran
6 yıl önce - Pts 29 Ağu 2011, 20:55

Mersin in en büyük sorunu bütün sahil şeridini kaplayan ve adına "Tatil Sitesi" denen beton yığınlarıdır.

Mersin gibi bir kenti Turizm açısından bitirdi bu siteler.Keşke bir çözümü olsada ortadan kaldırısa hepsi ve yerine her turizm kentinde olduğu gibi oteller dizilse

Kidson
6 yıl önce - Sal 30 Ağu 2011, 00:53

Alıntı:
Mersin in en büyük sorunu bütün sahil şeridini kaplayan ve adına "Tatil Sitesi" denen beton yığınlarıdır.

Mersin gibi bir kenti Turizm açısından bitirdi bu siteler.Keşke bir çözümü olsada ortadan kaldırısa hepsi ve yerine her turizm kentinde olduğu gibi oteller dizilse

yüzde yüz katılıyorum sana dostum..Mersinin potansiyeli aslında Antalyadan daha iyi turizm açısından..deniz açısından silifkeden sonraki deniz özellikle...Bu kazanlı bölgesindeki yatırımlar çok önemli..tabii daha da önemlisi ondan sonra gelecek yatırımlar..Silifke taraflarıda turizm bölgesi ilan edilmeli.ama bir iki özel sektörle olacak iş değil bu devletin destek vermesi lazım..tabii bunu yaparken de nükleeri yaparsa bu yatırımların hepsi çöpe gider..Hatta turizmlede sınırlı kalmaz zararımız daha fazlası bile olur..Antalyada ki gibi belkide ilerleyen dönemlerde silifke tarafları da turizmle canlandırılabilinirse şehrin diğer tarafınada bir hava alanı kurulması gündeme gelebilir..ama bir gerçek var ki bu tatil siteleri gerçekten çok ciddi bir sorun ve buralardan bir şekilde kurtulunmalı..

resat33

6 yıl önce - Sal 30 Ağu 2011, 09:44

bu belediyle hiçbirşey olmaz, kim ne derse desin. Kaldırım döşerken, aydınlatmayı düşünemeyip, kaldırımları kırıp tekrar direkleri oraya koyan zihniyet başka nerde var acaba ? Ayrıca 2. ve 3. çevre yolları berbat durumda, orta refüjde otlar diz boyu, kaldırımlar kırık dökük, asfalt allaha emanet çok rezill. Mersinin en işlek caddelelerinden istiklal caddesi 3. sınıf bir cadde gibi duruyor, misafirlerim geldiğimde buraların merkez olduğu konusunda soru işaretleri oluşuyor. Yazık koskoca Mersin kaderine terk edişlmiş durumda. Belediyeyi acil göreve çalışıyoruz, büyük proje beklemiyoruz zaten, ilçe belediyelerin yapabileceği kadar bir yol kaldırm asfalt yap yeter....

Murat Kumbasar
6 yıl önce - Cum 02 Eyl 2011, 19:50

Evet arkadaşlar bugün bir fırsat Kültürpark'a indim ve sahil yolundaki çalışmaları fotoğrafladım.

Burası Cep Sineması yakınlarında büyük çukurlukların olduğu bölüm.

(+)

(+)

Eski taşlar da kayalıklara atılmış durumda.

(+)

serkan33

6 yıl önce - Cum 02 Eyl 2011, 21:40

Belediyeden harika bir icraat daha, moloz yığınlarını denize kayalıklara atmak, sözün bittiği yer, biz boşa yazıyoruz, tartışıyoruz burda...

Barlas Sevim
6 yıl önce - Cum 02 Eyl 2011, 22:06

Rezil bi durum böyle bir zihniyet olamaz yazıklar olsun ya.

Okan Baldil

6 yıl önce - Cum 02 Eyl 2011, 22:28

güzel olmuş kaldırımlar. taşların kayalıklara yerleştirilmiş olmasında bir sakınca olduğunu düşünmüyorum, aksine oturan kişiler için kayaların arasına düşmek gibi bir sorun yaşanmaması açısından iyi olmuş.

büyük bir kayıtsızlık vardı sahilde yıkılıp dökülen yerlerle ilgili ancak kısmen düzeltilmiş, güzel olmuş

sedat karahallı
6 yıl önce - Cum 02 Eyl 2011, 22:47

Alıntı:
taşların kayalıklara yerleştirilmiş olmasında bir sakınca olduğunu düşünmüyorum,

Çok rezil bir görüntü, daha ne sakınca olsun.
Çok amatör bir yaklaşım.
Bir de; başlık da bir garip duruyor. Hiç bir şey anlamadım..

Okan Baldil

6 yıl önce - Cum 02 Eyl 2011, 23:11

anlatalım hemen, çok basit bir amacı var başlığın, mersin'de yaşayan insanların şehirle ilgili hoşnutsuzluk hissettiği alt-üstyapı ve tanıtım sorunlarını burada tartışarak gerekli kanallara bu sorunları iletmek.

o sahilde yürüyüp gezerseniz, bu fotoğrafta görünenden ibaret bir görüntü olmadığını, rezil diye addettiğiniz şeyin gözünüze öyle görünmeyebileceği ihtimali artar. neden orada o taşların olduğunu açıklayayım, orada betonlama işlemi yapılacak, araları doldurulmuş. başlığımızda bize ait ne tür sorunlar var, samimiyetle konuşalım dedik, bunun için sorunlar nedir, hizmeti aksatıyor mu bu koyulan taşlar, bunu sorun olarak görüyorsak bu görüntünün hizmeti aksattığı yönü ve işlevi nedir. eleştiri getirme hakkınızı kimse eleştiremez ama başlıkta yazan ve tanımlanan sorunlara ışık tutmanız gerekir, ki burada uzlaşılan ortak sorunları gerekli kanallara aktaralım.

herkes kendi şehrini sever, daha iyi bir konumda olmasını ister, biz de gerçekçi olup sorunların ivedilikle çözülmesi için önce ciddiyet ve samimiyetle halk arasında konuşulmasını sağlayacak bir zemin hazırlamak istedik, başlığın amacı budur, buradan valilik, belediye, il genel meclisleri, parti organlarına aktarılabilecek başlıklar çıkar...daha yeni ama bu şekilde çalışmak üzere kurgulanan bir başlık. umarım her şehir kendi sorunlarını, artılarını, eksilerini korkmadan belgeler ve üzerinde konuşur.

betonlanacak yerlerdir oralar ve ufak bir kısmıdır sorunlu bölgelerin, büyütülecek bir ayıp değildir. en azından dev gibi büyüyen ve kapatılan çukur kadar büyük bir ayıp değil yapıcı eleştiri alalım, rezil olan bir sürü şey, amatör olan bir milyon tane uygulama var her şehirde.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 104105106   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET