Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Mersin'de halka hizmeti aksattığı düşünülen alt-üstyapı ve tanıtım sorunları
123 ... 113114115   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Okan Baldil

7 yıl önce - Cum 26 Ağu 2011, 17:54
Mersin'de halka hizmeti aksattığı düşünülen alt-üstyapı ve tanıtım sorunları

Arkadaşlar, bu başlığı açarak Mersin Projeleri başlığında tartıştığımız sahil şeridinde eskiyen yollar ve diğer önemli sorunları gündeme getirmek istedim. Gündeme geldiği vakit burada aksayan hizmetlerin bir dökümünü oluşturabilir ve gerçekten Mersin'de ne gibi alt ve üstyapı sıkıntıları yaşanıyor takip edebiliriz. Eğer yetkili mercilerle iletişime geçeceğimiz bir projemiz olursa, burada tartıştığımız şeyleri rapor edebiliriz...

Belediyeye yönelik ne gibi istekler olabilir, bu konuda sanırım genel bir sıkıntı vardı Mersin Projeleri başlığında. Sahilde yıkılıp dökülen yerlerden resimler koyabiliriz. Sunulan fakat tanıtımı yapılmayan hizmetlerden bahsedebiliriz...

Buraya not edeceğimiz eksiklikleri Mersin'i kötülemek adına kullanmayıp iyi niyetle sunacağını düşünüyorum kullanıcıların. Ola ki başka yerlere kayıp da öneri mahiyeti taşımayan ve herhangi bir kanıtla desteklenmeyen sözler yoğunlaşır, bu takdirde başlığın kitlenmesini talep edebiliriz

Okan Baldil

7 yıl önce - Pzr 28 Ağu 2011, 14:17
sahil şeridinde yıkılıp dökülen noktalar

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=2342850#2342850

Murat Kumbasar
7 yıl önce - Pzr 28 Ağu 2011, 14:36

Bu fotoğraftan birkaç gün sonra yine Emir ERTEN'in çektiği bir fotoğraf ve çalışmaların başladığını buradan net olarak görebiliriz.

(+)

Kilit taşlar yenilenmiş, yeni banklar getirilmiş.

Okan Baldil

7 yıl önce - Pzr 28 Ağu 2011, 14:45

Berkay kardeşim bu fotoğrafın çekildiği yer Mersin İdman Yurdu Meydanı'nın olduğu bölge. orada hatırladığım kadarıyla çok büyük bir sorun yoktu. Meydandan yürüdükten sonra cep sinemasına varmadan önceki bölgede ve öğretmen evi civarında bulunan sahil kaldırımlarında ciddi sorunlar vardı. Gerçi 1 ay kadar önce Marina'ya gelmeden önce tenis kortlarının bulunduğu bölgede kaldırım ve duvar yenileme çalışmaları yapılıyordu ama son çalışmalar ne alemde bilmiyorum, 10 gün sonra gittiğimde fotoğraflarım

yer yer yenilemeler yapılmaya başlanmış sanırım. içine rahatlıkla bir arabanın sığabileceği büyüklükte dev çukurlar oluşmuştu ve aylarca öyle bırakıldı. Aynı dönem içerisinde paralelde bulunan GMK'daki hummalı çalışmalarla büyük tezat oluşturuyordu İnşallah en kısa zamanda sahildeki her yer yenilenir. İhmal edilirse, bir şeyler yapmak lazım gelir artık

Murat Kumbasar
7 yıl önce - Pzr 28 Ağu 2011, 15:00

Mersin İdman Yurdu Meydanı'na kilit taşlar getirilmişti, meydan taraflarında düzenlemeye gidilmiş demek ki.

Emir ERTEN arkadaşımızla konuştuğumda, o da yer yer çalışmaların başladığına tanık olmuş. İlerleyen günlerde ayrıntılı bir şekilde fotoğraflayacağını ve paylaşacağını söyledi. Bakalım.

Umarım bir an evvel istediğimiz görüntüye kavuşur Okan kardeşim.
Zamanında doldurma çalışmaları daha iyi yapılabilseydi, belki de bu görüntülerle karşılaşmazdık.

ilkay33

7 yıl önce - Pzr 28 Ağu 2011, 19:18

sahil şeridinde ki o kötü görüntüler zaten çalışma öncesi kazılan alanlardı bunları neden açıklamadan fotoğraflarını ekleme ihtiyacı duymuş arkadaşlar anlamadım hem geçtiğimiz günlerde sayın Yenişehir belediye başkanımız ile de birgörüşmem oldu onun söylediklerine göre yeni düzenlenecek sahil şeridinde denize girebilmek için iskele tarzında mendirekler de eklenecekmiş fotoğrafları işallah en kısa zaman da yükleyeceğim ...

Okan Baldil

7 yıl önce - Pzr 28 Ağu 2011, 19:26

Alıntı:
sahil şeridinde ki o kötü görüntüler zaten çalışma öncesi kazılan alanlardı bunları neden açıklamadan fotoğraflarını ekleme ihtiyacı duymuş arkadaşlar anlamadım

ilkay hanım, bir ay öncesinde sahilde gezdiğimde o görüntülerden bir kısmı hala mevcuttu.mayıs sonu itibariyle sahilin yıkılıp dökülen yerlerini bizzat görmüştüm, pozcu civarında bir iki noktada devasa çukurlar vardı, özellikle kazılmış yerler değildi, insanlar çok rahat düşebilirdi yani içine. önlem alınmamıştı.

buraya mersinimizin eksiği olan, uygulamada yanlış yapıldığı düşünülen her türlü şey aktarılabilir, amacımız samimiyetle eksikliklerimizi dile getirip çözüm yolu bulabilmek zaten ihmaller aylarca sürüyorsa, bu konunun dile getirilmesi gerekir, açıklama yapması gereken öncelikle yetkililerdir, neden öyle bırakıldığı hakkında

ilkay33

7 yıl önce - Pzr 28 Ağu 2011, 19:42

Biz İstanbulda yaşarken İstiklal caddesi düzenleme çalışmaları vardı hatta iki kerebozulup baştan yapılmıştı ve ilk ayağı olan çalışma neredeyse 4 ay sürmüştü sonra ki düzenme ise neredeyse 6 ay sürmüştü yani bizim ülkemizde sanırım kanıksanmış bir durum tabiibende bir Mersinli olarak her şeyin zamanında ve insana yakışır kalitede olmasını istiyorum ancak her söz dönüp dolaşıp aynı yere çıkıyor '' BURASI TÜRKİYE ''

Okan Baldil

7 yıl önce - Pzr 28 Ağu 2011, 19:50

Ne yazık ki birçok ihmalle birlikte olması gerekenden çok daha geç bir zamanda gerçekleşiyor tamir çalışmaları en azından mersin için burada ne tür sıkıntılar var onu tartışıp gerekli mevkilere iletebiliriz. vereceğimiz mesajlarla kamuoyu oluşturma gibi bir şansımız yok şimdilik ama en azından yerel yönetimlerin sorun olarak rapor edebileceği şeyler arasına daha erken girme şansı olabilir tartıştıklarımızın

sahil ve gmk düzene girdikten sonra 2. ve 3. çevre yolları ve bu yolları bağlayan güney kuzey bağlantılarının elden geçmesi gerekecek, zira oralar hakkında görece yeni yapılandırıldığı için pek fazla eleştiri getirilmemeli; çünkü her türlü teknolojinin konutlara, iş yerlerine iletileceği hatlar bu yol ve kaldırımlar, bağlantıların üzerinden yapılacak. yani konutlar arazileri doldurdukça kaldırımlar ve çevre düzenlemeleri göreceğiz gibi.

serkan33

7 yıl önce - Pts 29 Ağu 2011, 03:15

Ayrıca Hilton'dan başlayıp Mezitli Babil Kavşağı'na kadar süren sahil yolunda ve Kültür Park'ta gece bir gezin arkadaşlar, rezil bir aydınlatma sistemi var, hem de bu mevsimde. Yolun belli yerleri karanlıklar içinde, Kültür Park'ın ise özellikle gece o kısıma gidin bir görün Fenerbahçe Meydanı'ndan Pozcu tarafına gelirkenki bölüm rezil, kapkaranlık, tek ışık yanmıyor o çok övünülen Kültür Park'ta, ayrıca sadece Park'ın o kısmı değil yer yer bütün bölümleri karanlıklar içinde, yani 1999 öncesine dönülmüş vaziyette oralarda en azından geceleri, yazık

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 113114115   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET