Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
2014 yılında izmirde bitmesi beklenen projeler
« önceki   123 ... 13141516   sonraki »

ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 14
Izmir Restorasyon
4 yıl önce - Sal 01 Nis 2014, 17:22

İzbana ileride paralel ray döşenirse ekspres tren uygulanabilir pik saatte.

Mesela uzakta olup is saatlerinde yüklenen Menderes veya torbali da ki fabrikalara ekspres tren olmalı sabah giderken ve aksam üzeri dönerken. Aynı duraklar ama paralel ray.

Hatlar bittikten sonra tabii.

emin ksk
4 yıl önce - Sal 01 Nis 2014, 19:17

Alıntı:
İzbana ileride paralel ray döşenirse ekspres tren uygulanabilir pik saatte.

Mesela uzakta olup is saatlerinde yüklenen Menderes veya torbali da ki fabrikalara ekspres tren olmalı sabah giderken ve aksam üzeri dönerken. Aynı duraklar ama paralel ray.

Hatlar bittikten sonra tabii.

Hatlar bittikten sonra hatlar konusunda köklü değişimler yapılabilir ama fabrikalara servis şeklinde bir ihtiyaç olup olmadığından emin değilim sonuçta sabahları çok dolu bir şekilde çalışan bir izban mevcut ve sefer sıklığının artışı ile kolay kolay çözülebilecek gibi durmuyor. Ama genel olarak havalimanı hatları ekspres hatlar falan planlanabilir tabii.

Hikmet35
4 yıl önce - Prş 03 Nis 2014, 22:19

Alıntı:
chp nın en buyuk projesi var belediyecilikte muhtesem bir şey yapmayı planlıyorlar coplerı zamanında topluyacak ve kazdıkları cukurları guzelce(gelişi guzel degıl) kapatıcaklar mıs ama daha adım atılmamıs
bakanlıktan onay bekleniyormus fakat engel oluyormus bakanlık..

Alıntı:
Seçim sonuçlarını hazmedemeyen epey insan varmış herhalde laf çarpmaya devam ediyor.

şu an için 2014 yılında bitmesi beklenen nisan sonu üçkuyular metro hattı ve haziran sonu torbalı izban uzatması.

Ayrıca izban için gelecek yeni setler ile sefer sıklığının artırılması.

Peki çöpleri nereye aticaklar onuda söylüyorlar mi? 10 yildan beri Izmiri güzel cöplük yerine çevirdi bu uyuz Aziz Kocaoglu! Bundan sonra Izmiri mi çöplükten kurtaricak?? Onu ancak rüyanizda görürsünüz. 1o yildan beri bunu beceremiyen aziz bey bundan sonra hiç yapamaz. Bu arada 10 Yilda Izmirin alt yapi sorunu cözmesini bilemeyen ve 10 yilda metro bile yapamiyan becersizsin teki olan aziz kocaoglu yarim akili izmir seçmeni tarafindan tekrar seçiliyor... inanilir gibi degil... adamin arkasindan konusmasini biliyorsunuz bu adami bir daha seçmiyecegiz diyorsunuz ama seçim zamani geldigi an kuyrugunu kistirmis fare gibi gidip tipis tipis bu adami tekrar seçiyorsunuz! benim hemserim bukadar dansöz gibi kivirticagini bilmiyordum.. hiç bana kizmayin.. Aziz beyi becereksizliginlen yerin dibine sokmayi iyi biliyorsunuz ondan sonra hiç brisey olmamis gibi bu adami seçiyorsunuz. Ayrica önümzdeki 5 yilda Aziz bey bir (***) yapmazsa bir kelime dahi etmeye hakkiniz yok çünkü (***) varmis gibi bu adami bile bile tekrar seçtiniz!! Bu sehire Binali Yildirim IBB olarak gelmesi lazimdi. Ozaman Izmir hak etigi hizmeti fazlasiyla alirdi ama diyiyorum ya yarim akili izmir seçmeni gidip Aziz Kocaoglu'nu seçiyor.... Artik hangi akilan Izmir seçmeni Aziz Kocaoglu'nu tekrar seçti bilmiyorum. Elinize bir firsat geldi ve siz o firsati geri teptiniz artik pes diyorum baska birsey demiyorum..........

IZBAN Tepeköy Hatti göya 5 subat 2014'de açilicakti hatta 2013 temmuz'da denildi bu yil Aliaga-Bergama Izban Hatti'nin proje çalismalari tamamlanicak ve 2014 ilk ayinlarinda yani 5 subat 2014'de Izban Tepeköy uzatmasi bitirildigi an hemen Aliaga-Bergama Hattindaki demiryol çalismalari baslanicagini söylendi ama ne hikmetse bunlarin hiç biri gerçeklesmedi.. IZBAN tepeköy uzatmasi ertelendikçe erteleniyor ve Aliaga-Bergama Hatti konusunda hiç bir ses çikimiyor.....!

Ben sizlere 2014-2019 arasinda Izmir görecegi hizmeti bir taplolan anlatim.

Bu 5 sene içersinde bu projeler hayata geçer yada biter.. Daha dogrusu projeler Aziz Kocaoglu tarafindan yapilirsa......

Izmir Metro; Ana Hat > Üçyol - Fahrettin Altay Hatti tamamlanir ve hizmete açilir.
Fahrettin Altay - Narlidere Hatti, 5 sene içerinde yapilmaya baslansa bile 5 senede asla bitmez.
Ayni sekilde Üçyol - Buca/Tinaztepe Hatti içinde geçerlidir.
Evka 3 - Bornova Merkez Hatti bir ihtimalen yapilir ve hizmete girer.
Halkapinar - Otogar Hatti ayni sekilde bu sene yapilmaya baslansa bile katiyen 5 senede bitmez, proje çalismalari bite ve bu yil fizik çalismalarina baslansa bile 5 sene içersinde bitecegini zannetmiyorum !
Tramvay hatlari yapilmaya baslansa bile 5 senede bitmez! Ayrica artik hangi mantiklan Kordon'dan F.altay - Halkapinar tramvay hatti geçirme istiyor Aziz Kocaoglu bilmiyorum.. Ama bana göre bu proje aptalca bir proje! Bas baya belli ki oturupda akilica düsünmedigi bu proje konusunda.
Körfez 5 yilda temizlenir diye dösünüyorum..
Bide Aziz beyin insafina kalmis birsey Izmir ÇEVREYOLU ; Çigli - Buca arasi 2x3 seritli otoyolu 2x4 yaparsa iyi olur. En azindan yogun trafik biraz olsa akici olur.......
yine 5 yilda Günesten Orman projesi tamamen hayata geçer diye düsünüyorum.

Belki abartim bile... bu bes yilda tamamen hizmete girecek projeler; 1 Üçyol - Fahrettin Altay Metro Hatti ve 2 Günesten Orman Projesi. Diger projeler hayata girermi girmez mi 5 yilda bilmiyorum ve hiç zannetmiyorum.

Izmir Restorasyon
4 yıl önce - Prş 03 Nis 2014, 22:56

Alıntı:
yarim akili izmir seçmeni tarafindan tekrar seçiliyor... inanilir gibi degil... adamin arkasindan konusmasini biliyorsunuz bu adami bir daha seçmiyecegiz diyorsunuz ama seçim zamani geldigi an kuyrugunu kistirmis fare gibi gidip tipis tipis bu adami tekrar seçiyorsunuz! benim hemserim bukadar dansöz gibi kivirticagini bilmiyordum.. hiç bana kizmayin.. Aziz beyi becereksizliginlen yerin dibine sokmayi iyi biliyorsunuz ondan sonra hiç brisey olmamis gibi bu adami seçiyorsunuz. Ayrica önümzdeki 5 yilda Aziz bey bir (***) yapmazsa bir kelime dahi etmeye hakkiniz yok çünkü (***) varmis gibi bu adami bile bile tekrar seçtiniz!! Bu sehire Binali Yildirim IBB olarak gelmesi lazimdi. Ozaman Izmir hak etigi hizmeti fazlasiyla alirdi ama diyiyorum ya yarim akili izmir seçmeni gidip

Tipik bir bimalı taraftarı. Bence siz sesinizi kesin artık - özellikle de sen hemşerilerine yarım akıllı diyecek kadar kendini üstün gören kişilik. Bimali nin Fuzuli ve hayali projelerini izmir istemedi. Beterin iyisi kocaoğlu yoksa herkesi fanatik Kocaoğlu'nu sevdiği falan yok.

Yine de şehrimize uğradığı için BA ya teşekkür ederiz. Bakanlıkların en azından yapabileceklerini görmüştür umarız.

Kocaoğlu'na gelince. Opera binası nerde? Marinalar nerde? Tramvay ne zaman baslar? Bekleyip görücez bahane istemiyoruz.

Mkardes1903

4 yıl önce - Prş 03 Nis 2014, 23:11

Konunun ilk mesajında ki projeler ne durumda merak ettim. Var mı bilgisi olan ?

Hikmet35
4 yıl önce - Cmt 05 Nis 2014, 23:58

Alıntı:
Tipik bir bimalı taraftarı. Bence siz sesinizi kesin artık - özellikle de sen hemşerilerine yarım akıllı diyecek kadar kendini üstün gören kişilik. Bimali nin Fuzuli ve hayali projelerini izmir istemedi. Beterin iyisi kocaoğlu yoksa herkesi fanatik Kocaoğlu'nu sevdiği falan yok.

Yine de şehrimize uğradığı için BA ya teşekkür ederiz. Bakanlıkların en azından yapabileceklerini görmüştür umarız.

Kocaoğlu'na gelince. Opera binası nerde? Marinalar nerde? Tramvay ne zaman baslar? Bekleyip görücez bahane istemiyoruz.

ilk önce sen kime sesini kes diyorsun ? Burada sesini kesmesi gereken kişi varsa oda sensin ! adam gibi karşındaki insanlan nasıl konuşulur bi onu öğren ondan sonra adam akılı benimlen konuş! Burası babanın ahırı değil ona göre ayağını denk al hadini bil çocuk. Senin artistliğin ve havan burada sükmez evelallah indiriverirler havani. Burada biraz huzurumuz var onuda bozma!
Ayrıca bana iftira atmadan önce araştır bakalım kim kendini herkezden daha üstün görüyormuş bir öğren ondan sonra konuş. Ben hiçbir zaman kendimi herkezden üstün görmedim ve görmemde. Benim için herkez aynıdır insan arasında ayrımcılık yapmam.

Ayrıca ben Belediye başkan yada Belediye Başkan aday fanatiği değilim hiç olmadımda olmamda ama senin gibi yarım akılılar Kocaoğlu fanatiğidir. Evet yarım akılı diyiyorum çünkü biraz aklınız olsa Kocaoğlu'nu tekrar seçmezdiniz. 10 Yıldan beri Izmirin Alt Yapı sorununu çözmesini bilemiyen 9 yıldan beri Allah'ın 5.5 km'lik metroyu bitiremiyen bir belediye başkanına ben bırak oyumu günnahımı bile vermem! Hadi Binali bey Tayyip Erdoğan'nın adamı olduğu için belki istemediniz yada bu adamın samiyetine ve lafına inanmadiniz ve bu adama oy vermek istemediniz yahu akıl var mantık var ,a aklınıza hiç mi Murat Taşer gelmdi?? Binali bey olmasa bu adam olmalıydı.. Çünkü Izmir için en hayırlısi bu iki adamdır. Izmiri ayağa kaldırıcak güç bu iki adamda vardır. Dediğim gibi biraz aklınız olsa bu iki adamdan birisini seçerdiniz! Ama siz neyaptınız tutunuz o becereksiz Kocaoğlu'na oy verdiniz ben pes diyorum artık başka birşey demiyorum... Izmir seçmeni herşeye rağmen bu adamı tekrar seçiyorsa bu izmir seçmenin aklında bazi çiviler eksiktir demek. Ayrıca bundan sonra başınıza ne gelirse size mustahaktır çünkü bu adamı seçerek hizmetsizliğin içinde çürümeyi istiyorsunuz ve tercih ediyorsunuz. Sakın ola Metro bitmediğinde yada Her Yağmur yağıdığında Izmir sel altında olduğunda ve su baskınından malarınız zarar gördüğünde sesinizi çıkartmayınız çünkü buna en ufak hakkınız bile yoktur !!! Izmir Seçmen hakkında ağır yazdim farkındayım ama bunu yazmamak için daha fazla dayanamadım..

Son olarak sanada söylecegim su; bak çocuk artistlik yapma bu forumda benimde kafamın tasını atırma! Adam gibi birşeyler yazicaksan yaz eğer yazmiyacaksan çek git ve bizimde ağızımızın tadını kaçırma !!!

ALİFDN
4 yıl önce - Pzr 06 Nis 2014, 00:41

Alıntı:
Evet yarım akılı diyiyorum çünkü biraz aklınız olsa Kocaoğlu'nu tekrar seçmezdiniz. 10 Yıldan beri Izmirin Alt Yapı sorununu çözmesini bilemiyen 9 yıldan beri Allah'ın 5.5 km'lik metroyu bitiremiyen bir belediye başkanına ben bırak oyumu günnahımı bile vermem!

Hikmet Bey bu tür zihniyetler olaylara tamamen ideolojik yaklaşan zihniyetlerdir.Adayın kim olması ya da projelerinin ne olduğuna asla bakmazlar.Oylarını tamamen ideolojik kaygılarla kullanırlar bu tür insanlar.Ben Binali Yıldırım fanatikliği yapmayacağım;ama keşke Aziz Kocaoğlu yerine, İzmir'e biraz da olsa hizmet getirebilecek başka bir aday seçilseydi.Ben izmirli değilim;ama İzmir'in yağmur zamanlarında adeta göle dönüşen altyapısını,metropol bir köyü andıran kuş bakışı görünümünü ve büyüklüğüne oranla neredeyse hiç olmayan metro ağı gibi sorunlarını biliyorum.Egenin incisi olan ve Türkiye'nin 3 metropolünden biri olan İzmir'i layık olduğu yere getirecek bir başkan seçilmeliydi bence. Bildiğim kadarıyla İzmir insanı genel olarak eğitimli ve modern bir yapıya sahip;ama anlaşılan ideolojileri bunların da ötesinde bi etkiye sahip,çok yazık

Izmir Restorasyon
4 yıl önce - Pzr 06 Nis 2014, 01:05

Site yoneticisi, bu yarim akilli ve agresif Zatın tarzını sikayet ediyorum. Zevzekce yazmis bir seyler.

Bu mesaj da silinebilir.

alizeybek
4 yıl önce - Pzr 06 Nis 2014, 10:26

izmir restorasyon, hikmetin söyledikleri şey malesef doğru izmir insanı kendini beğenmiş kemalizmi bile sorsan nolduğunu bilmeyen ama sorsan Atam izindeyiz lafından başka birşey söyleyemeyenlerdir. Şuan Atatürkün kafasında düşündükleri projeleri bu hükümet yapıyor. Atatürkten bu yana ana muhalefet partisinin bu ülkeye ne faydasını gördünüz söylermisiniz lütfen. Bin Ali bey'in İzmir'e yaptıklarına gelince havaalanı dış hatlar ve türkiyenin en büyük iç hatlarını İzmire kazandırmıştır. Konak tünellerini yapmıştır. Yıllardır mahkemelik olan limana indirilemeyen o viyadüklü yolu limana indirmiş, limandan sonraki alsancak kısmını ise kordonun trafik sıkışıklığı artacağı için yapmamıştır. Yine manisa yolunu karşı şeritten ayıran hatalı sollamaların olmadığı yolu yine bu hükümet yapmıştır. Gençler belki bu yolun eski halini bilemeyebilir. Altın yol'da şuan trafik rahatlamış ise bunu çift tünel açıp karşıyakaya otoban yapan bu şahsa borçlusunuz. Ayrıca bu yol çandarlı limanına kadar yapılıyor. çandarlı limanı, izkaray, istanbul otoyolu, manisa tünelleri, ankara hızlı tren hattı, güney otoyolu bunları daha açıklamalı olarak yazmadım bile bu projeler bittiğinde İzmir muhteşem bir altyapıya kavuşmuş olacak. Birde İzkaray körfez geçiş projesini aslında herzaman olduğu gibi İzmirliler nedense istemiyor ama bu proje Ülke adına çok stratejik bir öneme sahip çünkü geçenlerde bulgaristan sınır kapılarını kapattı ve tırlar günlerdir sıra bekledi. Bu proje ile bu sorunlar ortadan kalkacak tırlar sınırda beklemeden kuzey otoyolunu kullanarak direk çeşme limanına gelip yüklerini burdan italyaya gönderebilecekler. Aziz kocaoğluna gelince nedense Eskişehir Örneğinden hep kaçınarak hükümet bize para göndermiyor deyip yırtmıştır. sahile ikitane bisiklet koyup güya izmire yatırım yapıyor gaziemirdeki fuaralanını on sene önceden seçim vaadi olarak açıklamış ancak geçensene başlamıştır yinede izmirin ihtiyacı olduğu bir projeydi bencede şahane ama metro aziz kocaoğlunun işi değil ben çocukken inşaatları hatırlıyorum koca adam oldum daha iki tane durak açamadı tarihe yatırım yapmaktan izmirlinin hiçbir sorununu görmedi ilk önce insan ondan sonra tarih Aşık veysel parkını 20 trilyona yaptı kamulaştırma yapmadan başladığı için 80 trilyon ceza ödemek zorunda kaldı hükümet sana niye para göndersin mundar etmen için mi?

M Ali Çelik
4 yıl önce - Pzr 06 Nis 2014, 13:00

Alıntı:
Yıllardır mahkemelik olan limana indirilemeyen o viyadüklü yolu limana indirmiş, limandan sonraki alsancak kısmını ise kordonun trafik sıkışıklığı artacağı için yapmamıştı.

Zaten istese de kordona indiremezdi çünkü tüm proje mahkeme tarafından yıllar önce iptal edilmişti.

Alıntı:
Altın yol'da şuan trafik rahatlamış ise bunu çift tünel açıp karşıyakaya otoban yapan bu şahsa borçlusunuz.
Bu yolun projesi ve imalatı 80'li yılların sonunda başlamıştır. Kamulaştırma davaları nedeniyle (Bornova Kazım Dirik mah.) yolun yapımı gecikmiştir. Yani tüneller dediğiniz kişi zamanında projelendirilmiş veya yapılmış değildir. Sadece açılış zamanı denk gelmiştir.

Alıntı:
güney otoyolu
Güney otoyolu zaten vardı. Ne yapıldı ki döneminde ? Henüz Denizli uzatmasının bile ne zaman başlayacağı belli değil.

Alıntı:
ankara hızlı tren hattı
Başlamadı bile.

Alıntı:
Birde İzkaray körfez geçiş projesini aslında herzaman olduğu gibi İzmirliler nedense istemiyor
Bu ancak tüp geçit yapılacaksa olabilir. Köprü silüeti bozar.

Alıntı:
Konak tünellerini yapmıştır
Tüneller daha bitmedi. Konak - Güney ilçeler arasındaki mesafeyi kısaltacak. Kuzey aksına faydası yok. Ayrıca projesiz, plansız, programsız inşaatı başladı.

Alıntı:
Yine manisa yolunu karşı şeritten ayıran hatalı sollamaların olmadığı yolu yine bu hükümet yapmıştır. Gençler belki bu yolun eski halini bilemeyebilir
Yolun inşaatı 90'lı yılarda başlamıştır. Belki sende hatırlamıyor olabilirsin.

Alıntı:
Ülke adına çok stratejik bir öneme sahip çünkü geçenlerde bulgaristan sınır kapılarını kapattı ve tırlar günlerdir sıra bekledi. Bu proje ile bu sorunlar ortadan kalkacak tırlar sınırda beklemeden kuzey otoyolunu kullanarak direk çeşme limanına gelip yüklerini burdan italyaya gönderebilecekler
İstanbul'dan Ro-Ro ile köstenceye gidiyor zaten tırlar. Hem zaman hemde maliyet açısından daha uygun bir güzergah.

En son M Ali Çelik tarafından Pzr 06 Nis 2014, 15:04 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

sayfa 14
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 13141516   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet