Ana Sayfa 915 bin Türkiye Fotoğrafı
2014 yılında izmirde bitmesi beklenen projeler
123 ... 131415   sonraki »
Ana Sayfa -> İZMİR - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
mertoviçizmir

3 yıl önce - Sal 23 Ağu 2011, 16:34
2014 yılında izmirde bitmesi beklenen projeler

gecen günkü 2006 yılına ait baslık ilgimi cekti ve bugün izmirde yapılan veya yapımına baslanıp bitmesi beklenen projeleri kısaca hatırlayalım istedim..biliyorsunuz 2014 yılında secim var o yüzden bu tarihi uygun buldum... ancak burada sadece belediyelerin büyük caplı projeleri değil aynı zamanda özel sektöründe projelerinin bitip bitmedigini kontrol etmek için açıyorum . izmirdeki büyük caplı projeleri kısaca ögrenmiş olalım ;

izmir metrosu ücyol - üçkuyular ve ege üniversitesi - evka 3 hatları olmak üzere 2 grupta incelenir. bu hatlar bittiginde izmir metrosu 20 km civarında olacak.

izban raylı sistem torbalı istikameti bu hattın yapımıyla izban raylı sistemi ortalama 100 km civarına ulasacak..

izban yeni trenleri 40 adet raylı sistem trenleri alınacak ve hat metro standardına yükselecek

metro yeni trenleri 8 adet raylı sistem treni alınacak

halkapınar - f. altay tramvay hattı yaklasık 15 km civarında olacak ve trenleri de alınacak

karsıyaka - mavişehir tramvay hattı yaklasık 10 km olacak ve trenleri de alınacak

evka 5 te yonca kavsak yapılacak

ulukentte köprülü kavsak yapılacak böylece sehrin gaziemirden girişinden sonra çiğli girişleride rahatlamıs olacak

zübeyde hanım opera binası türkiyenin ilk gösterişli opera binası olacak

kadifekale rekreasyon alanı tamamlanmıs olacak ve bölgenin cazibe merkezi olacak

ikiçeşmelik restorasyon projesi tarihi binalar restore edilip , spotcular bölgeden atılacak ve kentte tarihi doku ortaya cıkacak

sabuncubeli tüneli izmir - manisa arasında yapılacak olan tünelle bornova manisa arası 15 dakikaya düsecek

konak tüneli karatas bölgesinden baslayıp bucaya kadar gidecek olan tünelle izmir trafigi bir nebze de olsa rahatlamış olacak

uçanyol buca trafiğini rahatlatacak olan bu yolla izmirin arac trafiginde rahatlama söz konusu olacak

cevreyolu şuan da izmirin çevreyolu cigliye uzanmıs durumda gelecekte aliagaya kadar gitmesi planlanan cevreyolunun 2014 te menemene uzanması bekleniliyor

dev hastaneler bayraklıda 1600 yataklı , tepecikte 1400 yataklı 2 kampüs hastanesi kurulacak

kruvaziyer liman alsancakta yapılacak ve izmirin ilk kruvaziyer limanı olacak

izmirn ilk ikiz kuleleri folkart tarafından yapılan 200 metrelik ikiz kulelerin bitmesi planlanmaktadır

megapol tower 112 metrelik gökdelen bitmiş olacak

saygın plaza 106 metrelik gökdelen bitmiş olacak

bayraklı tower ( kavuklar ) 100 metrelik kule bitmiş olacak

bayraklı da yeni gökdelen projeleri projeler baslayacak ve bölge kendini hissettirir bir konuma dönüşecek

şirinyer pazaryeri bölge düzenlenip güzümüze uygun alısveriş yapılacak bir alana dönüşecek

optimum avm gaziemirde yapımı devam eden izmirin en büyük alısveris merkezi bitmiş olacak

2014 yılına yaklasık olarak 2,5 yıl var ve bu projelerin bitmesini bekleyecegiz.. projeler bittiginde daha farklı bir izmir ortaya cıkmıs olacak

ahmetcan1912

3 yıl önce - Sal 23 Ağu 2011, 17:02

alaybey mavişehir tramvayı karşıyaka belediye başkanı cevat DURAKın seçim beyanında idi ama ama o hat tersane bostanlı iskele idi ama büyükşehir aldı.
tramvayları bursadan yerli imalatla alınsa on numara olur
bide başka topicde okumuştum taksimdeki tramvay gibi karşıyaka çarşıya vede kemeraltına yapılması lazım

mertoviçizmir

3 yıl önce - Sal 23 Ağu 2011, 17:08

Alıntı:

alaybey mavişehir tramvayı karşıyaka belediye başkanı cevat DURAKın seçim beyanında idi ama ama o hat tersane bostanlı iskele idi ama büyükşehir aldı.
tramvayları bursadan yerli imalatla alınsa on numara olur
bide başka topicde okumuştum taksimdeki tramvay gibi karşıyaka çarşıya vede kemeraltına yapılması lazım

biliyorum ve halen daha karsıyaka belediyesi sitesinde bu proje yer almaktadır. buradaki yazılanlar en gec 2014 te bitmesi gereken projeler..
tramvaylar bursadan alınabilir bu da paranın türkiyede kalması demektir ancak trenler izban ve metro trenlerinin dıs görünüsünün aynısı olmalıdır bence .. eger bursa rengi istenilen sekilde yapabilirse tabii ki de bursadan alınmalıdır
karsıyaka tramvay projesi , kıbrıs sehitlikleri caddesi tramvay projesi ve kordon tramvay projelerini burada ilk ben söyledim zaten ama belediyenin öyle projeler yapmaya pek niyeti yok gibi

uzay
3 yıl önce - Sal 23 Ağu 2011, 17:16

izmir katamaran tipi yolcu ve arabalı vapurları İzmir Büyük Şehir Belediyesi'nin alacağı vapurlar ihale edilip hizmete sunulacak.

İnönü Caddesi düzenlenmesi Şu anda çalışmaların Üçyol bölgesinde olduğu yerler tümüyle yaya geçişi, asfalt kaplaması,orta refujları yenilenerek İzmir'in eski merkezi yerlerinden olan konumuna tekrar kavuşacaktır.Ayrıca Tüm tabelalar standartlara uygun şekilde yapılandırılacaktır.

Bayraklı Rekreaksiyon projesi Bayraklı'nın çehresini değiştiricek adımlardan biriside gecekondu bölgelerinin yıkılarak yeni ve düzenli konut alanlarıyla yeşil alan bölgesi oluşturmaktır.

Karantina,Mavişehir,Urla,Güzelbahçe gibi bölgelere vapur iskeleleri yapımı Vapur iskeleleri yeni alınan vapurlarla birlikte yapılandırılarak İzmir'in deniz ulaşımında ki ve denizi daha iyi kullanımı artırılması amaçlandırılmıştır.

İnciraltı İmar planlarına göre İnciraltı bölgesinin Expo Fuar alanı olarak ve oteller bölgesi olarak düzenlenmesi Bu bağlamda 2020 Exposu ve İzmir'in turizm adına yapıcak olduğu çalışmalarla İzmir bir turizm cenneti haline getirilicektir.

Narlıdere ve Urla'ya kadar metro uzatılıcaktır Bu bölgelerin ulaşım ihtiyacını raylı sistemle karşılamak amacıyla Üçkuyular'dan metro çalışmaları Narlıdere ve daha sonra da Urla İYTE'ye kadar metro çalışmaları yapılıcaktır.

Konak Pier , Mavişehir Marinaları Ulaştırma Bakanlığınca yakın zamanda çalışmalarına başlanılacak Marinalarla birlikte İzmir'in Turizmine katkı sağlıyacak ve İzmir'in marina ihtiyacına cevap vericektir.

Limontepe,Ege Mahallesi,Gürçeşme,Aktepe,Tepecik bölgelerinin rekreaksiyon alanı olarak düzenlenmesi Bu iş içinde bu bölgelerin gecekondu yapısı yıkılarak düzenli konutlar,meydanlar,otoparklar ve yeşil alanlar üretilicektir.

Hatay,Üçkuyular,Buca Kasaplar Meydanı,Evka 3 ,Alsancak Camii karşısına otoparklar yapılıcaktırBu iş içinde Alsancak bölgesine yapılıcak otoparkın robot sistemle İzmir'in ilk defa tanışması sağlanılacak ve bu bölgelerin araçlarının otoparklarla karşılanması sağlanarak cadde ,sokak vs. gibi yelerin araç park sorununu ortadan kaldırıcaktır.

Uzundere Rekreaksiyon ProjesiBu proje içerisinde büyük yeşil alan kurulumu, cafeler,gölet vs. gibi bir yeni alan üretilicektir.

Gümrük Bölgesinde ki tarihi binalar restore edilecek 100'ün üzerinde ki bina bu iş kapsamında restore edilerek turizme kazandırılacak ve kent merkezinde kötü görüntülerin bir nebzede olsa önüne geçilecektir.

Hybrit Otobüsler alınacak Şu anda test aşamasında olan araçlardan bir kaçı seçilerek 200 e yakın otobüs alımı gerçekleştirecek olan İzulaş ve Eshot bu kapsamda çevreci halini göstererek araç yaş ortalamasını dahada düşürecektir.

Şimdilik benden bu kadar ama aklıma geldikce buna ekleme yapacağım ben de

Saygılar...

En son uzay tarafından Sal 23 Ağu 2011, 17:27 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

ahmetcan1912

3 yıl önce - Sal 23 Ağu 2011, 17:24

teşekkürler kardeş eline sağlık

burak_gultekin
3 yıl önce - Sal 23 Ağu 2011, 18:08

Arkadaşlar öncelikle yerel seçime kadar kalan 2,5 yıllık dönem süresince tüm projelerin bir arada toplanması açısından güzel olmuş elinize aklınıza sağlık.
Alıntı:
ikiçeşmelik restorasyon projesi tarihi binalar restore edilip , spotcular bölgeden atılacak ve kentte tarihi doku ortaya cıkacak

Mertoviç, proje sadece restorasyon ve bir kısım çevre düzenlemesini içeriyor maalesef spotçuların ordan taşınması işlemi yok o projede. Keşke spotçular ordan çıkartılsa ve iğrenç Arap mahallesi görüntüsü ortadan kalksa...
Uzay sana da teşekkürler fakat senin bahsettiklerin 2014'e biraz büyük gelcek sanırım

hamdi levent
3 yıl önce - Sal 23 Ağu 2011, 18:08

umarım 2024'e geldiğimizde aynı geyikler devam etmez belediye aslında yapacadı ama şöyle olduydu böyle olduydu

mertoviçizmir

3 yıl önce - Sal 23 Ağu 2011, 19:33

Alıntı:
Mertoviç, proje sadece restorasyon ve bir kısım çevre düzenlemesini içeriyor maalesef spotçuların ordan taşınması işlemi yok o projede. Keşke spotçular ordan çıkartılsa ve iğrenç Arap mahallesi görüntüsü ortadan kalksa...

ben de önceden öyle biliyordum ancak daha sonradan belediye sitesinde bölgedeki spotcularında kalkacagı söylenmişti o yüzden söyledim.. inşallah da kalkar cünkü kalkmazsa yapılacak calısmanın hiçbir anlamı olmaz

uzay
3 yıl önce - Sal 23 Ağu 2011, 20:13

Heralde benim bahsettiklerim 20 yıl içinde olucaklardır .

Mehmet Ali91
3 yıl önce - Sal 23 Ağu 2011, 20:22

izmir arkadaslarında dedigi gibi gelişmekte olan bir kent ayrıca bende bir kac proje eklemek isterim ;

izmir fuar alanı , gaziemir de inşa edilecek

iş gayrimenkul , 25 ve 49 katlı ikiz kule yapımı var

limontepe de , kent dönüsüm projesi yapılacak

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> İZMİR - Haberler ve Sohbet