Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 6
mahmut11
4 yıl önce - Cmt 02 Nis 2016, 00:15

Alıntı:
İzmir’de 5 bin kişi işe bisikletle gidiyor,Kimi doktor, kimi avukat, kimi öğretim üyesi, kimi ise devlet memuru. İzmir’de yaklaşık 5 bin kişi üzerilerindeki iş kıyafetlerini ve kocaman evrak çantalarını bahane etmeksizin iş yerlerine bisikletle gidiyor, kurdukları topluluk ile bisiklet kullanımını özendiriyor.

İzmir nüfusuna vurulduğunda çok az bir sayı. Artması dileği ile, artabilmesi için özel bisiklet yollarının sayısı da artması gerekiyor. Mevcut trafik düzeninde bisiklet çok sıkıntı.

Izmir Restorasyon
4 yıl önce - Cmt 02 Nis 2016, 14:29

Sorun su: Pinarbasi, Ataturk organize sanayi gibi yerlere ulasim imkansiz... Dokuz Eylul'e imkansiz...

Bostanli'dan Alsancak'a varmak bile zor.

Is merkezlerini belirlesek... buralara oturma mahallelerinden nasil varilir hesaplasak.. buralara guvenli bisiklet yollari yapsak.. rakam artar.

Hafta sonu sahiller rekreasyon amacli bisikletlerle dolu... Arka sokaklara bisiklet yolu olmadikca ise gitmek zor...

mahmut11
4 yıl önce - Cmt 02 Nis 2016, 14:32

İzmir'de böyle bisiklet yolları yapılsa trafik sorunu kalmaz bence.

Burç

2 yıl önce - Prş 19 Nis 2018, 09:00

cnk1470
8 ay önce - Çrş 13 Ksm 2019, 17:12

Narlıderemizin içerisinde yapacağımız yaklaşık 4 km’lik‘Ormandan Denize Bisiklet ve Yürüyüş Yolu’çalışmamıza başladk.Yeni yıla kadar yarısını bitirmeyi planladığımız çalışmamızı bugün Başkanımız Sn.Ali Engin ile birlikte yerinde inceledk.Emeği geçen tüm mesai arkadaşlarımıza 👏👏 https://Reklam_link/dUNrPnjZi3

decsan
8 ay önce - Cum 15 Ksm 2019, 14:33

Maalesef yeni başkan eski başkanı aratıyor.
Bisikleti PR için kullanmayı seven Soyer henüz bisikletliler için kılını kıpırdatmadı..
Meles ile Alsancak Liman kapısı arası halen kaplamasız bakımsız cam kırıkları ile dolu..
Turan Tersane arası halen kaplamasız bakımsız cam kırıkları ile dolu.. Ayrıca İZBETON'un inşaat için bıraktığı kum bisiklet yolunun ortasında aylardır duruyor.
Biz yine bisikletliler olarak caddelerdeyiz.

decsan
8 ay önce - Cum 15 Ksm 2019, 15:18

Ben yaklaşık beş yıldır her gün Bostanlı Basmane arasında bisiklet kullanıyorum. Gidiş geliş yaklaşık 30 km.
Yol varmış gibi ama aslında çok problemli.
Basmane ile Bayraklı sahili arasında yol yok. Caddede Belediye otobüsleri dahil tüm trafikle beraber kelle koltukta gidiyoruz.
Liman C kapısından viyadüklerin kenarında ince kaplamasız Melese giden bir yol!.. var ama hem dar hem kaplama yok hem de her taraf cam kırığı..
Sonra bayraklı sahili yolun en kral kısmı..
Ardından Sahil güvenlik komutanlığı yakını bölge başlıyor. Platform metalden ve plakalar yerlerinden çıktı. Çok tehlikeli bir durum arz ediyorlar.. Buradan zaman zaman motosikletler de geçiyor.
Ardından Turan Tersane arasındaki kaplamasız inşaatı süren alan başlıyor.
Yeni inşaat sonrası genişlemesini umut ederken daraltıldı. Otomobiller için bir şerit daha eklendi.
Yol üstüne bir kamyon kum devrildi ve aylardır duruyor yolun ortasında..
Bu noktadan sonra da yolun durumu benzer yoruldum daha fazla yazmayacağım..

Yurtcan
8 ay önce - Cum 15 Ksm 2019, 15:36

Katılıyorum descan
Kaplama kaç aydır yapılmadı
Birde trafiği azaltmak için bir şerit daha koyuncu sanki azalacak gibi açıklamalar ve projeler komik
İstersen 10 şerit yap yine trafik olur tek ana hat olduğu için.
Artık Karşıyaka-Konak arası bir tüp geçit zorunludur bakın gereklidir demiyorum!

Cansın17
8 ay önce - Cum 15 Ksm 2019, 15:46

Tüp geçit olması İzmir Körfezinde imkansız bişey anca üstten geçilir

Yurtcan
8 ay önce - Cum 15 Ksm 2019, 15:48

Nasıl imkansız geçmiş projeler var
İptal edilen 4.2 kilometrelik Körfez Tüp Geçit Projesi

sayfa 6
« önceki   123 ... 567 ... 121314   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege