Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 11
Şükrü Güllüoğlu

1 ay önce - Pts 18 May 2020, 21:16

Alıntı:
Bornova'dan Esbaş'a bisikletle nasıl gitmeyi düşünüyorsun? Herkesin iş yeri ile evi aynı semtte mi?

Bisikletli ulaşım her gün yapılacaksa ideal mesafe 2-10 km arasıdır. Bu mesafe tırmanılan mesafeye göre kısalabilir. 50-60 metre tırmanış 10 km'de tolere edilebilir bir eğimdir.

Alıntı:
Buca çamlipinar, dan konaga otobüs ile 45 dakika yürüyerek 60 yada 75 dakika. Burda bisiklet yolu olsa insanlar 30 dakika icinde Konakta.

Bisiklet yolu şart değil. Bisiklet otobanlar hariç her yolu kullanabilir. Kanunlarca ulaşım aracı olduğu kabul edilmiştir.

Oezel

1 ay önce - Pts 18 May 2020, 21:27

Evet mevcut olan yollar kücültülüyor. Örnek olarak Frankfurt diyebilirim. Iki seritli yolun bir kismini Yaya, ya ayirip Diger kismini kirmizi renkte bisiklet yolu olarak düzenliyorlar hatta bisiklet li otoban haric tek Yada cift seritli yollarda ayni motorlu araclar gibi öncelige sahip. Mesela bir aracin önünde bisikletli Varsa, korna calamaz Yada bisikletliyi zorlayamaz kenara cekilmeye, uygun bir yerde bisikletliyi sollayabilir. Bu kültürün Türkiye, de olusmasi icin epeeeyy zaman var. Biz maco ülkeyiz. Herif bisikletlinin üzerine sürer. Bunun caydirici
Kanunlarla desteklenmesi lazim yoksa bu maya Türkiye'de tutmaz

osman yörükoğlu
1 ay önce - Pts 18 May 2020, 21:33

Bisikletliler neden kendine ayrı bir yol istiyor ki taşıt yolunu kullansınlar en sağdan gitsinler hatta hızlılarsa ortadan bile gidebilirler.Bisikletin motor ve arabadan ne farkı var.Motorsiklet yeri geldi mi solluyor bisiklet de sollayabilir.Bisikletliler trafikte korkmasınlar.Evden çıktı mı trafikte her zaman risk vardır yolda yürürken bile.O yüzden yolda bisiklet kullanırken korkmasınlar ama dikkatli olsunlar.Dikkatli oldu mu bisiklet yoluna gerek yok.Ha yolda şöförlerden birisi saçma sapan bişey yaparsa hadlerini de bildirsinler.Trafikte herkes eşittir at da araba da kamyon da motor da herkes eşittir.Her taşıta ayrı yola gerek yok.Herkes birbirine yol versin yeter.Ha vermiyorlarsa da kimse korkmasın.Bisiklet sürenler korkmazlarsa trafikte bisiklet giderek daha da yaygınlaşır.Yeter ki dikkatli olsun herkes.Ben de bisiklet sürmek istiyorum ama bırakacak yer yok dışarda da çalınacak diye almıyorum ya da düşünmüyorum.

En son osman yörükoğlu tarafından Pts 18 May 2020, 21:37 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

cnk1470
1 ay önce - Pts 18 May 2020, 21:36

Öyle olmuyor işte keşke dediğiniz gibi olsa ama olan şu oluyor ben şeritten gittiğim zaman arkama yapışıp durmadan kornaya basıyorlar bir fren yapsam ezilen ben olurum bisiklet yolu şuanlık gerekli fakat kültür oturur ve denetimler artarsa zaten bisiklet yoluna gerek kalmaz

osman yörükoğlu
1 ay önce - Pts 18 May 2020, 21:41

Alıntı:
Öyle olmuyor işte keşke dediğiniz gibi olsa ama olan şu oluyor ben şeritten gittiğim zaman arkama yapışıp durmadan kornaya basıyorlar

Dostum bisiklet sürerken yavaş gidiyorsan sen de biraz daha sağa geç bisiklet zaten küçük trafikte fazla yer kaplamıyor.Kaldırıma biraz yaklaşabilirsin ha buna rağmen taşıt kaldırımdan gitmek istiyorsa birşey demem.Kimsenin de kaldırımın yakınından giden bisikletin hemen yanından gitmek isteyeceğini sanmam.

girginfatih
1 ay önce - Pts 18 May 2020, 21:54

Ya zaten uygulaınca görürüz bakalim eğer trafiği cok zorluyorsa eski haline getirilir illaki. Umarız iyi olur kaldırımda bisikletin isi ne kaldırım yaya icin bence bisiklet yoldan gitmeli o yüzden bisiklete ait bir şerit çiziliyor zaten

cnk1470
1 ay önce - Pts 18 May 2020, 22:01

Ben genelde 40la giderim şehir içinde yasak olmasına rağmen fakat yinede sıkıştırmayı sevenler var sanırım

Oezel

1 ay önce - Pts 18 May 2020, 22:02
Bir kac örnek

osman yörükoğlu
1 ay önce - Pts 18 May 2020, 22:07

Alıntı:
Ben genelde 40la giderim şehir içinde yasak olmasına rağmen fakat yinede sıkıştırmayı sevenler var sanırım 

O zaman onlardan korkmayın rahat olun.Herkes özgür yollar herkese yeter .Öyleleri varsa haddini bildirin ki trafikte bisikletliler de artsın.

Fahrettink
1 ay önce - Pts 18 May 2020, 23:13

Bu uygulama maalesef bizde çalışmaz, park sıkıntısından dolayı yollar, kaldırımlar işgal ediliyor, yollar yeteri kadar geniş değil, araç sürücülerinin normal araçlara yayalara saygısı yokken bisiklet sürücülerine hiç sanmıyorum.

Kaldırımları bisiklet yoluna çevrilip etrafına duba koyulmalı yaya ve bisiklet sürücüleri öyle idare edebilir yoksa oto yola bisiklet resmi koyup yaparsalar kazalar kaçınılmaz maalesef.

sayfa 11
« önceki   123 ... 1011121314   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege