Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara'dan Sivil Havacılık Haberleri
« önceki   123 ... 767778   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
fatih engin
6 yıl önce - Pts 22 Ağu 2011, 01:44

söz vermişlerse dediğin gibi zaten benim haklı olduğum görünüyor. ama gerçekten de uçus sayısı artmış, haftada 6 olmuş, tebrik ediyorum. tabi ki zararına bir uçuş olamaz. ben de öyle bir şey iddia etmedim zaten. sadece uçuşların tav ısrarı ile başladığını söyledim. yav i. hakkı kavgaya ne kadar da hazırsın. relax

İ.Hakkı Erdoğan
6 yıl önce - Pts 22 Ağu 2011, 01:52

Alıntı:
söz vermişlerse dediğin gibi zaten benim haklı olduğum görünüyor. ama gerçekten de uçus sayısı artmış, haftada 6 olmuş, tebrik ediyorum. tabi ki zararına bir uçuş olamaz. ben de öyle bir şey iddia etmedim zaten. sadce uçuşların tav ısrarı ile başladığını söyledim. yav i. hakkı kavgaya ne kadar da hazırsın. relax

Vallahi tam bir komedisin, bir haftada 6 gün mü var sevgili kardeşim?

Kafadan Ankara'nın lehine bir gün kısmaya programlanmışsın. Önce 3 günle başladılar dedin, halbuki 4 günle başladılar. Bugün 7 güne çıktılar, sen hala 6 gün diyorsun.

vozkan
6 yıl önce - Pts 22 Ağu 2011, 01:56

Şu anda hiç bir ciddi tanıtım ve reklam kampanyası olmamasına rağmen Ankara - Doha seferleri bildiğim kadarı ile % 60 doluluk oranını yakalamış durumda.
Birde ülkemizdeki bütün basın kuruluşlarının THY nin gönüllü !! destekleyicisi olduğunu gözönüne alırsak bence Ankara adına gerçekten kaydadeğer bir başarı var diyebiliriz.

THY nin yaklaşık 5 milyon vatandaşımızın olduğu Avrupanın belli başlı metropollerine bile günlük seferler koymadığını düşünürsek, Katar Havayollarını aldığı riskten dolayı takdir etmek lazım.

cihan1
6 yıl önce - Cum 26 Ağu 2011, 03:36

Pegasus Havayolları Ankara-Bağdat Ankara-Erbil için izinleri aldı.

Alıntı:
“Uçmayan Kalmasın” sloganıyla Ankara’dan Türkiye’nin en ücra köşesine uçmaya başlayan AnadoluJet, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın “Her vatandaşımız en az bir kere uçağa binecek” sözünü yerine getirme görevini de üstlenmiş oldu. AnadoluJet deyim yerinde ise görev uçuşlarını layıkıyla yerine getirme başarısını gösterdi.

Anadolu’nun en ücra köşelerine ve en karsız hatlarına zarar etme pahasına uçan AnadoluJet, Ankara’dan Irak’ın Bağdat ve Erbil şehirlerine de uçmak istedi. Bu hatlar AnadoluJet için kar edilecek hatlar idi.

Yapılan çalışmalar sonucunda AnadoluJet’in Ankara’dan Erbil ve Bağdat’a uçabilmesi için Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden izin talebinde bulunuldu.

AnadoluJet’in ardından Ankara Bağdat ve Erbil seferleri için Pegasus Havayolları da başvuruda bulundu.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Pegasus’a izin verirken AnadoluJet’e izin vermedi. Böylece AnadoluJet en çok kar edeceği hat için izin alamazken, Pegasus Havayolları karlı hattın üzerine konmuş oldu.

Sanırım 2011 Kış Tarifesinde yer alır.

fatih engin
6 yıl önce - Cmt 27 Ağu 2011, 17:34

En son fatih engin tarafından Cmt 27 Ağu 2011, 18:56 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

vozkan
6 yıl önce - Cmt 27 Ağu 2011, 18:42

Alıntı:
anadolujet haberi koymuşsun, pegasus yazmışsın dostum.

Yazıyı dikkatli okursak nedeni anlaşılır.

Alıntı:
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Pegasus’a izin verirken AnadoluJet’e izin vermedi.
Böylece AnadoluJet en çok kar edeceği hat için izin alamazken, Pegasus Havayolları karlı hattın üzerine konmuş oldu.

cihan1
6 yıl önce - Pzr 11 Eyl 2011, 02:39

Alıntı:
Qatar Airways şu anda Avrupa, Orta Doğu, Afrika, Pasifik Asya, Kuzey Amerika ve Güney Amerika'da 100'den fazla turistik ve iş merkezine uçuş gerçekleştirmektedir ve dünyanın en hızlı büyüyen havayollarından bir tanesidir.

Şu anda İstanbul'dan Doha'daki merkezine haftada 10, Ankara'dan ise haftada 7 sefer gerçekleştiren Qatar Airways'in Yaz Sonu Promosyonuna dahil olan uçuş noktaları ve fiyatlarından bazıları: İstanbul'dan Maldivler-EUR757, Guangzhou-EUR531, Hong Kong-EUR534; Ankara'dan Pekin-EUR540, Hong Kong-EUR540, Dubai-EUR380. 'Fiyatlar gidiş-dönüş olup tüm vergiler dahildir' denildi.

Her yıl düzenlenen prestijli Skytrax yolcu anketinin sonucunda 2011 Yılının Havayolu Şirketi seçilen Qatar Airways, sadece 14. yılında olan genç bir havayolu şirketi olarak kayda değer ödüller almaya devam ediyor.

98 uçaktan oluşan modern bir filoya sahip olan Qatar Airways, 2013 yılına kadar 120'den fazla uçakla dünya genelinde 120'nin üzerinde varış noktasına hizmet sunmayı planlıyor.

http://www.airporthaber.com/qatar-dan-yaz-sonu-pr ...4869h.html

İ.Hakkı Erdoğan
6 yıl önce - Sal 05 Hzr 2012, 22:56

Alıntı:
Türk Hava Yolları (THY), Ankara çıkışlı direkt yurtdışı seferlerine 9 Haziran itibariyle başlıyor.

THY'den yapılan açıklamaya göre THY markası ile Ankara çıkışlı 12 şehire haftada 40 frekans olarak planlanan seferlerle ilk etapta Moskova, Tahran, Bağdat, Viyana, Düsseldorf, Stockholm, Brüksel, Amsterdam, Köln, Stuttgart, Berlin ve Hamburg'a uçulabilecek.

Ankara çıkışlı Berlin, Hamburg ve Stuttgart uçuşları uzun bir aradan sonra tekrar Ankaralı yolcuların hizmetine sunulacak. Ankara çıkışlı Bağdat seferleri ise ilk kez gerçekleştirilecek.

Ankaralı yolcuların Türk Hava Yolları konfor ve güveniyle dünyaya bağlayacak bu seferler aynı zamanda Moskova, Tahran, Bağdat ile Avrupa noktalar arasında transit imkanı sunacak.

http://www.haber7.com/ekonomi/haber/887513-thy-an ...ina-ucacak

Olması gereken buydu ancak çok geciktiler. THY'nin Ankara'ya karşı 10 seneden fazladır sürdürdüğü geri planda bırakma politikası nedeniyle THY ile uçmuyorum, uçmayacağım. Çünkü biliyorum ki, İstanbul'a yeni bir hava limanı yapılınca, orayı doldurmak için bu uçuşlar azaltılıp yine İstanbul'a kaydırılacaktır...

yclshn
6 yıl önce - Çrş 06 Hzr 2012, 10:19

Hakkı Bey çok haklısınız. THY'nin web sitesinde bu uçuşların olduğu sayfaya bakarsanız yaz sezonu için hazırlanmış. son baharda bu uçuşların bir çoğu olmayacak. Şimdi bir Ankara'lı olarak başta siz olmak üzere herkese soruyorum. Şİmdi Ankara'dan KLM Hollanda havayollarının direkt Ankara-Amsterdam olsa, THY'de İstanbul aktarmalı uçuş yapsa hangisini tercih edersiniz?

İ.Hakkı Erdoğan
6 yıl önce - Çrş 06 Hzr 2012, 17:06

Alıntı:
Hakkı Bey çok haklısınız. THY'nin web sitesinde bu uçuşların olduğu sayfaya bakarsanız yaz sezonu için hazırlanmış. son baharda bu uçuşların bir çoğu olmayacak.

Daha sonra bu uçuşlar devam edecek bile olsa kalıcı olmayacaktır. İstanbul'a o dev havalimanı yapılınca, havalimanını doldurmak için tüm Türkiye yurt dışına çıkmak için İstanbul'a uğramak zorunda bırakılacaktır.

Alıntı:
Şimdi bir Ankara'lı olarak başta siz olmak üzere herkese soruyorum. Şİmdi Ankara'dan KLM Hollanda havayollarının direkt Ankara-Amsterdam olsa, THY'de İstanbul aktarmalı uçuş yapsa hangisini tercih edersiniz?

Ben zaten senelerdir yurt dışı uçuşlarımda yabancı firmaları tercih ediyorum. Mesela bu yaz bir ABD ziyaretim olacak, İstanbul'dan aktarma yapmak ile Frankfurt'tan aktarma yapmak arasında benim için bir fark olmayacağı için İstanbul'dan aktarma yapan THY yerine Frankfurt'tan aktarma yapan Lufthansa'yı seçtim. Hem daha ucuz hem de her uçuş için bizi İstanbul'a mecbur bırakan THY'ye para kazandıracağıma, Ankara'ya Münih ve Frankfurt'tan direk sefer koyan Lufthansa'ya kazandırırım daha iyi.

Aktarmalı uçuşlarda bile insanlar artık yurt dışı aktarmalarını tercih etmeye başlamışken, hele direk seferlerde kimse THY'yi tercih etmez..

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 767778   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet