Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara'dan Sivil Havacılık Haberleri
123 ... 666768   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
İ.Hakkı Erdoğan
6 yıl önce - Cmt 20 Ağu 2011, 13:32
Ankara'dan Sivil Havacılık Haberleri


Alıntı:
Onurair Genel Müdürü Şahabettin Bolukçu, İstanbul Atatürk Havalimanı ile Ankara Esenboğa Havalimanı arasında sadece THY'nin uçtuğunu belirterek, "İstanbul-Ankara arasında günde 6 sefer uçma talebimiz var" dedi.

Atatürk Havalimanı'nda görev yapan gazetecilere şirket operasyonları ile ilgili bilgi veren Bolukçu, Atatürk Havalimanı'ndan Esenboğa Havalimanı'na THY'den başka uçuş yapan şirket olmadığını hatırlatarak, şunları kaydetti:

"İstanbul-Ankara arasında günde 6 sefer uçma talebimiz var. Talebimiz uygun görülürse, yani uçarsak, Türkiye'ye çok fayda sağlayacağız. Yolcuları 69 liralık biletle tanıştırmasak da 89 liralık biletle tanıştıracağız. Biz İstanbul-Ankara arasında uçmak için 5-6 sene önce de izin istemiştik. O zaman izin alamamıştık. Ekonomik kurallar çerçevesinde bize verin dedik, vermediler. Başka bir arkadaşımıza verdiler. Ancak Ankara'yı başka bir ilin bağlantısı gibi yaptılar, olmadı. Biz şimdi direkt uçalım diyoruz. Her gün 6 sefer uçacağız. İki sefer sabah, iki sefer öğlen, iki sefer de akşam olmak üzere. İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan Ankara'ya uçmak istiyoruz. Buna 'slot yok, uçuş yok' deme hakları yok. Bu kadar uçak geliyor slot bulunuyorsa bize de her saat diliminde bir tane slot bulabilirler diye düşünüyoruz. Daha kış slotları gelmedi. Slotları bekliyoruz. Bugün olmasa da yarın uçağız. Atatürk Havalimanı'ndan yalnız THY uçuyor. Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan da Anadolujet ve Pegasus Ankara'ya uçuyor. Orada iki şirket varsa burada da iki şirket olsun. Ulaştırma Bakanımız 'Havayolu halkın yolu' dedi, bu slogana güveniyoruz

http://www.sondakika.com/haber-onurair-genel-mudu ...i-2935709/

Bu uçuşlar başlarsa hem Atatürk Havalimanı-Esenboğa Havalimanı arasındaki THY tekeli kırılır hem de Ankara'dan uzak kalan Onur Air buradan başka uçuşlara da başlayabilir. Çünkü Ankara konusunda oldukça hevesli görünüyorlar.


yusah
6 yıl önce - Cmt 20 Ağu 2011, 14:44mcagri
6 yıl önce - Cmt 20 Ağu 2011, 16:09vozkan
6 yıl önce - Cmt 20 Ağu 2011, 17:28koray006
6 yıl önce - Cmt 20 Ağu 2011, 19:03

Alıntı:
Gecen gun de Ankara'ya dunyanin en buyuk icagi indi.
dediğiniz uçak airbus a 380 mi ? Eğer a 380 ise ankarada bu uçağın inebileceği pist varmı???

Ender Tıraş
6 yıl önce - Cmt 20 Ağu 2011, 22:23fatih engin
6 yıl önce - Pts 22 Ağu 2011, 01:13

Alıntı:
Katar Hava yolları Ankaradan hergün direk Doha bağlantılı olarak Orta ve Uzak doğuda 80 den fazla şehire ulaşmamızı sağlıyor.
Malesef THY nin yapamadığını onlar yapıyor.


tav'ın ısrarıyla yapılan uçuşlar: ama haftada 3 diye biliyorum ben, 7 güne mi çıkarıldı??


İ.Hakkı Erdoğan
6 yıl önce - Pts 22 Ağu 2011, 01:20

Alıntı:
tav'ın ısrarıyla yapılan uçuşlar: ama haftada 3 diye biliyorum ben, 7 güne mi çıkarıldı??


Yolcu yok, TAV ısrar ediliyor diye yapılıyor(siz öyle sanıyorsunuz) ama uçuş sayısı sürekli artıyor ne hikmetse.

TAV'ın bağlantıları sayesinde başlamış, Ankara'yı dünyaya bağlama özelliği nedeniyle günden güne talep artışı yaşanan uçuşlardır. TAV'a da, Katar Havayolları'na da teşekkür ederiz. Ankara'nın bu potansiyelini görüp, bu fırsatı değerlendirdikleri için.

Bazıları da gidip ağlarlar mı artık, nasıl bu durumun yasını tutarlar bilmem. Katar Havayolları'na bu arkadaşları rezil edip, Ankara'nın yüzünü kara çıkarmadıkları için ayrıca teşekkür etmek lazım.


fatih engin
6 yıl önce - Pts 22 Ağu 2011, 01:23İ.Hakkı Erdoğan
6 yıl önce - Pts 22 Ağu 2011, 01:32

Alıntı:
"benim ısrarımla başladı" diyen tav'ın ceo'usu, ben onun yalancısıyım. oradaki havaalanı inşaatı sonrası görüşmelerde alınan bir karar bu. ayrıca haftada 7'e çıkarıldı mı gerçekten. çıktıysa iyi olmuş.


Zaten 3 değil, 4 günle başladılar. Her şeyi nasıl da kafadan atıyorsun, ama atışların hep Ankara aleyhine. Buna ek olarak benim bildiğim TAV'dakilar "ısrarımızla başladı" demedi, Katar'dakiler "TAV bizim de ihalemizi aldığında iki TAV limanı arasında uçuş yapmaya söz vermiştik" tarzı bir şey dediler. Açın arşivleri karıştırın. TAV rica minnet, zorla getirdi, adamlar da zararına uçuş yaptı gibi yansıtmayın.

Buna ek olarak Katar'ın sitesi elinizin altında. Gidin birkaç güne bakın, her gün için bilet veriliyor. Demek ki haftada 4 günle başlayan seferler her güne çıktı. Siz TAV'ın zorlamasıyla geldiler, tüymek için fırsat arıyorlar tarzında lanse etmeye çalışırken adamlar günden güne seferlerini arttırıyorlar.

http://www.qatarairways.com/tr/tr/homepage.htmlsayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 666768   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet