Ana Sayfa 915 bin Türkiye Fotoğrafı
21ahmet
3 yıl önce - Pts 22 Ağu 2011, 17:05

Fincanın etrafı yeşil kubat yorumu

21ahmet
3 yıl önce - Sal 23 Ağu 2011, 20:03

levent çlk

3 yıl önce - Sal 23 Ağu 2011, 20:20

Türkülerin bir kısmı Harput Yöresine aittir.Diyarbakırlı sanatçı Celal Güzelses seslendirmiştir.Celal Güzelses önemli bir sanatçıdır.Diyarbakırın zengin kültürünü tanıtmada,değerlerini gün yüzüne çıkarmakta önemli rol oynamıştır.

levent çlk

3 yıl önce - Sal 23 Ağu 2011, 20:20

Değerli kardeşim silinsin derken aynı mesajı iki kez yazmış olduğum için mükerrer mesaj için silinsin dedim.Bir kısmı harput yöresine aittir derken eminim çok kişi hangilerinin Harput yöresine ait olduğunu biliyordur.Uzun uzun kaynak yazarak Diyarbakır için açılmış bu güzide başlığı amacından uzaklaştırmak istemem,sonuçta Türkülerin çoğunluğu Diyarbakır yöresine aittir.Zaman zaman yöre karışmaları olabiliyor.

En son levent çlk tarafından Sal 23 Ağu 2011, 20:35 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Muhammed Bilben

3 yıl önce - Sal 23 Ağu 2011, 20:29

türküler bu günmü harput oldu yapmayın allah aşkına belki 1 2 tane olabilir bişi diyemem ama sil deyip sanki hepsi harput yöresinindirde sil diyorsunuz..

Muhammed Bilben

3 yıl önce - Sal 23 Ağu 2011, 20:30

elinizde kaynak varmı beyefendi biz kaynaksız bişi paylaşmayız.

Burhanettin Akbaş

3 yıl önce - Sal 23 Ağu 2011, 20:32

Alıntı:
Türkülerin bir kısmı Harput Yöresine aittir.Diyarbakırlı sanatçı Celal Güzelses seslendirmiştir.Celal Güzelses önemli bir sanatçıdır.Diyarbakırın zengin kültürünü tanıtmada,değerlerini gün yüzüne çıkarmakta önemli rol oynamıştır.

İki komşu vilayetin birbirinden türkü alıp vermesi kadar normal bir şey yoktur. Levent Bey, kötü bir şey söylemiyor ve gayet nezaketli bir açıklama yapmış. Türkülerin Yayılma Yolları benim ihtisas sahamdır. Bunlar gayet normal şeylerdir. Sizleri birbirinize yaklaştırır, uzaklaştırmaz.

Muhammed Bilben

3 yıl önce - Sal 23 Ağu 2011, 20:37

Alıntı:
İki komşu vilayetin birbirinden türkü alıp vermesi kadar normal bir şey yoktur. Levent Bey, kötü bir şey söylemiyor ve gayet nezaketli bir açıklama yapmış. Türkülerin Yayılma Yolları benim ihtisas sahamdır. Bunlar gayet normal şeylerdir. Sizleri birbirinize yaklaştırır, uzaklaştırmaz.

ben zaten belitmişim harput yöresininde olabilir ama hepsi harputmuş gibi yapıp sil demesi yanlış kendi kanaatimce...

Burhanettin Akbaş

3 yıl önce - Sal 23 Ağu 2011, 20:40

Vallahi biz sizleri seviyoruz. Türkülerinizi de sizin kadar seviyoruz.

(Zannediyorum oradaki, yazdıklarının silinmesi için konulmuş bir ibaredir. Lütfen bu muhteşem türkülere devam edelim. )

Muhammed Bilben

3 yıl önce - Sal 23 Ağu 2011, 20:42

Alıntı:
Değerli kardeşim silinsin derken aynı mesajı iki kez yazmış olduğum için mükerrer mesaj için silinsin dedim.Bir kısmı harput yöresine aittir derken eminim çok kişi hangilerinin Harput yöresine ait olduğunu biliyordur.Uzun uzun kaynak yazarak Diyarbakır için açılmış bu güzide başlığı amacından uzaklaştırmak istemem,sonuçta Türkülerin çoğunluğu Diyarbakır yöresine aittir.Zaman zaman yöre karışmaları olabiliyor.

bütün yöre türküleri ve halkları kardeştir tartışmayı burda bitirelim levent abi.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET