Ana Sayfa 915 bin Türkiye Fotoğrafı
Ankara Yenimahalle Pamuklar TOKİ
123 ... 129130131   sonraki »
Ana Sayfa -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
İsmail K.
3 yıl önce - Çrş 17 Ağu 2011, 05:57
Ankara Yenimahalle Pamuklar TOKİ

Ankara, Yenimahalle, Pamuklar'da inşaatı bitmek üzere olan TOKİ konutları açık satışa sunuldu. Tamamı 422 adet daireden oluşan projenin kurayla 2011'in ilk döneminde satılan kısımlarından kalan 189 daire, şu anda (15 Ağustos ile 30 Eylül arasında) açık satışla sahiplerini bulmakta. Vatandaşlar ev sahibi olmak için satışın başlangıcı olan 15 Ağustos Pazartesi günü Yenimahalle Halkbank önünde müthiş bir kuyruk oluşturdular. Saat 9'da başlayan satışlarda ilk on dakika içinde 3+1 dairelerin tamamı satıldı.

Yenimahalle'nin genel olarak gecekondu yerleşimi olan bu bölgesinin geleceği oldukça parlak görünüyor. Gecekondu yerleşiminden apartman yerleşimine geçmeyi başarmış Şentepe'nin güneyinde kalan Pamuklar da, görünen o ki, 5-10 sene içinde bu işi başaracak. Hızlı bir dönüşüm geçirdiği yapılan ve devam etmekte olan inşaatlardan açıkça görülen Pamuklar 1.000 metre rakımıyla Ankara'nın kuzeyinde yüksek bir bölge. Ulus'tan ve İvedik Metro Durağı'ndan otobüs ve minibüsle rahatça ulaşım imkanı olan Pamuklar, Antares ve Metro alışveriş merkezlerine de oldukça yakın.

Benim Pamuklar hakkındaki gözlemlerim bunlar. Değerli üyelerimizden de TOKİ Pamuklar ve çevresi hakkında paylaşımlarını bekliyoruz...

(+) Seval Caddesi'nden Pamuklar TOKİ'nin görünümü..

(+) B2-2 Blok'tan güneye bakış...

(+) Pamuklar TOKİ Yerleşim...

(+) B2-2 Blok'tan doğuya bakış...

(+) Kuzeydoğuya bakış (karşı vadi halen gecekondu yerleşimi)...

(+) Kuzeye yani Şentepe tarafına bakış...

(+) Kuzeybatıya bakış...

(+) B2-1 Blok...

(+) 10'uncu kattan aşağıya bakış...

(+) Sokağın karşısındaki yerleşim...

İsmail K.
3 yıl önce - Çrş 17 Ağu 2011, 20:51

Pamuklar'daki 422 konutluk bu proje, 63 gecekondunun yıkılmasıyla kazanılan araziye yapılmış. Gecekondu sahipleri evlerini kendileri yıkmışlar. Çevre bölgenin de aynı şekilde dönüşüm geçirmesi dileğiyle..

Muharrem06
3 yıl önce - Pzr 21 Ağu 2011, 22:34

ismail bey bahse konu olan pamuklar mahallesi yenimahalle eski belediye başkanı ahmet duyarın başlattığı ve yeni belediye başkanı fethi yaşarın devam ettirdiği şentepe kentsel dönüşüm projesinin 6. etabının olduğu bölgedir.çektiğiniz fotoğraflar pamuklar toki civarının fotoğraflarıdır.özellikle o bölgenin yukarısı ve pamuklar mahallesinin tv vericilerinin olduğu tarafta muntazam bir yapılaşma vardır.özellikle zemin tamamen kayalıktır çevredeki inşaatlarde görmüş olabilirsiniz.inşaat temelini atmak için açılan alanlar zemin kaya olduğu için haftalarca sürmektedir ve inşaatlar bu kaya zemin üzerine oturmaktadır.deprem açısından ankaranın en güvenilir zeminine sahiptir.en önemlisi projeli bir alandır.yani pazar yerinden tutunda pamuk vadisi park alanı adı altındaadı altında pamuklar bölgesinin kurtini bölgesine yapılacak bir vadi park alanına kadar planlarda mevcuttur.(sağlık ocağı,okul alanları...)
inşaat kaliteleri de çok iyidir ve en son deprem yönetmeliği dikkate alınarak mantolama,geniş araç parkları,asansör,merkezi sitem ısınma gibi birçok özellik binalarda mevcuttur.o bölge için tokilerin de bölgede olması pamuklar bölgesinin gelişim içi bir artıdır.sizinde bahsettiğiniz gibi antares,metro,forum alışveriş merkezlerine arçla 5-6 dakikada mesafededir.ankamall alışveriş merkezin en fazla 10 dakikadır.(trafiğide dikkate alırsak).ayrıca bu bahsedeceğim konu önemli etlik hastanesin arkasındaki alan ve hastane alanı dahil sağlık bakanlığının 7 hastaneden oluşan bir sağlık ünitesinin ihalesi yapılmış ve temel atmadan itibaren2-3 yıl arası bitirimesi planlanmıştır.bu sağlık ünitesi antares alışveriş merkezi civarındadır ve pamuklar bölgesine çok yakındır.
haa diyeceksiniz ki bunları anlatan kişi bu bilgileri nereden biliyor(müteahit ya da emlakçı değilim.) o bahsedilen bölgeden nisan ayı içerisinde ev alan birisiyim ve çok titiz bir insanım.batıkent çakırlar,eryaman etaplar dahil gelişimi açık birçok yer baktım ev almak için fakat şehir merkezine bu kadar yakın ulaşım sorunu olmayan(aracınız ile kızılay ulus gibi merkezlere 5-10 dakika) ve site tarzı yapılaşmanın olduğu(otoparkı sosyal alanları,çocuk parkı...) ve iddia ediyorum yatırıma çok uygun bu bölgede karar kıldım.2010 da 130-140 bin tl civarında olan daireler(şentepe pamuklar bölgesi rayicidir.) şimdi inşaattan 170-180 bin tl civarında satılmaktadır.naçizane yorumumdur.

İsmail K.
3 yıl önce - Pts 29 Ağu 2011, 12:33

Muharrem Bey, bilgilendirici cevabınız için teşekkürler.. Mesajınızdaki yorumlara tamamen katılıyorum.

Eviniz hayırlı olsun, güle güle oturun. Teslimat sanırım bir-iki ay içinde gerçekleşecek.

Ankara'ya geleli 2 ay oldu ve bu süre zarfında Ankara'nın birçok bölgesinde kiralık ev baktım. Kiralar beş yüzden aşağı değil, dolayısıyla uygun taksitli satılık evlere de bakmaya başlamıştım, hem barınmak hem de birikim amacıyla. En son bu yeni inşa edilen sitede karar kıldım. Ben de 3+1 alma niyeti ile satışa katıldım fakat kalmadığı için 2+1'e yazıldım. Gerçekten de Ankara'da şehirin imkanlarına bu kadar yakın ev alınabilecek en uygun yer Pamuklar.

Park-vadi olayını biraz açabilirseniz sevinirim, gerçekten bizim için güzel bir haber. Dikmen Vadisi gibi bir proje mi olacak? Yeri tam olarak neresi olacak?

Muharrem06
3 yıl önce - Pts 29 Ağu 2011, 18:02

İsmail bey sizin de yeni eviniz hayırlı olsun.bende daha önce sizin daire aldığınız pamuklar toki ile ilgileniyordum.ilk satışta kura olduğu için riske girmek istemedim.malumunuz kura da iş biraz şansa kalıyor.bu bahsettiğim mart -nisan gibi. ben ev aldıktan sonra sizinde ev aldığınız ikinci satışta bu sefer açık satış yani kurasız satış ilanı girdi toki.yazdığınızdan da anlaşıldığı üzere 3+1 lere yoğun talep olmuş.fakat o dönemde satılık ilanlarında daha önceki dönemden ev alıp(kura) satanlara rastladım hatta birinde 20000tl (kişinin ödediği rakam) vererek kalan borcu ödemeye alacak kişinin taahhüt ettiği bir ilan da görmüştüm(3+1 daire ilanı).bu şekilde satışında şöyle bir riski var.toki bir yıl geçmeden alınan daire hakkını ikinci bir kişiye satışı engelliyor.satan kişiden noter tahahhütnamesi ile satış söz konusu bu da karşı tarafa güvenmeyi gerektiriyor.
Konumuza gelince benim bahsettiğim park alanı tokilerin önündeki seval caddesinin karşı tarafı sivas caddesinin altı.tokiler ile park arasında yürüme mesafesi var yani tokilere de yakın.
Aşağıda bahsettiğim park alanı ile ilgili belediyenin açılamaları var:

12.AÇIK VE YESIL ALANLAR;
12.1.PAMUK VADISI PARK ALANINDA, SPOR ALANLARI, AMFI TIYATRO, E= 0.20
HMAX=SERBEST YAPILASMA KOSULLARIYLA KÜLTÜREL TESIS VE YEME-IÇME
BIRIMLERI YER ALACAKTIR. ÇOCUK OYUN ALANLARI, HAVUZLAR, PERGOLALAR VE
GENEL WC. YAPILABILIR.
12.2.PARK ALANLARI IÇERISINDE SABIT TESISLER YER ALAMAZ. ANCAK ÇOCUK OYUN
ALANLARI, HAVUZLAR, PERGOLALAR VE GENEL WC. YAPILABILIR

Açıklamalardan da anlaşıldığı üzere geniş kapsamlı bir park olacak.birde yine pamuklar bölgesine yakın olan tv vericilerinin olduğu alana eğer arsa sahibi olanlarla anlaşılırsa ( vericiler o bölgeden kaldırılacak) çok daha geniş bir alanda yine park yapılacak.
ismail bey ayrıca tokilerin olduğu alanın üst tarafı da plana göre park alanı gözüküyor.keçiören belediyesinin yaptığı gibi şelale tarzı su akan bir park olacak tahminimce.alan biraz meyilli olduğu için böyle bir proje olur sanırım.

aşağıda plandaki görünümün ortasındaki noktalı alan bahsettiğim pamuk vadisi parkının olduğu alandır.

(+)

İsmail K.
3 yıl önce - Çrş 31 Ağu 2011, 08:56

Muharrem Bey, özet olarak diyebiliriz ki, Pamuklar TOKİ Konutları'nın bulunduğu mevki geleceği parlak bir mevki.

Aşağıda bu mevkiyi tanımak için faydalı olabilecek birkaç materyal yüklüyorum. İmar planında da görüldüğü gibi, bu konutların bulunduğu yer tam Keçiören-Yenimahalle sınırında. Yani karşı vadi Keçiören'e bağlı. 142'nci Cadde sınırı oluşturuyor. Bu bakımdan Keçiören Belediyesi'nin de bu bölge için düşündükleri önemli.

(+) Pamuklar TOKi Ankara'daki tam yeri...

(+)

(+) Pamuklar TOKİ'nin Yenimahalle'deki tam yeri...

(+) Pamuklar TOKi inşaat alanının binalar yapılmadan önceki hali...

(+) Pamuklar TOKi imar durumu...

Muharrem06
3 yıl önce - Çrş 31 Ağu 2011, 20:40

İsmail Bey öncelikle bayramınızı kutluyorum.sizin bahsettiğiniz alan tokilerin karşısı şehit kubilay mahallesi olarak geçiyor.gecekondu yapılaşmasının fazla olduğu bir bölge harita üzerinde görüldüğü üzere pamuklar mahallesi ve ayvalı mahallesi arasında.keçiören belediyesinin bu bölge hakkında bir projesi var mı bilemiyorum?fakat ayvalı tarafından apartman tarzı yapılaşma bu bahsettiğim bölgeye ilerlemektedir.pamuklar bölgesinin gelişimine paralel bu bölge de değer göreceği için bu şekilde kalacağını pek tahmin etmiyorum.

İsmail K.
3 yıl önce - Prş 01 Eyl 2011, 10:22

Sağolun Muharrem Bey, sizin de tüm sevdiklerinizle beraber bayramınız kutlu olsun..

Size katılıyorum; Şehit Kubilay Mahallesi olarak geçen ve genel olarak gecekondu yapılaşmasının yoğun olduğu karşı vadinin de hızlı kentleşmeden izole kalması düşünülemez, eninde sonunda planlı yapıya geçecektir. Keçiören sınırlarının en kenarında kalması umarım bu bölgenin gelişmesine negatif etki etmez.

Buraların gelişimini etkileyecek başka bir konu da şöyle: Pamuklar TOKİ Konutları'nın güneydoğusunda bulunan, 142'nci Cadde, 1687'nci Sokak ve Seval Caddesi arasındaki arazinin de Özal Üniversitesi'ne ait olduğu konusunda söylentiler var. Eğer böyleyse, bu alana bir fakülte, sosyal tesis veya bir spor kompleksi kurulma ihtimali mevcut. Bu bölgenin faydasına olabilecek bir gelişme olarak düşünüyorum.

Muharrem06
3 yıl önce - Prş 01 Eyl 2011, 15:04

İsmail Bey o alan seval caddesine cepheli bir alandır.zaten projede o alan eğitim tesisi alanı olarak gözükmektedir.O alanın tam karşısı seval caddesinin bir arkasındaki sokakta (pamuk vadisi parkına cepheli) yine bir ilköğretim okulu için alan projede gözükmektedir.dediğiniz gibi bir üniversite bölgenin gelişimi adına önemli bir kazanımdır bölge için.
turgut özal üniversitesinin zaten etlik metro arkasında bir kampüsü var.yeni fakülteleri için birbirine yakın alanlara yönelmeleri gayet mantıklı.bir üniversitenin o bölgeyi tercih ederek yapılanması o bölge için beklentileri olduğunun göstergesidir.neden bu üniversite yapılanmasını başka bölgelerede yapmıyor?sorusunun cevabı bence bu olmalı.

İsmail K.
3 yıl önce - Prş 01 Eyl 2011, 15:28

TOKİ Pamuklar Projesi'nde kontrol amiri olarak görev alan mimarın sitesinde de bu proje ile ilgili birçok faydalı bilgi ve fotoğraf mevcut.

Fotoğraflar: http://www.erdalirgat.com/dergi/pamuklar

Alıntı:
ANKARA YENİMAHALLE PAMUKLAR 422 ADET KONUT 61055-61056 ADA GECEKONDU DÖNÜŞÜM İNŞAATI İLE ALTYAPI VE ÇEVRE DÜZENLEME İNŞAATI İŞİ

2010 - .....

Yüklenici Adı: Öz-Kar İnşaat Tic.San. A.Ş.
Müşavir Adı: Metro Plan Müşavirlik Mühendislik San.Tic.Ltd.Şti.
İhale Bedeli: 19.345.000.- TL
Sözleşme Tarihi: 26.03.2010
Yer Teslim Tarihi: 30.03.2010
İşin Bitiş Tarihi: 08.01.2012
Toplam İnşaat Alanı: 53.935,15 M2
İnşaat Yapım Sistemi: Tünel Kalıp
Görev Tanımı: Kontrol Amiri

İŞİN TANIMI:
Proje, Ankara-Yenimahalle, Şentepe-Pamuklar mevkiinde Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında 61055-61056 parsellerde, 7 blok, 422 konut olarak inşa edilmektedir.

Konutlar iki tiptir:
C Tip (2B+Z+14) 17 Katlı 62 konutluk 1 Blok, C Tip (3B+Z+13) 17 Katlı herbiri 60 Konutluk 3 Blok=180 Konut, B2 Tip (3B+Z+13) 17 Katlık herbiri 60 Konutluk 3 Blok=180 olmak üzere toplamda 422 konuttur.

C Tip Konutlar= 3 oda +1 salon+Mutfak+Banyo+WC olup brüt 116,50 M2, net 90.77 M2 dir.

B Tip Konutlar=2 Oda+1 Salon+mutfak +Banyo+wc olup brüt=94.59 M2 net=71.60 M2 dir.

20.834 M2 olan arsanın; inşaat alanı 4.096 M2, bitkisel alan 10.331 M2, otopark alanı 2136 M2 olup 211 araçlıktır.

Çocuk oyun alanı 2 adet olup 285 M2 dir.

Konutlar kaloriferli olup her bloğun bodrum servis katında, bağımsız kazan dairesi, sığınak, su depoları mevcuttur.

Konutlarda ıslak hacimler, mutfak ve koridorlar seramik, salon ve odalar laminat parkedir.

Doğalgazlı konutlar, hermatik şofbenli, hazır mutfak dolaplı, duvarlar saten alçılı, tavanlar fasarit ve plastik boyalıdır.

Her blokta 2 adet asansör vardır.

Bloklar, yeni yangın ve deprem yönetmeliklerine uygun tünel kalıp sistemi ile inşa edilmektedir.

Kaynak erdalirgat . com

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ANKARA - Haberler ve Sohbet