Ana Sayfa 882 bin Türkiye Fotoğrafı
İzmir Büyükşehir Belediyesi Projeleri
Sayfa: Önceki  1, 2, 3 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34  Sonraki
Ana Sayfa -> İZMİR - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)

İzmir Büyükşehir Belediyesi' nden memnun musunuz ?
evet , memnunum
49.4%
 49.4%  [126]
hayır , memnun değilim
50.6%
 50.6%  [129]
Toplam Oy : 255

agunhan

1 yıl önce - Çrş 06 Mar 2013, 23:54

Sn.Zafer A. Haklı olabilirsiniz. Konuyu araştıracağım.

Gelelim başımdan geçen traji komik hikayeye !

Başlık İBB den memnunmusunuz biliyorum ama benim şimdi bahsedeceğim konu direkt İBB ile alakalı olmayabilir kusuruma bakmayın bu kez. Ama sorunum dolaylı yoldan İBB e de bağlı aslında. Benim işyerim, İzmir Poligonda. Yani Karabağlar belediyesi sınırları içinde kalıyor. Malum Metro inşaatı dolayısıyla sokağımız neredeyse 3 yıldır trafiğe kapalı. Sokağımızda bulunan çöp bidonları bundan 2-3 yıl önce eskidiğinden yenileri ile değiştirildi. Yeni gelen çöp bidonları (Geri Dönüşümden İmal Edilmiş) Çok kötü kalitede olduğundan 3-5 ay gibi bir sürede tamamen parçalandılar. Sonra Karabağlar belediyesine bu konu hakkında yaşadığımız sıkıntıları anlatan bir şikayet mail i yolladım. Karabağlar belediyesi bundan yaklaşık 3 hafta kadar önce temizlik hizmetlerinden sorumlu bir arkadaşı adresime gönderdi. Gelen yetkili; Çok haklısınız evet sokağınızda tek bir çöp bidonu dahi yokmuş dedi. Peki bugüne kadar nasıl idare ettiniz dedi. Dedimki çevredeki tüm apartmanlar gelip şuradaki (İşyerimin neredeyse tam önüne kaldırıma) yere atıyorlar dedim. Yetkilinin verdiği cevap aynen şu oldu. Evet daha önce dağıttığımız çöp bidonları geri dönüşümden imal edilen adi çöp bidonlarıydı. Belediyenin bilgisi var. Yeni Çöp bidonları alımı için 2-3 ay sonra ihale açılacak ondan sonra sizin sokağınıza da çöp bidonları koyarız sorununuz hallolur dedi. Yani İzmirin Karabağlar Belediyesinin elinde sokağımıza getirebileceği 8-10 adet çöp bidonu için Belediyenin ihaleye çıkmasını mı beklemek zorundayız. Ben böyle bir saçmalık görmedim. Yani yeni çöp bidonları gelene kadar millet çöpünü sokağa atmaya devam mı edecek ?

İnanmayan arkadaşlara Not: Adres: Poligon 123.Sokak, 124.Sokak, 125.Sokaklar... Bir tane sağlam çöp bidonu bulun dişimi kırcam !

En son agunhan tarafından Prş 07 Mar 2013, 00:08 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Ayhan
1 yıl önce - Çrş 06 Mar 2013, 23:57

Onlar şu an Nasrettin Hoca heykeli ile ilgileniyorlar, 3 ay çöp bidonsuz kalmışsınız çok mu

agunhan

1 yıl önce - Prş 07 Mar 2013, 00:21

Bir başka traji komik hikaye !

Bahsedeceğim konuda düzenlemeyi İBB trafik yapmıştır.

Bildiğiniz gibi Poligon Metro inşaatı dolayısıyla kapalı olan İnönü Caddesi (Poligon) yol düzenlemesi ile Üçkuyular yönünden gelip Hataya devam eden araçlar Poligon deresinden sonra sağa pehlivanoğlu yanından girerek H.Sıhha meydanından önce İnönü Caddesine çıkmaktadırlar. Otobüslerin de geçtiği bu yol 123/1.Sokaktır. bu yeni güzergahı 123.Sokak kesmektedir. 123.Sokağa bu yoldan giriş yoktur. Çünkü Konak istikametine Mecburi Yön Levhası Konmuştur. 123.Sokakta da üçkuyular yönüne doğru tek yön levhası vardır. Yukarıdan gelişi yasak olan bir sokakta tek yön levhası kimin için konmuştur ? Poligon 124.sokak ise sadece 1 arabanın geçebileceği kadar oldukça dar bir sokak olduğu halde çift yönlü trafik işlemektedir. Bu daha da ilginç bir durumdur. Poligon 123.Sokak ile 124.Sokağın kesiştiği noktada (Özellikle akşam mesai çıkış saatlerinde) hemen hergün araç sahipleri tarafından tartışmalar ve hatta sopalı kavgalar yaşanmaktadır. Diyeceksiniz ki bu durum ile belediyenin ne ilgisi var ? Buraya tekyön levhasını İBB trafik koymuştur. Koymasına koymuştur ama kesinlikle hiçkimseye çözüm olmamıştır.

Barış_AMD
1 yıl önce - Pts 18 Mar 2013, 23:04

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yaklaşık 7 aydır beklediği keşif artışı talebine onay gecikince, Üçyol- Üçkuyular hattı 1’inci etap metro yapım çalışmalarını yapan ÖZTAŞ firması, hattın tamamının kalıcı betonlarının dökümü ve rayların döşenmesi çalışmalarını mali sıkıntı nedeniyle durdurdu.

http://www.haberseninle.com/gundem-haberleri-4/18_mart-izmir_e_kotu_haber-haberi-130095.html?r=fb10

İ.Hakkı Erdoğan
1 yıl önce - Sal 19 Mar 2013, 18:53

Alıntı:
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yaklaşık 7 aydır beklediği keşif artışı talebine onay gecikince, Üçyol- Üçkuyular hattı 1’inci etap metro yapım çalışmalarını yapan ÖZTAŞ firması, hattın tamamının kalıcı betonlarının dökümü ve rayların döşenmesi çalışmalarını mali sıkıntı nedeniyle durdurdu.

Güya Türkiye'nin en ucuza mal edilen metrosu olacaktı. Maliyeti arta arta nerelere geldi bilen yazsın...

Haydar Bayraklı

1 yıl önce - Sal 19 Mar 2013, 19:02

"Ucuz etin tadı yavan olur" diyen atalarımızı birkez daha saygıyla anıyorum.

mert101

1 yıl önce - Sal 19 Mar 2013, 19:08

Alıntı:
Güya Türkiye'nin en ucuza mal edilen metrosu olacaktı. Maliyeti arta arta nerelere geldi bilen yazsın...

Hem de Ankarada yapılan metrolar gibi agır değil hafif metro yapılıyor ( lrt )

Bu arada Kocaoglu elini nereye atsa batırıyor. Şimdide buca şirinyerdeki proje iptal edilmis..

Buca’nın prestij projesine yargı freni!

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Buca Belediyesi arasında yapılan protokol ile startı verilen Şirinyer Projesi’ne mahkeme ‘dur’ dedi. Şirinyer’de bulunan sosyal tesislerin başka yere taşınmasını içeren plan geçersiz sayıldı.

Büyükşehir Belediyesi ile Buca Belediyesi arasında imzalanan protokol ile çalışmalarına başlanan Şirinyer Projesi’nde problem çıktı. Uzun süre mülkiyet problemlerini halledemeyen belediyeye mahkemeden şok eden karar geldi. Buca Belediyesi Bağımsız Meclis Üyesi Lokman Fazla’nın açtığı davada mahkeme planların yürütmesini durdurdu. Proje kapsamında Şirinyer’den Buca Pazaryeri’ne taşınması planlanan Kadın Aktivite Merkezi’nin yer değişikliğini öngören plan kabul görmedi. Büyükşehir ile Buca Belediyesi arasında imzalanan 64 bin metrekare alana yapılacak dev projenin dayanağı kalmadı.
Buca’da tartışma yaratan Şirinyer Projesi ile ilgili şok eden bir karar geldi. İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Buca Belediyesi arasında imzalanan protokol ile gündeme gelen 64 bin metrekare alanı kapsayan Şirinyer Parkı ve Pazaryeri’ni kapsayan dev projede planlar ile ilgili mahkeme sürecinde karar çıktı. Şehir Plancıları Odası ile birlikte konuyu yargıya taşıyan Buca Belediyesi CHP eski Meclis Üyesi Lokman Fazla’nın açtığı davada yürütmedin durdurulması kararı verildi.

İzmir 3. İdare Mahkemesi tarafından verilen kararda, şu anda Şirinyer Parkı içinde bulunan Kadın Aktivite Merkezi ve Sosyal Tesis’in Buca Çevik Bir Meydanı’nın oradaki Buca Pazaryeri’ne taşınması uygun bulunmadı. İmar Planlarında ‘park ve dinlenme alanı’ olarak görünen yerin ‘sosyal ve kültürel tesisler alanı’ olarak değiştirilmesi kabul edilmedi. Büyükşehir ile Buca Belediyesi arasında yapılan protokolü kapsayan imar planında sosyal tesislerin taşınması planlanıyordu. Bölgeye bir de metro için otobüs garajı yapılması öngörülürken pazaryerinin de düzenlenmesi düşünülüyordu. Açılan davada mahkeme birbiriyle bağlantılı iki yer için karar alınca protokolün de altı boşalmış oldu.

MECLİS KARARI İPTAL EDİLSİN
Mahkeme kararında, “Dava konusu olan ve sınırlı bir alanda işlev değişikliği getiren plan değişikliğinin, değişiklik öncesi hazırlanan plan revizyonunun tümünün mahkememizin anılan kararı ile iptal edilmiş olması karşısında dava konusu plan değişikliğinin planın bütünlüğü, sürekliliği ve dengeleri bakımından planlama ilkeleri yönünden değerlendirilmesi olanağı yoktur. Dayandığı plan iptal edilen değişiklik planı hukuksal bakımdan sakatlanmıştır. Bu bakımdan dava konusu plan değişikliğine ilişkin meclis kararının iptali gerekmektedir. Plan değişikliği sonucu uygulama işlemlerinin başlayabileceği ve uygulama işlemleri yönünden telafisi mümkün olmayan zararlar açabileceği açıktır” denildi.

ŞEHİR PLANCILARININ DAVASI GEREKÇE OLDU
Mahkeme Fazla’nın davasında, Şehir Plancıları Odası İzmir Şubesi tarafından açılan davayı da inceledi. Odanın, 1/5 bin ölçekli Buca Nazım İmar Planı Revizyonu’na açtığı davada yer alan bilirkişi raporundaki ifadeleri vurguladı. Raporda yer alan, “Şirinyer Parkı’nın bulunduğu alana ilişkin olarak dava konusu nazım imar planında önerilen fonksiyonların üst ölçekli planda belirtilen ‘kentsel yeşil alan’ kullanımına uygun olmaması, plan yapımına ait esaslara dair yönetmelik hükümlerinde belirtilen ve planlama sürecinin önemli aşamasını oluşturan araştırma ve çözümleme aşamasının yeterli ayrıntıda yapılmamış olması, jeolojik / jeoteknik ve mikro bölgeleme etütlerine dayanan analizin olmaması” gibi nedenlerle plan revizyonunun iptal edildiği vurgulandı.

“PROJEYE DEĞİL ANLAYIŞA DAVA AÇTIM”
Birbiriyle bağlantıyı iki proje için alınan meclis kararı ve imar planı değişikliklerini yargıya taşıyan Buca Belediyesi Bağımsız Meclis Üyesi Lokman Fazla, “Mahkeme çok doğru bir karar verdi. Ben projeye dava açmadım. Benim itiraz ettiğim nokta Şirinyer Parkı’ndaki sosyal tesislerin kaldırılarak yerine garaj yapılmasıdır. Ayrıca imar planı değişikliğinde yeşil alanlar azalıyor. Bunlar olmasaydı dava açmayacaktım. Anlayışı mahkemeye taşıdım ve dava açtım. Büyükşehir Belediyesi ile Buca Belediyesi arasında yapılan protokolün dayanağı olan planlar iptal edildi. Doğal olarak protokol de geçersizdir” diye konuştu.

http://www.egedesonsoz.com/haber/Buca-nin-prestij-projesine-yargi-freni/836928

Halen daha bu beceriksizleri koruyanlar varsa benim diyecek sözüm yok. Adam nereye elini atsa kurutuyor nasıl bir büyüksehir belediyesidir bu cözemedim

OrhunAlac
1 yıl önce - Sal 19 Mar 2013, 21:02

Çifte standarda bak. Yüksek Çakmur dava açarsa istemezükçü oluyor.

Belediyeye başkası açarsa belediyenin suçu oluyor.

Meclisten projeye iptal gelirse yıne belediyenin suçu oluyor.

Tutarsız tutarsız mesajlar.

Bakanlıklar hükümet İzmir'de çok başarılı da el attığı her yeri yeşertti. 35 proje!

Hükümet mi daha büyük palavracı belediye mi yoksa ikisinin de çığırtkanları mı hiç belli değil.

Bakalım şu İstanbul İZmir otoyolu kaç sene sürecek.

Ayhan
1 yıl önce - Prş 28 Mar 2013, 17:04

Kentteki fırınların yüksek fiyattan ürettiği ekmeğin önlemini günde 100 bin ekmek kapasiteli fırın kurarak alan İzmir Büyükşehir Belediyesi, su fiyatları için radikal bir karar aldı. Belediye, İZSU Genel Müdürlüğü bünyesinde su fabrikası kurarak halka ucuz su satacak.

Üç yıl önce yaptığı başvurunun süresinin dolması üzerine yeniden süre isteyen belediyeye valilik bir yıl uzatma verdi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Bornova Homeros Vadisi’ndeki su kaynaklarının olduğu bölgeye kurmayı planladığı şişeleme tesisi ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Belediye şirketi Grand Plaza bünyesinde Çiğli’de Kent Ekmek Fabrikası’nı kurarak günde 70-100 bin arasında ekmek çıkartan İzmir Büyükşehir Belediyesi, şimdi de su işindeki çalışmalara ağırlık verdi. Uzmanların ‘bu yaz çok sıcak geçecek’ uyarısının ardından hem kentin içme suyunu sağlayan barajlarında önlem alan belediye bir yandan fiyatları artması beklenen damacana ve şişe su piyasasına müdahale etmeyi planlıyor. Bir damacana suyun bazı firmalar tarafından 8 TL’ye satılmasının ardından su fiyatlarındaki artışı öngören belediye fabrikada ürettiği suyu ucuz şekilde halka sunacak.

http://www.egedesonsoz.com/haber/Valilik-sureyi-verdi-Buyuksehir-Izmir-e-su-dagitacak/837574

Umut H
1 yıl önce - Çrş 03 Nis 2013, 01:39

Geçen sene Uzundere'deki eski Kadifekalelilere sosyal tesis ve çok amaçlı salon sözü verilmişti.

Belediyenin sitesindeki ilana göre, 17 Nisan'da ihaleye çıkılıyormuş.

c) İşe başlama tarihi : Sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 10 gün içinde
yer teslimi yapılarak işe başlanacaktır.
ç) İşin süresi: Yer tesliminden itibaren 180 (Yüz seksen) takvim günüdür.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> İZMİR - Haberler ve Sohbet