Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 742
adv0660
1 ay önce - Cmt 21 Ksm 2020, 08:03

3. Bölge 1. Etapta oturan var mı, nasıl son durumlar

adv0660
1 ay önce - Cum 27 Ksm 2020, 16:30

gaz verilmeye başlandı 3.bölge 1. etaba

Selma karahan
4 hafta önce - Pts 21 Arl 2020, 17:10

Arkadaşlar tokiden ev alacağım hangi bolgeden ya da hangi tokiden almam gerek saraycikda olabilir gulseren tokide olabilir oturanlardan bani yonlendirebilecek varsa fikirlerini söylerse memnun olurum.Şuradan alma da diyebilirsiniz

turgutkuzan

4 hafta önce - Sal 22 Arl 2020, 11:46

Alıntı:
Arkadaşlar tokiden ev alacağım hangi bolgeden ya da hangi tokiden almam gerek saraycikda olabilir gulseren tokide olabilir oturanlardan bani yonlendirebilecek varsa fikirlerini söylerse memnun olurum.Şuradan alma da diyebilirsiniz

Allah (c.c.) rahmeti, selamı ve bereketi üzerimize olsun.

Saraycık TOKİ'de satılık konutu olan biri sıfatıyla objektif değerlendirme yapmam mümkün olmaz.
Bununla birlikte 2 hususta uyarmayı tercih edeceğim.

1) Saraycık TOKİ'de 2. ve 3. bölgeler yeni teslim edildi. Teslim alınan, borcu olan konutların üzerinden 1 yıl geçmeden BANKA DEVRİ yapılması mümkün değildir.
NOTER DEVRİ denilen HİLELİ yöntemin HUKUKİ geçerliliği yoktur.
Borcu olmayan konutlar için tapu başvurusu yapılmış olabilir ama işlemlerin sonuçlanması en ay 3 ay sürmektedir. Bu nedenle borçsuz konut alacaksanız tapudan devir yapıp yapılmadığına dikkat etmelisiniz.

2) sahibinden.com gibi emlak sitelerinde yayınlanan ilanlarda EKSİK / YANILTICI bilgiler mevcuttur. Konutumun satış fiyatını belirlemek için ilanları incelerken EKSİK / YANILTICI bilgileri not ettiğim bir döküman hazırlamıştım.
E-posta adresi iletebilirseniz bu dokümanı gönderebilirim.

Bir konutun fiyatını etkileyen çok sayıda etken mevcuttur. Bu etkenlerden hangilerinin sizin için uygun olduğu ÖNCELİĞİNİZ olmalıdır.
Konutun fiyatını 2.planda tutmalısınız.
İlanda ucuz olarak görülen konutlar, büyük ihtimalle bazı olumsuz etkenler sebebiyle düşük fiyattan satışa sunulmuştur.

Sincan Saraycık TOKİ'de şu ana kadar 5.700 konut teslim edildi.
50.000 ve 100.000 konutluk projeler çerçevesinde Saraycık bölgesine 4.000'den fazla konut yapılacağı ilan edildi.
Bu konutlardan bir kısmının yapımına başlandı. Bir kısmının ihalesi yapıldı.
Saraycık bölgesine toplamda 100.000 konut yapılması planlandı.
100.000 konutun 20.000 kadarı TOKİ tarafından yapılacak.

Bu kadar konut olan bir bölgenin gelişimi de ister istemez hızlı olacaktır.
Diğer TOKİ konut projelerini bu bilgiler çerçevesinde değerlendirebilirisiniz.

Selma karahan
3 hafta önce - Çrş 23 Arl 2020, 10:02

Turgut bey Allah razi olsun birsey daha öğrendim.O zaman yeni ihaleleri de takip edebilirim.Mantikli olani da galiba yeni ihaleler.insallah toki duyuruyu kisa zamanda yapar.Yeni biten ihalelere baktim 16daire var hepsi zemin yada bodrum

faniseyler
3 hafta önce - Çrş 23 Arl 2020, 11:59
Yollarımızdaki döner kavşak, rögar ve su ızgaraları hakkında

Yollarımız yeni yapıldı yollarımızda olan bozukluk ve bir çok sorun çözüldü. Ama beraberinde bazı sıkıntıları da beraberinde getirdi.
İlk sorun yollardaki bubi tuzağı gibi olan rögar ve ızgaralar var. çoğu düzeltildi ama hala var ve gözükmüyorlar.
Hem işe hem eve gelirken herkes gibi bende ters yola giriyorum. Bu tehlikeli bir hal almaya başladı. Oysa ki bir iki döner kavşak yapılıp siteye girişler rahatlatılabilir ve trafik güvenli hale getirilir. Mesela çarşı önlerinde bir kavşak kesinlikle yapılması lazım.
ilgili makamlara belki site yönetimi olarak başvuru olursa daha etkili ve çabuk sonuç olabilir. Bireysel olarak cimere de yazacağım. Sizlerden ricam sizde yazın.

turgutkuzan

3 hafta önce - Prş 24 Arl 2020, 11:36

Alıntı:
Turgut bey Allah razi olsun birsey daha öğrendim.O zaman yeni ihaleleri de takip edebilirim.Mantikli olani da galiba yeni ihaleler.insallah toki duyuruyu kisa zamanda yapar.Yeni biten ihalelere baktim 16daire var hepsi zemin yada bodrum

Allah (c.c.) rahmeti, selamı ve bereketi üzerimize olsun.

TOKİ'nin açık satışlarında ara katlar nadiren olur.
Genellikle etap konutları İLK DEFA açık satışa çıkıyorsa ara katlar oluyor.
Saraycık TOKİ'de bitmiş olan tüm konutlar daha önce açık satışa çıkarılmış konutlardır.
TOKİ'de bitmiş ara kat konutu hak sahiplerinden banka devri olarak alabilirsinz.

Satın almak için aceleniz yoksa Ankara genelindeki konut projelerini http://saraykent.org/index.php?url=kategori&id=10 linkinden takip edebilirsiniz.
Linkte proje bitiş tarihleri TAHMİNİ bilgileri mevcuttur.

45 Ahmet
5 gün önce - Prş 14 Oca 2021, 20:28
Kira yardımının 3 senedir artırılmaması

Saraycıktaki evimizi kentsel dönüşüme verince anlaşmada 55bin tl borçlandık ve evin kuzey güney doğu batı vs gibi cephesine göre en az 5 en fazla 10bin tl artar yani en fazla 65 olur dediler ama bize kuzey doğu çıktı 74 binlira civarı sözleşme imzaladık bu neye veya nasıl bir hesaba göre yapılmış mantığı nedir ve ayrıca kira yardımı 3 senedir 500 tl aldık heryerde kira yardımı altı ayda zamlanırken 3 senenin sonunda da 500 tl kira yarsımı yapıldı neden bizim kira yardımı hiç artmadı bu nasıl bir işti çözemedim anlayan bilen yazarsa sevinirim

sayfa 742
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet