Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 737
mtekin17
3 hafta önce - Pts 28 Eyl 2020, 11:32
2. bölge 1. etap

Hayırlı olsun teslim alanlara, su sorunu çözüldü mü. Haftasonu uğradım daha çevre düzenlemesi yol yapımı vb. Eksik var gibi duruyor. Asansörler kapalıydı teslim edilince açılıyor mu

Bugraaaaa
3 hafta önce - Prş 01 Ekm 2020, 10:05
2.BÖLGE 2.ETAP

zegerezen
2 hafta önce - Cmt 03 Ekm 2020, 15:41
2. bölge 1. etap

2. bölge 1. etap‘taki sorunlar aynen devam ediyor.
Doğalgaz yok.
Su aboneliği alınamıyor. İnşaat şirketi şantiye suyu veriyor evlere.
Asansörler yok.
Çöp konteynırı yok. Kapıcı ve çevre düzenlemesi bakan yok.

qwe qwe
2 hafta önce - Cmt 03 Ekm 2020, 19:28

2. Bölge 2. Etapda su doğalgaz sorunu varmı

mtekin17
2 hafta önce - Pts 05 Ekm 2020, 23:36
2. Bölge 1. Etap

Haftasonu uğradım, evlere taşınma oranı çok azdı. Çoğu apartmanda 5-10 arası kişi taşınmıştı.
Öğrendiğim kadarıyla doğalgaz daha bağlanamıyor, su şantiyeden talep edilince bağlıyorlar elektrikte bir sıkıntı yokmuş.
Doğalgaz ve su ne zaman çözülecek bilgisi olan var mı? Ben de çok kararsız kaldım, daha fazla kira ödemek istemiyorum. Önümüz kış taşınan kişiler nasıl ocak, ısınma ve sıcak su çözmeyi düşünüyor.

Çözüm için Cimer faydalı olur mu?

saraycık
2 hafta önce - Prş 08 Ekm 2020, 09:56
firma gerekli personeli vermiyor.

gördüklerimi sizinle paylaşayım. öncelikle mahir bey ve idaresindeki herkes elinden geleni yapıyor. gerçekten koşturup duruyorlar. bırakıp kaçan firmanın işleride mahir beyin sorumluluğuna verildi. kapılar için ayrı bir ekip, dolaplar için ayrı bir ekip, lavabo ve fayanslar için ayrı bir ekip, su için ayrı bir ekip, elektrik için ayrı bir ekip ve boya badana işleri için ayrı bir ekip durmadan çalışıyor.. durmuyorlar çünkü üç haftadır ordayım, ve koşturduklarını görüyorum. şimdi birde asansör ekibi geldi. asansörleri çalıştırmaya başladılar.

ancak....

çok net bir eksikliği gözlemledim. bütün ekiplerde ya bir kişi var yada iki kişi var. ve hepsi ikinci bölgenin asansörsüz daireleri arasında, taa 8. kata kadar çıkıp iniyorlar. çocukların hem canları çıkıyor hemde o kadar katı çıktıktan sonra adamların çalışacak gücü kuvveti kalmıyor. o kadar az kişinin adeta bir mahalle gibi olan ikinci bölgeye yetişmesi çok zor. gecikmelerin çoğu personel eksikliğinden kaynaklanıyor. firmanın acilen eleman alması gerekiyor. her iş gurubunda en az üç grup olması gerekiyor. örneğin prizim arızalı ve çalışmıyordu. kağıda yazdık.. sadece bir kişi gönderdiler. ve o da çok acele ediyordu, sebebini sorduğumda diğer blok ve etaplara da yetişmem gerektiğini söyledi. anladım ki elektrikçi olarak sadece o varmış..

ASANSÖRLER: mahir bey(şantiye şefi) iyi bir insan. herkese yardımda elinden geleni yapıyor. ama onunda yapamayacağı şeyler var. asansörlerin sigortalarını değiştirdiklerini söyledi. sebep de düşük ağırlığa göre yapılan sigortalar, asansöre kapasitesi kadar binildiği vakit, asansörlerin sigortasının attığını ve çalışmadığını bana söyledi.

yani müteahhit firma malzemeden kırpmış. şimdi çalışmama ihtimaline karşı asansörlerin hepsinin sigortalarını değiştiriyorlar. böylece düzeleceklerini umut ediyorlar. inşallah düzelir. evi taşımak için asansör bekliyorum.

ayrıca akmayan sular için mahir bey tankerlerle su getiriyor.

etrafta bolca atık banyo teknesi görüyorum. lütfen onları atmayın. letgo uygulamasında tekini 10 liraya alanlar var.

belediye çöp konteynırı ve kutularını hala tam olarak koymadı. çöpler zamanında kaldırılmıyor.

doğalgaz, internet, çalışmaları devam ediyor.

zegerezen
1 hafta önce - Cum 09 Ekm 2020, 20:26
2. Bölge 1.etap

Ben mecbur kaldığım için 4 Ekim’de taşındım.

Çöp konteyneri bugün koyulmuş.
Su yok.(Şantiye suyu veriliyor)
Elektrik var. (Çok şükür)
Doğalgaz yok
İnternet yok (1 hafta önce bağlattım ama çözemediler)
Asansör yok (ekipler çalışıyordu bugün)
Asansör olmadığı için damacana su bile getirmiyorlar.

Cimer’e yazdım ilgili birime sevkedildi yazıyor sadece. Başka nereye nasıl şikayet edebiliriz???

qwe qwe
1 hafta önce - Cmt 10 Ekm 2020, 16:20

2.2 ye taşınan varmi

mtekin17
1 hafta önce - Prş 15 Ekm 2020, 09:46
2. bölge 1. etap

Dün siteye uğradım. Bazı blokların dogalgazi bağlanmışti. Su meselesi hala çözülmüş değil
Asansörleri açmışlar bizim apartmanda birisi çalışıyordu diğeri bozuktu
Dun aksam fark ettim evdeki balkona çıkılan büyük kapilar montajı iyi yapılmamış onlarida firmaya ileteceğim kapalı iken balkondan bakınca fark ettim

Bazi bloklarda tasinma baya bir artmış
Su sorunu çözülmez ise firma daha ne kadar taşıma suyu ile destek olabiliecek

saraycık
1 hafta önce - Prş 15 Ekm 2020, 10:25
TOKİNİN İNDİRİM KAMPANYASI

arkadaşlar toki indirim kampanyası düzenlemiş. tokinin sitesinde 21 Ekim – 19 Kasım 2020 tarihleri arasında başvurularını yapabilecekler denmiş. ben, biz ve sizler bu indirim kampanyasından faydalana bilirmiyiz.?? ben şartları okudum.. 16 aydır ödeme yapıyorum..hiç borcum da yok..

yazıda Kampanyadan, satışları 2019 yılı haziran ayının sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksitleri en geç 2019 yılı haziran ayı sonu itibarıyla başlamış olan konut ve iş yerleri alıcıları yararlanabilecek. Taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan projeler indirim kampanyasından yararlanamayacak deniyor...

ben ise geçen sene mayıs ayından beri ödüyorum..ben mi yanlış anladım, yoksa bende indirimden yararlanan kesime giriyormuyum.??

konu hakkında bilgisi olan lütfen bildiklerini yazsın.. teşekkürler..

http://www.toki.gov.tr/haber/tokinin-ikinci-indir ...e-basliyor

sayfa 737
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet