Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 728
mtekin17
1 ay önce - Çrş 24 Hzr 2020, 21:14

Merhaba Turgut Bey yazılarınızı bilgi verdiği için takip ediyorum. Teşekkür ederim Allah razı olsun. Kalan etaplar için yaptığınız son değerlendirmede bu yıl çoğu verileceğini yazmışsınız. Alt yapı çalışmasının durumu nedir teslimatlari etkilemeyecek mi

saraycık
1 ay önce - Prş 25 Hzr 2020, 00:29
baskı yapalım, yapın, yazın..

beyler işlerin geciktiğini herkes biliyor. altyapı çalışmaları çoktan bitmesi gerekiyordu. hala şuanda bile toprak yolların düzleştirilmediği alanlar var ve asfalt dökülmediğini görüyoruz..dokuz aydır bir asfalt dökemediler.. böyle giderse eylüle yetişmeyebilir. çoluk çocuk okul okuyor. eylülde anahtar teslim edilmezse benim cayma ihtimalim çok yüksek. çünkü taşınacağım ve çocukları ordaki okula kayıt yaptıracağım ve evin formaliteleriyle uğraşacağım. bütün bu işler bir aya sıkıştırılmaya gelmez.

GEÇEN AY CİMERE ŞİKAYET BAŞLIĞI ALTINDA YAZDIM.

BU AYDA AYNI ŞİKAYETİ DOKUZ AYDIR ÇAMURLU VE TOZLU YOLLARDA GİDİP GELİYORUZ DİYE YAZACAĞIM. LÜTFEN HERKES YAZSIN.. HERKES TANIDIKLARINI DEVREYE SOKSUN. YERİMİZDE OTURUP NE ZAMAN BİTECEK BU EVLER DEMEKLE; EVLER BİTMİYOR..

herkes bişeyler yapsın.. işi ciddiye alalım ve tokiye baskı kuralım..

vesselam..

turgutkuzan

1 ay önce - Prş 25 Hzr 2020, 12:00

Alıntı:
Merhaba saraycik tokiden daire satin almayi dusunuyorum oturan varmıdır
icimizde semt olarak nasil oturanlar nasil balgattan tasinmayi dusunuyorum
saraycik tokiden daire almaya karar verdiğim zaman bagzi akrabalarim orda hep cingenler var her sey satiliyor orada ne isin var diyor bilgilendirirseniz sevinirim

Allah (c.c.) rahmeti, selamı ve bereketi üzerimize olsun.

Saraycık'taki mevcut TOKİ konutları "Kentsel dönüşüm" çalışmaları çerçevesinde yapılmıştır.
Kentsel dönüşüm yapılan bölgeler çoğunlukla SOSYOLOJİK AÇIDAN problem olan bölgelerdir.

İnşaatların başlamasıyla birlikte bölgede yaşayanlar ülkenin muhtelif bölgelerine dağılmak zorunda kalmışlardır.
Konutların teslimiyle birlikte az bir kısmı, teslim aldıkları konutlara taşınmaktadır.

İkamet edenlerin büyük kısmı Ankara'nın muhtelif semtlerinden gelen kişilerdir.

Bölgenin gelişimi PLANLIDIR. Etaplar arasında 30 ve 40 metre genişliğinde cadde ve bulvarlar vardır.

Genel alt yapı çalışmaları tamamlanmadığı için 2. ve 3. bölgelerdeki 2.934 konut halen teslim edilmemiştir.

Yerleşimin tamamlanmamış olması nedeniyle bölgeye kamu hizmetleri asgari seviyededir.

Saraycık konutları, Etimesgut'taki yeni MİT yerleşkesi çalışanlarının, Zırhlı birlikler çalışanlarının, Batı Adliyesi çalışanlarının, Ankara Üniversitesi Sağlıkta Mükemmeliyet Merkezi çalışanlarının konut ihtiyacını karşılayacak özelliktedir.
Sincan Temelli Bölgesinde yapılması planlanan Organize Sanayi Bölgesi faaliyete geçtiğinde burada çalışnaların konut ihtyaçları da Saraycık bölgesinden karşılanacaktır.
Temelli-Yenikent Çevre Yolunun 2019 yılında tamamlanmış olması gerekiyordu.
Bu yol Eskişehir yolunu İstanbul yoluna bağlayacak çevre yoludur.
Kademeli olarak ulaşıma açılan yol tamamlandığında Saraycık bölgesinin ulaşım problemi önemli ölçüde çözülmüş olacaktır.

50.000 konut projesi çevresinde bölgeye 2.401 konut inşa edilecek. (2 etabın ihale tarihleri açıklandı.)
100.000 konut projesi çerçevesinde bölgeye 2.300 konut inşa edilecek. (Hak sahibi belirleme kurası çekildi)

Saraycık TOKİ projesinin en önemli özelliği hak sahiplerinin sosyal medyada çok iyi örgütlenmiş olmasıdır.
Bölge bazında, etap bazında ayrı ayrı facebook, whatsapp, instagram vs. grupları mevcuttur.

Bölgenin problemleri ile ilgilenmek ve gelişimine katkı sağlamak için Saraykent Sosyal Yardımlaşma Derneği kurulmuş olup, Temmuz veya Ağustos ayında genel kurul toplantısı yapılarak üye kayıtlarına başlanacaktır.
Derneğin web sitesi hazırlanmış olup, eksiklikleri giderildikten sonra Temmuz ayı içinde kullanıma açılması planlanmaktadır.

Umarım verdiğim bilgiler karar vermenize yardımcı olur.

turgutkuzan

1 ay önce - Prş 25 Hzr 2020, 12:06

Alıntı:
Merhaba Turgut Bey yazılarınızı bilgi verdiği için takip ediyorum. Teşekkür ederim Allah razı olsun. Kalan etaplar için yaptığınız son değerlendirmede bu yıl çoğu verileceğini yazmışsınız. Alt yapı çalışmasının durumu nedir teslimatlari etkilemeyecek mi

Maalesef genel alt yapı çalışmaları durma noktasına geldi.
Problemin TOKİ'nin ödeme yapmamasından kaynaklandığını tahmin ediyrum.
TOKİ ödeme yaptığı zaman, TOKİ web sitesinde inşaat ilerleme seviyesi bilgileri güncelleniyor.
TOKİ web sitesinde genel alt yapı inşaat işinin ilerleme seviyesi 0 olarak görülüyor.

İnşaAllah yakın zamanda Saraykent Sosyal Yardımlaşma Derneğinin web sitesini faaliyete geçireceğiz gelişmeleri oradan da takip edebilirsiniz.

Ibrahim84
1 ay önce - Prş 25 Hzr 2020, 12:07

Vay Turgut Bey. Sizi egitmhanede takip ediyordum.

turgutkuzan

1 ay önce - Prş 25 Hzr 2020, 18:49

Alıntı:
Vay Turgut Bey. Sizi egitmhanede takip ediyordum.

Dünya küçük

saraycık
1 ay önce - Pzr 28 Hzr 2020, 12:00
çöüm..

beyler bu iş televoleli magazin programlarına benzemeye başladı. kimsenin bişey yaptığı yok.

derneği bile koltuk ve aidat peşinde..

lütfen cimere yazı yazın.. seçimlere kadar uzatma ihtimalleri bile var. şimdi toplu halde cumhurbaşkanlığının dikkatini çekebilirsek, belki birileri beştepeden tokiyi uyarabilir..

lürfen zahmet edip cimere yazalım..

qwe qwe
1 ay önce - Pts 29 Hzr 2020, 17:59

Ben yazdım cimere sizde yazın

saraycık
1 ay önce - Sal 30 Hzr 2020, 19:27
bende yazdım

beyler bende bugün yazdım.. hemde zehir zemberek cümlelerle yazdım. lütfen sizlerde yazın. ortalığı aya kaldıralım.. yoksa daha çok bekleriz.. zaten elimizden başka bişeyde gelmiyor.. çok yazarsak iletişim başkanlığı işi ciddiye alıyor.

qwe qwe
1 ay önce - Cmt 04 Tem 2020, 21:14

Sayın İlgili

Söz konusu başvurunuz ilgisi nedeniyle İdaremiz 2 Nolu Uygulama Dairesi Başkanlığımıza iletilmiş olup; gelen cevap aşağıda yer almaktadır.
Bu bölgedeki Genel Altyapı işleri henüz devam etmekte olup, Genel Altyapı işleri tamamlandıktan sonra teslimlere başlanacak olup, hak sahiplerine teslim ile ilgili bilgilendirme yapılacaktır.
Bilgilerinize Sunulur.

Başvurunuz ile ilgili tüm işlemleri CİMER’in internet adresinden takip edebilirsiniz

sayfa 728
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet