Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 726
gurbetci33
2 ay önce - Pzr 03 May 2020, 15:03

Peki Saraycik icin Toki subeleri mi ne vardi, bunlarin telefon hatlari vardi tabi cevap veren pek yokru zamaninda, veya belediyeye ait Toki ile ilgili direk nerden bilgi alabilirim, bir numara var mi ulasabilecegim?

qwe qwe
1 ay önce - Çrş 13 May 2020, 23:13

3.bölge 1.etap ne zaman teslim bilen varmı

turgutkuzan

1 ay önce - Prş 14 May 2020, 14:16

Alıntı:
3.bölge 1.etap ne zaman teslim bilen varmı

Allah (c.c.) rahmeti, selamı ve bereketi üzerimize olsun.

https://www.toki.gov.tr/illere-gore-projeler/11570
linkinde detay bilgiler yer alan
Ankara İli Sincan İlçesi Saraycık Mahallesi Gecekondu Önleme Bölgesi Kentsel Dönüşüm Ve Gelişim Alanı Genel Altyapı Yapım İkmal İnşaatı İşinin yapımı Mayıs ayının ilk haftasında başladı.
İşin süresi 300 gündür.
Herhangi bir sebeple gecikme olmazsa, işin 2021 yılı Şubat ayı sonunda tamamlanarak teslim edilmesi gerekiyor.
NORMAL ŞARTLARDA konut teslimleri bu işin TAMAMLANMASINDAN sonra yapılması gerekir.

Bununla birlikte kısmı tamamlamalar yapılarak etapların sırayla teslim edileceğini UMUT ediyoruz.
3. bölge 1. etap konut teslimlerinin en erken Aralık 2020 tarihinde başlayabileceğini ÖNGÖRÜYORUM.

Öngörülerimin gerçekçi bulunmaması nedeniyle facebook grubumda, paylaştığım açıklamaları buraya da eklemeyi uygun görüyorum.

turgutkuzan

1 ay önce - Prş 14 May 2020, 14:19

Not : Facebook grubumda yaptığım açıklama

Grupdaşlarım ev sahibi olacak olmanın heyecanı ile mantıklı olamıyorlar ve objektif düşünemiyorlar.
GERÇEKLERİ görebilmeleri için bazı hesaplamalar paylaşmayı uygun görüyorum.

Konut teslimatları her gün bir blok olmak üzere yapılmaktadır.
Virüs salgını nedeniyle muhtemelen yeni uygulama yapılacak ve bankada sıra beklemek suretiyle konut teslim almak mümkün olmayacaktır.
Hak sahiplerine hangi gün saat kaçta gelerek konutlarını alabilecekleri bildirilecektir.
Konutları belirtilen tarihten önce teslim almak muhtemelen mümkün olmayacaktır.

2. Bölge 1. etap 30 Blok
2. Bölge 2. etap 27 Blok
3. Bölge 1. etap 16 Blok
3. Bölge 2. etap 15 Blok
olmak üzere teslim edilmesi gereken toplam 88 blok var.

(Aralık ayı 22 iş günü, Kasım ayı 21 iş günü, Ekim ayı 22 iş günü, Eylül ayı 21 iş günü)
Bankanın konut teslimlerini yıl sonuna kadar tamamlayabilmesi için 27 Ağustos 2020 tarihinden itibaren HER İŞ GÜNÜ konut teslim etmesi gerekir.
Farklı bir şekilde söyleyecek olursak, en geç 25 Ağustos 2020 tarihinde 2. bölge 1. etap konu teslim programının ilan edilmesi gerekiyor.
13.5.2020 tarihi itibariyle 25 Ağustos 2020 tarihine 104 TAKVİM GÜNÜ var.
Ramazan ve Kurban Bayramı tatillerinde ve haftada 1 gün inşaat firmaları çalışmazlar.
Yaklaşık 90 TAKVİM GÜNÜNDE 2. bölge 1. etap konutların teslim edilmesinin önünde hiç bir engel kalmaması gerekir.

Çoğu grupdaşım 1 hafta bilemedin10 gün içinde 2. bölge 1. etabın çevresinin asfaltlanabileceğini sanıyor.
2. bölge 1. etap çevresinde YOL ÇALIŞMALARI BAŞLADIĞI tarihten itibaren 60 TAKVİM GÜNÜNDEN önce 2. bölge 1. etap çevresinin asfalt işlemi bitmeyeceğini TECRÜBELERİME dayanarak söyleyebilirim.
Asfalt işlemi tamamlandıktan sonra 1 hafta kadar da yolun teslim alınması ile ilgili bürokratik işlemler sürmektedir.

2. ve 3. bölge kanalizasyon ve su bağlantıları için malzemeler yeni geldi, henüz döşenme işlemi başlamadı.
20 gün içinde kanalizasyon ve su bağlantıları yapılırsa, Ramazan Bayramı sonrasında 2. bölge 1. etap çevresinde YOL ÇALIŞMALARI başlayabilir.
BİR MUCİZE OLACAĞINI ve 31 Temmuz 2020 tarihinde başlayacak Kurban Bayramı sonrasında 2. Bölge 1. etap konutların teslim programının ilan edileceğini UMUT ediyorum.
(Mucize: Zayıf bir ihtimal olsa da 2. bölge 1. etabın SADECE Şirinevler caddesi tarafının asfaltlanarak (tek giriş-çıkış açılarak) konut teslimlerinin yapılmaya başlanması, konut teslim sürecinde diğer tarafların asfaltlanmasıdır.)

Daha fazla moralleri bozmamak için TECRÜBELERE dayalı başka GERÇEKLERİ şimdilik açıklamamayı tercih ediyorum.

turgutkuzan

1 ay önce - Prş 14 May 2020, 14:29

Alıntı:
Peki Saraycik icin Toki subeleri mi ne vardi, bunlarin telefon hatlari vardi tabi cevap veren pek yokru zamaninda, veya belediyeye ait Toki ile ilgili direk nerden bilgi alabilirim, bir numara var mi ulasabilecegim?

Saraycık TOKİ şubesi diye bir şube yok. Teslim edilen etapların yönetimi TOKİ tarafından Emlak Yönetim firmasına verilmiştir. Emlak yönetim firmasının görevlendirdiği etap yöneticileri etap içerisinde görev yapmaktadır. Site yönetimlerinin temel olarak yaptığı iş aidat ve merkezi ısıtma sistemi ücretlerini toplamaktır Başka bir konuda bilgi almanız mümkün olmaz. Sincan ve Ankara Büyükşehir belediyesi henüz konutların teslim edilmediği kanaatindedir. Bu nedenle bölgeyle ilgili hiç bir sorunuza cevap veremezler. Saraycık TOKİ projesi ile TOKİ Ankara 2. bölge birimi ilgilenmektedir. Bu birime ulaşabilen şanslı kişiler varmış. Biz henüz bu birime ulaşamadık. Eğer bilgi alabilecek birin ulaşabilirseniz bizi de bilgilendirirseniz memnun olurum.

turgutkuzan

1 ay önce - Prş 14 May 2020, 14:33

T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı
Adres: Üniversiteler, Bilkent Kavşağı Bilkent Plaza No:13 D:B1 Blok, 06800 Bilkent - Çankaya/Çankaya/Ankara
Telefon: (0312) 565 20 00

saraycık
1 ay önce - Cum 15 May 2020, 00:03
Çözüm cimerde

reis bu işe el atarsa işler hızlanır.

bu yüzden 2. bölge içinde oturan bütün sakinleri CİMERE

yazmaya davet ediyorum. ben yazdım. hemde şikayet başlığı altında dilekçe verdim.

lütfen sizlerde yazın ki, işler biraz hızlansın. yoksa koronaydı, oruçtu derken 2021 de bile

o evleri zor alırız... benden söylemesi.

Espyon JR
1 ay önce - Çrş 27 May 2020, 16:28
Toki saraycik 3.bolge 1 etap

Toki iletişim numarasını arayarak 3.bolge 1
Etap teslim tarihini sordum. Projenin %94 aşamasında olduğunu, şuan resmi yazışmaların ve izinlerin alındığını söylediler. Dün tokiye gittim yolları duzlestirme çalışmaları yürütüyorlar. Binalardaki tüm daireler kilitliydi. Yeni haberler alırsam yazacağım

emrhdrmz
1 ay önce - Çrş 27 May 2020, 23:39

Merhaba 3.Bölge 1 etap ve 2.bölge 2.etabın ana yola bağlanacağı yolun yaklaşık 2 haftadır alt yapı çalışması devam ediyor.Sokağa çıkma yasağı olan günlerde de çalışmaya devam edildi.Önce nispeten ince taşları döşediler.Bu günlerde de onun yaklaşık 3 katı büyüklüğündekiler döşeniyor.

İnşallah asfalt çalışmasını da en erken zamanda atarlar.Yeni çalışmalar yazmaya çalışacağım.
Hayırlı geceler olsun inşallah

qwe qwe
1 ay önce - Prş 28 May 2020, 18:03

3. Bölge 1. Etapta varmı teslimle ilgili bişey Bir çalışma fotoğraf varmı son hali

sayfa 726
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet