Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 725
Deniz50
2 ay önce - Pts 13 Nis 2020, 12:34

25 ARALİKTA YAPİLAN ALTYAPİ İHALESİ NE OLDU, KİM ALDİ İHALEYİ , NİYE HALA BASLAMADİ CALİSMALAR? BİLGİSİ OLAN VARMİ..? TURGUT HOCAM YOKMU BİLGİNİZ?

turgutkuzan

2 ay önce - Pts 13 Nis 2020, 18:22

Alıntı:
25 ARALİKTA YAPİLAN ALTYAPİ İHALESİ NE OLDU, KİM ALDİ İHALEYİ , NİYE HALA BASLAMADİ CALİSMALAR? BİLGİSİ OLAN VARMİ..? TURGUT HOCAM YOKMU BİLGİNİZ?

Allah (c.c.) rahmeti, selamı ve bereketi üzerimize olsun.

Alt yapı ihalesi ile ilgili olarak hiç bir yerden bilgi alamıyoruz.
Çalışmalar başlamadı ve yakın zamanda başlamasına ihtimal vermiyorum.
Haziran ayından önce çalışmalar başlamazsa, işin süresi göz önüne alındığında konutların teslimi bu yıl içinde mümkün olmaz.
2. ve 3. bölgelerden konut sahibi olanların bu yönde bir gelişmeye hazırlıklı olması uygun olur.

saraycık
2 ay önce - Pts 13 Nis 2020, 20:44
saraycık kazan ben kepçe

Alt yapı ihalesi ile ilgili olarak hiç bir yerden bilgi alamıyoruz.
Çalışmalar başlamadı ve yakın zamanda başlamasına ihtimal vermiyorum.
Haziran ayından önce çalışmalar başlamazsa, işin süresi göz önüne alındığında konutların teslimi bu yıl içinde mümkün olmaz.
2. ve 3. bölgelerden konut sahibi olanların bu yönde bir gelişmeye hazırlıklı olması uygun olur.

sizden güzel haberler bekliyoruz.

AYRICA: İKİNCİ BÖLGEDE OTURAN ARKADAŞLAR LÜTFEN CİMER ÜZERİNDEN HER HAFTA İKİ DEFA TOKİYE YAZI YAZALIM.. ONLARI ZORLAYALIM..

BİLİYORUM, ORTAM VE ŞARTLAR ÇOK KÖTÜ. ama böyle giderse bizler evleri 2021 de dahi alamayabiliriz. bu yüzden herkes elinden gelen bütün yolları SEFERBER ETSİN.. BÜTÜN İMKANLARI ZORLAYALIM..

Angara 06
2 ay önce - Çrş 15 Nis 2020, 21:47

Selamun Aleyküm Arkadaşlar;
İhaleyi kazanan firmanın teklifi Tokinin maliyet hesabının çok altında olmasından dolayı , nasıl yapacağına dair firmadan savunma istendiğini duydum. Bu sürede nisan ayının sonunda doluyormuş. Firma savunma vermezse veya savunması kabul görmezse diğer firma işi alacak ve işe başlayacak deniyor. Saygılarımla

gurbetci33
2 ay önce - Prş 16 Nis 2020, 13:23

Peki 1.bolgedeki durumlar nasil, yurt disindan nasil takip edebilirim, belediyede bilgi almak zor, verilen bilgide eksik veya guncel degil.

sarayy
2 ay önce - Pzr 19 Nis 2020, 17:48

1. bölge teslim edildi biliyorsunuzdur. Facebook gruplarında bilgi paylaşımları yapılıyor onları takip edebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse:

1-) https://www.facebook.com/groups/129009997816767/

2-) https://www.facebook.com/pg/sarayciktokikonutlari/posts/

3-) https://www.facebook.com/groups/1314058306638668/?fref=nf

gurbetci33
2 ay önce - Çrş 29 Nis 2020, 13:17

Tesekkurler, 1.bolge 3. etaptan daire var ve diger bolgelerden var ama bana bir bilgi gelmedi,
gecen sene sorduk, bu sene haziran/agustos sonu gibi teslimlerden bahsediliyordu.

gec teslim alsak sorun olur mu?

EK olarak:

bilgi talep ettigimde bana bunu yazdilar

şu aşamada daireler için Halk Bankası Sincan şubesinde sözleşme imzalamanız gerekmektedir. bu işlem 30 hazirana kadar devam etmektedir. Sözleşme imzamayı müteakip tapusu çıkan konutların tapusunu alıp ilgili tapu müdürülüğünde devir işlemi yapılabilir. Tapusu olmayan konutların ise devir işlemi yine Halk Bankası Sincan Şubesinde yapılabilir.

sarayy
2 ay önce - Çrş 29 Nis 2020, 13:39

1. Bölge 3. Etap teslim edildi aylar önce arkadaşım. İnsanlar oturmaya başladı bile. Ne yapmanız gerekiyor bilmiyorum ama söylenildiği gibi sözleşmenizi imzalayıp tapunuzu alabilirsiniz sanırım.

Murat0666
2 ay önce - Prş 30 Nis 2020, 08:49

Sizce bu siteden yatırımlık 3+1 daire alınır mı? Tavsiyeleriniz nelerdir?

sarayy
2 ay önce - Cum 01 May 2020, 12:04

Burada soracağınız kişilerin çoğu ev sahibidir. Mantıken yatırım amaçlı alınır derler

Sizin ne istediğinize bağlı aslında. Alayım 3 5 yıl oturayım sonra satayım diyebilirsiniz. Şuan için oturmak isteyeceğiniz çevrede midir henüz ben de bilmiyorum. 1 2 yıla netleşir bu. Ama kiraya vereyim sonra satarım derseniz kira değerini de yine oturan insanların kalitesi belirleyecekdir. Çünkü çevre bakımından oldukça gelişmeye müsait ve gelişecek bir konumdadır bence. Devlet kuruımlarının yeni yerleşkelelerinin yakınlarında olması, yapılacak olan hastane vs bu evlerin yatırım amaçlı alınabileceğinin bir göstergesidir aslında. Onların inşaatı bittiğinde evler mutlaka değerlenecektir. Ama o zamanın parasıyla ne kadar değerlenir, başka bir şeye yatırım yapmak mı daha doğrudur bilemeyiz.

sayfa 725
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet