Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 659
BİRSENnn
1 yıl önce - Sal 16 Tem 2019, 15:52

BEGUMES BANAMI YAZDIN BENİMKİNİ SORUYORSAN 1.BÖLGE 3.ETAP SİZİN

turgutkuzan

1 yıl önce - Sal 16 Tem 2019, 18:49

Allah (c.c.) rahmeti, selamı ve bereketi üzerimize olsun.

Bugün Saraycık bölgesine giderek aklıma gelen tüm soruların cevaplarını almaya çalıştım.
Üzülerek belirteyim ki, sizlere verecek İYİ hiç bir haberim yok.

1) 1. bölge 1. ve 2.etapların çevresi tamamen kapalı sadece konut teslimleri yapılan blokların önünde giriş mevcut.
Konut teslim alanlar, bahçede gezebiliyorlar. Konut teslim almayanlara giriş yasak. Bu nedenle bu iki etaptan fotoğraf çekemedim.

2) İlçe Milli Eğitim'de yaptığım görüşmelerin sonucu : Bölgedeki okullarda kapasite dolmadığı sürece 2. etaptaki okul faaliyete geçmeyecek.
TOKİ okulu teslim etmek için başvuru yapmış. İlçe Milli Eğitim teslim alma çalışmalarına başlamamış.

3) Doğalgazın blok bağlantılarının Ağustos başında yapılabileceğini söylediler.
Doğalgaz bağlantısı olmadan şofben tesisatlarının teslim edilmesi mümkün olmaz.
Anladığım kadarıyla, güvenlik zafiyeti oluşmaması için çok sayıda konut teslim edilmeden bölgeye taşınılmasını engellemek için doğalgaz bağlantısını yapmayı geciktiriyorlar.
Daha açık söylemek gerekirse, (üstü kapalı olarak) taşınma işlemini bayramdan sonra yapın deniliyor.

4) Fiber internet bağlantısı Türk Telekom tarafından yapılacakmış. Henüz ölçü alma aşamasında. Bağlantının ne zaman yapılabileceğini Türk Telekom'dan sormak gerekiyor.

gohan
1 yıl önce - Sal 16 Tem 2019, 20:07

Kısaca dost acı söyler diyon hayirlisi

Deniz50
1 yıl önce - Çrş 17 Tem 2019, 00:36

Seneye haziran gibi bütün bölge etaplar teslim edilmiş olur mu , fikriniz nedir.

qwe qwe
1 yıl önce - Çrş 17 Tem 2019, 08:42

ocağa kadar konutlar biter. teslimatları yaza kadar yaparlar

BİRSENnn
1 yıl önce - Çrş 17 Tem 2019, 08:49

tam herkesin yerleşmesi uzayacak sanırım

faniseyler
1 yıl önce - Çrş 17 Tem 2019, 11:54

Arkadaşlar bazıları gidip gününden önce evlerini teslim almışlar. Bende bugün bi şansımı denemek istedim. Ama ben teslim alamadım. Bi çakallık yapıp 1 ay kiradan erken kurtulayım dedim ama olmadı.

Bu arada Sincan halkbank şubesinde tam bir kaos var kime ne yaptiracaksiniz belli değil. Sıra alıyorsun çalışmıyor. Vede bisi soruncada yüksek tonda "ben ne yapayım benden ne istiyorsun" gibi yardımsever personeller var.

BİRSENnn
1 yıl önce - Çrş 17 Tem 2019, 12:02

SİZİN TESLİM NE ZAMAN PEKİ ERKEN ALMAK İSTEMİŞSİNİ

BENCE 1 VE 2 ETAPLAR BİTİNCE ANCA OTURUMA BAŞLANIR DİYE DÜŞÜNÜYORUM

Şahmurad
1 yıl önce - Çrş 17 Tem 2019, 16:33
okul

Turgut bey 2.etaptaki okul ilkokul mu ? bilginiz var mı? ilk ve ortaokul karışık mı? teşekkürler

turgutkuzan

1 yıl önce - Çrş 17 Tem 2019, 18:41

Alıntı:

Turgut bey 2.etaptaki okul ilkokul mu ? bilginiz var mı? ilk ve ortaokul karışık mı? teşekkürler

Allah (c.c.) rahmeti, selamı ve bereketi üzerimize olsun.

Milli Eğitim Müdürlüğünden bu soruya verilen cevap : "Planlama yapılmadı"

Bölgede yerleşim başladıktan sonra İHTİYACA / TALEBE bağlı olarak planlanacak.

Bölgeye taşınacaklar Dr Yıldız Yalçınlar ilk ve Ortaokuluna yönlendirileceklerdir.

http://dryyilkokulu.meb.k12.tr/

linkinde verilen bilgiler göre Dr Yıldız Yalçınlar ilk okulunda 10 sınıf, 37 öğrenci vardır. (250 öğrenci daha alabilir.)

http://yyalcinlaroo.meb.k12.tr/06/22/711618/okulu ...kinda.html

linkinde verilen bilgiler göre Dr Yıldız Yalçınlar orta okulda 26 Derslik, 48 öğrenci vardır. (750 öğrenci daha alabilir.)

Bölgedeki diğer ilk ve orta okullarda muhtemelen tam kapasite olarak faaliyet göstermiyordur.

Bu okulların kapasiteleri dolduğunda İHTİYAÇ / TALEP ortaya çıkacaktır ve planlama yapılabilecektir.

sayfa 659
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet