Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 609
mrdiaz
4 ay önce - Pzr 16 Hzr 2019, 02:58

Sayın Deniz; mesajlarında "alt gelir grubu düzeyi" kelimesini ısrarla tekrarla kullanman ve önceki mesajlarında binaların kalitesinin pek iyi olmayacağını beyan etmen dolayısıyla insanları küçümsediğini algılamamız,düşünmemiz gayet normal.
TOKİ'nin konutları gruplaması şu an ki dünya düzenine göre gıda,eğitim,sağlık,teknoloji,sanayi vs her alanda da olduğu gibi gayet normal,olağan bir durum.
TOKİ'nin asıl amacı her kesimden insanın konut sahibi olmasına imkan tanımak.
Diğer arkadaşlar tarafındanda binaların kalitesi,metrekaresi ankastresi bilmem nesi sürekli eleştiriliyor.Neden?
Burada amaç "ihtiyaçları karşılayabilecek asgari düzeyde" bir konut ortaya çıkarmak.Bir köroğlu bir ayvaz çiftlerin bile 300m2 ev arayışına girmesini bu tüketim çılgınlığını algılamak epey zor.

Deniz50
4 ay önce - Pzr 16 Hzr 2019, 03:30

Yanlış anlaşıldıysam özür dilerim.mevcud yapımı devam eden konutlarla yeni yapılacak konutların farklı oldugunu belirtmek istedim sadece.

Deniz50
4 ay önce - Pzr 16 Hzr 2019, 15:36

Deniz50
4 ay önce - Pzr 16 Hzr 2019, 23:41

Şahmurad
4 ay önce - Pts 17 Hzr 2019, 08:38
1.BÖLGE

Merhaba, 1.Bölge tüm etaplar aynı hızla ilerlemiyor. Örneğin 3.etap için konuşacak olursak hemen yanında inşaat var ve yolu yapılmamış. Site içerisinde eksikleri var. Asfalt falan şu aşamada dökülmez gibi, karşısı 2 . ve 3. bölge inşaatları var. Nasıl teslim edilir kafam çok karıştı. Canlı olarak gidip gördüm. 1.ve 2. etaplar tamam ama 1.bölge 3. etap inşaat kenarı gibi, karşısındaki inşaatlar bitmeden teslim edilebilir mi? Özellikle DENİZ , CEMAL HOCA gibi konuya ve bölgeye hakim arkadaşlar aydınlatabilir mi acaba.

qwe qwe
4 ay önce - Pts 17 Hzr 2019, 09:51

TESLİM EDİLSİN ARTIK YA

Cemalhoca
4 ay önce - Pts 17 Hzr 2019, 23:38

Cemalhoca
4 ay önce - Sal 18 Hzr 2019, 00:13

Şu aşamada asvaltlama çalışmaları mavi ile cizdiğim ara yolları kapsamaktadır. Dikkat edilirse ilk aşamada 1. Bölgenin 1. Ve 2. Etaplarının kullanımına yönelik bir çalışma var. Zira 2. Etap yaklaşık 10 ay önce, 1. Etap 6-7 ay önce çevre düzenlemesi dahil bitmiş düzeyde idi. Toki ilk teslimatları henüz yapamadı, yapmaya çalışıyor. İlk teslimatlar başlarsa bundan sonraki teslimatların daha kısa sürede olacağını düşünüyorum. Beklenmeyen aksaklıklar olmassa inşaatı biten konutlar teslim edilebilir. Çünkü sistem kurulmuş ve işlemeye başlamış olur. Buna rağmen toki teslimat için resmi bir açıklama da yapmıyor bizde böyle ihtimaller üzerinden konuşmak zorunda kalıyoruz. Toki bu konuda bizden daha tecrübeli. Tokinin ilk ihalesinden ev aldım 18. Taksitimi ödeyeceğim hem kira hem taksit ödemek gerçekten zor. Ama şunu söyleyim benden sonra ev alanların daha kısa zamanda ev sahibi olacağını düşünüyorum. Henüz yeni ev alanların biraz daha sabırlı olmasını da tavsiye ediyorum. Sözleşmeyi yapar yapmaz yada 3-5 ayda evlerin teslimini beklemek fazla iyimserlik olur. Çünkü şu ana kadarki süreç ortada. Saygılar sunuyorum. Hayırlı geceler diliyorum...

(+)

(+)

Şahmurad
4 ay önce - Sal 18 Hzr 2019, 12:11

Bilgilendirme için teşekkürler Cemalhocam

Deniz50
4 ay önce - Sal 18 Hzr 2019, 18:26

sayfa 609
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet