Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
sezgin1923
8 yıl önce - Prş 12 Nis 2012, 15:50

Sayın ulubatlı hasan m 2727064 numaralı telefonu aradınız mı?Kentsel Dönüşüm işlemleri için açılan bu büroda arazi ölçümü ihalesini alan Kaplan Harita isimli şirketin personeli görev yapmakta, arazi ölçümü için verilen süre 2 Ay, büroda görev yapan personel de ne olacağını bilmiyor. Ulubatlı Hasan Mahallesinde bulunan müstakil evlerin tamamının kentsel dönüşüm kapsamında olduğunu söylüyorlar.

Ancak üzerinde durulması gereken nokta GECEKONDU ÖNLEME BÖLGESİ kararı alan TOKİ nin imarlı ve tapulu evlerin bulunduğu bu alanı nasıl gecekondu bölgesi olarak değerlendirdiğidir.

Gecekondu, imar ve yapı kurallarına aykırı olarak gerçek ya da tüzel genellikle kamusal ve özel kişilerin toprakları üzerine, toprak sahibinin bilgisi ve iradesi dışında altyapı gereksinimleri hazırlanmadan çabuk ve ucuz bir biçimde yapılmış yapılardır.

ulubatlı hasan m
8 yıl önce - Prş 12 Nis 2012, 16:16
toki

Çarşamba pazarı esnafı dükkanları boşaltmış. Bunun tokiyle ilgisi var mı?

ulubatlı hasan m
8 yıl önce - Prş 12 Nis 2012, 16:34
toki

sezgin1923

Sezgin Bey, ben bu verdiğiniz tlf. nu aradım. Yazdığınız gibi bilgi verdiler. Burada ölçüm yapıp bilgisayara aktaracaklar ve belediye ye teslim edeceğiz dediler. Onlarda diğer konuları bilmediklerini söylediler.

Dediğniz konu doğru tokinin buraya nasıl bir karar verdiği daha doğrusu belediyenin tutumu hakkında bir bilgi yok. Ancak durum biraz daha netleşirse biz de ona göre kararımızı netleştiririz...

Ali Ank06
8 yıl önce - Prş 12 Nis 2012, 16:41

benim bir tanıdığımın sarıgimsanın üstünde müstakil bir evi vardı yetkililer görüşmeye geldiğinde 2 daire vereceklerini söylemişlerdi sonrada evi elden çıkardı zaten

mustafa akça
8 yıl önce - Prş 12 Nis 2012, 20:56

Alıntı:
Sayın mustafa akça,
mesele başbakanın gecekonduya sıcak bakıp bakmaması meselesi değil,vatandaşın hakkı gasp edilecek ise öyle ya da böyle dönüşüm yapılamaz. Ulubatlı Hasan mahallesindeki evlerin de gecekondu olmadığından haberiniz yok anlaşılan.Vatandaşın parasını verip satın aldığı iskanlı, tapulu malı.(Büyük çoğunluğu da 1989 yılında İmar İskan tarafından yapılmıştır.)Saygılar.

anlaşılan söylediğim cümleler yanlış anlaşılmış vatandaşın malının gasp edilip buraya kentsel dönüşüm yapılsın diye bir şey olamaz buna bende karşıyım daha önceki mesajlarımdada bahsetmiştim yine söylüyeyim
benim yazdığım mesajda aksine vatandaşın malı gasp edilmeden bu bölgede kentsel dönüşüm gerçekleştirilsin uygun olanda budur zaten fatih te bazı yerlerin değişmesi gerekiyor örneğin fatihte dükkan sıkıntısı olduğundan esnaf ne kadar sıkıntı çekiyor dükkanı tutan esnafında kirasıyla vs mahkum ediliyor
mal sahipleri sıcak bakmıyorsa o ayrı bu düzen böyle devam eder fatih ulubatlıda kaderine terk edilir

ulubatlı hasan m
8 yıl önce - Cum 13 Nis 2012, 11:14

[/quote]benim bir tanıdığımın sarıgimsanın üstünde müstakil bir evi vardı yetkililer görüşmeye geldiğinde 2 daire vereceklerini söylemişlerdi sonrada evi elden çıkardı zaten

Madem 2 daire veriyorlarda neden evi elden çıkarttı anlayamadım?

karamemiş
8 yıl önce - Pzr 15 Nis 2012, 12:22

şüküeler olsun şu kentsel dönüşüm yaygarası bi sonuca baglanıyor. yıllardır şöyle olacak böyle olacak dedikoduları ile mahallemiz yıprandı gelişimi durdu . evlerimize çivi çakamaz .tadilat yaptıramaz olduk. bölgenin en güzel yapılaşması idi herkes imreniyordu.şuan evini bu yüzden bırakıp gidenlerle mahalle kagıt toplayıcılarının .hurdacı ve dilenci lerin yaşam alanı haline geldi. kentsel dönüşüme ihtiyacı yoktu bizlrerde istemiyorduk ama mecbur hale getirildi. umarım hayırlsı olur. ama bundan sonra ilk akla gelen şu sorular biran önce cevap bulunmalı . herkesin bir evine bir ev enkaz parası agaaç parası. ve arsa büyüklüğüne göre artı para şeklindemi olacak yoksa 1oo m ye 100 m bir ev şeklindeimi olacak . biz mahallamizin ne kadar degerli olacagının bilincindeyiz. toki yetkilileride bunun bilincinde olmalılar.kimse üzülmesin toki ye hükümete düşman edilmesin .

ulubatlı hasan m
8 yıl önce - Pzr 15 Nis 2012, 14:11
Toki

Buraların değerli olduğu muhakkak. Bunun bilincinde olursak Toki yetkilileri de bunun bilincindedirler. Burdaki hak sahiplerine enkaz ve ağaş bedeli ödenmelidir. İsteyene arsa karşılığı para ya da ev alternatifleri getirilmelidir...

Toki yetkililerinin ve belediyenin duyarlı olması ve bilgilendirme toplantısı yapacaklrı günü bekliyoruz...

ulubatlı hasan m
8 yıl önce - Sal 17 Nis 2012, 09:41
toki

Kimse yok mu? herkes nereye gitti kaç gündür?

E son ne oldu ne bilginiz var arkadaşlar?

emrahcan06
8 yıl önce - Sal 17 Nis 2012, 11:51
ULUBATLI HASAN MAHALLESİ

ARKADASLAR BEN HAFTASONU MAHHALLEMIZDE KARSILASTIĞIM KISILERE BU DURUMU KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ SORDUM KIMSE BUNDAN YANA DEIL TABI ARADA ÜÇ BES TANE CAHIL VAR NEYIN NE OLDUGUNU BILMEYEN AMA AĞIRLIKLI OLAN KIMSENIN VERMEYECEĞI TOKIDE BILIYOR BURANIN GECEKONDU MAHALLESI OLMADIĞINI HERKESIN TAPUSU ISKANI VAR BURDAN RANT ELDE EDEMEZ BUNU KENDISIDE GORUYOR ZATEN MAKSAT MILLETIN AKLINI BULANDIRMAK GEÇENDE SÖLEMİŞTİM 75 METREKAREYE 1 DAİRE OLACAK SEKILDE OLURSA ONADA BELKI DIYEN VAR KIMSE VERMEYE RAZI DEIL BENCE IMZA KAMPANYASI TOPLAYALIM MADEM KENTSEL DONUSUM OLACAK HERKES KENDI ARSASINA BINASINI YAPSIN TIPKI ( MUSTAFA KEMAL MAHALLESI . YENIMAHHALLE , KEÇIOREN GİBİ ) YOK ILLA YAPACAM DIOSA BILE 75 METEREKARE = 1 DAİREDİR KIMSE KANMASIN LUKS DAİRE FALAN HEPSİ HIKAYE

sayfa 4
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet