Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
emrahcan06
5 yıl önce - Pts 09 Nis 2012, 17:23
sincan saraycık ve ulubatlı hasan mah.

iyi günler arkadaslar saraycık mahallesını anladık tmm kentsel dönüşüm olabılır ama ulubatlı hasan mahallesının böyle bi yenilşmeye ıhtıyacı yok zaten kımsede vermeyı düşünmuyor verılse bıle ağırlıklı olarak 75 metrekareye 1 daire gelecek sekılde olursa belkı olabılır denıyor bunu en ıyı camı cemaatıne yada çarsamba esnafına sorabılırsınız burdan kımse rant elde etmeye çalısmasın lutfen kımılerı yazmış herkesle konusuldu anlasıldı dıye ama bunlar sadece nabzını yokluo mılletın bır haftasonu gelın çarsamba pazarında oturun bakalım evını veren varmı öyle hemen ve ben başkanımızında yanımızda olacağına ınanıyorum umarım ulubatlı hasan mahallesını bırılerıne peşkeş cekilmez kımsenın dünyasını bozmaya hakkınız yok. paylasım adaletlı olursa olabılır yok öyle 2500 arsa alıp 25000 konut yapıp garibanın sırtından para kazanmak

ulubatlı hasan m
5 yıl önce - Sal 10 Nis 2012, 08:56
toki

öyle yok 300 m2 ye bir ev deyip işten sıyrılmak. tokinin kentsel dönüşümünün neredeyse tamamında 100 m2 ye 100 m2 lik daire şeklindedir. yanıltıcı bilgiler vermeyin lütfen...

sezgin1923
5 yıl önce - Sal 10 Nis 2012, 10:46

Sincan Belediyesinin kurduğu büronun telefonu 272 70 64 arayıp bilgi alabilirseniz lütfen buradan paylaşın.

Sayın ulubatlı hasan m mesajımı dikkatli okursanız söylenti olduğunu belirttim.Merak etmeyin benim de evim var orada 1 daireye tabi ki verilmez.İlk mesajıma dikkat ederseniz "Örneklerini Bursa Doğanbey ve Mersin Akdeniz de gördüğümüz şekli ile kentsel dönüşüm yerine rantsal dönüşüm ile yandaşlar zengin edilirken,gariban düşük gelirli mal sahipleri borçlandırılıp ellerindeki mallar gasp mı edilecek acaba? " şeklinde idi.

Bursa Doğanbey de "Projeye başlanırken dağıtılan basılı evraklarda “projenin tüm geliri hak sahiplerine bırakılacaktır” cümlesine ve açıklamalarına rağmen, TOKİ’nin kendine ayırdığı daireleri hangi hakla ve hangi kanuna göre aldığı, yine tamamı hak sahiplerinin imzalarıyla alınan 15.000 m2 boş arsanın hangi yolla TOKİ’ye bırakıldığı konularında TOKİ ve Belediye taraflarından resmi bir açıklama yapılmamıştır." devamını [url=]http://www.yenidonemgazetesi.com/kose-yazisi/3094/doganbey-toki-magdurlarindan-bursa-kamuoyuna%E2%80%A6.html[/url] ve toki doganbey.com sitelerinden okuyabilirsiniz.

TOKİ ya da Belediyeye inanarak arsa ve evleri hemen teslim edip imza atmamakta fayda var.

Mersin Akdeniz Belediyesi TOKİ tarafından yapılması planlanan Kentsel dönüşüm projesi konusunu halka sormuş. "Akdeniz Belediyesi tarafından yaptırılan anket, kentsel dönüşüme konu olan mahalle sakinlerinin TOKİ’ye sıcak bakmadığını ortaya koydu. Ankete göre halkın yüzde 94’ü TOKİ’nin dayatmak istediği yaşam biçimini ve çok katlı konutlarını benimsemezken, birçok mahalle sakini de bir proje uygulanacaksa bunun yerinde iyileştirme ve ıslah projesi olmasına sıcak bakıyor." [url=]http://www.mersinhaber.net/2012/02/akdeniz-halk-tokiye-hayr-diyor.html[/url]
bunun üzerine TOKİ basın açıklaması yapmak zorunda kalmıştır.

[url=] http://www.toki.gov.tr/TR/Genel/BelgeGoster.aspx? ...24F8[/url] " İdaremizce proje alanlarında yaşayan hak sahiplerine mevcut durumları esas alınarak yine kendi bölgesinde konut veya ticarethane edindirilmesi amaçlanmaktadır. Bu nedenle, alanda bulunan hak sahiplerine ait yapılar yıkılmadan boş alanlarda konut üretimi planlanmaktadır. Bu konutların yapımı aşamasında bölgedeki hak sahipleri ile konut veya ticarethaneler karşılığında anlaşmalar yapılması, konutların tamamlanmasının ardından konut anlaşması yapan hak sahiplerinin bu konutlara yerleştirilerek mevcut yapıların tahliye ve yıkımı, boşaltılan alanlarda yeni konut veya sosyal donatı üretimine başlanılması hedeflenmektedir."

tamamını Toki sitesinden okuyabilirsiniz.

Zaman birlik olma ve halkı bilgilendirme zamanı,hak sahipleri bir araya gelip durumu öğrenmeli ve açıklığa kavuşmasını müteakip haklarını savunmalılar , ben TOKİ ye yapılması planlanan proje ve arsa karşılığı verilecek dairelerin nitelikleri ve boyutları (m2) ile ilgili bilgi edinme başvurusunda bulundum.Verdikleri cevap "Mevcut taşınmazınızla ilgili bilgileri Sincan Belediyesinden edinebilirsiniz. Proje ile ilgili hak sahipliliği tespit ve değerleme çalışmaları devam ettiğinden dolayı henüz bir bilgi veremiyoruz." şeklinde, Belediyeye de BİMER aracılığı ile müracaat ettim ancak lütfedip bir cevap vermediler henüz, yasal süresi içinde cevap vermelerini umuyorum.Hemen herkesin evinde interneti mevcut sizleri de konu ile ilgili TOKİ ve Sincan Belediyesine Bilgi Edinme Başvurusu yapmaya davet ediyorum.Saygılar.

ulubatlı hasan m
5 yıl önce - Sal 10 Nis 2012, 11:04
toki

kesinlikle birlik olma zamanı. oralarda yapılacak konutlarla ilgili halkın bilgilenmesi lazım. toki ve belediye yetkilileri bir açıklama yapsalardı biz de ona göre hareket ederdik. yine de paylaşımlarda bulunalım arkadaşlar...

sezgin1923
5 yıl önce - Sal 10 Nis 2012, 14:38

TOKİ ve Bingöl Belediyesi Kentsel Dönüşümde arsa m2 fiyatını 1000 TL olarak belirlemiştir.[url=] http://www.bingol.bel.tr/HD996_Kentsel-Donusum%E2 ...suldu.html [/url]

Bursa Doğanbey de ise daire almayıp arsa bedeline başlangıçta 1000 TL,mahkemeye gidenlere ise m2 sine 2750 TL ödemiştir.

Ev ve arsalarınızı ucuza kaptırmayın.Emsal gösterin.Ulubatlı Hasan Mahallesindeki arsanın m2 fiyatı, Bingöl'de m2 si 1000 TL olan arsanın fiyatından daha fazla olacaktır muhakkak.Lütfen komşularınıza duyurun. Uyumasınlar.Bir daireye razı olacakları uyandırın.

ulubatlı hasan m
5 yıl önce - Sal 10 Nis 2012, 15:10
toki

Benim evim var orda ama ben oturmuyorum. Ordakilerin ne düşündüğünü açıkça bilmiyorum. Bingöl gibi bir yerde m2 ye 1000 lira veriyorlarsa burda daha fazla olması lazım. m2 fiyatı 1000 nin üstünde olmalı... Bir de binalar çok yüksek olmamalı. 7 katı geçmemesi lazım. Yoksa cazipliği pek kalmaz bana göre...

mustafa akça
5 yıl önce - Sal 10 Nis 2012, 17:56

öyle yada böyle ulubatlıhasan mahallesinde kentsel dönüşüm yapılacak zaten başbakanımızda gecekondulara sıcak bakmıyor
insanlar mağdur edilmeden bir şekilde kentsel dönüşüm gerçekleştirilsin köy kasaba gibi görünen yerde yok olsun artık
yıl 2012 daha modern gecekondusuz başkent istiyoruz eğer bu kentsel dönüşüm gerçekleşmez ise kimse fatih mahallesininde gelişmesini beklemesin

sezgin1923
5 yıl önce - Sal 10 Nis 2012, 21:26

Sayın mustafa akça,
mesele başbakanın gecekonduya sıcak bakıp bakmaması meselesi değil,vatandaşın hakkı gasp edilecek ise öyle ya da böyle dönüşüm yapılamaz. Ulubatlı Hasan mahallesindeki evlerin de gecekondu olmadığından haberiniz yok anlaşılan.Vatandaşın parasını verip satın aldığı iskanlı, tapulu malı.(Büyük çoğunluğu da 1989 yılında İmar İskan tarafından yapılmıştır.)Saygılar.

ulubatlı hasan m
5 yıl önce - Çrş 11 Nis 2012, 09:05

Ulubatlı Hasan Mahallesine konut yapılacağı da sadece söylenti değil mi ? Konut yapılacağı ile ilgili resmi bir beyanat ta yok. Sadece tokinin sitesinde basın duyurusu var o da ne demek istediğni tam anlatamamış...

ulubatlı hasan m
5 yıl önce - Prş 12 Nis 2012, 09:18
toki

Arkadaşlar ulubatlı hasan m. oturan var mı? ordaki halk ne düşünüyor. sağlam bilgisi olan var mı? Toki ne zaman başlayacak yapmaya...

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet