Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
mustafa akça
5 yıl önce - Sal 07 Şub 2012, 13:32

ulubatlıhasan mahallesinde yeni konutlar yükselmeye devam ediyor bu bölgede toki sincan bel . ve mal sahipleri arasındaki davalar devam ediyor umarım çok fazla zaman kaybına neden olmaz bu davalar

ahnuba
5 yıl önce - Çrş 14 Mar 2012, 11:47
Kentsel Dönüşüm Projesi

Kentsel Dönüşüm Projesi ile ilgili haberi ve yorum niteliğindeki görüşleri okudum. Yazılanlarda derde devadan gayri ne isterseniz var. Bu konuda sayın belediye başkanına internet yoluyla bir kaç kez yazdım; üzüntüyle belirteyim ki cevap verme zahmetinde bulunmadılar. En son çıkan dedi kodu ise, projenin TOKİ'den alınıp serbest müteahhitlere verildiği yolunda. Bu dünyada hiç bir kimseye ve kuruma güvenimiz kalmadı. Kimse işin gerçeğini söylemiyor. Oyalama ve yalan politikaları sürüp gidiyor. İlgisizlik ve vurdumduymazlık son sınıra ulaştı. Sonumuz hayırlı olsun. Benden bir tavsiye: Kimseye ve kurumlara inanmayın.

sezgin1923
5 yıl önce - Prş 05 Nis 2012, 15:21

Toki internet sitesinden "İdaremiz ile Sincan Belediye Başkanlığı arasında 03.10.2011 tarihinde imzalanan Ön Protokoller ile “Ulubatlı Hasan Mahallesi Gecekondu Önleme Bölgesi Kentsel Dönüşüm Projesi” ve “Saraycık Mahallesi Gecekondu Önleme Bölgesi Kentsel Dönüşüm Projesi” başlatılmış olup İdaremizce 19.03.2012 tarihinde alınan karar doğrultusunda proje alanları 775 sayılı Gecekondu Kanunu kapsamında Gecekondu Önleme Bölgesi olarak belirlenmiştir." şeklinde duyuru yayımlamıştır.

Toki ve Sincan Belediyesi konu ile ilgili hak sahiplerine bilgilendirme yapmamaktadır.

Ulubatlı Hasan Mahallesinde bulunan 1989 yılında İmar İskanın hak sahiplerine bedeli karşılığı sattığı gecekondu olmayan tapulu hemen hepsi prefabrik olan ev ve arsalarını gecekondu olarak mı değerlendirilecekler,

Örneklerini Bursa Doğanbey ve Mersin Akdeniz de gördüğümüz şekli ile kentsel dönüşüm yerine rantsal dönüşüm ile yandaşlar zengin edilirken,gariban düşük gelirli mal sahipleri borçlandırılıp ellerindeki mallar gasp mı edilecek acaba?

ulubatlı hasan m
5 yıl önce - Cmt 07 Nis 2012, 20:22
Toki Sincan Kentsel Dönüşüm

Toki Ulubatlı Hasan Mahallesinde yapacağı konutlarda, orda gece konduyu önleme bölgesi seçilmiş olan yerlere ne kadar m2 ne kadar ev verecek acaba?

ulubatlı hasan m
5 yıl önce - Cmt 07 Nis 2012, 20:35
toki kentsel dönüşüm

100 m2 ye 3+1 ev verecekler mi

Bu işte hayırlısıyla bir sonuçlansa.......

mustafa akça
5 yıl önce - Pzr 08 Nis 2012, 15:32

toki mal sahipleriyle anlaşamadı henüz
zaten ulubatlıhasan bölgesinde gecekondulaşmanın artmaması için konut yapımları hızla devam ediyor

ulubatlı hasan m
5 yıl önce - Pts 09 Nis 2012, 10:34
Toki

Toki mal sahipleriyle ne zaman anlaşır bilgisi olan var mı?

mustafa akça
5 yıl önce - Pts 09 Nis 2012, 13:56

benim bildiğim mal sahipleri ile toki sincan bel mahkemelik
ne zamanki mahkeme sonucu belediye kararına olumlu çıkar o zaman anlaşmalarda başlar
buda ne kadarlık bir gecikmeye yol açar bilmiyorum doğrusu

ulubatlı hasan m
5 yıl önce - Pts 09 Nis 2012, 14:49
Toki

Benim bildiğim Sincan Belediyesi ile Çarşamba pazarı esnafı arasında dükkanlarla ilgili mahkeme vardı. Mahkeme dükkanların boşaltılması yani Sincan Belediyesi lehine karar vermiş,zaten dükkanlarda boşaltıldı pek kimse kalmadı.
Ayrıca orda oturanlarla ilgili(gecekondu yeri) mahkemelik bir durum var mı? Gerekli bilgi verirseniz sevinirim...

sezgin1923
5 yıl önce - Pts 09 Nis 2012, 16:17

Belediye görevlileri Ulubatlı Mah. de Arsa ölçümleri ve hak sahibi belirleme işlemlerini yapıyorlar. Çarşamba pazarında bulunan zabıta noktasına büro açmışlar.Henüz net bir bilgi yok ama söylentiler 300 m2 arsası olana 1 daire ( Daire fiyatı 180 bin TL) , 300 m2 den küçük arsası olanı borçlandırıcaklarmış.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet