Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
A_Cüneyt
16 yıl önce - Çrş 29 Arl 2004, 17:36
İzmir'e Deniz Müzesi


"Temizlenen körfezle barışan İzmir, Deniz Müzesi ile de buluşacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi, İnciraltı’nın iskele ile Sahilevleri’ndeki askeriye arasında kalan bölümünde gerçekleştireceği düzenleme çalışmaları kapsamında bir de Deniz Müzesi oluşturacak. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir’de Deniz Müzesi kurma fikrinin geçmişten beri gündemde olduğunu hatırlatarak, “Biz ciddiyetle üzerinde durup, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’ndan bu yıl görev süresi dolacak bir fırkateyn ile denizaltı talebinde bulunduk. Bu talebimize, Güney Deniz Saha Komutanı Koramiral Lütfü Sancar önemli destek verdi. Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Özden Örnek ile de görüştük. Talebimize olumlu baktılar. Komutanlığın kararını bekliyoruz” dedi.


İzmir Körfezi’nin temizlenmesinin 30 yıl boyunca büyük bir ihtiyaç olarak kent gündeminde yer aldığını hatırlatan Başkan Kocaoğlu, günümüzde temizlenen ve masmavi bir görünüme kavuşan denizin artık İzmirliler ile buluşturulması gerektiğini söyledi.
Deniz Kuvvetleri’nden alınacak fırkateyn ve denizaltı'nı İnciraltı İskelesi’ne konuşlandıracaklarını anlatan Kocaoğlu, iskele çevresinin de denizcilikle ilgili eğitim verebilecek, etkinlik gerçekleştirilecek ve sergi açılacak bir alan olarak düzenleyeceklerini açıkladı.
Kocaoğlu, İnciraltı İskelesi ile askeriye arasında kalan kıyı bandının da yeniden düzenleneceğini sözlerine ekledi."

Kaynak: http://www.izmir.bel.tr


En son A_Cüneyt tarafından Çrş 29 Arl 2004, 17:43 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet