Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 207
ORTADİREK
2 ay önce - Pzr 12 Hzr 2022, 17:53

Evet Scenic farklı segment bir araç, bahsi geçen araçlardan temiz bulabilirsen (ki zor )
Polo ve Getz önceliğim olur.

Ben bunlardan farklı olarak aynı fiyat aralığında ilk tercih olarak temiz bulabilirseniz (ki zor yine )benzinli-dizel farketmez Opel Corsa’nın 2003-2006 kasası olurdu.

cagdas44
2 ay önce - Pzr 12 Hzr 2022, 18:09

Alıntı:
Bütçe 150-200 bin TL Arası

Fiat Panda
Renault Scenic
Hyundai Getz
Volkswagen Polo
Ford Fusion
Mitsubishi Colt
Nissan Note

Diğer

Fiat panda yerine Fiat Punto tavsiye ederim. Getz donanım olarak Punto'dan zayıf kalır.
Fusion Ford farkıyla listede 2. önerim olur. Scenic MPV olarak alakasız kalmış kasa olarak ama Note ve Colt'tan öncekikli model en son Polo derim. Alman arabalarının vaat ettikleri ile yaşattıkları arasında boşluk büyük bence.

DepTr
2 ay önce - Prş 16 Hzr 2022, 12:59

Alıntı:
Fiat Panda
Renault Scenic
Hyundai Getz
Volkswagen Polo
Ford Fusion
Mitsubishi Colt
Nissan Note

Diğer

Bu araçlardan hangisini almak isterdiniz?
Neden?

3 - 4 kişilik bir aile düşünerek hareket edelim

Bu listede aile kullanımı için tek ideal araç Renault Scenic.

Reno'yu sevmem ama, Scenic modeli gerçekten tam bir aile arabası ve uzun yıllar keyifle binilecek cinsten..

Seçeneklerdeki diğer araçlar ise aile aracı değil,
alt segment.

Ancak tabi diğer araçlar içinden bir tercih yapılacaksa,
2013 ve üzeri Nissan Note şiddetle tavsiye edebilirim.
Eli yüzü düzgün, sorunsuz, kullanışlı, ebatlarına ve rakiplerine göre iç hacim genişliği ortalamanın üzerindedir.

Tek handikapı ise bagajının ufak olması. (295 litre)

yusufyuşa
2 ay önce - Prş 16 Hzr 2022, 13:09

Alıntı:
Bu listede aile kullanımı için tek ideal araç Renault S

Nissan Note aile aracı. Yukarıda yazılanlar arasında en geniş ikinci araç. Bir ailenin tüm ihtiyaçlarını karşılar.

DepTr
2 ay önce - Prş 16 Hzr 2022, 20:33

Alıntı:
Nissan Note aile aracı. Yukarıda yazılanlar arasında en geniş ikinci araç. Bir ailenin tüm ihtiyaçlarını karşılar.

Nissan Note hakkında gerekeni yazdım zaten.

Ama bagajı 400 litrenin altında olan araçlar bana göre aile aracı olamaz..

Nissan Note iç hacim olarak B segmentindeki diğer rakiplerine göre ortalamanın üzerinde kabul edilebilir ancak bagajı yok gibi bir şey.

Bagajdan kaybediyor.

ORTADİREK
2 ay önce - Prş 16 Hzr 2022, 20:57

Note’den aile aracı olur mu yahu

Cemoli D18
1 ay önce - Sal 19 Tem 2022, 22:28

Alıntı:
2002 model Fiat Palio 130 bin TL

1 Kasım 2018 sıfır kilometre Toyota Corolla 1.6 Life 77.200 TL
Asgari ücret 1603 TL. (48 ay)

19 Temmuz 2022 1.5 Vision 527.600 TL. Asgari ücret 5500 TL. (95 ay)

Alıntı.

Ustura Faysal
2 hafta önce - Cmt 30 Tem 2022, 13:15

Fiyatların şişmesi ayrı bir husus ama satılmadıkça fiyat yükseltmenin mantığını da bir türlü çözemedim. Hem de satılmadıkça üzerine %50'den fazla koymuş

Araba 165binTL'ye 3 ay boyunca satılmamış, adam ona rağmen üzerine 55bin daha koymuş

Mesaj yazdım, Bro 15 gün önceki fiyata verirsen alayım diye, bakalım ne cevap verecek

alperenfatih
2 hafta önce - Cmt 30 Tem 2022, 13:18

Bu fiyata 2014 Corsa olmaz . Kazalı falan mı?

Ustura Faysal
2 hafta önce - Cmt 30 Tem 2022, 13:26

İlan açıklaması şu şekilde.
Alıntı:

ARACIN EXPERTİZ RAPORLARI RESİMLERDE MEVCUTTUR. BİR PARÇA DEĞİŞEN 3 PARÇA BOYA VARDIR. DİĞER YERLERİNDE BOYA YOKTUR. TAVAN DİREK PODYE HASARSIZDIR. AĞIR HASAR KAYDI VARDIR. ALICISINA HAYIRLI OLSUN.

Ama benim asıl vurgulamak istediğim fiyatı değil. 3 ay boyunca 165binTL'ye satılmayan aracı hangi geçerli sebep ile bu derece bir fiyat artışı yapıyorlar. Yan aracın bu fiyatı geçtim, daha düşük haliyle de alıcısı yok zaten.

Ben işin ederi ya da etmezi hususunda değilim. Benim pandemi başlarken 208bin liraya aldığım arabaya şimdi 600-650 yazanlar var. Alıcısı varsa sorun yok, ama o fiyata satılmıyor ise de piyasayı böyle duman etmeye gerek yok.

sayfa 207
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET