Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 203
ORTADİREK
4 ay önce - Sal 29 Mar 2022, 08:02

Araba pertoğlu pert olmuş, istenilen rakama bak, pes artık.

Yaklaşık 20.000 dolar yapıyor, o fiyatlara Amerika’da bizim burada lüks diye geçen otomobiller alınabiliyor.

güney 01

4 ay önce - Sal 29 Mar 2022, 08:12

Bu kadar vergiyi bindirirsen ne beklersin bugun gördüm mesedes s580 mıydı neydi sıfırı 10 milyon küsür vergisiz hali 2 2.5 milyon arasıydı gerisini siz düşünün kur farkını gectm vergi binmese bu kadar yine cok ucuz olur arabalar bu kadar yüksek fiyat olunca parçaları da yüksek para ediyor

murad_1299
4 ay önce - Sal 29 Mar 2022, 08:26

Haber okudum alım satımlarda kdv oranı artırıldı, ikinci elde fiyatlar daha da artabilir vs. yazıyordu

yusufyuşa
4 ay önce - Sal 29 Mar 2022, 08:37

Alıntı:

Darma duman olmuş arabalar yüzbinlerce liraya

Bırak bu fiyatları bu araçların satşına izin verilmemeli.

veysel döker
4 ay önce - Sal 29 Mar 2022, 09:22

Alıntı:
Darma duman olmuş arabalar yüzbinlerce liraya satılıyor.

Bu farklı bir olay. Burada change dedikleri mevzu var. Lüks arabaların pertlerini alıp, şasi-motor numarası ile yurtdışından aynı marka model aracı eşleştiriyorlar. Bu şekilde milyonlarca liralık vurgun yapılıyor.

bakın bu alenen, umuma açık bir suçun ifşasıdır. Nedense kimse oralı olmuyor.

yusufyuşa
4 ay önce - Sal 29 Mar 2022, 09:38

Alıntı:
Bu farklı bir olay. Burada change dedikleri mevzu var. Lüks arabaların pertlerini alıp, şasi-motor numarası ile yurtdışından aynı marka model aracı eşleştiriyorlar. Bu şekilde milyonlarca liralık vurgun yapılıyor

Bu arabanın sıfır 500bin lira. Kim change olarak kullansın?

mustafaguler
4 ay önce - Sal 29 Mar 2022, 12:11

Galericiler zaten şöyle çalışmıyor muydu?

Vatandaştan X bir arabayı gerçek fiyata 50.000 aldın ama noterde 40.000 gösterdin. Daha sonra galerici başka bir vatandaşa bu X aracı 55.000 sattı ama noterde 41.000 gösterdi. Arada resmi yoldan 1.000 kar etti ve bu 1000 üzerinden KDV ödüyordu. Yani yalandan beyan ettiği kar üzerinde ki KDV maliyeti arttı.

Bu ikinci el konusunda kasko bedeli altında satış yapılan tüm araçlara inceleme gitmeli. Maliye neden kasko bedelinin altında diye hesap sormalı. Bu arada kasko bedelinin %30'una kadar maliye pek bir şey demiyor ama bu oranı aşağı çekmeli ve piyasa sıkı denetlenmeli.

Ayrıca araç satışlarında ki vekalet olayı da takip edilmeli.

Ehtiyar
4 ay önce - Sal 29 Mar 2022, 12:19

Devlet istese öttürür.
Senin benim bildiğim vergi kaçırma yollarını devlet bilmiyor mu?
Elbette fazlasını bile biliyor.

Lakin yapmaz, yapamaz.
Bu ülkede direkt vergi vermesi gereken kimin ayağına bassan ya oy kaybedersin ya da bürokraside bulunan adamlar yoluyla ayağın kaydırılır.

Bu ülke ne zaman gelir vergisini adil ve tam olarak tahsil eder o zaman refaha kavuşuruz.

Ama bu bir çok kişinin işine gelmez!
Bunu yapmak isteyen iktidarı tepe taklak ederler.

alperenfatih
4 ay önce - Sal 29 Mar 2022, 12:33

İktidarı bunlar mı tepe taklak edecek, nice para baronları edemedi, bunlar mı edecek?!
Tolerans bir çok kesime gösteriliyor. Doktora, avukata, kuyumcuya gösterilmiyor mu, galericiye de gösteriliyor işte.

Ehtiyar
4 ay önce - Sal 29 Mar 2022, 13:28

Sadece galerici degil, küçüğünden en büyüğüne tüm işletmeler gelir vergisini adam akıllı tam verse diyorum. Galericiler bu işin bir ayağı.

Büyük 1 ya da 2 holdingle uğraşmaktan bahsetmiyorum.
Sayısız işletmeden bahsediyoruz burada.

Bunlar bir yanda seçmen, diğer yanda halk ile birebir teması olan aramızdaki kişiler.

Bu ülkede vergisini tam veren belki de sadece maaşlı kesim.

Diğer kesimin birden ayağına basarsan ne olur?

sayfa 203
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET