Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
ultrhasan42

11 yıl önce - Prş 04 Ağu 2011, 02:09

ben de bir dönem kullandım primerayı ve onun üstüne corolla,jetta kullandım,şu anda da dizel focus var.şunu rahatlıklı söyleyebilirim ki primeradaki tat; aldığım diğer altı aracın hiç birisinde yok.yol tutuşu,sürüş keyfi performansı ve donanımıyla çok çok tatminkardır.ayrıca araçlar sınıflandırılırken asıl olan kabin genişliğidir.primera da sunduğu ölçülerle,d segmentinde yer alır.

SERDARR1
11 yıl önce - Prş 04 Ağu 2011, 02:11

Alıntı:
,jetta kullandım,şu anda da dizel focus var.

bu araçların donanımı ne o önemli bence bana göre focu boşuna binmek hakikaten sıkıcıdır; jetta dolu versıyonu çok büyük bir lüks saglar

ultrhasan42

11 yıl önce - Prş 04 Ağu 2011, 02:14

jetta 2006 comfortline dı.focus 2008 collection,corolla da 2005 sol du.primera da 2.0 elegance dı.ama dediğim gibi en keyiflisi primera

SERDARR1
11 yıl önce - Prş 04 Ağu 2011, 02:17

Alıntı:
jetta 2006 comfortline dı.focus 2008 collection,corolla da 2005 sol du.primera da 2.0 elegance dı.

sizin ki alışkanlıktır benim otomotiv dir bir çok araca denerim ama kendi caddy bende ayrı bir rahatlık vardır...

Salih YILDIZ

11 yıl önce - Prş 04 Ağu 2011, 02:35

8-12 bin TL arasına bakımlı ve başını ağrıtmayacak araç bulabilmen şu aralar zor. Dolar-EURO-Altın çıktıkça bu fiyat araçlarada yansıyor. Eğer bu siyatları aşamayacaksan sana tavsiyem tüpü bir Doğan SLX - Şahin S - Broadway gibi araçlar almandan yana. Parçaları çok ucuz, hemen hemen heryerde muhakkak anlayan birileri var. Ama 15 ve üzerine çkarsan tertemiz clio bulabilirsin. Cliolarda sakın atlamaya gelme hata olasılığı çok yüksek onların. Dizel ve az yakınca çok biniliyor ve km oynanıyor. 12 bine aldığın clio elinde kalabilir. 13-15 bin arasına ise parçası ucuz olsun dediğin için söylüyorum Accent 1.5lerden düşünebilirsin. Parçası biraz yüksek olabilir dersen Peugeot 206 öneririm adeta kokuyor. 60 TL'lik tüp ile Mayıs ayının ilk haftası 430 km yol gittik. Bizzat kendim denedim... 206 dizelleri de var ama hem dizel hem 206 parçası çok pahalı olabilir...

Söylediğim fiyatlar sadece alma parası değil, aracı alma-bakım-yağ-filtre-balatalar vs hepsi dahil olabilecek şekilde düşünerek yazdım...

Ben olsam 2002-2005 model 206 veya accent 1.5 dizel (manuel vites ama) alırdım... Bu modellerin otomatiğinden uzak dur... Vites seçeneğini belirtmemişsin de büyük ihtimalle manueldir, ben tedbir olsun diye yazdım...

+lvnt44
11 yıl önce - Cum 05 Ağu 2011, 22:02

Arkadaşlar tüm araç bilgi paylaşımı ve mesajlarınız için teşekkürler. Bazı arkadaşlar KİA - NİSSAN gibi biraz pahalı, birazda bizim bölgelerimizde pek tutulmayan araçlar önermişler. Arkadaşlar Malatya ve bölgesinde KİA - DAEWOO - NİSSAN - DAİHATSU - ISUZU - SUZUKİ - PROTON - MİTSUBİSHİ - SUBARU - VOLVO - SEAT ve benzeri araçlar pek tutulmaz bu araçları zor satar çokta zarar ederek satarsınız kolay alıcı bulamazsınız. Malatya ve bölgesinde cebinizde ki altın gibi anında alıp satacağınız modeller bellidir, FİAT - TOFAŞ - RENAULT - OPEL - TOYOTA - FORD - HYUNDAİ - PEUGEOT - VOLKSWAGEN gibi araçlar alıcısına, satıcısına hiç sorun yaşatmaz gecenin bir vakti bile bu marka araçları çok rahat elinizden çıkarabilirsiniz şehrim ve bölgemin bu yönünü de göz önünde bulundurarak bir elin 5 parmağını geçmeyecek sayıda ki araçlarla ilgilenmek zorundayım. Şuan ki halimle bütçemi aşma imkanım yok gibi. Galiba bütçeme en uygun iki araç PALİO ve CLİO gibi görünüyor. Birde 3 kapılı araç kesinlikle düşünmüyorum.

Kürşat 79
11 yıl önce - Cmt 06 Ağu 2011, 02:50

Alıntı:
Galiba bütçeme en uygun iki araç PALİO ve CLİO gibi görünüyor

1.3 Multijet Palio'yu öneririm.Clio ya nazaran hem daha ağır duruşu var hemde daha rahat olduğu için.Kilometrelerinede bakmak lazım 8-9 yıllık dizel araç alırken.

sinanucar
11 yıl önce - Cmt 06 Ağu 2011, 04:09

bahsettiğiniz multijet palio , en iyi tercih olarak görülüyor. çünkü, azami 120 km/s hızda 18-20 kuruş mazot yakar kilometrede ( mazot 3.72 tl / lt. -istanbul anadolu yakası opet-)ve 70 hp güçlü motoru gayet devirli ve ataktır,ağır kalmaz...motor bakımlıysa 180-190 km/s hızlara bile çıkabilirsiniz ama 140 km/s 'den sonra araç titremeye ve heran takla atmaya aday hale geliyor. 1100 kg'lık küçük arabada bu kadar hız güvenli değil tabi..
koltukları sert ve rahattır, debriyajı hafiftir, dingiller arası kısa oluşu biraz sarsıntı yapar ama sert süspansiyonu nedeni ile bu durum rahatsız etmez.

eğer biraz daha durumunuz varsa, bence bu sınıfta en başarılı arabalar, hyundai accent crdi - kia rio crdi 'dir. her ikisi de aynı platform üzerine imal edilmiş olup, 1.5 lt-110 hp motoru ile son derece seri, 160 liralık mazotla 800km yol yapabilecek kadar cebinizin dostudur.
palio'ya benzer tata indica tdi'lardan uzak durun...1.4-70 hp tdi motorlu olmasına rağmen, ortalama 7 lt / 100 km tüketimi ve sürekli sorun çıkaran şanzıman-ön takımları ile küçük dizellerin yüzkarasıdır.
kazasız belasız yolculuklar dilerim.

MetUCI

11 yıl önce - Cmt 06 Ağu 2011, 06:01

Şehiriçi kullanımım pek olmayacak denmiş ve sanıyorum aile olarak da binilecek bir araç olmayacak, sadece şehirlerarasında ekonomi sağlaması istenmiş, ben o zaman van tipi araçları önerebilirim ;

Önerimde şudur;

Peugeot 206 Van 1,4 Hdi - 1,4 Hdi motorun yakıt cimriliği zaten bilinen bir gerçek

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-minivan-van ...846/detay/

Kerim Kuyu

10 yıl önce - Prş 25 Ağu 2011, 20:47

dizel , otomatik citroen c4 almayı düşünüyorum. Satmayı düşünen var mı : )

sayfa 3
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET