Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İkinci El Otomobil Piyasası (Fiyatlar-Gelişmeler)
123 ... 353637   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
+lvnt44
6 yıl önce - Çrş 03 Ağu 2011, 22:59
İkinci El Otomobil Piyasası (Fiyatlar-Gelişmeler)

Arkadaşlar işim gereği iki il arasında her gün gidiş - dönüş yapacağım buda yaklaşık 240 KM ediyor şehir içi fazla kullanmam olmayacak bu nedenle aracın benim için en önemli özelliği yakıtı. yakıtta cimri, parça yönünden ucuz, vergide cüzdanımı sarsmayacak en düşük 1998 en yüksek 2004 model, 8 ile 12 bin TL arası ikinci el araç almayı düşünüyorum çok acelem yok yaklaşık 3 ay içerisinde alacağım bu süre zarfında bu başlıktan bana araç konusunda yardımcı olursanız sizlere duamı eksik etmem büyük sevap kazanırsınız.

Benim kafamdan FİAT PALİO almak geçiyor ancak daha önce bu aracı hiç kullanmadım ve araç hakkında hiç bir bilgim yok. PALİO araç kullanan üyeler varsa memnuniyet yada memnuniyetsizliklerini ve sebeplerini paylaşırlarsa sevinirim. daha çok memnun kalacağımı düşündüğünüz farklı marka araç önerilerinizi yapabilirsiniz şimdiden hepinizden Allah Razı olsun.

İsmail270116
6 yıl önce - Çrş 03 Ağu 2011, 23:02

Palio bizzat kullandım benzinli olduğu için ocağıma incir ağacı dikti.Performansı çok iyiydi ama 1.6 16 V.Eğer palio'nun dizeli yada 1.2 benzinlisi varsa yakıtta iyidir.Kasası ağır değil çünkü ama benzinliden uzak dur 1.4 1.6 gibi
Size tavsiyem Renault Clio 1,5 Dizel
Memnun kalacaksınız.Yakıtta oldukça cimridir.Özelden irtibata geçebilirsiniz isterseniz daha detayli bilgi verebilirim

En son İsmail270116 tarafından Çrş 03 Ağu 2011, 23:03 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

levent tezcanlı

6 yıl önce - Çrş 03 Ağu 2011, 23:05

Renault Kango yada arkadaşın dediği gibi clio 1.5 dci motorlu olması şartı ile uygun seçim olacaktır. tek sorun hedef bütçenizi 2-3 bin TL zorlamak zorunda kalırsınız.

İsmail270116
6 yıl önce - Çrş 03 Ağu 2011, 23:08

Aynen fiyatta biraz yükselir.Clio alırsanız kendinizi zorlayıp çok rahat edersiniz.
Hem satarkende zarar etmezsiniz.Piyasası olan ve oldukça güzel bir araba.
Ama sizin düşündüğünüz rakama Clio larda mevcut dizel değil ama benzin+lpg olarak bulabilirsiniz.
Bence palio'yu hiç düşünmeyin.Clio araştırın muhakkak bulursunuz.Zamanınızda varmış ne güzel.

+lvnt44
6 yıl önce - Çrş 03 Ağu 2011, 23:12

Alıntı:
Palio bizzat kullandım benzinli olduğu için ocağıma incir ağacı dikti.Performansı çok iyiydi ama 1.6 16 V.Eğer palio'nun dizeli yada 1.2 benzinlisi varsa yakıtta iyidir.Kasası ağır değil çünkü ama benzinliden uzak dur 1.4 1.6 gibi

Bizzat PALİO kullanan birinin ilk mesajı yazması benim için çok iyi oldu. 1.2 ve 1.3 modellerin hararet yönünden çok sorun yaşattığını, en çok tutulan modellerin multijet ve 1.4 olduğunu söylüyorlar bu konularda ne dersiniz? bunun dışında PALİO araçlarda sıralı sistem gaz çok az yakıyormuş hatta bir vatandaş 63 TL gaz ile 440 KM gittiğini söylüyordu.

Ersin_35
6 yıl önce - Çrş 03 Ağu 2011, 23:15

Arkadaşım 12000 liraya 2002-2003 tüplü bir palio bulabilirsin. Yakıt tüketimi çok düşüktür. Servis, parça keza çok uygundur. İkinci elide iyidir. O fiyata alınabilecek en iyi arabadır. Bazı arkadaşlar clio hatta kangoo önermiş. Clio denen araba brodway gibi bir arabadır. Yakıtı azdır tamamda 9-10 yaşında dizel bir arabayada 13-14 bin verilmez. Ayrıca konfor bu arabada sıfırdır ki hergün 240 km yapacak birisi için konfor önemlidir. Palio yolda insanı yormaz. Kullanımı güzeldir. İnşallah temiz bir tane bulursun

İsmail270116
6 yıl önce - Çrş 03 Ağu 2011, 23:16

Alıntı:
63 TL gaz ile 440 KM gittiğini söylüyordu.

O gazla gidiyorsa Clio'da mazotla gidersiniz o paraya.
Palio'nun 1,2 yada 1,3 multijetleri iyi olabilir kullanan var çevremde ama imkanınız varsa clio dan yana olun.Yakıt olarak saydığımız palio larda uygundur.

levent tezcanlı

6 yıl önce - Çrş 03 Ağu 2011, 23:17

Bende işyerinde kullandığımız bir doblo var, o bahsettiğin paliolarla aynı motora sahip, gaz taktırdım ,eğer çok zorlamazsam kilometredeki ortalama tüketimi 19-20 kuruşlarda,buda senin bahsettiğin rakamlara neredeyse denk,yani olabilmesi mümkün. Gazlı aracı önermem,muhayene sorunu,gaza dönüştürme masrafı,motorun ömründen çalması gibi dez avantajları var, ısrarla 1.5 dci motorlu reno derim. ha illa tofaş-fiat gurubu olacaksada o zaman 1.3 multijet motorludan şaşma, o gurubunda en ekonomik motoru odur. benzinden gazlıya çevirmeyi hiç düşünme bile.. direkt 2 seçenek ; 1.5dci ve 1.3 multijet.. gerisi yalan..

Evren
6 yıl önce - Prş 04 Ağu 2011, 00:25

Bizde de olduğu için sana Kia Rio önerebilirim. İkinci elini 17.000-20.000 arasında bulabilirsin. Dizel, 1.5 turbo motorlu 110 beygir. Km başına 25 kuruş yakıyor.

Arabayı diğer forumlarda da araştırmanı tavsiye ediyorum. Gerçekten tipi de güzel, çok hoş bir araba. Biz de çok memnunuz.

İsmail270116
6 yıl önce - Prş 04 Ağu 2011, 00:28

Arkadaşa bu araç fazla gelebilir fiyat bakımından.
Daha ucuz birşeyler bakmakta.
Alacağı araç zaten ya clio olacak yada Palio.
İstediği fiyatta ve yakıt tasarrufu sağlayan en güzel araç onlar çünkü

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 353637   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET